Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 15:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Nasze sprawy

Sonda: Wybierz lokalizację dla Pomnika „Panny na Niedźwiedziu”
Sonda: Wybierz lokalizację dla Pomnika „Panny na Niedźwiedziu”

Gdzie powinien stanąć Pomnik „Panny na Niedźwiedziu” z herbu Tomaszowa Mazowieckiego? Spróbujmy razem odpowiedzieć na to pytanie. Z pomysłem jego ustawienia wystąpił niedawno radny Konrad Borowski z KWW Marcina Witko

23.02.2022 15:58    14    5
Kochać, jak to łatwo powiedzieć
Kochać, jak to łatwo powiedzieć

Lokalni politycy Platformy Obywatelskiej uważają, że miejsce psa adoptowanego ze schroniska jest w zagrodowej budzie. My się z takimi opiniami nie zgadzamy, ponieważ co innego rozumiemy pod pojęciem: dom. Jeśli we własnym domu lub mieszkaniu chcielibyście mieć prawdziwego przyjaciela na dobre i na złe, to zachęcamy Was do adopcji psiaków z tomaszowskiego schroniska dla bezdomniaków. Jeśli nie macie doświadczenia w opiece nad czworonogami chętnie pomogą Wam wolontariusze ze Stowarzyszenia "Tropimy dom". To ludzie, którzy znają doskonale każdego schroniskowego "Ciapka".

16.02.2022 21:56    3
Na ulicy Joanny nie przejdziesz suchą stopą
Na ulicy Joanny nie przejdziesz suchą stopą

Dzielnica Ludwików przez wiele lat była zaniedbywana przez lokalne władze. Od samego początku działki budowlane zostały tu rozparcelowane w sposób niemalże XIX wieczny. Planista nie przewidział faktu, że za kilkadziesiąt lat przed każdym domem będzie stał samochód, a przed niektórymi więcej niż jeden. Wąskie uliczki, brak infrastruktury. Małe działki i gęsta zabudowa. Na niektórych uliczkach z trudem mijają się dwa nieduże samochodowy osobowe. W ostatnich latach uliczki w dzielnicy zaczęły się zmieniać. Wciąż jednak jest tu wiele do zrobienia. Na poprawę jakości swojego życia czeka między innymi ulica Joanny. O jej utwardzenie zabiega radna Urszula Seredyn.

16.02.2022 18:59    3
Czy następny zabytek zostanie całkowicie zniszczony
Czy następny zabytek zostanie całkowicie zniszczony

Tomaszów Maz. ul. Norberta Barlickiego 32, budynek nazywany też pałacem Piescha zbudowany został w latach  1889 - 1895 przez fabrykanta Moritza Piescha, właściciela fabryki sukna. Miał być on (i był) siedzibą jego rodziny.

05.02.2022 11:01    44    18
Upamiętniliśmy rocznicę Powstania Styczniowego
Upamiętniliśmy rocznicę Powstania Styczniowego

​​​​​​​Uroczystość upamiętnienia 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Styczniowych odprawiona w Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Po mszy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod obeliskiem „W hołdzie uczestnikom Powstań Narodowych” zlokalizowanym na Skwerze Powstańców przy ul. Mościckiego. W imieniu władz miasta wiązankę kwiatów złożyła delegacja na czele z prezydentem Marcinem Witko.

22.01.2022 20:16    4    3
Nie taki wolontariusz straszny... jak go malują
Nie taki wolontariusz straszny... jak go malują

Kochają zwierzęta i poświęcają im każdą wolną chwilę. Pomagają jak mogą. Dzięki nim setki psów znajduje swoje domy. Kto taki? Oczywiście wolontariusze

19.01.2022 12:12    57    42
Czy Radio Fama zniknie z Tomaszowa?
Czy Radio Fama zniknie z Tomaszowa?

Branżowy portal Wirtualne Media donosi nieprzedłużeniu koncesji rozgłośni w macierzystych Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. W tych miastach Famę ma zastapić radio Rekord. W rozmowie z portalem prezes Famy Jan Jagielski nie kryje zaskoczenia, chociaż jak mówi wina leży po stronie stacji, która nie złożyła na czas wniosku o przedłużenie zezwoleń. Utrudniać wypełnienie obowiązku miała pandemia i trudna sytuacji osobista prezesa. Co z tomaszowskim oddziałem Famy? Jakiś czas temu zarejestrowano na naszym terenie inną rozgłośnię radiową z siedzibą w Spale. Z wnioskiem wystąpiła Fundacja Sportu Amatorskiego, która może uruchomić w Tomaszowie Mazowieckim radio Spała FM. Fundacja zwyciężyła w konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na stworzenie stacji o profilu sportowo-muzycznym już w 2020 roku. Nadawaniem w Tomaszowie zainteresowane były wówczas również dwie spółki Grupy ZPR Media: International Communication (chciała uruchomić Radio Wawa Tomaszów) i Radio Eska SA (Radio Eska Tomaszów). Łódzkie Radio Parada w konkursie zaproponowało stworzenie Radia Parada Sport, spółka Media TM z Tomaszowa - Radio Tempo FM, a spółka Radio 1 z Warszawy - Radio Tomaszów 88,4 FM.

15.01.2022 14:36    18    7
Blokowisko w Tomaszowie zasilane OZE
Blokowisko w Tomaszowie zasilane OZE

W ostatnich tygodniach na Osiedlu Hubala I, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przodownik” – największy administrator nieruchomości w naszym mieście, zainstalowała dwie nowinki techniczne sprzyjające obniżaniu kosztów energii elektrycznej.

11.01.2022 23:30    9    11
OLX razem z InPostem także w Tomaszowie
OLX razem z InPostem także w Tomaszowie

Operator pocztowy InPost znany przede wszystkim Paczkomatów podpisał pięcioletnią umowę z portalem sprzedażowym OLX  na obsługę dostaw przesyłek. To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla osób dokonujących zakupów na rynku wtórnym, gdyż OLX specjalizuje się w obrocie produktami używanymi.

09.01.2022 11:09    2    6
Prosimy o naprawę
Prosimy o naprawę

Ten temat na naszych łamach pojawia się co roku. Na tej samej wysokości ulicy św. Antoniego regularnie niszczone są klosze oświetlenia ulicznego kolokwialnie nazywanego przez mieszkańców „bombami”. Zdjęcie sprzed kilku dni. W imieniu mieszkańców – prosimy służby o naprawę i podjęcie działań w celu zapobieżenia dalszym dewastacjom. Z niecierpliwością czekamy również na wymianę całości miejskiego systemu oświetleniowego, zapowiedzianą niedawno przez władze miejskie, a która sfinansowana ma zostać z pozyskanej w ramach Polskiego Ładu dotacji w wysokości 19 milionów złotych. To inwestycja, jaką docenią wszyscy tomaszowianie.

09.01.2022 10:30    2    6
APEL Członków Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego
APEL Członków Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego

Legioniści  Józefa  Piłsudskiego z  Tomaszowa  Maz.  i  okolic.

05.01.2022 21:29    6
Human Smart Cities - szkolenia dla mieszkańców i organizacji pozarządowych
Human Smart Cities - szkolenia dla mieszkańców i organizacji pozarządowych

Miasto zorganizuje dla mieszkańców oraz organizacji pozarządowych cykl szkoleń z zakresu Human Smart Cities. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z rodzajami zanieczyszczeń powietrza, obowiązującymi normami oraz pomiarami poziomu poszczególnych zanieczyszczeń.

05.01.2022 16:18
Smog nas zabija. W Tomaszowie z trudem się oddycha
Smog nas zabija. W Tomaszowie z trudem się oddycha

Coraz częściej czytelnicy naszego portalu przysyłają nam screeny pokazujące dane ze wskaźników mierzących jakość powietrza zainstalowanych w naszym mieście. Nie ma dnia, by nie dotarł do nas kolejny mail w tej sprawie. Sami też na bieżąco monitorujemy sytuację i przyznać należy, że budzi ona przerażenie. Niestety nikt nie prowadzi u nas statystyk dotyczących zgonów, których powodem byłyby zanieczyszczenia. Dokonując analizy, można opierać się jedynie na ogólnych statystykach dotyczących długości życia oraz umieralności mieszkańców na danym terenie. Tomaszów Mazowiecki nie wypada w nich korzystnie. Dyskusja na temat smogu wraca z każdym kolejnym sezonem grzewczym. Trudno oprzeć się wrażeniu, że mimo licznych działań podejmowanych przez miasto, jak rozbudowa sieci ciepłowniczej, ekologiczny transport zbiorowy, czy dotacje do wymiany pieców, sytuacja nie poprawia się a wręcz pogarsza. Wiele osób poszukuje winnych i wskazuje n magistrat, lub samych mieszkańców, którzy spalają w swoich piecach wszystko, co tylko można do nich wrzucić.

28.12.2021 13:03    18
Upamiętniliśmy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Upamiętniliśmy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia tego roku po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Ma ono upamiętniać zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919, przypada w rocznicę wybuchu insurekcji.c

27.12.2021 19:10    1    3
Uwaga: zmiany w organizacji ruchu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.
Uwaga: zmiany w organizacji ruchu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

W związku z kolejnym etapem trwającej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie Mazowieckim Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że od 22 grudnia (środa) planowane są zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

20.12.2021 18:20    4    1
Zmiana organizacji ruchu jeszcze przed Świętami
Zmiana organizacji ruchu jeszcze przed Świętami

Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzący aktualnie prace budowalne w ciągu drogi numer 713 na odcinku przebiegającym przez Tomaszów zapowiada zmiany w organizacji ruchu. Zaczną one obowiązywać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

06.12.2021 09:25    5    4
Ciśnienie tętnicze - sprawdzaj każdego dnia
Ciśnienie tętnicze - sprawdzaj każdego dnia

Lekarze ostrzegają: nadciśnienie tętnicze nie boli, a brak objawów nie musi oznaczać braku choroby. Dlatego też należy regularnie kontrolować wartości ciśnienia tętniczego krwi. Nieleczone nadciśnienie zwiększa ryzyko wystąpienia dolegliwości układu krążenia.

06.12.2021 09:00
Czy w Tomaszowie pojawią się napisy przed przejściami dla pieszych?
Czy w Tomaszowie pojawią się napisy przed przejściami dla pieszych?

O ich wymalowanie wnioskuje radny Rady Miejskiej, Konrad Borowski, który podkreśla, że wprowadzony kilka miesięcy zakaz korzystania z telefonów na przejściach dla pieszych jest niewystarczający.

24.11.2021 09:23    3
Tomaszowianie narzekają. Remonty ulic bez ładu i składu
Tomaszowianie narzekają. Remonty ulic bez ładu i składu

"Korek jak stąd do Warszawy" - słyszymy ostatnio bardzo często. Może jest to powiedzenie mocno na wyrost, to jednak jest zawarty w nim pewien zarzut, z którym trudno się nie zgodzić. W ostatnich miesiącach przejechanie przez Tomaszów graniczy z cudem. Wszystko za sprawą remontów, które prowadzone są w sposób kompletnie nie przemyślany i utrudniają ponad miarę życie mieszkańcom miasta. A przecież można inaczej... Przede wszystkim mądrze....

23.11.2021 17:36    11    5
Komunikacja miejska drożeje wszędzie
Komunikacja miejska drożeje wszędzie

Tomaszów Mazowiecki od kilku lat zapewnia mieszkańcom bezpłatną komunikację miejską. Darmowe emzki miały być jednym z elementów walki z tzw. niosą emisją poprzez ograniczenie liczy poruszających się po mieście samochodów. Czy tak się rzeczywiście stało? Trudno na to pytanie w sposób jednoznaczny odpowiedzieć. Faktem jest, że liczba pasażerów, jakie nasze autobusy przewożą wzrosła w sposób zdecydowany.

22.11.2021 17:21    9    8
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Orteza sztywna lub półsztywna z tworzywa sztucznego na goleń i stopę - Orliman Opis: system Boxia® składa się z dwóch oddzielnych części: opaski podudziowej mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się pomiędzy językiem obuwia a sznurowaniem (do stosowania w połączeniu z obuwiem sznurowanym). Obie części są połączone elastycznym paskiem, który jest regulowany zgodnie z wymaganym poziomem zgięcia grzbietowego stopy. Opaska podudziowa posiada w dwóch miejscach (okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia) wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia. Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę, ponadto zajmuje mało miejsca w bucie. Zalecenia: opadająca stopa w przebiegu różnych jednostek chorobowych, pronacyjne lub supinacyjne ustawienie przodostopia. Działanie: orteza unosi przednią część stopy, umożliwia kontrolę stopnia zgięcia grzbietowego stopy w momencie gdy pięta jest oparta o podłoże, bądź w momencie podnoszenia stopy w przód po odbiciu z palców. Siła podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny. Orteza zapobiega ryzyku potykania się o różne przedmioty, takie jak dywaniki, krawężniki i nierówne powierzchnie. Ponadto konstrukcja pozwala na lekką korekcję pronacyjnego lub supinacyjnego ustawienia stopy.Kontrola ruchów:orteza Boxia na opadającą stopę podciąga przodostopie podczas chodzenia. Odpowiednio zapięta i naciągnięta zapobiega ryzyku zahaczenia palcami o podłoże w trkcie chodu po nierównych nawierzchniach. Komplet: każdy egzemplarz AB01 obejmuje: AB10 (pasek elastyczny) x1, AB11 (zaczep do buta pod sznurowanie) x2, AB13 (haczyki w kształcie litery „S”) x2. Kolor:czarny. Tabela - rozmiary: ROZMIAR XS/0 S/1 M/2 L/3 Obwód nad kostką (cm) 13-17 17-21 21-25 25-29 Twój Sklep Medyczny ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 10.06.2016Orteza sztywna lub półsztywna z tworzywa sztucznego na goleń i stopę - Orliman
Reklama
a