Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 00:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Kolejny tor lodowy?

Czy w Zakopanem powstanie nowy kryty tor łyżwiarski, który będzie konkurencją dla Tomaszowa? Taką inwestycję zapowiedział w stolicy Tatr, Prezydent Andrzej Duda.

- Prezydent dodał, że ta inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu.Nie tak dawno w Polsce nie mieliśmy jeszcze żadnego toru krytego do łyżwiarstwa szybkiego, a teraz mamy zbudowany i już gotowy w Tomaszowie Mazowieckim, czyli w środku Polski. Teraz dołączy tor w Zakopanem i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli dwa ośrodki treningowe dla łyżwiarzy szybkich i trzymamy za nich kciuki, żeby to im przyniosło kolejne sukcesy na Mistrzostwach Świata, na Mistrzostwach Europy, a przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich - mówił prezydent podczas wizyty na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Pytanie, jakie się nasuwa jest oczywiste: czy aby na pewno dwa takie obiekty są w Polsce potrzebne. Wątpliwości budzi także szacunkowy koszt budowy hali lodowej. Tomaszowska kosztowała kilka lat temu 50 milionów złotych. Teoretycznie może się wydać to zła wiadomość dla Tomaszowa. Ale czy na pewno? Skoro Rząd uznaje, że dla Przygotowań Olimpijskich niezbęda jest tego rodzaju inwestycja. To może taniej i efektywniej będzie przejąć naszą "Arenę Lodową".

Do toru łyżwiarskiego (także tego niezadaszonego) miasto dokłada od lat miliony złotych. Być może jest okazja, by samorząd zszedł z tych kosztów i przejął je na siebie budżet centralny. Z informacji, jakie posiadamy z tomaszowskiego magistratu, Marcin Witko od jakiegoś czasu czyni starania o przejęcie hali przez Centralny Ośrodek Sportu. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

only POLAND 25.06.2020 08:33
Gdy Peło tylko zabierało a mason który obejmował tekę ministra finansów nie miał nawet POLSKIEGO OBYWATELSTWA i mówił tylko "pinindzy nie ma" gdzie w tym samym czasie m.in. wydrenowali 500 mld zł do niemiec to było super ?? W tym Tomaszowie to faktycznie wistom mocno oddziałuje do tej pory na rozum ludziom. Współczesny tragizm POLSKI - człowiek niemyślący - typowy BARAN.

Łonly ju 25.06.2020 10:38
A tera sum ty im pżyczyles to i będziesz oddawoł

SM 25.06.2020 06:29
Zrobic w Arenie Sunrise i wszystko wroci do normy.Pare takich fajniutkich imprez masowych i bedzie git.Pozdro

Adam 25.06.2020 23:50
tyle że daszek tej wyśmienitej areny nie wytrzyma takich drgań więc nie będziesz chętny być wewnątrz podczas takiej imprezy.

wójcik 24.06.2020 20:06
klub sportowy TRENER ma sprzęt dla hokeistów i łyżwiarzy figurowych. i choć istniejemy od 10 lat nie dostaliśmy ani zł dotacji z UN , a klub Arena który sobie stworzyły władze w tym roku chyba 80 tysięcy. UCZCIWA KONKURENCJA I WSPÓŁZAWODNICTWO? Andrzej Wójcik

Jak 24.06.2020 20:54
widać... nie widać.

ronald 24.06.2020 23:38
prosze pisac wnioski i projekty , mają panu dac tylko zed prowadzi pan prywatny biznes ? Wszystkie sporty ? Kariera panu ucieka z takim talentem

Ams 25.06.2020 13:50
Klub sportowy to nie prywatny biznes tylko stowarzyszenie, które utrzymuje się ze składek członków i dotacji. Skąd Pan wie, że nie piszą wniosków?

baba 24.06.2020 13:48
to sa chore pomysły pisu, tak samo w naszym mieście

tomaszowianin 24.06.2020 14:53
Nieuleczalnie chore. I nawet nie ma ich gdzie leczyć. Na wszelki wypadek pozamykane nadal Przychodnie. Są za to wesela.

monika 24.06.2020 12:31
proponuję zainteresować się obiektem bliżej, teraz jest to arena do siatkówki i za dwa lata łyżwiarze nie będą trenowali na arenie bo nie będzie warunków, nasze władze zabijają swoimi decyzjami ten sport, każdy sport w Tomaszowie robi się tylko dla bogatych

ech 24.06.2020 15:16
Żeby sie w jakiejś kwestii wypowadać, dobrze byłoby się na tym znać - już tak po żuzlu miałbyć lód do betonu zryty, a parę dni później padały rekordy!

zachariasz 24.06.2020 17:10
To ciekawe co piszesz bo nie było żużla w Arenie.

Arek 25.06.2020 23:55
chyba rekordy twojej głupoty padały. wiec zastanów się sam nad kwestią wypowiadania się nie mając pojęcia o czym bredzisz. żużla nie było bo arena była zamknięta od 2 tyg marca a żużel miał być na koniec i potem tylko rozmrażanie toru było w planach. no chyba że chodzi o rekordy w rozmrażaniu....

Henryk 24.06.2020 12:16
Generalnie to powinni pozwalniać wszystkich menadżerów zarządzających areną lodową, siedzą o biorą pieniądze za każdy miesiąc nic nierobienia, taki budynek to nawet by koncerty mogli zorganizować żeby tylko utrzymać

Realista 24.06.2020 14:50
Gdyby koncerty w tym obiekcie były opłacalne to by się w nim odbywały.

... 24.06.2020 15:16
Przecież się obywały - a może wskaże pan obiekt, który w czasie covic organziuje koncerty?

fatalista 24.06.2020 17:12
W ciągu ostatniego roku chyba dwa - WOŚP i Love Jazz. A od kiedy Arena istnieje to może 4-5 było, w tym całkowicie komercyjny był chyba tylko Bajm.

zorro 25.06.2020 19:50
wszystkich 5 !?"

Atlas 24.06.2020 11:39
Może Zakopane odkupiłoby arenę od nas? "Kamień po kamieniu" przewiozą do siebie, to nic się nie zmarnuje, a i Tomaszów parę złotych odzyska. Sam wziąłbym parę elementów na plecy i zaniósł piechotą aby tylko ta ogromna skarbonka zniknęła z Tomaszowa.

tomaszowianka 24.06.2020 11:00
A co z Termami??? rura wbita głęboko, wytrysk gorący a w temacie cicho sza!

tomaszowianin 24.06.2020 15:02
Ja sądzę, że te gorące wytryski (?) skierowane będą na jezioro Biała Dziura po zamknięciu kopalni Biała Góra. Bo na nasze Błonia i do Hotelu na na tych błoniach to już ciepła nie wystarczy. Chyba, że tylko na ogrzewanie podłogowe dla lokalnych artystów występujących z okazji Dni Tomaszowa.

Edek 24.06.2020 09:58
najłatwiej wydawać cudze pieniądze, wiele nietrafnych decyzji wyjdzie na jaw po zmianie władzy na razie ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

kibic 24.06.2020 09:45
A co w temacie Hali do siatkówki i Hotelu 5 gwiazdkowym nieopodal Areny?

wyborca 24.06.2020 14:55
Zrozum człowieku że ogromne pieniądze idą na walkę z koronawirusem i na takie bzdety forsy nie będzie.

taa 24.06.2020 15:19
Mam wrażenie, że ludzie jeszze nie ogarniają co się dzieje i jaki kryzys nas jesienią zmiecie

Anna 25.06.2020 23:57
Morawicki mówi ze są pieniądze wiec o czym bredzisz??

wolf 24.06.2020 09:36
od gadania nikomu jeszcze w kieszeni nie przybyło, a Pan Prezydent Duda jest znany bajkowych obietnic

Tomaszowiak 24.06.2020 08:37
przypominam że ten obiekt powstał z naszych pieniędzy i nadal utrzymujemy go z podatków a jak na razie przynosi same długi moim zdaniem Arena powinna zostać przekazana COS owi w Spale bo my podatnicy nie damy rady tego utrzymać a Prezydent zadłuża miasto do maksimum

ta 24.06.2020 15:20
Ja na miejscu prezydenta - poszedłbym do sądu z tym komenatrzem - może Pan udowodnić to maksimum? Proszę, czekam na konkret wynikający z budżetu. Bo obiekt powstał też z dotacji, i daje nam promocję, jakiej nie daje nic innego!

tomaszowianin 24.06.2020 17:34
Obiekt powstał też z dotacji... Czyjej? Czy znasz Przyjacielu taki kraj, w którym Rząd czy Urząd ma swoje pieniądze? Jeśli Rząd (Urząd) Tobie daje, to mnie zabiera (czytaj: okrada). Nie wierz w takie "dotacje". Bo kto dotuje? Rozdający drukowane banknoty i tłuczony w mennicach bilon z metali, których już zwykły magnes przyciąga? W imię Twojego dobra i dotacji? Chciałbym, żebyś się nie mylił. I jak najszybciej spłacił swoje przekonania. Powodzenia.

LeTo 25.06.2020 21:12
Gratuluję trafnego komentarza, Od zawsze mówiłem, że Arena Lodowa nie powinna być miejskim obiektem. Żaden sport nie jest dochodowy, bez sponsora długo nie przetrwa. Utrzymanie tego obiektu jest zbyt kosztowne dla Tomaszowa. Zwolennikom się wydaje, że pieniądze na sport spadają z nieba, to niestety mieszkańcy zapłacą za błędy tego pomysłu. Bogactwo bierze się z oszczędności a nie rozrzutności.

... 24.06.2020 01:35
Na nagraniu z peryskopa nic nie mówi o arenie w Zakopanem...

L 23.06.2020 23:25
Konkurencją to raczej nie. Uzupełnieniem. Powinien powstać w Zakopanem, a i Sanok powinien byc zadaszony bo Polska ma tradycje w dyscyplinie i nie ma powodu do wmawiania nam kompleksow, ze nie stac nas na 3-4 caloroczne lodowiska.

tom 23.06.2020 22:16
Ten tor w Tomaszowie to olbrzymi niewypał, to było pod publikę i teraz miasto musi ponosić ogromne koszty. To jest obiekt bez żadnego zaplecza...

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama