Zaćmę usuną także w tomaszowskim szpitalu

  • 22.10.2019, 15:34 (aktualizacja 24.10.2019, 18:35)
  • Mariusz Strzepek
Zaćmę usuną także w tomaszowskim szpitalu
Od 1 listopada br. zabiegi okulistyczne, w tym operacje usunięcia zaćmy będą dla pacjentów dostępne w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. ŁOW NFZ, chcąc ułatwić mieszkańcom powiatu tomaszowskiego i południowej części województwa dostęp do operacji zaćmy ogłosił konkurs na świadczenia okulistyki planowej. W konkursie wybrano Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Oddział okulistyczny ma 10 łóżek w 2-osobowych salach.

Dotąd w powiecie tomaszowskim z zabiegów usunięcia zaćmy można było skorzystać jedynie w NZOZ Optica w Tomaszowie Mazowieckim, natomiast w powiecie piotrkowskim w Szpitalu Wojewódzkim. Te placówki, mimo nielimitowanego finansowania przez NFZ, wskazują jednak długi czas oczekiwania na zabieg: sierpień 2020 r. (NZOZ Optica ) i styczeń 2021 (SWW w Piotrkowie ) dla pacjentów stabilnych.

USUNIĘCIE ZAĆMY BEZ LIMITU I BEZ KOLEJKI

Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia o bezlimitowym od 1 kwietnia br. finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy już po pierwszych dwóch miesiącach odnotowano znaczący wzrost – o 11 proc.-  liczby wykonanych w polskich placówkach zabiegów. W Łódzkiem większość placówek operuje niemal wszystkich pacjentów w trybie 1 dnia. Taki zabieg jest bezpieczny, pozwala na szybki powrót do domu, uniknięcie zakażeń szpitalnych i związanych z nimi powikłań. Czas oczekiwania w naszym województwie stale się skraca, wiele placówek proponuje kilkutygodniowy termin na zabieg. Zachęcamy pacjentów, którzy czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i poinformować o zmianie placówki. I ze skierowaniem zgłosić się do nowej placówki.

 Polecamy także 

Pacjenci w podróży. Krótkowzrocznie w okulistyce

również na ten temat

Operacje zaćmy jednak w Tomaszowie? Dowiemy się wkrótce

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pirat
pirat 29.10.2019, 10:19
wszystko super, szkoda tylko że nie można dopłacić do lepszej soczewki (lepszy materiał i filtry)
Troll
Troll 24.10.2019, 13:50
Ale razem z okiem?
Masza
Masza 23.10.2019, 22:59
Temat zacm byl juz rozwiazany swietnie to robi Optca a w tcz sa oddzialy ktore czekaja na porzadna naprawe zeby godnie ludzi leczyc
...
... 22.10.2019, 21:43
zaćma zaćmą. a co tam na internie słychać?

Pozostałe