Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 22:00
Reklama
Reklama

Ceny paliw galopują

Ceny paliw po raz kolejny poszły do góry. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie jest to koniec podwyżek. Tak sugerują pracownicy większości stacji benzynowych, z którymi dzisiaj rozmawialiśmy. Być może następna podwyżka nastąpi jeszcze w tym tygodniu. Na stabilnym poziomie utrzymuje się cena LPG. Warsztaty oferujące przeróbkę instalacji paliwowej na gazową przeżywają prawdziwe oblężenie. - Szanowny Panie, mogę zapisać pana najwcześniej na połowę maja - mówi właściciel jednego z nich. - To nie jest kwestia ceny, tylko czasu. Mamy tak wypełniony terminarz, że nie da się już nikogo wcisnąć. I tak siedzimy w garazu do późna a spać też kiedyś trzeba. Niech pan zostawi numer telefonu, to może zadzwonię, jak zwolni się jakieś miejsce w kolejce.

 

Pb95

Pb98

ON

ON(2)

LPG

Dworcowa

5,14 (4,99)

--- 

5,06 (4,97)

--- 

2,48 (2,48)

Św. Antoniego

5,24 (5,09)

5,49 (5,35)

5,19 (5,09)

5,39 (5,29 )

2,54 (2,54)

Warszawska (BP)

5,24 (5,09)

5,52 (5,37)

5,19 (5,09)

5,40 (5,30)

2,54 (2,59)

Warszawska (KA)

5,24 (5,09)

5,35 (5,30)

5,19 (5,09)

 ---

2,49 (2,49)

Warszawska (Orlen)

5,24 (5,09)

5,49 (5,35)

5,19 (5,09)

5,39 (5,29)

2,54 (2,59)

Mireckiego

odmówiono podania cen paliw 

 

Oskara Lange (Bliska)

5,23 (5,09)

5,35 (5,25)

5,15 (5,07)

 

2,54 (2,54)

Ujezdzka (Bliska)

5,21 (5,09)

5,24 (5,16)

5,19 (5,09)

 

2,52 (2,52)

Szeroka

5,19 (5,07)

5,35 (5,25)

5,14 (5,07)

5,35(5,25 )

2,49 (2,49)

Wysoka

5,24 (5,09)

 

5,19 (5,09)

 

2,49 (2,49)

Zawadzka

5,08 (4,99)

 

5,04 (4,97)

 

 

Fabryczna

5,14 (4,97)

 

5,04 (5,04)

 

 

Kolonia Zawada

 

 

 

 

 

Spała

5,15 (5,09)

5,35 (5,25)

5,09 (4,99)

5,06 (4,96)

2,48 (2,48)

Tobiasze gmina Ujazd

5,24 

5,52 

5,19 

5,40 

2,54 

Studzianki (Orlen)

5,23 (5,17)

5,39 (5,35)

5,12 (5,07)

5,35 (5,29)

2,59 (2,59)

Rokiciny

5,14 (5,09)

5,24 (5,19)

5,09 (5,05)

4,46 (4,29)

2,45 (2,45)

Olszowiec

5,19 (5,19)

5,24 (5,24)

5,12 (5,12)

4,62 (4,62)

2,61 (2,61)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

L'Osservatore Romano 14.04.2011 19:19
Widzę, że racjonalista prowadzi statystykę. Bardzo dobrze. Nie ukrywam, że też chodziła mi myśl, aby zostać spekulantem i kupować cukier z Niemiec. Jednak wypiłem dwa piwa i mnie olśniło. No i bardzo dobrze bo teraz miał bym w komórce pół tony cukru. Teraz myślę nad sprowadzaniem paliwa z obwodu kaliningradzkiego. Idę po piwo. Może mnie olśni. Oby...

ja 14.04.2011 11:45
trzymajmy kciuki zeby Antoniego wytrzymala do przyszlego kwietnia, bo to zwykla nakladka bitumiczna i po zimie moze byc nieciekawie

Racjonalista 13.04.2011 18:23
Niestety@ KMOO to od dłuższego czasu jest prawdą, że w naszym mieście jest drożej niż w Łodzi, Piotrkowie i innych sąsiednich miastach. Pamiętam doskonale też czasy kiedy było na odwrót. Dlaczego dziś jest inaczej? Może przydałaby się konkurencja? Może Tesco zainwestuje w jakąś stacyjkę? Ceny zmiotłyby tomaszowskich cwaniaczków od lania paliwa... A tak na marginesie to cieszę się, że po wielu krytycznych komentarzach coś się ruszyło na Św. Antoniego. Krytykowałem, często redakcja nie publikowała tych krytycznych słów pisanych. Widać jednak, że warto do bólu pisać o ułomności naszych włodarzy. Na Św. Antoniego skończono na marnotrawnym i bezsensownym łataniu dziur niemal każdego tygodnia. Co prawda samo zerwanie nawierzchni i nowa wylewka nie jest tym samym co budowa drogi od podstaw z odpowiednim podkładem, ale zawsze coś. Ta metoda mam nadzieję wystarczy na najbliższe 6-8 lat. Chociaż podobno to droga powiatowa to wydarzenia to oceniam dobrze. Tak czy inaczej warto pamiętać że w tym mieście jest jeszcze wiele innych dróg potrzebujących generalnego remontu - O Lange, Warszawska, Mireckiego...

KM00 13.04.2011 11:43
A czy ktoś prześledził ceny paliw w Polsce, jadąc w dniu wczorajszym zwracałam uwagę na ceny oleju na stacjach które mijałam po drodze i niestety ceny w Tomaszowie są najwyższe. Czy jesteśmy aż tak bogatym miastem ...

czesiek 13.04.2011 09:20
nie no prawda jest ze niektorzy przeginaja, ja tez lubie sobie posmigac na 2 kolkach ale jak jest cieplo, jak pada to nie bede sobie wycieczek rowerowych robil.

kierowiec 13.04.2011 08:22
Znam takich co jakby mogli to by autem nawet do sklepu wjechali i miedzy półkami jeździli :) bo się nie chce bo za daleko itp.

EFX 13.04.2011 06:23
Zobaczcie tak naprawdę jak Tomaszów jest zapchany samochodami, większość kupuje samochód bo większość ma i głupio nie mieć w obecnych czasach a tym bardziej, że złomy tanie jak barszcz. Ile z Was wsiada w sobotę w samochód i jedzie z np: z Langiego na zakupy na rynek??? można kupić wózek na kółkach i ćwiczyć spacer ??? Tomaszów jest tak ogromnym miastem, że z większości osiedli w miejsce docelowe idziesz nie więcej niż 0,5 godziny. Spaliny, zużyty olej itp., trudno jest zrozumieć po co należy tak robić, egoiści. Naprawdę da się obyć w większości przypadków bez samochodu.

EFX 13.04.2011 00:13
Moja mama wsiada w busa jak jedzie z TM do ŁDZ do wnuka i to bardzo często i nawet taniej wychodzi i zawsze jeden samochód mniej do zatruwania. Kiedy trzeba to trzeba ale ludzie najczęściej jadą blisko i z byle powodu.

ABC 13.04.2011 00:00
EFX w zime jeździ rowerem :) ale zbiera na skuter :)

Sławek 79 12.04.2011 23:44
:EFX Też mam rower i zależności od pogody wsiadam i jeżdżę nim sobie do pracy jak i rekreacyjnie.Mam także teściów w odległośći 50 km i tam już jadę swoim AUTEM... Zresztą do Zakopanego w w ubiegłym roku na urlop również pojechałem AUTEM.Jaki był tego powód tego powód? Odpowiedz sobie.....

EFX 12.04.2011 21:41
czesiu troszkę się pomyliłeś :)

Racjonalista 12.04.2011 20:22
Niestety ceny paliw nadal w górę. Jest jednak małe światełko w tunelu. W maju ceny według moich kalkulacji wyhamują i do wakacji może nawet nastąpić niewielka korekta w dół. Niestety w wakacje czekają nas kolejne podwyżki. Nie będą już na szczęście takie duże jak w ostatnich miesiącach. Po wakacjach natomiast będziemy mieli trend spadkowy. Zgodnie z moimi kalkulacjami z poprzedniego tygodnia ceny cukru lecą w dół. I tak jak pisałem tydzień temu, że niebawem cukier będzie poniżej 4 złotych sprawdziło się. W Kauflandzie cena poniżej tej bariery. Jest nadzieja na dalsze spadki cen. Warunek jest jeden - jeśli idioci nie powtórzą szału zakupów tonami tego białego proszku, a hurtownicy nie urządzą kolejnej prowokacji. A oto jak kształtują się ceny obecne w stosunku do poprzedniego tygodnia: Tesco 4,49 (4,69) ( w weekend była promocja 10 w cenie 9) Kaufland 3,99 (4,49) Biedronka 4,39 (4,49)

czesiek 12.04.2011 19:32
EFX masz rower bo nie masz prawka, jak juz zdasz i sie nauczysz jezdzic samochodem to zaczniesz wnikac w ceny. i nie wyzywaj od frajerow gdyz to ze nie jezdzisz samochodem jest nie kwestia twojego wyboru lecz brakiem posiadania odpowiednich uprawnien.

EFX 12.04.2011 19:06
Mam rower :) nie wnikam w ceny, nie jestem frajerem aby w taką zbędną przyjemność i wygodę jak samochód ładować kasę. Oczywiście Ci co muszą mają pecha, lecz tych co muszą to naprawdę jest garstka. Są alternatywy i nogi.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 18:41
Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama