Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 17:54
Reklama
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Skarby znad Pilicy

Skarby znad Pilicy

Klub Sportowy Amber i OW Przystań pragnie zaprosić na "SKARBY ZNAD PILICY I JEJ DORZECZA" czyli weekendowe wycieczki kajakowe w dziedzictwo przeszłości. Będzie to kolejna edycja spływów edukacyjnych szlakiem Pilicy i jej dopływów takich jak Czarna Maleniecka, Luciąża, Wolbórka i Drzewiczka. 26.04.2011 23:20
Pilickim traktem

Pilickim traktem

W miniony weekend odbyła się czwarta już edycja Harcerskiego Rajdu Patriotycznego „Pilickim Traktem” zorganizowanego przez 11 Drużynę Wędrowniczą „Baszta”, 23 Tomaszowską Drużynę Harcerzy Starszych „Tygrysy” i współorganizowanego przez drużyny „Cichociemni” oraz „Dziewięć Sił”. 21.04.2011 00:12
Weź  dobry  humor - buty sportowe, skocz  nad  Pilicę, przeżyć przygodę

Weź dobry humor - buty sportowe, skocz nad Pilicę, przeżyć przygodę

W ostatnią sobotę odbyło się otwarcie sezonu w Parku Linowym nad Pilicą. Funkcjonujący od blisko roku obiekt, wzbogacił się ostatnio w nową atrakcję, którą jest zjazd na linie w dwie strony nad rzeką. Przy słonecznej pogodzie wiele osób miało okazję podziwiać pierwszych śmiałków, którzy zdecydowali się poszybować nad nurtem rzeki. Obsługa Parku zapewnia, że mimo, iż zjazd robi duży wrażenie, nie ma się czego bać. 05.04.2011 23:32    9
Śmieci (nie) do pokonania

Śmieci (nie) do pokonania

W tym roku w pierwszych dniach akcji sprzątania rzeki i jej brzegów udział wzięło ponad 90 osób, w tym 20 kajakarzy. Mimo, że zebrano przez dwa dni ponad sto worków śmieci, setki butelek, opon, części samochodowych i bojler to i tak uczestnicy akcji, jak sami twierdzą, czują się pokonani. 05.04.2011 15:50    12
Pilica od źródeł

Pilica od źródeł

W miniony weekend Stowarzyszenie AMBER zorganizowało jedyny w tym czasie w naszym regionie spływ kajakowy „Pilica od Źródeł”. Tegoroczna edycja spływu odbyła się na rzekach Pilica, Czarna Włoszczowska i Zwlecza, a więc już w granicach Województwa Łódzkiego. Bazą wypadową był tym razem Krzętów. 20 kajakarzy członków klubu z Tomaszowa i z zaprzyjaźnionych klubów z Sulejowa, Częstochowy, Katowic i Radomia pokonało w ciągu trzech dni łącznie 70 km. Ostatnim odcinkiem Kuźnica Grodziska – Maluszyn klub zakończył eksplorację rzeki Pilicy od źródeł w Pilicy do ujścia w Mniszewie, a więc poznał, opisał i udokumentował 325 km szlaku tej rzeki. 30.03.2011 15:39
Groty nieco później

Groty nieco później

Niestety nie uda się w zaplanowanym terminie oddać do użytku trasy turystycznej w Grotach Nagórzyckich. Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą inwestycji, miała zostać zakończona do 15 maja. Tym samym byłaby ona gotowa na początek sezonu urlopowego. Obecnie zakłada się, że pierwsi zwiedzający będą mogli wejść do Grot najpóźniej 31 października. 16.03.2011 22:17    12
Przebierańcy na lodzie

Przebierańcy na lodzie

Zakończenie ferii zimowych odbyło się pod znakiem zabawy na lodowisku, jaką zorganizował tomaszowski TKKF. Na doroczny, zimowy, festyn zatytułowany „Bal gałganiarzy” już po raz 20 przybyły tłumy uczestników. Ich liczba zaskoczyła tym razem organizatorów. – Na szczęście przygotowaliśmy dla uczestników kilkadziesiąt paczek więcej niż to miało miejsce w ubiegłym roku – mówi animator przedsięwzięcia Sławomir Krężelewski. 01.02.2011 20:52    1
20 Bal Gałganiarzy już w najbliższą niedzielę

20 Bal Gałganiarzy już w najbliższą niedzielę

Zarząd Miejski TKKF, Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują na zakończenie ferii zimowych tradycyjny festyn na lodzie pod nazwą „BAL GAŁGANIARZY”. Tegoroczny festyn to już 20 edycja zabawy na lodzie. 26.01.2011 14:15    4
Zimowe kajakowanie

Zimowe kajakowanie

Kajaki kojarzą się zazwyczaj z piękna pogodą, ciepłą wodą i wiosłowaniem. Skojarzenia te są oczywiście jak najbardziej poprawne, jednak są tacy, którzy uważają, że kajakowanie nie musi ograniczać się tylko do pływania po wodzie. Najbardziej aktywni i kreatywni wodniacy z Tomaszowskiego Klubu Sportowego „Amber” nie rozstają się ze swoimi łódkami nawet zimą, a każdy sposób na spędzenie czasu w kajaku jest dla nich wyzwaniem. Brzmi ciekawie i tajemniczo? Zobaczcie sami. 12.01.2011 08:58    10
Noworoczne "morsowanie"

Noworoczne "morsowanie"

Klub Sportowy AMBER zdążył nas już przyzwyczaić do swojej olbrzymiej aktywności. Akcje sprzątania dorzecza Pilicy stały się już tradycją. Spływy kajakowe (nie tylko Pilicą) organizowane są prawie przez cały rok i w każdych warunkach pogodowych. Członkom klubu chłód nie jest straszny tym bardziej, że funkcjonuje w nim wciąż powiększające swe szeregi grupa… Morsów. Tomaszowscy amatorzy „chłodnej” kąpieli stanowią najliczniejszą w centrum Polski grupę. Jest ich już 42. To ludzie w różnym wieku, starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni. Spotykają się każdej niedzieli na osirowskiej Przystani. 28.12.2010 18:13    9
Urośnie Zamek Kazimierza Wielkiego

Urośnie Zamek Kazimierza Wielkiego

W ubiegłym tygodniu Gmina Inowłódz ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie „rozbudowy, adaptację i częściową rekonstrukcję ruin zamku Kazimierza Wielkiego ”. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w ramach Osi Priorytetowej „Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość”, Działanie III „Infrastruktura turystyczno – rekreacyjna”. Szacunkowa wartość całego projektu to blisko 7,5 miliona złotych, z czego aż 5,6 miliona pochodzić będzie z środków Unii Europejskiej. 16.12.2010 17:30    8
Bieg Mikołajków

Bieg Mikołajków

W niedzielę, 28 listopada, już po raz VII odbył się Zimowy Bieg Terenowy „Mikołajek” organizowany przez tomaszowski Hufiec ZHP. Tegoroczni mikołaje zawędrowali w malownicze i spowite śniegiem lasy w okolicach Bronisławowa nad Zalewem Sulejowskim. Pomimo niesprzyjającej aury oraz trzaskającego mrozu na starcie biegu stawiło się ponad stu siedemdziesięciu zawodników w kilku kategoriach wiekowych, co było rekordem w dotychczasowej historii imprezy. 02.12.2010 22:50    8
Bieg w 92 rocznicę odzyskania niepodległości

Bieg w 92 rocznicę odzyskania niepodległości

Pogoda w tym roku dopisała prawie trzystu biegaczom i licznie zgromadzonym kibicom, którzy wzięli udział w VI Tomaszowskim Biegu Niepodległości, zorganizowanemu, jako część religijno-patriotycznych uroczystości z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 15.11.2010 13:48    3
VII Mikołajek

VII Mikołajek

28 listopada w lasach niedaleko Bronisławowa nad Zalewem Sulejowskim odbędzie się VII Zimowy Bieg Terenowy „Mikołajek”. Impreza skierowana jest do wszystkich miłośników biegów na orientację, jak i do tych którzy chcieliby dopiero tę przygodę rozpocząć. Długości tras i stopnie trudności są zróżnicowane i dostosowane do wieku i umiejętności startujących. w tym roku bieg rozgrywany będzie profesjonalnie i zgodnie z przepisami Polskiego Związku Biegów na Orientację. Sędzia głównym będzie Pan Jacek Olas, tomaszowski działacz sportowy i zawodnik od lat związany z tą dyscypliną. 12.11.2010 15:34
Bieg Niepodległości 2010

Bieg Niepodległości 2010

Już po raz szósty ośrodek Kultury Tkacz w imieniu organizatorów zaprasza na Tomaszowski Bieg Niepodległości który odbędzie się 11 listopada, jako część miejskich uroczystości. Ideą tej imprezy jest połączenie patriotycznego święta oraz radości płynącej z uprawiania tej najbardziej dostępnej formy ruchu jaką jest bieg. Impreza przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży o dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Warunkiem koniecznym jest brak przeciwwskazań lekarskich. 06.11.2010 06:00    3
„Tobruk” – reaktywacja

„Tobruk” – reaktywacja

Poniemiecki, żelbetonowy schron bojowy, w całości przeniesiony w lipcu br. do Skansenu Rzeki Pilicy z odległego o prawie 35 km Włodzimierzowa pod Sulejowem, znakomicie skomponował się ze skansenowym „poligonem”. Wszedł bowiem w skład tworzonej tu już wcześniej plenerowej ekspozycji poświęconej fortyfikacjom obronnej „Linii Pilicy” ze stycznia 1945 roku. Jej początek dało zrekonstruowanie kilkunastometrowej transzei, zakończonej otwartym stanowiskiem na karabin maszynowy i wyposażonej w ziemiankę dla jego 3-osobowej obsługi. Ta rekonstrukcja została oparta o oryginalną, niemiecką instrukcję saperską z okresu II wojny światowej. 26.10.2010 16:59    5
Druhowie na START

Druhowie na START

Rok harcerski rozpoczyna się wraz z rokiem szkolnym, czyli we wrześniu. W wielu hufcach organizuje się wtedy zjazdy harcerzy, biegi terenowe, imprezy integracyjne. Tomaszowski hufiec także organizuje Start Harcerski, którym od kilku lat zajmuje się 21 Tomaszowska Integracyjna Drużyna Harcerska „Activ”. Blisko 80 zuchów, harcerzy i instruktorów przybyło w miniony weekend do Stanicy Harcerskiej na Fryszerce. 11.10.2010 21:56
Poznaj jesienne pejzaże Pilicy

Poznaj jesienne pejzaże Pilicy

POZNAJ JESIENNE PEJZAŻE PILICY w Przedborskim i Spalskim Parku Krajobrazowym - Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań" i Klub Sportowy AMBER pragnie zaprosić w najbliższą sobotę i niedzielę na spływ kajakowy w przepięknych krajobrazach połączony ze zwiedzaniem okolic. NA ZAKOŃCZENIE KAŻDEGO ETAPU IMPREZA PRZY ŻYWYM OGNIU. 07.10.2010 22:19    1
Zachwyciła po raz czwarty

Zachwyciła po raz czwarty

W weekend 10-12 września odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca, którego organizatorem jest KS Amber a współorganizatorami Urząd Miasta w Tomaszowie oraz Starostwo Powiatowe. W tegorocznym spływie wzięło udział 114 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski, a nawet z innych krajów (Szwecja, Niemcy). 27.09.2010 17:23
Bieg Malinowskiego po raz 29-ty

Bieg Malinowskiego po raz 29-ty

5 września w naszym mieście odbył się 29 Ogólnopolski Tomaszowski Biegu im. Bronisława Malinowskiego. Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 1000 osób. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki i dyplomy. 08.09.2010 20:35
Reklama
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:08 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:02 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:52 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama