Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 02:36
Reklama
Reklama

Tomaszowianie płacą mandaty za spotkania towarzysko rozrywkowe

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy nie są łamane przepisy związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą zakazu gromadzenia się osób oraz łamania zasad kwarantanny. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Większość społeczeństwa rozumie powagę sytuacji oraz zagrożenie związane z epidemią. Niestety zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które łamiąc obostrzenia ryzykują zdrowie i życie swoje oraz innych osób. Z tej właśnie przyczyny po policyjnej interwencji na 15 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tyś. złotych.

Naruszenia jakich dopuścili mieszkańcy powiatu tomaszowskiego miały miejsce w okresie od 4 do 7 kwietnia 2020 roku i w głównej mierze polegały na załamaniu zakazu gromadzenia. Policjanci interweniowali trzykrotnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego gdzie na imprezach domowych spotykały się grupy od 4 do 6 niespokrewnionych ze sobą osób. Na jedno ze spotkań niosących ze sobą bardzo wysokie ryzyko, 39-letnia matka zabrała ze sobą 4 letnią córkę.

Spotkania te miały charakter towarzysko-rozrywkowy. Dwa z nich odbyły się w późnych godzinach nocnych i były ,,zakrapiane alkoholem”. Mundurowi odnotowali, też przypadek  nierespektowania  przez mieszkankę Tomaszowa zasad kwarantanny, która była nieobecna podczas kontroli i przez blisko dwie godziny nie odbierała od policjantów telefonu.

Z uwagi na stwierdzone naruszenia przepisów, niosące ze sobą wysokie ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, policjanci przekazali odpowiednie informacje do Inspekcji Sanitarnej, która nałożyła na nieodpowiedzialnych obywateli karę o łacznej wysokości 141 tyś. złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Frans 12.04.2020 09:20
Mnie to bardziej tam przeraża beztroska zabawa grupki dzieci z różnych podwórek .... ludzie są nieodpowiedzialni

Jadzia 11.04.2020 23:23
Proponuje policji przejechać się wieczorem w weekend po wsiach. Tam grille zakrapiane mocnym alkoholem w szerokim gronie ....

np. 11.04.2020 20:15
Pewne przypadki mogą być nieodpowiedzialne i wówczas ma to uzasadnienie.Samokontrola jest tu czynnikiem istotnym.Mieszkam w dużej aglomeracji i bywają pouczenia,ale można jezdzić rowerem,biegać,spacery z dziećmi i starszymi ,sklepy .Jedni pracują inni nie.Maski jedni noszą inni nie ,ale starają się dostosować mądrze do sytuacji.Służba zdrowia ma wręcz kosmiczny sprzęt i doceniany personel.Głowa kościoła anglikańskiego wygłosiła piękne orędzie .Warto zwrócić uwagę na taką wolę skierowaną do narodu i wszystkich .

Heniek 11.04.2020 11:47
PiS uarom wszystko wolno koniec władzy blisko

SA. 11.04.2020 12:34
Heniu "pisuarze" musisz wziąć się pod rączkę z obywatelem @AS i odtańczyć chocholi taniec... poderwać do niego też innych ludzi. Nie zapomnij tylko, że ludzie swój rozum i pamięć mają, dlatego nie głosują więcej na nieporadnych poprzedników. Na razie końca żadnego nie widać, chyba że twój z jakiegoś powodu ma nastać.

lolo 12.04.2020 08:01
DO SA Koniec twój niedługo nastanie razem z twoim guru PIS

SA. 12.04.2020 13:58
lolo lolkuj sobie gdzie indziej i komuś innemu. Ja tam nie mam żadnego guru. Wystarczy zdroworozsądkowe myślenie i dobra obserwacja. Hołduj za to swojemu bożkowi i w niego wierz. Nie martw się o innych loluś, jeszcze ci to zaszkodzi :-))

M.B. 11.04.2020 02:35
Panie Mariuszu - a może Pan pokaże, co działo się w Spale? -nie pokazał Pan na swoim portalu- a było jeszcze fajniej niż w Warszawie!! (zdjęcia obchodów przy grobie gen. T. Buka- nasze miasto). A my dyskutujemy o rządzie i prezesie K. PO CO??? Czy zmuszanie ludzi do udziału w uroczystościach w czasie stanu EPIDEMII jest prawnie moralne i etyczne? - Powiem krótko - są paragrafy i przepisy (chyba nie muszę przytaczać?) - jest ogólny zakaz zgromadzeń, nakaz utrzymywania dystansu, duże kary za niestosowanie się do przepisów. A co w miejscach kultu religijnego (kościół, cmentarze - i tu zastanówmy się głęboko - kto może i co może? W Warszawie było na placu-Pilsudskiego - w miejscu ogólno dostępnym -więc chyba zakaz zgromadzeń? Nasuwa się tylko jedno - BRAK MORALE, BRAK SZACUNKU DO LUDZI, wykorzystywanie swojego stanowiska -ze strony rządu!! A zwykłym , "szarym" obywatelom narzuca się SPEC PRZEPISY - kary za ćhociażby jazdę na rowerze po bulwarze czy spacer po jego obrzeżu. (Nie wspomnę już o zamykaniu cmentarzy -no bo tam to dopiero imprezki -np. palenie zniczy, krótka modlitwa - SZOK IMPREZOWY,!!!! Rządzie Polski- WSTYD WIELKI !!!I - a dzień wcześniej w TVP powiedziano - 8.41.-prezesK., 9.00-premier M. , 9.30.-delegacje rządu itd.... A dzień później? szok! Co widzimy? Wielkie zgromadzenie! W ilu miejscach w Polsce tak było? BZDURY WIELKIE I OSZUKIWANIE SPOŁECZEŃSTWA !!! Panie Mariuszu - każdy z nas ma swoją ważną i wyjątkową rocznicę - więc 9musi iść na cmentarz, zapalicz znicz - ale to nie znaczy, że musi zwołać całą rodzinę!!! NIKT Z NAS nie będzie śmiał łamać przepisów - bo nie można!!! bo dla nas wszystkich ważni są ludzie, ich zdrowie i demokratyczne przepisy !!! Rząd PIS-u pokazał, co myśli o społeczeństwiej, dał okropny przykład ludziom. (w czasie stanu epidemii) Czekamy na wybory-(ale nie w maju) Proszę, Traktujmy ludzi z szacunkiem, i pomagajmy innym! Zdrowych i dobrych Świąt Wielkiej Nocy!!!

AS 11.04.2020 10:56
Bardzo dobrze napisane, więc może narodzie polski pora ruszyć d..y o przepedzic wreszcie ten PIS bez tego będzie tylko gorzej

SA. 11.04.2020 11:57
Rusz d...pę i próbuj, próbuj - zawsze jest jakaś szansa. Musisz jedynie przekonać do tego ludzi, którzy b.dobrze pamiętają, jak było wcześniej i pamiętać będą jeszcze długo to wcześniejsze, nieporadne we wszystkim dziadostwo.

Ajdejano 11.04.2020 13:49
Bardzo dobrze odpowiedział "SA" : podobali się wam poprzednicy ??? To dlaczego ich nie wybraliście - totalne, bezmózgie niemoty ??? I do kogo teraz pretensje ??? Ja i cała moja rodzina głosowaliśmy na Kaczora i tego nie żałujemy. Najbardziej wściekła jest na Kaczora ta zapyziała czerwona swołocz i te różowe pajace z po. I ta ich wściekłość mnie bardzo rajcuje. Pozdrowienia od starego czekisty.

Obawiam 11.04.2020 18:29
się, że pozostali są nie lepsi. A po ewentualnie wygranych wyborach docisną śrubę zwalajac wszystko na rozdawnictwo pisu.

bvb 11.04.2020 11:40
i tak pissss weźmie całą pulę w tym ciemnogrodzie

WuPe 11.04.2020 11:48
Ale z tego co widziałem w TV w obchodach brali udział przedstawiciele wszystkich sił politycznych. Pani Kidawa i pan Budka piękne wieńce mieli, a jak prostowali te szarfy bez rękawiczek, czy maseczek;-) Jak pokazał pan Grodzki politycy, to nadzwyczajna kasta ludzi, którzy mają dostęp do szybkich testów;-) Kiedy te wybory będą? Na podstawie fusów po herbacie, czy kawie wyliczasz?;-)

Bez rękawiczek i maseczek 12.04.2020 15:20
i w większym skupisku ludzi szybciej mają możliwość szybciej się zarazić koronowirusem.

Ewka 11.04.2020 12:30
Co bylo w Spale - dowodca brygady wieniec zlozyl? Cmentarz w Spale jest otwarty. Reszta ro zdjecia z 2019 r.

Ja 10.04.2020 22:08
Pragnę odnieść się do komentarza "!"- a oni co są nieśmiertelni?. A ten chory z nienawiści do swoich rodaków napoleon z Żoliborza ma patent na nieśmiertelność- albo podali mu już szczepionkę. Każdy normalny człowiek stosuje się do zaleceń, a oni "kasta wybrańców" mają to wszystko gdzieś, najważniejszy jest lans. Wydaje mi się, że już ktoś raz doprowadził do tragedii 10 lat temu próbując na siłę rozpocząć kampanię wyborczą, a teraz próbuje zrobić to samo 10 maja.

! 11.04.2020 09:49
_@Ja_ Coś ci się kompletnie pomerdało: Napoleon, lans, nieśmiertelność i wybory :-)) Kończy się kadencja, jest termin ustawowy to go realizują. Panuje epidemia - wybory korespondencyjne się odbędą, jak w innych krajach. Nie słyszałeś, trąbią o tym w radio i Tv? Kto chce ten głosuje, ma takie prawo i wolny wybór. Kto nie chce, tylko się temu oczkami przygląda i czeka na wynik.

WuPe 11.04.2020 11:50
Jak pragniesz się odnieść do jakiegoś komentarza, to kultura internetowa nakazuje odpowiadać pod komentarzem.

Karol May 10.04.2020 16:14
A co robiła dzisiaj policja w Wa-wie. NIC, ZERO INTERWENCJI. Też było zgromadzenie, nie przestrzegano ustanowionych odległości, złamano zakaz bezpodstawnego przemieszczania się. Ja nie jestem złośliwy. Szanuję ludzką żałobę i żal po zmarłym bliskim. Ale do jasnej cho...ry niech prawo dotyczy wszystkich. Mnie nie można pójść na grób rodziców i brata przed świętami bo ktoś zamknął cmentarz. Nie mogą przyjechać do mnie dzieci bo zakaz przemieszczania się. To co robi policja i jedyna słuszna partia to zwykłe skur....ństwo. Patrz narodzie jak jesteś robiony w wała.

Starosta 10.04.2020 18:14
Proszę przeczytać, kto nie jest objęty takimi ograniczeniami...i dopiero można dyskutować... Zdrowych Świąt!

krnąbrny 10.04.2020 20:16
Pisiorom wszystko wolno !!!

WuPe 11.04.2020 12:03
Zdalne posiedzenia sejmu odrzuciła opozycja, która również brała udział we wczorajszych obchodach.

Karol May 10.04.2020 21:02
Starosto jeśli jesteś tak obeznany to powiedz na forum ogólnym kto jest lepszy i jego wirusy się nie imają i może nie przestrzegać zakazów i nakazów. My zwykli obywatele może takiej wiedzy nie mamy.

McMarek 10.04.2020 21:32
Urzędnikom wolno obchodzić ustalone przez siebie zakazy, co ty pieprzysz.

! 10.04.2020 19:49
A ty jak "tępa dzida" swoje. Część urzędników państwowych, parlamentarzystów oddało hołd byłemu Prezydentowi RP i pozostałym zmarłym w rocznicę katastrofy. Nie widzisz różnicy między tymi oficjalnymi uroczystościami, a twoją wycieczką na cmentarz? Jeżeli miałeś mocne parcie, to trzeba było iść na ten cmentarz i się nie bać, jeżeli to było silniejsze od ciebie. Nikt po nim raczej by cię nie ganiał.

Karol May 10.04.2020 21:00
"Tępa dzido" nie widzę różnicy. Są takimi samymi mieszkańcami tego kraju jak ja. I obowiązuje ich takie samo prawo jak mnie. Hołd prezydentowi i pozostałym ofiarom tragedii smoleńskiej można oddać w sposób w jaki mówią o tym zakazy i nakazy. A hołd swoim rodzicom jest dla mnie tak samo ważny jak dla ciebie tamtych 96 ofiar. I wyjścia na cmentarz nie traktuję jako wycieczki tylko jako symbol wiary. Wycieczkę zrobiono właśnie pod pomnik a nie na groby zmarłych.

! 11.04.2020 09:31
@Karol May już wcześniej 'Starosta' ci to wytłumaczył : 1.przeczytać, 2.zrozumieć. Z czym najwidoczniej masz spory problem. A tak tylko się niepotrzebnie pienisz. Nie mam nic do twoich symboli wiary i ich realizacji.

WuPe 11.04.2020 11:59
Symbol wiary? Wierzysz w cmentarz, czy zmarłych? Sądy w Polsce są upolitycznione opozycyjnie, więc jeśli doszło do złamania prawa, zapewne winni zostaną surowo ukarani.

Karol May 11.04.2020 14:44
@WuPe. Ja idę na cmentarz modlić się nad grobem najbliższych a nie pajacuję pod pomnikami. Co zaś złamania prawa liczę na to, że politycznie pisowskie sądy nie rozstrzygną sprawy.

McMarek 10.04.2020 21:38
Ja wziąłem przykład z "góry' i też oddałem hołd zmarłym z mojej rodziny. Jako wejściówkę zabrałem ze sobą zdjęcie z Warszawy. I nie widzę tu żadnej różnicy "tępaku".

! 11.04.2020 09:20
I bardzo dobrze. Czułeś taką potrzebę wewnętrzną i tak zrobiłeś, pomimo iż nie widzisz różnic w obu tych przypadkach. Czy był z tym jakiś problem, chyba nie. Nie miałeś dylematu dot. nie interw. policjantów, in. służb, braku możliwości przyjazdu dzieci lub bliskiej rodziny itp. Czyli można na spokojnie to jakoś ogarnąć. Nie wszyscy to potrafią! "Tępe dzidy" tego nie umieją i zawsze znajdą sobie same jakiś nierozwiązywalny problem (w tym są mistrzami). McMarek nie widzisz różnicy kogo dot. obostrzenia przepisów w zw. z epidemią i w jakich przypadkach? Musisz się mocniej postarać w nie wczytać, tak ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że nie jesteś jednak "tępakiem" :-)) Pewnie zaraz to wyjdzie co?...

Ewka 11.04.2020 10:20
Warszawskie Powazki sa zamkniete wpuszczono na nie tylko prezesa na grob matki, to jest w porzadku? To sa oficjalne uroczystosci? Ludzie ocknijcie sie!

WuPe 11.04.2020 11:55
To jest fake news. Na powązkach składano wieńce pod pomnikiem ofiar.

WuPe 11.04.2020 20:29
Przecież te dwa cmentarze, to w zasadzie jeden obiekt! Ciężko przypuszczać by w mieście PO, tak intratny biznes jak zarządzanie cmentarzem było w rękach PiSiorów i by rząd się tym zajmował.

WuPe 11.04.2020 11:54
Musisz wiedzieć, że premier, prezydent, czy nawet zwykły poseł jest reprezentantem narodu. Zgodnie zresztą ze zdaniem opozycji dotyczącym uczestnictwa w posiedzeniach sejmu. Jak spotykają się w sejmie, czemu delegacja nie może złożyć w imieniu narodu hołdu pod pomnikiem? Wręcz musi. Nawet jak masz internet i wydaje ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy, to jesteś suwerenem.

Karol May 11.04.2020 14:41
"@WuPe" nie przypuszczam aby reprezentacja narodu szła na grób matki Kaczyńskiego tym bardziej, że cmentarz zgodnie z zawieszoną kartką był zamknięty. Co zaś polityków i uczestnictwa w posiedzeniach sejmu- to ich praca i łaski nie robią. Ja też pracuję i z tego nikt mnie nie zwalnia. Chodzi o zasady i nakazy jakimi nas politycy obarczają w ochronie naszego zdrowia a sami chodzą jak święte krowy. Są gorsi i lepsi. Cóż powinienem sie chyba do tego już przyzwyczaić.

WuPe 11.04.2020 20:25
Uczestnictwo w uroczystościach to praca i obowiązek wybranych przedstawicieli narodu wszystkich opcji politycznych. Jak już Kaka był na tym cmentarzu niejako służbowo, to co za problem by sobie przeszedł kilkadziesiąt metrów na prywatny grób? Poza tym decyzja o zamknięciu cmentarza zależny wyłącznie od zarządcy. Ciężko przypuszczać by w mieście w którym olbrzymią przewagą w wyborach prezydenckich wygrał Trzaskowski, ktoś był przychylny widzimisię prezesa Jarosława... Uważam, że to są nieracjonalne spekulacje.

X. X 10.04.2020 15:39
Nie przyjmować mandatów!!!

gość 10.04.2020 13:45
A W WARSZAWIE MOŻNA

WuPe 11.04.2020 12:04
Większość Polaków chodzi do pracy normalnie, a pracą posła, ect. jest reprezentowanie obywatela. Stanowisko policji: ,,osoby biorące udział w uroczystości wykonywały swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji, podobnie jak "prowadzący relacje dziennikarze".

Karol May 11.04.2020 14:54
@WuPe miejscem pracy parlamentarzysty jet Sejm lub Senat. I tam mnie nie obchodzi jak siedzą jak sie spotykają. Aczkolwiek jeśli zauważyłeś ostatnie posiedzenia sejmu odbywały się w kilku salach aby nie było wielu osób obok siebie. Ja też mam swój zakład pracy do którego chodzę. Chodzi o zasady nawet jak piszesz, że wtedy reprezentowali naród. Ale niech to robią tak jak nakazują właśnie narodowi. Nam zakazują pewnych rzeczy i jesteśmy za to karani mandatami a tu jak stado krów maszerują. Albo zakazy dotyczą wszystkich albo wolna amerykanka i pokazywanie kto jest lepszego sortu. Praca dziennikarzy to zupełnie inna bajka chociaż też mogliby zachować stosowne odstępy.

WuPe 11.04.2020 20:32
Nie wiem co Ci odpisać bo sam sobie przeczysz... Przeczytaj obowiązki posła. Posłem się jest nie tylko w budynku sejmu... To tak jakby kazać dziennikarzom siedzieć wyłącznie przed komputerem i pisać teksty...

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama