Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Kronika policyjna:

Kradzież

My Home is my Castle

My Home is my Castle

Coraz częściej dochodzi w naszym mieście do zuchwałych kradzieży, których ofiarami padają niefrasobliwe osoby, nie zachowujące odpowiedniej ostrożności we własnych mieszkaniach. Mimo licznych przestróg, jakich codziennie w mediach udzielają Policjanci, wciąż zdarza się wielu osobom nie przekręcić zamka w drzwiach wejściowych do mieszkania. W ten sposób sami ułatwiają złodziejom dokonanie kradzieży. 01.08.2012 20:45
Rozpoznał swoją własność

Rozpoznał swoją własność

29 lipca do tomaszowskiej Komendy Policji zgłosił się 26-letni mieszkaniec Tomaszowa, który poinformował, że na jednym z portali internetowych podczas przeglądania ofert sprzedaży samochodów zauważył pojazd w którym, jak twierdził, było zamontowane jego radio marki Pioneer, skradzione mu kilka lat wcześniej. 30.07.2012 10:32    9
Kradzież prądu nie popłaca

Kradzież prądu nie popłaca

03.07.2012 r. o godz. 13.00 tomaszowscy policjanci wraz z pracownikami PGE Dystrybucja Łódź Teren z Tomaszowa Maz. dokonali u 42-letniego mieszkańca gminy Lubochnia, kontroli instalacji elektrycznej. 05.07.2012 11:52    1
Udaremnili kradzież

Udaremnili kradzież

29 czerwca o godzinie 1:45, policjanci patrolujący teren powiatu tomaszowskiego zauważyli w okolicy duktu leśnego w Zawadzie, przy trasie K8, zaparkowany samochód osobowy marki Seat. Mundurowi zainteresowali się parkującym w nietypowym miejscu pojazdem, do którego dwóch mężczyzn pakowało bańki z olejem napędowym. Przepytywani przez funkcjonariuszy nie byli w stanie udzielić sensownych wyjaśnień 29.06.2012 16:44    2
Bezpiecznie tylko za zamkniętymi drzwiami

Bezpiecznie tylko za zamkniętymi drzwiami

15:30? To koniec pracy. Porządkujemy biurko i biegniemy na parking do zaparkowanego samochodu. Nareszcie możemy jechać do domu. Jeszcze tylko szybkie zakupy w osiedlowym sklepie i wbiegamy po schodach. Torby przeszkadzają, szukamy kluczy. Nareszcie są. Otwieramy drzwi i idziemy prosto kuchni, gdzie rozpakowujemy zakupione produkty. Mleko do lodówki, słoik kawy na półkę. Pokrojona na plasterki wędlina do próżniowego pojemnika? Dzwoni telefon. Nie ma chwili spokoju, przecież dopiero wróciliśmy do domu. Krótka rozmowa i już można odetchnąć. Szklanka wody mineralnej z lodem i cytryną i już siedzimy w fotelu. Pilot w ręku a dzieci nie ma w domu. Czas na relaks. Oczy same się zamykają i zasypiamy. W pewnej chwili bardziej czujemy niż słyszymy, że ktoś jest w naszym mieszkaniu…. 28.06.2012 11:59    10
Na złodzieju czapka gore?

Na złodzieju czapka gore?

Tomaszów Mazowiecki, to miasto niezwykłe. Jego specyfika sięga czasów PRL-u, kiedy to popularne było powiedzenie, że „w każdym domu coś z Wistomu”. Nie był to oczywiście jedyny zakład pracy w sposób „hurtowy” okradany przez pracowników ale ze względu na dużą liczbę zatrudnionych osób urósł do rangi symbolu. Złodziejstwo kwitło w każdej fabryce i każdym państwowym przedsiębiorstwie. Tyle, że nazywało się inaczej, bo przecież socjalistyczny etos pracy nie pozwalał na określenie robotnika, majstra, kierownika czy dyrektora złodziejem. Oni nie kradli, tylko kombinowali. W ten sposób złodziej stawał się kimś, kto „sobie radzi”, a więc osobą godną szacunku a uczciwy człowiek frajerem, zasługującym na pogardę. Mijają lata a nic się nie zmienia. Firmy, zarówno te publiczne, jak i prywatne, notorycznie okradane są przez swoich pracowników a skala zjawiska jest zatrważająca. 26.06.2012 23:32    17
Przegrał pieniądze pracodawcy

Przegrał pieniądze pracodawcy

18 czerwca oficer dyżurny tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji, otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży dużej kwoty pieniędzy. Jak wynikało z relacji, 24-letni pracownik jednej z firm, funkcjonujących na terenie miasta w dniu 14 czerwca pobrał pieniądze przedsiębiorstwa w kwocie 13.000 złotych. Z uwagi na późny powrót z trasy, gotówkę schował do plecaka a następnie przesiadł się do prywatnego samochodu i odjechał. 19.06.2012 15:29    11
Pijak, złodziej i recydywista

Pijak, złodziej i recydywista

Pijacy nie tylko jeżdżą rowerami ale również je kradną. Tak właśnie stało się wczoraj na ulicy Piłsudskiego, gdzie Policjanci zostali skierowani w związku z informacją o kradzieży, pozostawionego bez zabezpieczenia roweru 14.06.2012 18:34
Niszczyli i okradali

Niszczyli i okradali

4 czerwca około godziny 7:00, w miejscowości Niewiadów, policjanci z Rokicin otrzymali informację, że w okolicy przyległych bloków zostały uszkodzone 3 pojazdy, Fiat Uno, Ford Escort, i Daewoo Tico. Z samochodów zostały skradzione radia, oraz drobne przedmioty pozostawione wewnątrz przez ich właścicieli. Łączna suma strat to około 1500 złotych. 05.06.2012 09:53    7
Pijany złodziej jadący samochodem spowodował kolizję

Pijany złodziej jadący samochodem spowodował kolizję

23 kwietnia o godzinie 20:45, dyżurny Policji został powiadomiony o kolizji, która miała miejsce w okolicy ronda przy ulicy Mireckiego. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń kierujący Fordem Escortem 29-letni mieszkaniec Tomaszowa, dojeżdżając do skrzyżowania o ruchu okrężnym nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na skrzyżowaniu kierującemu Mercedesem Sprinterem 57-letniemu mieszkańcowi Łodzi. Doszło do zderzenia i uszkodzenia pojazdów. 24.04.2012 08:57    4
Okoliczność łagodząca?

Okoliczność łagodząca?

21 kwietnia policjanci otrzymali informację, że w godzinach porannych do jednego z domów na terenie miasta miało miejsce włamanie. Sprawca wszedł do pomieszczeń mieszkalnych, skąd ukradł dwa telefony komórkowe, o łącznej wartości 500 złotych. W ręce złodzieja wpadła również karta bankomatowa wraz z pinem. 23.04.2012 15:26    1
Dwóch bandytów za kratkami

Dwóch bandytów za kratkami

13 kwietnia o godzinie 22:00, w okolicy ulicy Niskiej, 39 – letni mieszkaniec Tomaszowa, został zaczepiony i pobity przez dwóch mężczyzn. Sprawcy swojej ofierze ukradli z kieszeni 260 złotych oraz telefon komórkowy o wartości 200 złotych. 19.04.2012 13:14    4
Amatorzy kablowania

Amatorzy kablowania

W dniu 12 kwietnia w jednym z budynków przy ulicy Piaskowej miała miejsce kradzież z włamaniem. Sprawcy wyłamali drzwi do hali magazynowej, mającej tam siedzibę firmy i ukradli przewody elektryczne, odcinając kable zasilające od maszyn znajdujących się w pomieszczeniu. Łączna suma strat została oszacowana została na kwotę 35.000zl. 19.04.2012 13:12    1
Kradli po raz drugi

Kradli po raz drugi

Wczoraj o godzinie 19:25, oficer dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał informację, że w okolicy budynków przy ulicy Farbiarskiej znajdują się „podejrzanie zachowujące się osoby”. 13.04.2012 12:38    1
By osłodzić sobie życie?

By osłodzić sobie życie?

10 kwietnia do oficera dyżurnego tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował, iż w okresie od 6-10 kwietnia do jednego z bufetów szkolonych miało miejsce włamanie. Sprawca ukradł słodycze o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. 12.04.2012 15:27    1
Przez szybę do Mercedesa

Przez szybę do Mercedesa

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymali mężczyznę, który włamał się do zaparkowanego pojazdu. Nie zdążył jednak nic ukraść z uwagi na interwencję policjantów. 02.04.2012 12:27    2
Włamywacze w rękach dzielnicowych

Włamywacze w rękach dzielnicowych

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie zatrzymali dwóch mężczyzn którzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego na terenie jednej z posesji przy ulicy Wiejskiej. 02.04.2012 12:13    3
Puszki pełne monet

Puszki pełne monet

21 lutego policjanci z naszej Komendy Policji otrzymali informację, iż w jednym z mieszkań na ulicy Pl. Narutowicza dokonano włamania, w czasie którego sprawcy ukradli systematycznie zbierane monety w kwocie 10.000zł. Pokrzywdzony gromadził je w puszkach po żywności. 16.03.2012 12:46    1
Skutek podwyżki cen paliw?

Skutek podwyżki cen paliw?

Niesforną parkę mieszkańców powiatu opoczyńskiego zatrzymali wczoraj tomaszowscy Policjanci. 30 letni mężczyzna i 23 letnia kobieta postanowili zaoszczędzić nieco na paliwie do samochodu, którym się poruszali. 22.02.2012 13:14    14
Kradli przewody, wytropił ich pies

Kradli przewody, wytropił ich pies

16 lutego około godziny 20:00, dyżurny tomaszowskiej Komendy Policji otrzymał informację o kradzieży z Osiedla Niewiadów, przewodu telekomunikacyjnego. Policjanci, który przybyli na miejsce zgłoszenia ustalili, że złodzieje ukradli około 100 metrów przewodu elektrycznego o wartości 260 złotych. 21.02.2012 12:33    5
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama