Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 20:00
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Nasze sprawy

Złodziejska plaga

Złodziejska plaga

Kradzieże to prawdziwa plaga, która dotyka nie tylko opuszczone tereny poprzemysłowe. Złodzieje najbardziej uciążliwi się dla zwykłych mieszkańców miasta, którzy każdego dnia okradani są z należącego do nich mienia. To najbardziej pospolite z przestępstw daje się nam we znaki nie tylko wtedy, kiedy giną nam wartościowe przedmioty ale i kiedy znikają, przechowywane w piwnicach i komórkach rzeczy o małej wartości. Przesłuchania, zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Za każdym razem jeden dzień „wyjęty z życiorysu”, tylko po to, by po 30 dniach otrzymać zawiadomienie o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. Czasem jednak amatora cudzej własności udaje się złapać a wtedy stosuje się wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, by mógł sobie radośnie okradać kolejnych ludzi, nudząc się w oczekiwaniu na kolejne rozprawy. Jeśli jest wcześniej poszukiwany, wtedy może trafić za kratki, tak jak 49 letni mieszkaniec gminy Ujazd. 13.02.2012 15:55    2
Pijana "siódemka"

Pijana "siódemka"

Okazuje się, że jedynym skutecznym „lekarstwem” na pijanych kierowców może być tylko zgoda Sądu na publikacje danych personalnych i wizerunków, potencjalnych zabójców drogowych. Wysokie grzywny i zagrożenie karą pozbawienia wolności jest wciąż lekceważone, przez tych, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę samochodów. Niestety obowiązujące przepisy prawne w tym zakresie nie do końca są jasne, dlatego Sądy rzadko decydują się na podawanie wyroków, skazujących pijaków, do publicznej wiadomości. 13.02.2012 14:19    5
Marszałek listy pisze i przysyła urzędników

Marszałek listy pisze i przysyła urzędników

Przeciętny mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego zapytany co myśli na temat ulicy Warszawskiej odpowie zapewne, że to najbardziej obrzydliwa, zaniedbana i zrujnowana ulica w naszym mieście. Nie ma także wątpliwości, że odpowiedzialnością za taki stan rzeczy obciąży władze miasta, bo nikogo nie obchodzi, że właścicielem tej ulicy jest samorząd województwa. Większość osób nie rozróżnia kolejnych szczebli wprowadzonej ponad 20 lat temu reformy samorządowej. Wiele osób myli urząd marszałka województwa z urzędem wojewody. Skoro takie podejście mają Tomaszowianie, to jakie może mieć osoba, która przyjeżdża do nas z zewnątrz? Oczywiście takie same. Nikt przecież, jadąc główną ulicą w mieście nie będzie zastanawiał się kto jest jej właścicielem. Skupi się raczej na tym, by nie uszkodzić swojego samochodu i co najwyżej zaklnie siarczyście zastanawiając się, „kto w tym mieście rządzi i mieszka, skoro jest ono tak bardzo zaniedbane”. Jeśli tą osobą będzie potencjalny inwestor, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogarnie go strach i tak szybko, jak wjechał do naszego miasta, tak szybko będzie się starał z niego uciec. 09.02.2012 15:14    29
Pijak za kółkiem

Pijak za kółkiem

Pijany 28 latek doprowadził do groźnej kolizji wyniku której doszło do uszkodzenia trzech samochodów, w tym ciężarowego Volvo. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 08.02.2012 10:21    2
Balowali na Torze

Balowali na Torze

Tu już po raz dwudziesty pierwszy wszyscy miłośnicy zabawy na łyżwach spotkali się na tomaszowskim lodowisku przy ulicy Strzeleckiej na dorocznym „Balu Gałganiarzy”, chociaż naszym zdaniem nazwa ma wydźwięk nieco pejoratywny. Kojarzy się raczej z koczującymi na dworcowych ławkach bezdomnymi, niż radosnymi i uśmiechniętymi dziećmi, jeżdżącymi na łyżwach. Z drugiej jednak strony, skoro impreza się przyjęła i tak dużo osób w niej uczestniczy, mimo siarczystego mrozu, to może nie warto krytykować nazwy a należałoby się raczej skupić na tym, że są jeszcze w Tomaszowie ludzie, którym chce się coś robić. Te osoby, to Zarząd Miejski TKKF, pod wodzą Sławomira Krężelewskiego. 07.02.2012 20:12    4
Stal Niewiadów prze do przodu

Stal Niewiadów prze do przodu

Kilka dni temu przedstawiciele Zarządu Stali Niewiadów spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Niewiadowie. Władze Klubu przedstawiły swój program i zaprosiły dzieci do wzięcia udziału w pierwszym treningu „Stalówki”, zaplanowanym na środę 1 lutego 2012, na godz. 17. 31.01.2012 21:05
Próbował okraść warsztat samochodowy

Próbował okraść warsztat samochodowy

W minioną sobotę, 29 stycznia, policjanci komisariatu w Rokicinach udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie jeden z mieszkańców zatrzymał sprawcę kradzieży w prowadzonym przez niego warsztacie samochodowym. 30.01.2012 13:41    3
O drogach i stadionach

O drogach i stadionach

Kilka niezwykle interesujących tematów poruszyli dzisiaj radni w czasie trwających blisko pół godziny interpelacji skierowanych do Prezydenta Rafała Zagozdona. Znalazły się wśród nich dotyczące budowy boiska i trybuny na obiekcie OSiR, programu rewitalizacji oraz przebudowy ulicy Warszawskiej i Mościckiego. 25.01.2012 21:50    16
Dwa zwycięstwa młodziczek LIDERA

Dwa zwycięstwa młodziczek LIDERA

W dwie minione niedziele z rzędu młodziczki z koszykarskiego UKS Lider rozegrały dwa zwycięskie mecze. Pierwszy, w hali OSiR, z ubiegłorocznymi mistrzyniami ligi Żaczek, koszykarkami PTK Pabianice. 23.01.2012 20:12
Kradli paliwo z koparki

Kradli paliwo z koparki

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniewicach wspólnie z Kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. zatrzymali czterech złodziei kradnących paliwo z pojazdów biorących udział w przebudowie drogi krajowej numer 8. Złodziejska szajka wyłamała korek zabezpieczający zbiornik paliwa koparki i ukradła łącznie ponad 130 litrów oleju napędowego. Śledczy przypuszczają, że to nie pierwsze takie włamanie na koncie zatrzymanych. 23.01.2012 19:12    26
Orlik drugi w Białymstoku!

Orlik drugi w Białymstoku!

W dniach 13-15.01.2012 w Białymstoku odbył się OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINIKOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT "ZIMA 2012"rocz.2000. Wśród ośmiu drużyn z całej Polski bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki UKS ORLIK Ujazd zdobywając srebrne medale. 21.01.2012 00:53    2
Powiat ma budżet

Powiat ma budżet

Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjęła wczoraj budżet na 2012 rok. Zaplanowane tegoroczne wydatki to 112 milionów złotych, przy dochodach na poziomie przekraczającym 105 milionów. deficyt w wysokości 5 milionów pokryty zostanie z pożyczek kredytów bankowych. Na wydatki majątkowe Powiat przeznaczył ok. 17 milionów złotych. Pozostałe, to wydatki bieżące, wśród których najkosztowniejsze jest utrzymanie podległych samorządowi jednostek oświatowych, administracja oraz pomoc społeczna. 20.01.2012 23:19    5
"Jedyny taki pomnik" zmienił właściciela

"Jedyny taki pomnik" zmienił właściciela

Do tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aktywnie włączyła się gmina Ujazd, gdzie kwestowano na rockowo i sportowo. Poza licytacjami mniejszych i większych gadżetów orkiestrowych konto Fundacji Jerzego Owsiaka zasili także kwota, jaką udało się uzyskać ze sprzedaży pomnika Tadeusza Kościuszki, który jeszcze kilka lat temu stał na centralnym placu nazwanym imieniem naszego największego bohatera narodowego. Właśnie dzisiaj nastąpiło uroczyste wręczenie aktu przekazanie postumentu 20.01.2012 15:01    7
Serce trafi do Tomaszowa

Serce trafi do Tomaszowa

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, przekazanych wczoraj, na antenie Telewizji Polskiej, przez grupkę zamaskowanych osobników wygłaszających sakramentalne TAK, tomaszowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał wczoraj około 92 tysiące złotych. Nie są to jednak jedyne pieniądze jakie wpłyną na konto fundacji Jerzego Owsiaka. 09.01.2012 22:34    6
Remisowo w Niewiadowie

Remisowo w Niewiadowie

Na stronach internetowy można znaleźć nie jedną informację, iż pierwszą bramkę w Polsce w 2012 roku strzelił piłkarz Cracovii Młodej Ekstraklasy Dawid Sarga w tradycyjnym Noworocznym Treningu Pasów. Bramka padła dokładnie o 12.15. 01.01.2012 17:33    11
Ostatnia sesja powiatowa w tym roku

Ostatnia sesja powiatowa w tym roku

Czwartkowa Sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego (jak zwykle) nie wzbudziła większych emocji. W nastroju już noworocznym radni przyjęli kilka uchwał i zapoznali się z informacją na temat bieżącej działalności tomaszowskiego szpitala. 31.12.2011 19:20
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagra w Ujeździe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagra w Ujeździe

Dzięki zaangażowaniu sztabu szkoleniowego UKS Orlik Ujazd powstał sztab XX Finału WOŚP. Do organizacji koncertu finałowego chętnie włączyli się wolontariusze z Urzędu Gminy, na czele z Wójtem p. Włodzimierzem Goździkiem, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Hali Sportowej, Dyrektorzy szkół i przedszkoli z Ujazdu i Osiedla Niewiadów. 29.12.2011 23:20    2
Bez zakazu ale z opłatą

Bez zakazu ale z opłatą

Od dłuższego czasu piszemy o skargach mieszkańców domów położonych przy ulicy Bartosza Głowackiego. Lokatorzy narzekają w nich najczęściej na duży hałas i zagrożenia wynikające z dużego ruchu samochodów ciężarowych, jaki odbywa się bezpośrednio po oknami ich mieszkań. Hałas szczególnie dotkliwy jest w nocy, kiedy ciężarówki, korzystając z małego ruchu jeżdżą z większą prędkością niż w czasie dnia. 29.12.2011 16:40    4
Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

29 grudnia o godzinie 6:00 w Niewiadowie doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. 29.12.2011 12:55    22
Urząd Miasta nagrodzony

Urząd Miasta nagrodzony

Prezydent Rafał Zagozdon odebrał dzisiaj z rąk przedstawiciela Międzynarodowego Programu Promocji Jakości „EuroCertyfikat” wyróżnienie przyznane Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim w kategorii Dobre Praktyki Obsługi i Usług. 14.12.2011 18:14    14
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:29 Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:08 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:02 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:52 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama