Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 17:54
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Turystyka i Rekreacja

W głąb pradziejów Brzostówki

W głąb pradziejów Brzostówki

spalone na stosie szczątki wojowników. Po rozkopaniu i zniszczeniu tych grobów nielegalny „odkrywca” zabrał ich żelazne wyposażenie, by po jakimś czasie… pochwalić się tymi zabytkami w internecie. Szybko stały się one obiektem zainteresowania policjantów i archeologów. Ci ostatni oszacowali metrykę tych znalezisk na II – III wiek naszej ery, wiążąc je z tzw. kulturą przeworską (epoka żelaza) z okresu wpływów rzymskich. Podczas śledztwa mieszkaniec Brzustowa wskazał dokładnie miejsce odsłoniętych przez niego grobów, gdzie tego lata udała się wspomniana na wstępie profesjonalna ekipa archeologiczna, by uchronić ten teren przed podobnymi „wykopkami”. 21.07.2011 17:33    1
Skansen w Jedynce

Skansen w Jedynce

Nieczęsto zdarza się prezentowanie Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic w ogólnopolskiej telewizji. Do takiego występu doszło w minioną niedzielę i to w cieszącym się ogromną oglądalnością głównym wydaniu „Wiadomości” na antenie TVP 1. Widzowie z całej Polski mogli przenieść się na krótko do naszego miasta i jego okolic za sprawą telewizyjnego reportażu red. Joanny Goszcz poświęconego przypadającemu właśnie 45-leciu kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”. 21.07.2011 16:56    2
Turysyta pod ochroną

Turysyta pod ochroną

Coraz mniej biur podróży narusza prawa konsumentów – wynika z przeprowadzonej przez UOKiK kontroli organizatorów turystyki. Zbadano 171 wzorców umownych stosowanych przez 87 przedsiębiorców z całego kraju 19.07.2011 21:00
Niebieskie Źródła w finale konkursu Google Street View

Niebieskie Źródła w finale konkursu Google Street View

Tomaszowskie Niebieskie Źródła znalazły się w ścisłym finale, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, konkursu Google Street View na polską wizytówkę. Jest to ogromne wyróżnienie i niepowtarzalna możliwość promocji dla Rezerwatu jak i dla całego naszego regionu. 11.07.2011 22:00    5
Z satelitą do skansenu - Końska dawka… informacji

Z satelitą do skansenu - Końska dawka… informacji

Skansenu Rzeki Pilicy, będącego jedną z bardziej znanych atrakcji turystycznych woj. łódzkiego, nie mogło zabraknąć na przebiegającym przez nie Łódzkim Szlaku Konnym. Tworzony od dwóch lat szlak powstaje w ramach unijnego projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest województwo łódzkie. Będzie to najdłuższa w Europie, bo licząca ponad 1.800 km, trasa przeznaczona dla miłośników turystyki konnej i aktywnej. Umożliwi im ona dostęp do ponad 200 ośrodków jeździeckich i ponad 1 tys. atrakcyjnych turystycznie miejsc w całym województwie. Na trasie powstanie m.in. 21 miejsc postojowych dla koni i jeźdźców oraz 30 punktów informacji turystycznej oraz monitorowania ruchu turystycznego na szlaku. 11.07.2011 21:59    2
Pilica zachwyci po raz piąty

Pilica zachwyci po raz piąty

Klub Sportowy AMBER zaprasza na V edycję OSK „Pilica – Zachwyca”, która odbędzie się w dniach 9-11 września 2011 r. 10.07.2011 12:00
Azymut na Ekologię

Azymut na Ekologię

W piątek, siedemnastego czerwca, w naszym mieście w ramach programu edukcyjno-ekologicznego odbył się II Bieg na Orientację - ,,Azymut na Ekologię”. 29.06.2011 00:30
MDK zaprasza na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego

MDK zaprasza na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego

Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz. serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu tomaszowskiego do wzięcia udziału w organizowanej przez nas wycieczce do Warszawy w programie której znajdzie się zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz cmentarza na Powązkach. 16.06.2011 13:27    4
Parada Jeździecka na Łódzkim Szlaku Konnym

Parada Jeździecka na Łódzkim Szlaku Konnym

Dziś w Stadninie Ogierów w Bogusławicach przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i organizatorzy Parady Jeździeckiej Łódź 2011 podpisali List Intencyjny w sprawie promocji Łódzkiego Szlaku Konnego i Parady – jednego z największych wydarzeń hippicznych tego roku w Polsce. Od 18 do 20 listopada stolica regionu będzie gościć miłośników koni z województwa i innych regionów Polski. To stanie się również za sprawą Łódzkiego Szlaku Konnego, najdłuższej trasy konnej w Europie, która powstaje na terenie województwa łódzkiego. To już trzecia edycja Parady, która odbędzie się w tym roku w Atlas Arenie i jak przekonują organizatorzy chce tu osiedlić się na stałe. 15.06.2011 20:33
Odkryte skarby

Odkryte skarby

Kolejna edycja imprezy pod hasłem Skarby znad Pilicy i jej dorzecza, trwająca przez cztery kolejne weekendy maja, została zakończona. O sukcesie przedsięwzięcia świadczy ilość uczestników biorących udział w spływach połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków, jakie znajdują się na szlaku Pilicy i jej dopływów. Łącznie zgromadziła ponad 300 osób, wśród których byli zarówno Tomaszowianie, jak i goście spoza naszego miasta. 01.06.2011 18:38
Wędrowali brzegiem Pilicy!

Wędrowali brzegiem Pilicy!

W minioną sobotę Skansen Rzeki Pilicy stał się metą dorocznego, pieszego Rajdu "Brzegiem Pilicy". W tym roku rajd odbył się już po raz czternasty, a organizatorami tradycyjnie byli: Oddział PTTK w Żarnowie oraz tomaszowski skansen. Celem rajdów "Brzegiem Pilicy" jest poznawanie walorów turystyczno – przyrodniczych kolejnych odcinków Pilicy oraz propagowanie turystyki pieszej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Są one również wspaniałą okazją do poznania nowych przyjaciół, których łączy wspólna pasja. 31.05.2011 10:52
Złożylismy wniosek, czekamy na dofinansowanie

Złożylismy wniosek, czekamy na dofinansowanie

W miniony wtorek Tomaszów Mazowiecki złożył w łódzkim Centrum Obsługi Przedsiębiorcy wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Tomaszowska Okrąglica - wsparcie promocji i działań marketingowych tomaszowskiego produktu turystycznego”. Całkowita wartość projektu wynosi 595 935 zł z czego kwota dofinansowania to 498 703 zł. 25.05.2011 11:03    10
Niezwykła przygoda w lasach spalskich, czyli Bike Orient 2011

Niezwykła przygoda w lasach spalskich, czyli Bike Orient 2011

Już niedługo, w dniach 17-19 czerwca w okolicach Spały rozegrany zostanie Rajd Bike Orient; największa impreza na orientację w regionie łódzkim. Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, rywalizacji i krajoznawstwa organizator - Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient, przygotowuje trzy dni pełne emocji w Spalskim Parku Krajobrazowym. 23.05.2011 18:17    2
Tanie zwiedzanie

Tanie zwiedzanie

W czasach gdy każdy grosz się liczy, a cena benzyny dawno przekroczyła cenę butelki piwa, prezentujemy sposób na tani wypoczynek w dobrych warunkach. O co tu chodzi? O vouchery hotelowe. 23.05.2011 14:00
Aktywny weekend

Aktywny weekend

Zbliżający weekend zapowiada się niezwykle interesująco. Poza ogólnopolską akcją „Noc Muzeów”, w ramach której zorganizowano szereg imprez kulturalnych, tym otwarcie wystawy poświęconej historii Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu, konkurs gitarowy oraz inscenizacje historyczne, Tomaszowianie będą mogli spędzić czas również na obiektach sportowo – rekreacyjnych. Ciekawa propozycję przygotował Park Linowy nad Pilicą. Będzie to piknik Slackline. Co to takiego? Zapewne wielu z Was będzie zaskoczonych. Aktywnie czas spędzą także członkowie WOPR, którzy na basenie przy Zespole Szkół numer 4 zorganizowali Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Ratownictwie Wodnym. 12.05.2011 20:36    2
Skarby znad Pilicy cz. 1

Skarby znad Pilicy cz. 1

W miniony weekend ruszyła kolejna, zapowiadana przez nas, edycja spływów kajakowych pod hasłem „Skarby znad Pilicy i jej dorzecza, czyli weekendowe wycieczki kajakowe w dziedzictwo przeszłości”, których organizatorem jest Klub Sportowy Amber oraz Ośrodek wypoczynkowy Przystań. W pierwszym terminie wzięło udział kilkadziesiąt osób z Tomaszowa i okolic. 11.05.2011 16:48    1
Przystań - Reaktywacja

Przystań - Reaktywacja

Od ponad roku zmienia swoje oblicze przystań harcerska przy ulicy PCK. Pozostający we władaniu Młodzieżowego Domu Kultury obiekt od lat pozostawał zaniedbywany i robił wrażenie opuszczonego. Drugi rok z rzędu w budżecie Powiatu przewidziano środki na przywrócenie temu miejscu jego dawnej świetności. – Przystań ma tętnić życiem i służyć wszystkim mieszkańcom a nie być miejscem schadzek pijaczków – mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek. – W ciągu minionych kilku lat dzięki przychylności władz Powiatu udało się naprawdę dużo zrobić ale wiele jest jeszcze do zrobienia. 10.05.2011 23:59    8
Zbój Madej i Diabeł Nagórzycki uatrakcyjnią zwiedzanie Grot

Zbój Madej i Diabeł Nagórzycki uatrakcyjnią zwiedzanie Grot

Termin oddania do użytku Nagórzyckich Grot nieco się oddalił. Wszystko za sprawą braku ofert dotyczących wykonania części inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu wokół obu wejść do obiektu. Wszystko wskazuje na to, ze w tym roku zostanie wykonany jedynie projekt. Do 16 maja powinny zostać zakończone wewnętrzne prace budowlane. Tego samego dnia ma być też gotowy szczegółowy projekt aranżacji wnętrza. Kolejne etapy to ogłoszenie przetargu na wykonanie zaprojektowanego wystroju. 05.05.2011 22:05    5
Brzustówka ma 600 lat!

Brzustówka ma 600 lat!

Historia Brzustówki już od sześciu wieków nierozerwalnie splata się z rzeką Pilicą i Niebieskimi Źródłami. To tędy prowadziła pilicka przeprawa na uczęszczanym trakcie z Opoczna do Wolborza. To tutaj czekały na podróżnych zajazdy, gościńce i karczmy, w których zatrzymywali się flisacy-oryle spławiający Pilica drewno. Z historią tej dzielnicy będziecie mogli zapoznać się już jutro odwiedzając Skansen Rzeki Pilicy 02.05.2011 23:00    5
Survivalowe zmagania

Survivalowe zmagania

Już w najbliższy weekend odbędzie się „selekcja”, czyli nabór do tomaszowskiej grupy survivalowej. Będzie on polegał na kilkudniowym marszu wokół Zalewu Sulejowskiego. Zamiarem organizatorów jest stworzenie w naszym mieście zespołu, któremu nie straszne będą wspinaczka wysokogórska, spływy pontonami, funkcjonowanie w ekstremalnych warunkach i samoobrona. 29.04.2011 09:36    19
Reklama
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:08 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:02 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:52 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama