Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 05:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Turystyka i Rekreacja

Lubią nas odwiedzać
Lubią nas odwiedzać

Według badań ruchu turystycznego przeprowadzonych w województwie łódzkim, powiat tomaszowski jest najczęściej odwiedzanym ze wszystkich w naszym regionie.

20.03.2009 13:37    20
Reklama
Mrożek na "Pełnym morzu"
Mrożek na "Pełnym morzu"

Stowarzyszenie TOMOFFAN oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim i Teatr PRACOWNIA TEATRICK zapraszają na premierę sztuki Sławomira Mrożka „NA PEŁNYM MORZU”

11.02.2009 11:59
Kazimierz Nowak na Uniwersytecie
Kazimierz Nowak na Uniwersytecie

W miniony poniedziałek w tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego otwarta została wystawa pt. Afryka 1931-1936 poświęcona wielkiemu Polakowi i podróżnikowi, Kazimierzowi Nowakowi.

24.09.2008 08:25    1
Już po raz XI Nadpilickim szlakiem
Już po raz XI Nadpilickim szlakiem

W minioną sobotę już po raz jedenasty po śladach bogatej historii i zakątkach wspaniałej przyrody nad Pilicą wędrowali młodzi adepci turystyki pieszej i krajoznawstwa.

30.05.2008 12:18    1
I ten duży i ten mały jedzie ścieżką wprost do Spały
I ten duży i ten mały jedzie ścieżką wprost do Spały

Zarząd Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na II rajd rowerowy od Niebieskich Źródeł do Spały pn. "Rowerem do Spały", który odbędzie się w dniu 01.06.2008 r. (niedziela).

26.05.2008 20:47    9
Reklama
Pilica - rajem dla kajakarzy?
Pilica - rajem dla kajakarzy?

Ostatnio nasiliły się starania mające na celu oddanie Pilicy we władanie miłośnikom kajakarstwa. Co istotne, działania te są podejmowane również ponad granicami wojewódzkimi. Wymownym tego przykładem jest wspólny projekt województw: łódzkiego i mazowieckiego oraz lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych służący utworzeniu oznakowanego szlaku kajakowego na rzece Pilicy i stanowiącego atrakcyjną ofertę turystyczną.

15.05.2008 20:18    3
Reklama
Spalska "atrakcja" turystyczna
Spalska "atrakcja" turystyczna

Głęboko w spalskich lasach, malowniczo położona, znajduje się willa należąca kiedyś do Pierwszego Sekretarza PZPR Edwarda Gierka. Budynek czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Dzisiaj stanowi jedynie zaniedbaną „atrakcję” turystyczną. Świadectwo minionej epoki, miejsce wypoczynku przywódcy Sojuszu Robotniczo – Chłopskiego.

02.05.2008 12:15    14
Rekonstrukcja historyczna
Rekonstrukcja historyczna

Stowarzyszenie Miłośników Architektury i Techniki Militarnej „Labirynt” oraz PPHU „Imax” Juliusza Szymańskiego przy wsparciu Wydziału Promocji Starostwa Powiatu Tomaszowskiego zorganizowały na terenie kompleksu bunkrów na Konewce rekonstrukcję historyczną ukazującą potyczkę oddziału partyzanckiego mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” ze zmotoryzowanym oddziałem niemieckim.

01.05.2008 20:40    24
Z mapą w drogę
Z mapą w drogę

Wydział Informacji Turystycznej i Promocji Starostwa Powiatowego przy współpracy Urzędu Miasta, urzędów gmin w powiecie oraz Skansenu Rzeki Policy wydał mapę turystyczną „Zalew Sulejowski, Spała Tomaszów nad Pilicą"

28.02.2008 19:36    2
Z bliska i daleka... Niecodzienni goście
Z bliska i daleka... Niecodzienni goście

Chociaż już formalnie zakończył się tegoroczny sezon turystyczny, to jednak Skansen Rzeki Pilicy jest nadal szeroko otwarty dla zwiedzających. Wśród nich znaleźli się ostatnio niecodzienni goście zagraniczni – zarówno z krajów ościennych, jak i bardzo odległych, a dla nas wręcz egzotycznych. Znamienne pod tym względem były weekendowe dni 17 i 18 listopada.

27.11.2007 22:51    4
Reklama
Szansa dla grot?
Szansa dla grot?

Czy unikatowe na skalę Europejską wyrobisko ponownie będzie przyciągało turystów?

25.11.2007 11:33    6
Reklama
Jarmark Spalski
Jarmark Spalski

Już w najbliższą niedzielę czyli 13 maja rozpoczyna się sezon spalskich jarmarków.

11.05.2007 12:12    2
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak się zachować i co robić wyrazie wybuchuData dodania komentarza: 06.10.2022, 21:11Źródło komentarza: Jodek potasu nie dla każdego ale wystarczy dla wszystkichAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka do poprzedniego mojego wpisu: ta "zatroskana matka" , tak mnie wkur...., że chętnie sam utłukę dzika i każę jej zeżreć (oczywiście - jako bezdomnej) pół kilo wątroby z tego dzika. Nie usmażonej z cebulką (którą sam jadłem, po upolowaniu dzików przez leśników), tylko, kur...., surowej - jak bezdomni.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:57Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: A może behawiorysta przyda się również niektórym pracownikom🤔Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:47Źródło komentarza: Nikt nie chce uśpić psaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój dodatek: przecież i Pan i ja nie cierpimy totalnego lokalnego dna!!!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:46Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: co jest grane... czego się Pan boi z tymi moimi wpisami, których Pan nie zamieścił?!?! Nie możemy raz zrobić zadymy?!?!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:44Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: matkaTreść komentarza: ty ohydna pusta babo!!! może i tobie trafić się bezdomność i tego ci życzę !!QData dodania komentarza: 06.10.2022, 18:38Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.
Reklama
a