Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 kwietnia 2026 07:25
Reklama

Rekord goni rekord. Czy jutro chorych będzie więcej?

W województwie łódzkim są 42 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W całej Polsce pobito kolejny rekord

Potwierdzone wyniki dotyczą:

- jednego dziecka

- dziesięciu młodych kobiet

- trzynastu kobiet w średnim wieku

- trzech kobiet w starszym wieku

- jednego nastoletniego chłopca

- sześciu młodych mężczyzn

- ośmiu mężczyzn w średnim wieku

Są to osoby w wieku od 9 do 85 roku życia.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejnych 26 osób po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedna nastoletnia dziewczynka, sześć młodych kobiet, sześć kobiet w średnim wieku, dwie kobiety w starszym wieku, jeden nastoletni chłopiec, trzech młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch mężczyzn w starszym wieku.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 4022
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 653
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 63
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 2844
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 673
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 3163
  • Liczba osób, które zmarły: 206

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1942

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 4022. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 

Lp.

Powiat

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w ciągu ostatniej doby

Liczba osób, które dotychczas zostały zakażone SARS-CoV-2

Liczba osób aktualnie chorych

Liczba osób, które ozdrowiały

Liczba osób, które

zmarły

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Liczba osób objętych kwarantanną

1

bełchatowski

4

225

25

182

18

0

166

2

brzeziński

 

16

4

12

0

0

37

3

kutnowski

 

102

0

100

2

0

10

4

łaski

1

17

2

15

0

10

40

5

łęczycki

 

41

9

31

1

14

148

6

łowicki

1

60

19

40

1

14

53

7

m. Łódź

9

664

94

523

47

40

85

8

łódzki - wschodni

 

39

4

35

0

9

opoczyński

1

518

53

437

28

77

641

10

pabianicki

1

48

5

41

2

30

122

11

pajęczański

1

254

6

246

2

0

112

12

m. Piotrków Tryb.

 

56

11

42

3

2

122

13

piotrkowski

 

56

9

47

0

14

poddębicki

 

41

22

18

1

5

27

15

radomszczański

 

76

5

69

2

27

74

16

rawski

 

61

16

41

4

0

21

17

sieradzki

 

345

54

256

35

133

121

18

m. Skierniewice

 

47

11

35

1

43

153

19

skierniewicki

1

59

12

46

1

20

tomaszowski

1

309

40

248

21

157

123

21

wieluński

12

352

118

226

8

88

306

22

wieruszowski

6

343

110

223

10

0

374

23

zduńskowolski

4

39

6

32

1

31

84

24

zgierski

 

254

18

218

18

2

25

Razem w województwie:

42

4.022

653

3.163

206

673

2.844

 

MZ: rekordowa liczba 615 potwierdzonych nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby

2020-07-30, 10:54

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też kolejne 15 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 45 031. Zmarło 1709 osób.

615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem to rekordowy jednodniowy bilans. Poprzedni z 8 czerwca wynosił 599 przypadków.

Według MZ potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych 15 chorych na COVID-19. Są to osoby w wieku od 59 do 91 lat. Zmarli w szpitalach m.in. w Raciborzu, Grajewie, Radomiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach iw w Nowym Sączu. Według Ministerstwa Zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

Rzecznik MZ o rekordzie zakażeń: ta liczba pokazuje, co może być dalej

2020-07-30, 11:08

Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując rekordowy bilans koronawirusa w Polsce.

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 15 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że nadal mamy do czynienia z ogniskami koronawirusa, m.in. w Małopolsce i na Śląsku.

"Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dotyczących dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej" – powiedział Andrusiewicz.

MZ: ostatniej doby wykonano ponad 23 tys. testów na koronawirusa

2020-07-30, 11:30

Ostatniej doby wykonano ponad 23 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 2 mln 210 tys. 041 próbek pobranych od 1 mln 909 tys. 180 osób – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Dzień wcześniej, w środę, resort zdrowia informował o przeprowadzeniu 29,9 tys. testów.

W czwartek zanotowano największą liczbę przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii – 615 zakażeń. Zmarło 15 kolejnych osób.

Dotychczas w Polsce wykryto zakażenie koronawirusem u 45 031 osób, zmarło 1709 chorych, a wyzdrowiały 33 643 osoby.

"Oczywiście zostały wprowadzone pewne poluzowania w obostrzeniach, gdzie nie mamy dużo przypadków, mówimy tu o stadionach czy innych miejscach sportowych. Musimy jednak cały czas pamiętać, że obowiązek noszenia masek nadal obowiązuje" – podkreślił rzecznik.

Pytany, czy będzie reakcja resortu na ostatni wzrost przypadków koronawirusa w Polsce, odpowiedział, że sytuacja na bieżąco jest analizowana.

"Analizujemy w tej chwili tę sytuację, trudno cokolwiek wykluczyć" – dodał Andrusiewicz.

Premier: niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski

2020-07-30, 13:17

Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany na konferencji prasowej w Warszawie o rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem, w czwartek było to 615. Premier był też pytany czy dziś podtrzymałby słowa, że "koronawirus jest w odwrocie" oraz czy planowany jest powrót kwarantanny dla wracających zza granicy, a jeśli tak - z których krajów.

"Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do kwarantanny, stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób, które przyjeżdżają, obywateli tych państw lub naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw" - powiedział Morawiecki. "Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo" - doprecyzował.

Podkreślił, że w Polsce liczba miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz liczba dostępnych respiratorów musi być odpowiednio wysoka, "żeby zabezpieczyć potrzeby nowych pacjentów, nowych chorych". "Ta proporcja jest dla Polaków bezpieczna, mamy ok. 25 proc. łóżek zajętych, a w przypadku respiratorów jest to współczynnik jeszcze mniejszy, dwa tygodnie temu było to poniżej 15 proc., a więc jesteśmy bezpieczni" - stwierdził premier.

Zastrzegł jednocześnie, że "sytuacja epidemiczna ewoluuje, nie sposób przewiedzieć tego, co będzie za miesiąc". "Niektórzy namawiają nas do tego, żebyśmy już dzisiaj dokonali kolejnego lockdownu, kolejnego zamknięcia gospodarki. Ja chcę tego unikać, bo wiem jak bardzo mocno poturbowana została gospodarka polska" - mówił premier.

"Być może wtedy będzie mniej zachorowań i o ileś mniej zgonów w obszarze czy w związku z koronawirusem, ale pojawią się zgony związane z niewłaściwym leczeniem w innych obszarach, ponieważ zamknięcie gospodarki, które dotyczy w jakimś stopniu służby zdrowia jest groźne dla całej gospodarki" - dodał szef rządu.

Ocenił, że dziś "na szczęście sytuacja jest inna niż kilka miesięcy temu". "Po trosze nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, mniej się boimy tej epidemii i to jest pierwsza rzecz, która jest ważna. Z jednej strony dobra, ale ona rodzi rzeczywiście pewne nowe ryzyka. Dziś mamy bardzo dużo nowych zakażeń, wiąże się to z tym, że Polacy przestali w ostatnim czasie przestrzegać pewnych zapisów, które cały czas obowiązują" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, w związku z tym rządowy zespół zarządzania kryzysowego przeanalizuje sytuację. Podkreślił, że rygory i obostrzenia, które obecnie obowiązują, powinny być ściśle przestrzegane. Jako przykład takich sytuacji premier przytoczył kwestię wesel. Podkreślił, że rząd na początku czerwca odpowiedział pozytywnie na apel tysięcy osób, dotyczący ich organizacji. "To niezwykle ważny dzień w życiu ludzi, niezwykle radosny, ale okazuje się, po zbadaniu przez GIS, że to jest jedno z głównych źródeł rozpowszechniania się wirusa" - zauważył szef rządu.

Dlatego, podkreślił, limit osób na weselach musi być przestrzegany. "Muszą być przestrzegane te zapisy, które dziś obowiązują. Na moment obecny cały czas nie mamy od GIS i z ministerstwa zdrowia nowych obostrzeń, czy zaleceń, czy powrotu do poprzednich, ale nie jest wykluczone, że jeśli ta sytuacja będzie się pogarszać, to trzeba będzie dalej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa" - powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na pogłębiającą się zapaść gospodarczą w wielu krajach Europy i świata. "Nauczyliśmy się w lepszy sposób zarządzać sytuacją gospodarczą wraz z koronawirusem" - dodał. Zaznaczył, że rząd stara się wypracować obostrzenia restrykcyjne, ale które nie będą ograniczać działalności gospodarczej w takim zakresie jak te wdrożone w kwietniu czy maju. "Zatem aby nie doszło do lockdownu (...) jaki miał wtedy miejsce, wypracowujemy nowe metody radzenia sobie z koronawirusem od strony gospodarczej, epidemiologicznej, medycznej również" - zapowiedział szef rządu.

"Teraz mogę teraz zaapelować, by trzymać się tych reguł, które są, bo to rozprzężenie może być w jakimś stopniu niepokojące. Jeszcze na ten moment nie mamy nowych konkretnych zaleceń, ale bardzo prosimy, żeby trzymać się tych, które są, których należy przestrzegać" - oświadczył premier. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zbyszek 07.08.2020 18:25
niechcesz nosic maski to jak zachorujesz zdychaj pod plotem.

Zrobmy coś 03.08.2020 15:19
I bardzo dobrze ze w maskach nie chodza sam tez tego nie robie i nie bede robil. Mandaty i inne kary sa bezprawne kazdy prawnik wam to powie. To jest bezprawie w kraju. Siec biedronka chce wycofywac z kraju swoje markety bo nie maja zamiaru interweniowac wobec klientow a ich pracownicy sa przymuszani do 8 godzinnej pracy w maskach. To barbarzynstwo kto za to odpowie, Her Szumowski to nasz wrog publiczny, chce nad karać, a kim jest ten miglancik, nie dajmy sie mordować. W niemczech milion ludzi wyszlo na ulice w ramach protestu.

tomaszowianin 02.08.2020 20:37
Zbyt częste alarmy usypiają. Ludzie mają już dość tych koronawirusowych codziennych komunikatów MZ i lokalnych informatorów. Po prostu już je świadomie ignorują. Nie wierząc w pomoc zablokowanej służby zdrowia i prawdziwości tych komunikatów po prostu działają jak w odruchu bezwarunkowym intuicyjnie, świadomi niejednokrotnie tego, że ryzykują. Lepiej krótko na wolności niż nie wiadomo jak długo w strachu aż do psychicznego załamania. Odwiedzając dzisiaj Zalew (Smardzewice), Przystań w Tomaszowie i Spałę zapomniałbym w ogóle o wirusach, gdyby nie fakt, że wchodząc do sklepu delikatesy Golden Chicken w Spale jedna z kasjerek kazała mi założyć maseczkę, a kierownik sklepu wypraszał w tym czasie klienta bez maseczki. W Tomaszowie taka sytuacja jest nie do przewidzenia. Na zwróconą uwagę, jeden z klientów Biedronki mnie wyśmiał. Jego zalecenia nie obowiązują. Może ma rację... W żadnym ze sklepów różnej sieciowej maści nie wymaga się maseczek. Od ok. 30% obsługi też. Są tylko informację w stylu rwd, że wymagane. Jeśli połowa klientów tych maseczek nie nosi albo ma je tylko na uszach, to ta druga połowa staje bezsilna. Po co ja mam się sam dusić, jeśli dusi mnie mój sąsiad czy znajomy w sklepie. I pchamy się wspólnie coraz głębsze bagno widząc, że nikt nas z niego nie wyciągnie. Oby wkrótce Polak nowego przysłowia nie musiał sobie (bez maski) kupić... PS cdn.

Medyk 03.08.2020 21:30
Jedyne co nas obroni to dystans ktorego w Polsce nikt nie przestrzega. Ludzie siedza sobie na plecach. Jasne ze musimy nauczyc sie zyc z wirusem. W pomieszczeniach zamknietych maski albo przylbice i zachowajmy dystans. Chronmy starszych ktorzy maja male szanse z tym wirusem. Zyjemy w spoleczenstwie a nie na wyspie bezludnej. Odnosnie duszenia chirurg w masce 6 godzin lub dluzej pracuje', problem w masce w sklepie pól godziny? No to załóż przylbicę.

$ 04.08.2020 10:08
Przylbica na wirusy... Te... Medyk z bożej łaski... Nieuk jak szuma.

T.J. 02.08.2020 17:28
Ciekawe jakie szczepionki zakupi nasz rząd, podobno najlepsze są izraelskie bo te które produkują w Indiach po 2 dolce za sztukę to badziewie. https://wiadomosci.onet.pl/politico/koronawirus-czy-indyjski-miliarder-zawstydzi-zachodni-swiat-i-wyprodukuje-miliardy/f6hp1nv

Nie dajmy sie karać 02.08.2020 09:30
Ja sie nie dałem zwariowac. Co z tego ze statystyki rosną, wiecie dlaczego rosna bo po mału robi się moda na covid, ludzie bez potrzeby chodza sie badać, testy przy kazdej infekcji grypopodobnej wskazuja covid. A pozniej kwarantanna i statystyki w gorę a tak naprawde to przeziębienie roznego typu moze byc lżejsze lub cięższe tak jak bylo i bedzie w naszym klimacie. Popieram komentarz, chyba juz zwalczylismy wszystkie choroby, niesamowite tylko ten zarazek zabija. Polecam lekarza ale od zdrowia psychicznego. Najwiekszy wrog obecnie to Szumowski, karze nas ten nędzny hipokryta. Nie dajmy sie. Bierzmy przyklad z Norwegii.

covid 02.08.2020 16:05
Chyba Norwegia pomyliła Ci się ze Szwecją.

Nie dajmy sie karać 02.08.2020 21:08
Nic mi sie nie pomylilo mam rodzine w Norwegii i znam ten kraj a wiesci ktore pisze sa prosto z wolnego kraju jakim jest Norwegia a nie jak u nas terror i kary. Broncie wolności bo chca nam ja ograniczac.

$ 01.08.2020 18:00
Jak tak dalej pójdzie to pierd.... olnę flaszkę za to że zwalczylusmy inne choroby. Zawały, udary, nowotwory,... I wypije za tych co nie dali się zwariować!!!

obserwator 01.08.2020 16:47
Tak dalej pójdzie to niewielu doczeka masowych wyszczepień za pół roku!

klug 01.08.2020 20:36
I to pisiorom chodzi.

Opinie

Reklama

Niedziela Palmowa, wielkie wydarzenia i ważne rocznice. W kraju, na świecie i w Tomaszowie

Dzisiejsza niedziela, 29 marca, to nie tylko początek Wielkiego Tygodnia i Niedziela Palmowa, ale także dzień pełen historycznych rocznic, wydarzeń sportowych i lokalnych inicjatyw. Sprawdzamy, co dzieje się dziś w Polsce, na świecie oraz w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach.Data dodania artykułu: 29.03.2026 09:26
Niedziela Palmowa, wielkie wydarzenia i ważne rocznice. W kraju, na świecie i w Tomaszowie

Kardynał Konrad Krajewski objął urząd arcybiskupa metropolity łódzkiego

Kardynał Konrad Krajewski oficjalnie i uroczyście objął w sobotę urząd metropolity łódzkiego, zastępując kard. Grzegorza Rysia. W homilii kard. Krajewski, podkreślił, że wiara rodzi się ze słuchania. Jak mówił, Kościół jest święty, ale składa się z członków, którzy są grzesznikami.Data dodania artykułu: 28.03.2026 19:17
Kardynał Konrad Krajewski objął urząd arcybiskupa metropolity łódzkiego

Tomaszów Mazowiecki: Dziś w kraju i na świecie – 28 marca 2026. Polityka, wydarzenia, kalendarium

Jakie wydarzenia zaplanowano na dziś w Polsce i na świecie? Sprawdzamy najważniejsze informacje z 28 marca 2026 roku – od decyzji politycznych w Warszawie po sytuację międzynarodową i rocznice historyczne.Data dodania artykułu: 28.03.2026 09:48
Tomaszów Mazowiecki: Dziś w kraju i na świecie – 28 marca 2026. Polityka, wydarzenia, kalendarium

Dziś w kraju i na świecie (piątek, 27 marca)

Dziś przypada osiemdziesiąty szósty dzień roku, a kalendarz wskazuje piątek, 27 marca. Słońce pojawi się nad horyzontem o godz. 5.25, natomiast jego zachód nastąpi o 17.58. Święto imienin obchodzą dziś: Aleksander, Archibald, Augusta, Benedykt, Ernest, Franciszek, Jan, Lidia, Robert i Rupert.Data dodania artykułu: 27.03.2026 07:12
Dziś w kraju i na świecie (piątek, 27 marca)
Reklama
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

W nadchodzącym tygodniu widzowie kin Helios będą mogli wybierać spośród nowości – takich jak „David” i „Wersja Judasza” – oraz sprawdzonych tytułów, które zdążyli już pokochać kinomani. W repertuarze nie zabraknie różnorodnych gatunków oraz propozycji dla całych rodzin, takich jak pokazy „Bluey w kinie” z konkursami.Od piątku, 27 marca na wielkich ekranach można oglądać animację „David” – opowieść inspirowaną biblijną historią króla Dawida. Młody bohater opiekuje się stadem owiec swojego ojca Jessego – to właśnie wtedy nadchodzi niebezpieczeństwo ze strony lwa. Po odważnym starciu z dzikim zwierzęciem Dawid zostaje wezwany przez proroka Samuela, który namaszcza go na przyszłego króla. Następnie tytuł przedstawia młodzieńcze lata Dawida i słynną walkę z Goliatem, jak też drogę do władzy. Fabuła skupia się nie tylko na wielkich wydarzeniach, lecz także wewnętrznych rozterkach bohatera. Na ekranach pojawi się także „Wersja Judasza” – poruszająca włosko-polska produkcja, która w nowoczesny sposób interpretuje wydarzenia pasyjne. Film przedstawia historię Judasza jako tragicznej postaci, rozdartej pomiędzy przeznaczeniem a własnym sumieniem. Twórcy stawiają widzom trudne pytania o sens zdrady, ofiary i wolnej woli. W obsadzie znaleźli się między innymi Rupert Everett oraz Tomasz Kot.W repertuarze znajdą się także najpopularniejsze tytuły ostatnich tygodni, w tym liczne propozycje dla widzów w każdym wieku. „Pan Ryba” to pełna humoru animacja o zrzędliwym samotniku mieszkającym na wraku statku. Jego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy poznaje energiczną Isię – ciekawskiego konika morskiego. Wspólna podróż bohaterów zamienia się w niezwykłą przygodę, która uczy ich współpracy i otwartości na innych.Wśród wyświetlanych animacji pojawi się także tytuł „Hopnięci”, ukazujący hopnozę – futurystyczną technologię, pozwalającą przenosić ludzką świadomość do zwierzęcych robotów. Główna bohaterka Malwina – ideowa miłośniczka przyrody – trafia do ciała bobra i odkrywa naturę z zupełnie nowej perspektywy. Jej przygoda zamienia się w walkę o ochronę lokalnego siedliska zwierząt, zagrożonego działalnością burmistrza.Nadal na wielkich ekranach będzie można oglądać polską produkcję „Za duży na bajki 3”. W trzeciej części popularnej serii Waldek musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania w Internecie. Niewinny komentarz przeradza się w falę hejtu, która dotyka jego bliską przyjaciółkę. Chłopak staje przed trudnym wyborem – przyznać się do błędu lub uciec przed odpowiedzialnością… Bohater może jednak liczyć na wsparcie swojej rodziny. Najmłodsi widzowie będą mogli wziąć udział w wyjątkowych seansach „Bluey w kinie: Kolekcja Zabawy z przyjaciółmi”, które odbędą się w całej sieci Helios w weekend, 28 i 29 marca. Pokazom towarzyszyć będą konkursy, a na ekranie pojawi się zestaw odcinków popularnego serialu, ukazujących przyjaźń, wspólną zabawę i moc wyobraźni. Miłośnicy kina science fiction powinni zwrócić uwagę na „Projekt Hail Mary” – widowiskową adaptację bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Główny bohater, nauczyciel Ryland Grace, budzi się na statku kosmicznym, nie pamiętając, kim jest ani jak się tam znalazł. Stopniowo odkrywa, że jego misją jest uratowanie Ziemi przed zagładą. Główną rolę kreuje lubiany Ryan Gosling.Na ekranach pojawi się także inspirowany prawdziwymi wydarzeniami „Król dopalaczy”. Polski tytuł opowiada o młodym chłopaku, który po trudnych doświadczeniach rodzinnych buduje sieć sprzedaży substancji psychoaktywnych na granicy prawa. Sukces przynosi mu pieniądze i wpływy, ale jednocześnie wciąga w wir niebezpiecznych wydarzeń. Widzowie poszukujący emocjonalnych historii mogą sięgnąć po „Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam” – ekranizację powieści Colleen Hoover. To opowieść o kobiecie próbującej odbudować relację z córką po wyjściu z więzienia. Mimo przeciwności losu i niechęci otoczenia, bohaterka podejmuje walkę o drugą szansę i odnalezienie swojego miejsca w życiu.W repertuarze znajdzie się także cykl Kino Konesera. W poniedziałek, 30 marca w wybranych lokalizacjach widzowie będą mogli zobaczyć koreański thriller „Bez wyjścia”. Główny bohater, Mansu (w tej roli znany ze „Squid Game” Lee Byung-Hun) niespodziewanie traci pracę, a wraz z nią status, tożsamość, honor i sens życia. By je odzyskać, nie cofnie się przed niczym…Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.03.2026
IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach przy szachownicy. W turnieju mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli – mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. To wydarzenie łączy pasjonatów królewskiej gry bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z szachami, czy masz już doświadczenie turniejowe – znajdziesz tu miejsce dla siebie! Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Junior Młodszy, Junior Starszy oraz w kategorii Generalnej.Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia w sekretariacie. Można je wysłać również pocztą lub mailowo na adres [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo dopuszcza się zapisy w dniu rozgrywek (w godz. 9.00-9.15), ale tylko w przypadku wolnych miejsc. – Szachy to coś więcej niż gra. To trening dla mózgu i sposób na rozwój osobisty. Uczą strategicznego myślenia, pomagają radzić sobie ze stresem i budują pewność siebie. Dla dzieci są doskonałym wsparciem w nauce, dla młodzieży narzędziem rozwijania pasji, natomiast dla dorosłych świetną formą relaksu i intelektualnego wyzwania. Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego już po raz kolejny odbędzie się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w tegorocznym turnieju weźmie udział jeszcze więcej uczestników. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Nie przegapcie okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności szachowe oraz zdobyć nagrody – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.Rozgrywki odbędą się 11 kwietnia 2026 r. Początek o godz. 10.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu! Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie placówki www.pcastm.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.04.2026
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

W dniach 10–12 kwietnia 2026 roku w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędzie się otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026. Wydarzeniu towarzyszyć będą zawody ogólnopolskie, regionalne oraz towarzyskie w skokach przez przeszkody, które co roku przyciągają do Bogusławic zawodników oraz miłośników jeździectwa z całej Polski.To jedna z pierwszych dużych imprez jeździeckich sezonu w tej części kraju, dlatego na starcie spodziewani są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzi jeźdźcy rozpoczynający rywalizację w nowym sezonie.Tradycja i sportowa rywalizacjaStado Ogierów w Bogusławicach od lat jest ważnym miejscem na mapie polskiego jeździectwa. Organizowane tu zawody w skokach przez przeszkody cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności. Rywalizacja odbywa się na profesjonalnie przygotowanym parkurze, a uczestnicy startują w różnych konkursach – od klas dla początkujących po bardziej wymagające przejazdy dla doświadczonych jeźdźców.Zawody ogólnopolskie pozwalają zdobywać cenne punkty rankingowe, natomiast konkursy regionalne i towarzyskie są okazją do sprawdzenia formy koni i zawodników przed kolejnymi startami w sezonie.Atrakcje dla kibiców i całych rodzinOrganizatorzy zadbali nie tylko o sportowe emocje, ale również o bogatą ofertę dla odwiedzających. Przez cały czas trwania zawodów działać będzie duży bar gastronomiczny, w którym serwowane będą m.in.:domowe posiłkipizza i zapiekankiprzekąski i napojedesery lodoweDodatkowo dostępna będzie strefa Grill Bar z potrawami z grilla oraz Food Truck, w którym będzie można spróbować m.in. lodów świderków, waty cukrowej, popcornu i gofrów.Niedzielna strefa rekreacyjna dla dzieciSzczególnie atrakcyjnie zapowiada się niedziela, kiedy na terenie obiektu powstanie nowa strefa rekreacyjna dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym:placu zabawdmuchanego zamku i zjeżdżalnidmuchanego toru przeszkódprofesjonalnego pola do minigolfaanimacji i oprowadzania na kucykuZaplanowano także trening hobby horse, przejażdżki bryczką, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, a także mini zoo z karmieniem kucyków oraz spotkanie z alpakami.Zaproszenie dla zawodników i kibicówOrganizatorzy zapraszają zawodników do zgłaszania udziału w konkursach, a wszystkich miłośników koni i aktywnego wypoczynku – do odwiedzenia Bogusławic. Trzy dni zawodów to nie tylko sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, ale także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w rodzinnej atmosferze.Otwarcie sezonu w Bogusławicach tradycyjnie zapowiada początek intensywnego roku dla polskiego jeździectwa i jest świetną okazją, by z bliska zobaczyć emocjonujące skoki przez przeszkody oraz piękno sportowej rywalizacji koni i jeźdźców.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026

Polecane

Jak wybrać meble do sypialni?Helios zaprasza na filmowe nowości, które warto zobaczyć tej wiosnySłowo, które porusza. Tomaszowskie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za namiZłoto w Kołobrzegu – droga przez 4 wymagające pojedynki do tytułu Mistrza PolskiPrzysięga, która zmienia wszystko. Nowi żołnierze zasilili szeregi 7 batalionu kawalerii powietrznejJak wygląda proces dochodzenia roszczeń w sporach dotyczących kredytów hipotecznychTomaszowskie TBS inwestuje w rozwój. Nowy samochód dostawczy usprawni gospodarkę odpadamiLidl zamiast strażnicy? Bloki zamiast szkoły? Tak się produkuje polityczne plotkiZmiana na stanowisku zastępcy dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony TerytorialnejDziś w kraju i na świecie (wtorek, 31 marca)Muzyka, która zatrzymuje czas. Wyjątkowy koncert pasyjny w Tomaszowie MazowieckimRzeczniczka IMGW: ocieplenie na Wielkanoc; temperatura do 20 st. C na zachodzie kraju
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Polityczny zwrot akcji w Radzie Miejskiej. Piotr Kucharski stracił wszystko jednym głosowaniem

Polityczny zwrot akcji w Radzie Miejskiej. Piotr Kucharski stracił wszystko jednym głosowaniem

To, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, pokazuje, że polityczne kalkulacje potrafią obrócić się przeciwko ich autorowi. Piotr Kucharski, który kilka miesięcy temu doprowadził do zmian w składzie Komisji Rewizyjnej, by utrudnić swoje odwołanie z funkcji przewodniczącego, tym razem sam padł ofiarą przetasowań. W efekcie stracił nie tylko stanowisko szefa komisji, ale w ogóle nie znalazł się w jej nowym składzie.
100 tysięcy rocznie na „propagandę? Kulisy decyzji, która wstrząsnęła powiatem!

100 tysięcy rocznie na „propagandę? Kulisy decyzji, która wstrząsnęła powiatem!

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego rozwiązał wszystkie umowy z lokalnymi mediami. Kosztowały one około 100 tysięcy rocznie. W czasie rządów Mariusza Węgrzynowskiego wydatkowano na cele propagandowe setki tysięcy złotych. Zdaniem Zarządu Powiatu służyły one jedynie promocji nie tyle samego powiatu, co Starosty Mariusza Węgrzynowskiego i pisowskich działaczy w tym Mariusza Węgrzynowskiego i Antoniego Macierewicza. Przez kilka lat internet zasypywany był zasypywany tysiącami fotografii z podpisywania umów i spotkań na tle zawsze tej samej ścianki. Sponsorowane przez powiat „telewizje” brały często na cel krytyków i przeciwników starosty, nigdy nie prezentując rzetelnej opinii drugiej strony sporu. Co ciekawe udzielane zlecenie nie uwzględniały statystyk i zasięgów portali internetowych. Powiat zatrudniał też osoby, które zajmowały się jedynie obsługą filmową Starosty, co generowało dodatkowe koszty osobowe.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mistrzu. W tym swoim partyjnym, a właściwie - partyjniackim spojrzeniu na Polskę, zupełnie zatraciłeś się w ocenie tego, co nas otacza. Twoja ocena jest prosta, jak budowa cepa: wszystko, co jest pisowskie i na prawo, to jest jedno zło. Wszystko, co jest lewackie i kochające ryżego donka, to jest Twój wymarzony świat. W tym swoim zatraceniu zapomniałeś - Mistrzu o jednym: poglądy polityczne i społeczne każdego człowieka to jest tylko mała część charakteru tego człowieka. Najważniejsze jest postępowanie człowieka w całym jego życiu we wszystkich aspektach tego życia. Z pewnością nie zauważyłeś, że ja na tym portalu WIELOKROTNIE podkreślałem: nie interesuje mnie debilowata kartka partyjna, przyklejona na czole człowieka, ale jego postępowanie w codziennym jego życiu. I dlatego tutaj bez litości napie#dalam tych powiatowych tomaszowskich pisiorów za ich debilowate postępowanie społeczne i samorządowe, mimo, że jestem zdecydowanym pisiorem. To są zwykle, przygłupiaste pajace, które robią PiS-owi dużo złego. Natomiast Ty, jako zwykły lewak, będziesz bronił swoich do upadłego, bo też są zapyziałymi lewakami. PS. I daj wam, Panie Boże, więcej rozumu...Źródło komentarza: Chorzy tylko do pracy? Radni na L4, ale aktywni na sesjach. Kto naprawdę płaci za ten "cud zdrowienia"?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Trafiłeś w sedno sprawy. Może wreszcie wezmą się za to społeczne i samorządowe barachło i pogonią to dziadostwo w pi#du.Źródło komentarza: Polityczny zwrot akcji w Radzie Miejskiej. Piotr Kucharski stracił wszystko jednym głosowaniemAutor komentarza: K-75Treść komentarza: Któż to wie, podobno w każdej plotce ziarno prawdy jest, tak mówili kiedyś starsi ludzie.Źródło komentarza: Lidl zamiast strażnicy? Bloki zamiast szkoły? Tak się produkuje polityczne plotkiAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Co będzie w miejscu wyburzonej kamienicy na rogu Legionów i Piłsudskiego. Podobno deweloper ma tu postawić apartamentowiec. To też zasłyszane na ryneczku.Źródło komentarza: Lidl zamiast strażnicy? Bloki zamiast szkoły? Tak się produkuje polityczne plotkiAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Wreszcie ktoś sie pozbył tego pajaca bez wykształcenia. Słuchać sie nie dało jego wypowiedzi i tego co niby "robił" dla miasta. Wstyd, ale tacy jak Kucharski wstydu nie mają.Źródło komentarza: Polityczny zwrot akcji w Radzie Miejskiej. Piotr Kucharski stracił wszystko jednym głosowaniemAutor komentarza: Paweusz82Treść komentarza: Widać, że Prima Aprilis już blisko :)Źródło komentarza: Lidl zamiast strażnicy? Bloki zamiast szkoły? Tak się produkuje polityczne plotki
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama