250 tysięcy złotych od Owsiaka dla tomaszowskiego szpitala

  • 19.10.2017, 19:48
  • Joanna Sztymelska
250 tysięcy złotych od Owsiaka dla tomaszowskiego szpitala
We wtorek, 17 października 2017 roku, w szpitalu na ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim, w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego dla tomaszowskiego szpitala przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tomaszów Mazowiecki co roku organizował sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez wszystkie lata znajdował się on w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, dawnej "samochodówce", a w tym roku w Galerii Tomaszów. W ostatnich latach zebrana w naszym mieście kwota przekraczała sto tysięcy złotych. Ponad 100 tysięcy złotych każdego roku było przekazywane dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. 

 

Na pomysł, żeby poprosić WOŚP o podarowanie nowoczesnego sprzętu  wpadła Krystyna Wilk, prezes Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wymyśliła to i szybko napisała do sekretariatu Fundacji. Natychmiast otrzymała odpowiedź, że należy przesłać zapotrzebowanie. Razem z prezesem Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Krzysztofem Zarychtą napisali zapotrzebowanie i WOŚP wydal zgodę na zakup sprzętu do Oddziału Pielęgnacyjno Opiekuńczego przy ulicy Niskiej. Orkiestra posiada komisję, która weryfikuje wysyłane do nich zgłoszenia. Z tomaszowskiej listy usynięto jedynie elektroniczną bieżnię. Wartość otrzymanego sprzętu: łóżka, szafki, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, sprzęt do kąpieli i bieżącej opieki i inne niezbędne przedmioty, wynosi ponad 250 tysięcy złotych. 

 

- ZPO to wyjątkowe miejsce, osoby, które tutaj trafiają są najczęsciej w ciężkim stanie. Wiele z nich nie wstaje z łóżek. Potrzebują ciągłej pielęgnacji, która jest naprawdę bardzo ciężką pracą. Zakupiony przez Fundację Jerzego Owsiaka sprzęt to wygofa nie tylko dla chorych ale także duże udogodnienie dla personelu. Po ostatnim finale WOŚP w Tomaszowie organizatorzy narzekali na to, że Starostwo Powiatowe odmówiło w sposób oficjalny udzielenia wsparcia akcji. Mam nadzieję, że w styczniu już taka sytuacja się nie powtórzy. Jest to tym bardziej ważne, że Jerzy Owsiak zapowiedział zbieranie funduszy na doposażenie oddziałów dla noworodków. Nasz oddział bardzo takiego wsparcia potrzebuje - mówi przewodniczący komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Strzępek. 

 

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Paweł Łuczak zwraca uwagę na zmiany, jakie zaszły na oddziale w okresie minonych dwóch lat. To właśnie zasługa pozyskanych od WOŚP środków finansowych. 

 

 

Już w momencie przyznania sprzętu zostało uzgodnione, że w szpitalu zostanie przeprowadzony niewielki remont. I tak się też stało. Jak zapowiada prezes Krzysztof Zarychta, to dopiero początek prac remontowych w budynku szpitala. Całkowity remont, termomodernizacja, wymiana okien, wymiana centralnego ogrzewania są planowane na przyszły rok.  Zainwestowane zostaną pieniądze powiatu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi. Rozpoczęcie prac rozpocznie się wiosną 2018 roku i zakończą się też w 2018 roku. Na oddziale przebywa stale 40 osób. Na czas remontu oddziały z Niskiej zostaną przeniesione do szpitala ulicę Jana Pawła II. 

 

[reklama2]

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fogo.. Dziadowie , a  dziadowanie
fogo.. Dziadowie , a dziadowanie 24.10.2017, 20:37
to wielka różnica . O co chodzi w tym miszmaszu ? Jaki jest kapitał moralny ,wizerunkowy i duchowy .Miało być ,,fisio,, a tu łóżka ,remonta na rata ???!!!! i lekarze wkrótce z Wolynia . Wstyd ! Hańba ! Przy takim wydatkowaniu , rozrzutności pieniędzy podatników na nierozważne cele , rzeczy - tak hołubić się ideą , którą przed momentem wybitnie negowano. To już nie wizja - miasto obrośnięte ,,stara grzybnią ,, na pochodów czele kłaniają się Jesiony https://www.youtube.com/watch?… a młodzi kołaczą na końcu orszaku.
Dlaczego?
Dlaczego? 23.10.2017, 04:41
"Orkiestra posiada komisję, która weryfikuje wysyłane do nich zgłoszenia. Z tomaszowskiej listy usynięto elektroniczną bieżnię"

Heh :( Ciekawe dlaczego? Przecież to są 2-3 tysiące złotych...

Druga sprawa, dlaczego Panie Redaktorze tak Pan lobbuje za wsparciem WOŚP przez Starostwo?
Jak zostało wykazanie we wcześniejszych komentarzach do Owsiaka dokładamy, to mamy jeszcze dokładać więcej? :O

Kto chce niech zbiera, ale bez przymuszania instytucji.
jo
jo 20.10.2017, 22:22
Po prostu żenada i dno...czyli niestety po tomaszowsku..WOŚP nie wyciąga pieniędzy z portfeli, zbiórka jest dobrowolna. Nie chcesz, nie dawaj...i już!! Poza tym na oddziale noworodkowym i pediatrii w TCZ sporo serduszek i strach pomyśleć jak wyglądały by polskie szpitale gdyby nie 25 lat WOŚP.
Nie każe wrzucać? To nie takie oczywiste
Nie każe wrzucać? To nie takie oczywiste 21.10.2017, 16:37
No do niedawna istniała spora presją społeczna. "Nikt tego dnia nie powinien pojawiać się bez serduszka w klapie" itd.

Pamiętam jak rugano z anteny ogólnopolskiej TVP2 proboszcz, którzy na zbiórkę na terenie parafii nie wyrazili zgody...


Poza poważnymi wątpliwościami ws okoloorkiestrowej działalności Owsiaka, pamiętajmy również, że to synalek oficera Milicji Obywatelskiej. W przeciwieństwie do Ochojskiej działalności "charytatywnej" nie rozpoczął u niego impuls wewnętrzny wynikający z doświadczenia jakie przeszedł, a koniunktura.

By za kilka lat nieokazalo się, że to ktoś na miarę Kijowskiego z KODu. Owsiak to robi zręczniej, zagraniczne wojaże przedstawia jako część swojej misji (jakby dzieciom na Dominikanie coś pomogł jego dwutygodniowy urlop), no ale to tak jak teraz z tym protestem medyków. Misja humanitarna polskich adeptów medycyny w Kalifornii w USA.

Nie bójmy się mieć własnego zdania, bo cwaniak, czy też spośród nich zwyczajni złodzieje żerujący na naszym dobrym sercu ustawią nam Polskę podług siebie.
slawek
slawek 21.10.2017, 17:49
nie wypominaj nikomu czyim jest synalkiem bo to bardzo źle świadczy o tobie. Nie wiemy czyim ty jesteś synalkiem kto był twoim dziadkiem czy babcią i wara nam do tego.Takie rzeczy wypisują ludzie bardzo podli. Nie musisz sobie przyklejać tego serduszka nawet jak znajdziesz go na ulicy. Nie musisz, nikt cię nie zmusza i nigdy nie zmuszał.Wysyłając SMS lub przelew nie dostajesz i nie dostawałeś serduszka. Nie wszyscy mogą wychodzić z domu a chcą w tej akcji uczestniczyć. Ale ty nie musisz i jak nie uczestniczysz to może się nie wypowiadaj bo ciebie przynajmniej przy zbiórce to nie dotyczy.
A pomyślałeś,
A pomyślałeś, 20.10.2017, 22:46
jaki jest koszt uzyskania przychodu przez WOŚP? Ile kosztuje otwarcie i zabezpieczenie obiektów, w których odbywają się imprezy związane z WOŚP? Ile kosztuje np. obstawa Policji na Nowym Porcie, Strzeleckiej, Ściegiennego i Wodnej, aby dla paru groszy zorganizować licytację rajdowych przejażdżek? Minimum 4 radiowozy z włączonymi silnikami i dwoma funkcjonariuszami w środku. Przez ileś tam godzin. Warta skórka wyprawki? Toż to rachunek ekonomiczny rodem z głębokiej komuny. Gdyby moja firma tak funkcjonowała, dawno umarłbym z głodu.
slawek
slawek 21.10.2017, 17:39
Obstawa policji w czasie finału WOŚP w skali całego kraju kosztuje mniej niż obstawa policji 10 -tego każdego miesiąca w Warszawie. Nie wliczam kosztów stawiania i demontażu barierek łącznie z tym małym taboretem.
Owsiak vs 10 kwietnia
Owsiak vs 10 kwietnia 21.10.2017, 23:32
Co to ma do rzeczy? Gdyby miesięcznice smoleńskie nie były atakowane, mówiąc wprost gdyby dzicz uważająca się za wykształconą i bardziej cywilizowaną, nie przychodziła wyzywać czy sikać na modlących się ludzi, policji w takiej ilości nie byłoby potrzeba.

A, że próbujecie za wszelką cenę pod każdym pretekstem popalić Polskę, nasyłacie Hadaczow czy tego typu prowokatorów, to policja musi oddzielac ich od legalnej manifestacji.

W przypadku Owsiaka to jest w sumie prywatna akcja promocyjna firm które za pieniądze przekazane jednemu człowiekowi maja za dsrmk kilku godziną ekspozycję w mediach ogólnopolskich. Teraz już nawet bez udziału telewizji publicznej. Czy policja powinna być w to angażowana? Mam wątpliwości.
To tak jakby sklepikarz domagał się konwoju policyjnego podczas zbierania utargu że sklepu. Zgodzili byśmy się na to jako podatnicy? By policja świadczyła usługi ochroniarskie?
21.10.2017, 23:41
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Nie widzę cię w kościele
Nie widzę cię w kościele 22.10.2017, 00:42
Popisujesz się cytatami z Biblii na wzór mojej profesorki - ateistki od historii w szkole średniej. Ona też się popisywała, żeby udowodnić, jak miernymi jesteśmy katolikami, skoro nie znamy treści zawartych w Piśmie Świętym. Problem w tym, że jej bożkiem był Lenin, Katyń był niemiecką prowokacją, a gdyby nie Polska Ludowa, to byśmy świnie pasali. Widzę analogie w tym co robisz.
zamilcz waść
zamilcz waść 22.10.2017, 10:23
bo cię czytać hatko jak mówił Sienkiewicz ustami Podbipięty ...
.
. 21.10.2017, 23:53
Dobrze, dobrze. To jest manifestacja patriotyczna, nie tylko religijna. Padają postulaty polityczne, odniesienia do bieżącej sytuacji w kraju.

Zgłoszona, przeprowadzana pokojowo. Modlitwa na ulicy póki co nie została spenalizowana. Może kiedyś do tego dojdzie.

To jest potrzebne, bo integruje obóz rewolucji narodowej. By wprowadzać radykalne zmiany ludzie muszą mieć poczucie, że sa we wspólnocie. Która mogą wesprzeć swoim uczestnictwem i na którą mogą liczyć. Już samo poczucie bezpieczeństwa daje ogromną wartość.
22.10.2017, 00:08
Rafał pitolisz. Dla Was czasem jest wygodnie mówić, że religijna, czasem, że patriotyczna. Ani z jednym ani z drugim nie ma kompletnie nic wspólnego tak naprawdę.

Obóz rewolucji narodowej? A co to niby takiego? Tych paru sfiksowanych fanatyków wierzących we wszystko, co guru sekty z podstawionego taboreta im podpowie? A niby czemu uważasz, że naród jest tam, a nie tu? Po której stronie policyjnego kordonu się znajduje? Przyjmując twoje założenie, to naród obejmuje jakieś 5-10 procent społeczeństwa. Przy czym i tej grupie w zmienionych okolicznościach moglibyście prawa do nazywania siebie narodem odmówić. Bo tropiciele z piso-NKWD mogliby w trzecim pokoleniu babkę Żydówkę wytropić.

Wytykasz ludziom rodziny i pochodzenie. Wszak nikt nie wybiera tego kim był jego ojciec, matka, czy też dziadek. Nie masz wpływu na to, czy ojciec spłodził jakiejś obcej kobiecie dziecko, a matka puszczała się z Brzeżniewem. Za to ludzie mają możliwość dokonywać samodzielnych wyborów jak na przykład towarzysz Piotrowicz komunistyczny prokurator ścigający opozycjonistów i działacz PZPR. Sam sobie zawód wybrał, sam też akty oskarżenia przygotowywał i podpisywał. Tak więc ten komuch jest dobry, tamci są źli?

Sory, jeśli mam do wyboru ludzi dotkniętych komuną takich jak Owsiak i takich jak tow. Piotrowicz, to sory, ale wybieram Owsiaka.
.
. 22.10.2017, 00:46
A ja nie.
A jakie są to koszta,
A jakie są to koszta, 21.10.2017, 21:03
że spytam?
TO OCZYWISTE
TO OCZYWISTE 21.10.2017, 18:21
ŻADNA PARTIA W OKRESIE PO II WOJNIE nie drenowała tak państwowej / czyli naszej/ kieszeni jak złodziejska dojna zmiana i jej przewodnia siła czyli pis.
Juras
Juras 20.10.2017, 20:19
Do osób, które tak świetnie sprawdziły ile WOŚP zebrał w Tomaszowie a ile wydał. Podajcie, ile Caritas zebrał w Tomaszowie- dla ułatwienia w ostatnich 5 latach a ile przekazał Tomaszowianom (nie kościołowi) w ramach pomocy.
BRAWO
BRAWO 21.10.2017, 18:15
Caritas z każdej świecy sprzedawanej przed bożym narodzeniem da na dzieci 10 /słownie dziesięć/ groszy, Nie zapomnę programu w TV gdy redaktor usilnie dopytywał dyrektora Caritasu w tym temacie i taką odpowiedź usłyszał ... ze świecy o wartości sprzedażowej w kościele 5 zł. na dzieci idzie 0,1 złotego. NIC DODAĆ -NIC UJĄĆ. BRAWO KOŚCIÓŁ !!!
A w Ameryce biją Murzynów!
A w Ameryce biją Murzynów! 20.10.2017, 22:14
Artykuł traktuje o WOŚP, a nie Caritasie, więc nie mędrkuj, bo ci żyłka pęknie.
klug
klug 20.10.2017, 19:10
Dyskusja poniżej wszelakiej (nawet tej pisiorskiej) logiki.
Fakt niedoutrącenia: ZPO doposażone i LUDZIE już z tego doposażenia korzystają!
PS
A ile tomaszowski kościół katolski wydał ostatnimi laty dla chorych ludzi w szpitalu? Może w powiatowych archiwach znajdzie się choć jedna faktura( prócz tych za posługi, diety, dojazdy, obrzędy, sprzątanie, oświetlenie, ogrzewanie itd.? Więcej już nie mogę napisać, bo Cenzor czuwa!!!
Nie spamuj!
Nie spamuj! 20.10.2017, 22:17
Dyskusja jest o darowiznach WOŚP, a nie Kościele Katolickim. Idąc twoim tropem - co i ile dla chorych w szpitalu przekazały inne Kościoły i związki wyznaniowe? Co i ile dali ateści? Śmiało! Nie krępuj się!
.
. 22.10.2017, 01:02
Kościół Rzymsko-Katokickiego prowadzi najwięcej ochronek dla samotnych matek (a ponoć w konfesjonale ksiądz taką tylko ruga, że śmiała odejść bita i kopana, a powinna przede wszystkim zabiegać o trwałość małżeństwa)

W innych obszarach jest pewnie podobnie. Najstarsze organizacje pomocowe w Polsce powstały W XIX wieku wraz ze wzrostem biedoty miejskiej.

Przejdź się czasem będąc w Warszawie na Miodowa w okolicach 12-14 zobaczysz ile osób stoi po zupę do kościóła. Nie są to jednorazowe akcje, czy raz do roku, a dzień w dzień i od lat.
??? tylko czy napewno
??? tylko czy napewno 22.10.2017, 17:55
w kościele katolickim??? Wszystkie encyklopedie mówią o pomocowej działalności kościoła...ale protestanckiego i anglikańskiego. O KATOLICKIM KLERZE NIE MA TAM ANI SŁOWA!!!
Wikipedia: Adam Bromberg
Wikipedia: Adam Bromberg 23.10.2017, 04:52
Bo to są żydowscy autorzy najczęściej.

Kościół Rzymsko-Katokicki bym dla nich zawsze konkurencja, jedyna z którą nie mogli sobie poradzić, więc trudno by pisali pozytywnie.

W Polsce Wikipedie też organizują Żydzi.
Normalne...
Normalne... 23.10.2017, 09:23
pisuary wszędzie węszą żydów... Są w tym lepsi niż najlepsze myśliwskie psy !
i w tym temacie
i w tym temacie 23.10.2017, 10:58
bardzo przypominaja komuchow z lat szescdziesiatych
&
& 24.10.2017, 02:33
To nie były źle czasy dla Polaków. Polecam wydań rok temu biografie Gomulki Anity Prażmowskiej
24.10.2017, 07:50
No Gomułka to rzeczywiście prawdziwy idol. Gratuluję.
slawek
slawek 22.10.2017, 06:02
przecież w Polsce już nie ma głodu, nie ma bezrobocia to kto w tych kolejkach po zupę stoi.?
A na drzewach zamiast lisci
A na drzewach zamiast lisci 23.10.2017, 04:48
Ci których wasi rodzice pozbawili mieszkań, a wy kończycie to dzieło w ramach reprywatyzacji. "Bo po co hołota ma mieszkać w centrum miasta? "

Ale będzie wam "podziekowane" Konflikty są dziedziczone i zwykle bardziej ostre niż w pokoleniu uczestników danych wydarzeń.

Na pohybel. Waszym rodzicom, wam samym i waszym dzieciom.
J.W
J.W 20.10.2017, 12:33
Szanowni Państwo.Podobno od 1989 r mamy w polsce demokracje.Kazdy może na swojego ulubieńca głosowac,zasilać jego działalnosc itp.
Ja osobiscie na pana Owsiaka nie dawałem,nie daje i dawać nie bede.Dla mnie nie ma problemu ile jego instytucja "dała"na tomaszów.Bo nic nie dała.....Tak samo jak nie daje zus,skarb państwa.Oni sa tylko pośrednikami.Do tego drogimi.
Tomaszowianie
Tomaszowianie 20.10.2017, 12:09
jeśli wciąż będziecie myśleć kategoriami "My zebraliśmy tak dużo a dano nam tak mało" to niebawem zostaniemy największym zadupiem nie tylko w świecie, Europie czy Polsce ale nawet w województwie. Wasze wszystkie wpisy obnażają małostkowość tomaszowskich obywateli... Uważacie się za super religijnych a na każdym kroku wychodzi z was DULSZCZYZNA I BIGOTERIA.
Pacjentka
Pacjentka 20.10.2017, 09:27
Kto napisał wniosek???Szkoda , że wszyscy przypisują sobie zasługi a zapomnieli kto był faktycznym inicjatorem tego przedsięwzięcia. Kto jako pierwszy skontaktował się z fundacją i kto napisał wniosek i kto wiedział jaki sprzęt jest potrzebny?
Gość
Gość 26.10.2017, 11:01
Jedyną faktyczną inicjatorką tego przedsięwzięcia jest p. Krystyna Wilk. To ona skontaktowała się z Fundacją i koordynowała tę sprawę od początku do końca. Włącznie z tym,że kwestowała na Orkiestrę od początku jej grania...Dziękuję Pani Krysiu w imieniu swoim i wszystkich tych, którzy korzystają z Pani inicjatyw, energii, empatii i dobrego serca..po prostu.
slawek
slawek 20.10.2017, 09:20
Wielkie podziękowania i szacunek dla Pani Wilk. A przy okazji proszę sprawdzić, że na rozpoczęciu nowego roku Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nie było ani Sz.P. Prezydenta ani Sz.P. Starosty (jak się mu8siała czuć Pani Prezes Wilk) ale tu gdzie są dziennikarze, gdzie błyskają flesze aparatów ICH WIDAĆ.
slawek
slawek 20.10.2017, 08:14
widzi pan panie redaktorze??jak WOŚP nie daje to źle jak daje to za mało. Te wstrętne wpisy to stuprocentowi chrześcijanie, praktykujący katolicy, kochające bliźniego. Sprawdzacie ile Tomaszów dostał od WOŚP?? sprawdźcie ile obecne władze dały kościołowi??(stary dom dziecka za piątaka dla kurii łódzkiej). Może sprawdźcie ile kościół dał na tomaszowską służbę zdrowia. Jeżeli coś dał to odejmijcie pensje kapelanów szpitalnych(wyższe jak rezydentów) czy pensje kleru za prowadzenie lekcji religii. WOŚP rozdaje to co dobrze kupił za pieniądze wrzucone do puszek przez ludzi dobrej woli - nie WIERZĘ , że ci co takie akcje krytykują SĄ TAKIMI LUDŹMI i pewnie nigdy do takiej puszki grosza nie wrzucili. Z Bogiem, dajcie na tacę. ZDROWIA ŻYCZĘ i dobrej opieki medycznej.
Złota mrówka z Całym melonem
Złota mrówka z Całym melonem 20.10.2017, 10:18
Ojojoj! Zabolała prawda? Przecież takie są fakty! WOŚP = ZUS. Wpłacaj, a damy ci dziesięć razy mniej niż wpłaciłeś. I nie ma się co silić na prostackie wycieczki w kontekście religijnym. Katolicy przynajmniej wrzucą coś zmarzniętym dzieciakom do puszek (co roku z okazji WOŚP wszystkie kościoły rzymsko-katolickie w Polsce są otoczone hordami kwestujących), ateiści zaś przeleżą przed telewizorem całą niedzielę, nie dadzą nic, a najwięcej pyskują na forach. Zresztą bilansowanie w tym miejscu zasług Kościoła dla medycyny w Polsce czy rządowych dotacjach dla kleru jest pisaniem nie temat. Wszak tematem przewodnim jest Owsiak, WOŚP i sprzęt dla Tomaszowa. O sprawach okrutnego Kościoła Katolickiego będziemy roztrząsać, jeśl Pan Strzępek popełni stosowny artykuł. A póki co, proszę byś nie szczekał zbyt głośno na Kościół. Przeciez na koniec i tak cię tam zaniosą, organista zaintonuje "Anielski orszak niech twą duszę przyjmie", ksiądz pokropi wodą święconą, a na grobie postawią krzyż. Największy na cmentarzu. Tak kończy 99,99% wojujących antyklerykałów. Do końca pozostają sobą jedynie nieliczni. Ot, choćby Mikulski (kpt. Kloss). Ten faktycznie pochowany został bez księdza.
slawek
slawek 20.10.2017, 13:42
"psy szczekają, a karawana jedzie dalej" - "do końca świata i jeden dzień dłużej" - żebyś nie wiem jak pluł jadem.
I tak trzymać
I tak trzymać 20.10.2017, 17:10
a pisuaroluby i inne moherowe szkaradzieństwa niech się plują...
20.10.2017, 08:30
Trudno się nie zgodzić, wiara i kościół to narzędzie, którym się posługują stosunkowo zręcznie. Jak zaczynają gadać o Bogu, głębiej chowam portfel.

Nie mają pojęcia o tym co piszą. Niedawno byłem na konsultacjach społecznych, jakie m.in. Caritas organizował w sprawie programu za życiem. Miałem wrażenie, że tak naprawdę nikogo nie interesują beneficjenci tego programu, czyli kuźwa dzieci z wadami powstałymi w okresie prenatalnym. Wiceminister czy dyrektor jakiegoś tam departamentu wprost gadał, że rodzice dzieci niepełnosprawnych to krętacze i oszuści, bo wykorzystują luki w programie, który słuszny co do zasady niestety jest wadliwie skonstruowany. A może wystarczyło z niemieckich wzorców skorzystać? Teraz geniusze próbują rozwalić WTZ-y, w których 90 procent podopiecznych nie nadaje się do tego, by wypuścić ich na otwarty rynek pracy. Że mają chcrakter domów dziennego pobytu? Ależ oczywiście, ale działają i po co to psuć.

WOŚP to nie tylko pieniądze. To przede wszystkim kształtowanie pewnych ludzkich postaw. Ćwierć wieku młodzi ludzie zbierają pieniądze na konkretny cel. Ta umiejętność kształtowania wrażliwości jest czymś bezcennym.
.
. 20.10.2017, 17:43
No nic dziwnego, jeszcze wystają z niego mamusine kopertowki.
Ludzka postawa w woodstockowym błocie
Ludzka postawa w woodstockowym błocie 20.10.2017, 10:24
WOŚP to wysługiwanie się naiwnymi dziećmi, które w dobrej wierze marzną co roku przed kościołami żebrząc o datki, a potem marnotrawienie dużej części zebranej kwoty na fanaberie typu Woodstock. Tam wypasione byczki mogą taplać się w błocie, a przy okazji również przeyćpać to i owo. Dziwne, że nigdy takiego wypasionego byczka lub mocno roznegliżowanej, pomazanej niczym brudnopis tatuażami pannicy nie mogę spotkać wśród kwestujących na rzecz WOŚP przed kościołami lub gdziekolwiek na ulicy. Ale to pewnie wina mojego słabego wzroku...
20.10.2017, 10:40
A skąd ty to wiesz? Ja znam wiele osób, które na różne sposoby wspierają WOŚP i jeżdżą na Przystanek Woodstock. Nie tylko kwestują czy wrzucają datki do puszek. W całej Polsce tysiące ludzi za free gra koncerty. Mają też tatuaże. I co z tego? Ja też je mam. Od lat prowadzę różnego rodzaju działalność społeczną. Jako ciekawostkę napiszę, że Albert Einstein również takowe posiadał. To jakiś problem w XXI wieku? Chyba tylko dla pislamskich ortodoksów. O tak, wszyscy ćpają. Każdy kto myśli inaczej, to przecież ćpun albo pedał... a może nawet i cyklista.

ZPO otrzymał nowe łóżka i wyposażenie. To konkret, ludzie przebywali tam dotąd w urągających warunakch. Cała reszta to pistolenie bezmyślnych fanatyków.
Ideologia dla naiwnych
Ideologia dla naiwnych 21.10.2017, 17:08
Na polski Woodstock jeżdżą głównie młodzi ludzie którzy nie maja innej alternatywy na wakacje. Często jest to jedyna forma wypoczynku. Bylem w Żarach u szczytu popularności tej imprezy i drugi raz bym się nie wybrał. Nie spotkało mnie tam nic złego, ale też nic fascynującego nie zobaczyłem. Mile małe miasteczko, z porządna zwarta zabudowa pewnie wybudowana przez Niemców lub Czechów. A co do samej imprezy, po przyjeździe z niej trudno by mi było powiedzieć czego dotyczyła, czy ze czegoś dowiedziałem się na niej.

Spita tanim winem dzieciarnia, o wąskich horyzontach i bez chęci ich poszerzania. Bylem również na pielgrzymce do Częstochowy z Tomaszowa i to są imprezy w gruncie rzeczy bardzo podobne. Dla większości uczestników. Ludzie potrzebują bezpieczeństwa, namiastkę tego daje identyfikowanie się z jakimis wartościami. Uczestniczenie w obu imprezach na tym polega. Zamozniejsze środowiska, młodzież z domów gdzie oboje rodziców pracowało, mieli tam jakies oszczędności, dla nich to przestaje być atrakcyjne. Prowadzę zajęcia na pierwszych latach studiów, czasem też rozmawiamy prywatnie co kto tam robił ostatnio i chyba nikt do tej pory po wakacjach nie powiedział, że był na przystanku Owsiaka.

Opener, lokalne festiwale poświęcone konkretnemu gatunkowi muzyki
jak Audioriver w Płocku, teraz też dziewczyna była na duńskim Roskilde. Wydaje się, że dla odrobinę ambitniejszych, aspirujacych młodych ludzi Owsiak zaczyna być obciachem. Chociaż z podobnej półki na rynku idei modne jest kupowanie pomidorów w spółdzielniach spożywczych (często zaopatrujących się w Makro:) ), protesty antykapitalistyczne (w Polsce ze swoją specyfiką jak 68 rok u nas i na zachodzie), ale Owsiak zaczyna być pazdziezowy. Są to ludzie nie tylko z Warszawy. Wydaje się jednak, że odrobine stabilniej osadzeni w strukturze społecznej. Z mieszkaniem własnościowym, z regalem książek, a nie koczownicy muszacy przeprowadzać się z miejsca na miejsce co 5 lat.

Kupili łóżka? Dobrze, kupili. Fakt jest faktem, że do Owsiaka Tomaszów dopłaca. Liczby mówią same za siebie.
20.10.2017, 10:29
Jasne, przecież lepiej pompować kasę w Elbanowskich. Pożytek z ich działalności? Żaden.
A to już jest
A to już jest 20.10.2017, 10:56
nadinterpretacja. Ale jeśli mowa o pompowaniu kasy - większy jest pożytek w pompowaniu kasy np. w teatr K. Jandy? Znasz kogoś z Tomaszowa, kto bywa na spektaklach w tym przybytku kultury?
.
. 20.10.2017, 06:15
Było podać tylko, że Owsiak kupił taaaakie wielkie dary dla Tomaszowa i nie byłoby tej całej dyskusji, a tak ludzie sobie posprawdaali.

Ustalanie faktów = hejterstwo.

Ach ci niewdzieczni ludzie!
Psychiatryk a la Tomaszów.
Psychiatryk a la Tomaszów. 19.10.2017, 23:21
A może by tak Jerzy Owsiak zafundował Tomaszowowi cały oddział psychiatryczny, bo ten, który znajduje się w naszym szpitalu przypomina XIX-wieczny lazaret? Wystarczy tam zajrzeć na chwilę, a od razu na usta cisną się słowa z piosenki Kazika, które można zadedykować każdemu z naszych starostów: Czy ty to widzisz? Czy się nie wstydzisz?
Ja
Ja 19.10.2017, 23:16
Szkoda tylko że opieki tam brak. Cóż z tego że nowy sprzęt, jak personel nic nie robi.
Niech nie wie twoja lewa ręka...
Niech nie wie twoja lewa ręka... 19.10.2017, 22:35
A jak w 2008 roku zawiozłem na Niską ogromne pudło pieluchomajtek przywiezionych z Holandii, to nie zabiegałem, aby na nich były jakieś serduszka, albo żeby nadać temu rozgłos w mediach. Miałem takich pieluchomajtek jeszcze dużo więcej, ale zrezygnowałem z przekazaniem kolejnej transzy, bo dowiedziałem się, że personel kupczy takimi rzeczami. Nigdy nie zgłębiałem tej sprawy i nie wiem czy to była prawda, ale postanowiłem, że wolę sam zarobić. No i sprzedałem je komuś w mieście po złotówce za sztukę. Z pocałowaniem ręki...
Złoty melon
Złoty melon 20.10.2017, 06:21
Frajerem jesteś jeśli oddajesz w takie miejsca cokolwiek.
To samo z tymi kontenerami na odzież. Okazuje się że znikoma cześć dochodu z tego idzie na cele charytatywne.

Pasie się cwaniaczekow, az wyrastają do rozmiarów Złotego Melona i każda próba rozliczenia ich to swietokradztwo. Ale to działa jak bumerang. Będzie jak z Żołnierzami Wyketymi. Mainstream próbował zatrzeć ich w pamięci, a teraz każdy pijaczek poniżej 30stki ma przynajmniej jedną bluzę z nimi. Czekamy i tutaj. Jeszcze z 10 lat.
Piotr Kagankiewicz
Piotr Kagankiewicz 19.10.2017, 22:58
Dziękuje. Wiara moja w to że ,, Ludzi dobrej woli jest więcej" nigdy nie zagaśnie.
ziomal
ziomal 19.10.2017, 22:21
Ad. 2
W 2003 r. stowarzyszenie pomocowe działające na rzecz Szpitala Rejonowego kupiło spirometr za 20.000 zł.
A z WOŚP jest tak jak z totolotkiem - najpierw trzeba wysłać zamówienie i można to robić co roku.
WOŚP obdarza też szpitale bez wniosków, np. w 2002 r. przekazał sprzęt do badania słuchu noworodków. To była akcja, która obejmowała wszystkie oddziały neonatologiczne.
19.10.2017, 22:57
Acha, bo WOŚP powinien sam znać potrzeby tomaszowian. Zły WOŚP nie wie czego potrzebujemy
Piotr kagnkiewicz
Piotr kagnkiewicz 19.10.2017, 22:54
Życzę zdrowia i opieki rodziny.
Tam chyba nie kłamią?
Tam chyba nie kłamią? 19.10.2017, 22:01
https://www.wosp.org.pl/medycy…
19.10.2017, 22:08
Pewnie nie, ale nie wiemy czy to kompletne dane. Dla przykładu nie ma tegorocznej darowizny.
♥
20.10.2017, 10:07
Wg https://www.wosp.org.pl/medycy… jest już wpisana tegoroczna darowizna w kwocie 54200 zł dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy. Do kwoty 250 tysięcy zł jeszcze trochę kasy brakuje.
Gdzie leży prawda?
20.10.2017, 10:32
Dlatego do informacji publikowanych w ten sposób trzeba mieć dystans. Siedzi jakiś stażysta i coś tam klepie w klawiaturę. Istotne są dokumenty.
Ja wiedziałem, że tak będzie!
Ja wiedziałem, że tak będzie! 19.10.2017, 22:19
Wiedziałem, że zaraz pojawią się jakieś wątpliwości. Wątpię, żeby Owsiak zwlekał z uaktualnianiem zestawienia. A przecież w pierwszym wpisie napisałem, że sprawdzałem na początku roku, więc siłą rzeczy darowizna w kwocie 250 tys. zł nie była uwzgledniona. Ja jednak nadal podtrzymam swoje zdanie nawet teraz - więcej wpłaciliśmy niż dostaliśmy. Jakoś dziwnie się składa, że biedni (Tomaszów Maz.) dostają mało, bogaci (Bełchatów, Kędzierzyn - Koźle, Płock czy Sopot) - dużo. Zupełnie jak w czasach PO - inwestycje na zachodzie Polski, a wschód leżący odłogiem. Dziwne, prawda?
Piotr Kagankiewicz
Piotr Kagankiewicz 19.10.2017, 22:53
Życzę zdrowia i opieki rodziny.
Piotr Kagankiewicz
Piotr Kagankiewicz 19.10.2017, 22:00
Dziękuje Pani Krysiu. To bardzo szczytna inicjatywa. Bardzo ważna dostawa dla TCZ , jego pacjentów i załogi. Wszystkim, którzy krytykują życzę zdrowia i opieki rodziny.
A co to ma do rzeczy?
A co to ma do rzeczy? 19.10.2017, 22:23
Wyposażenie placówki medycznej w sprzęt WOŚP nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o opiekę rodziny. Przy obecnych normach w polskich szpitalach (które i tak są nagminnie łamane), opieka ze strony rodziny jest niezbędna. Nie wszyscy są dygnitarzami partyjnymi, którzy swą obecnością w oddziale stawiają na baczność cały personel. Niestety...
Nie ma się co podniecać!
Nie ma się co podniecać! 19.10.2017, 21:27
Obdarowanie Tomaszowa przez WOŚP sprzętem wartości 250 tys. zł to zaledwie próba zadośćuczynienia tomaszowianom. Przez lata zbieraliśmy całkiem pokaźne kwoty, a w zamian niewiele otrzymywaliśmy. Nawet Opoczno otrzymało większą pomoc z WOŚP od Tomaszowa! Gdy na początku roku przejrzałem stosowne zestawienia, wyszło na to, że z miast o podobnej wielkości do Tomaszowa, jedynie bodaj Inowrocław wypadał gorzej niż my. Gdyby porównać nasze miasto z np. z Bełchatowem, Kędzierzynem - Koźle, Białą Podlaską czy Pruszkowem, to można dojść do wniosku, że zbieranie pieniędzy dla WOŚP w Tomaszowie mija się z celem. Zbieramy, wpłacamy, a dostają inni. Statystyka nie kłamie. Tak więc, ten teges z tą euforią! Owsiak łaski tomaszowianom nie robi!
Dziekuje
Dziekuje 19.10.2017, 21:47
Dobrze, że takie głosy się pojawiają. Dobrze, że ludzie przestają się bać.
19.10.2017, 21:53
Ale czego mają się bać?
19.10.2017, 21:33
To sprawdź dokładnie. Według moich danych więcej dostaliśmy niż wpłaciliśmy. Ale i tak nie da się tego w ten sposób przyrównywać. W Powiecie działa fundacja, w szpitalu chyba też. A żadna z nich nasadki toaletowej nawet nie kupiła. Tak więc spokojnie. Ludzie się bawią i dzielą tym czym mogą.
Sprawdziłem!
Sprawdziłem! 19.10.2017, 21:45
Do tej pory otrzymaliśmy z WOŚP sprzęt wartości 506 973 zł, co daje średnią 20 278,92 zł rocznie (Orkiestra grała do tej pory 25 razy). Jestem człowiekiem wielkiej wiary, ale nie wierzę, że przez 25 lat powiat tomaszowski zebrał niewiele ponad pół miliona złotych. Piszę o powiecie, bo i nasz szpital jest powiatowy. Nie ma co zaklinać rzeczywistości - przeciętny tomaszowianin w bilansie z WOŚP wychodzi tak jak z ZUS-em. Dużo wpłaca, mało dostaje. To ja dziękuję za takie akcje. Amen.
19.10.2017, 21:53
Dwa albo trzy lata temu miałęm gdzieś dokładne zestawienie. Wychodziło mniej więcej 1:1. Nie mogę tego teraz znaleźć.

Pozostałe