Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 06:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Tomaszów ofiarą lewicowych terrorystów

Lewicowy radykalizm nie jest zjawiskiem nowym. Jego początków można doszukiwać się już XIX wieku. Przez niemalże 200 lat ewoluował. Zawsze jednak miał charakter agresywny. Co przejawiało się nie tylko w głoszonych hasłach ale także w czynach. W latach 60,70-tych ubiegłego wieku jego skrajnym przejawem były zamachy bombowe i polityczne mordy. Terroryzm lewicowych organizacji nie różnił się niczym od obecnie najczęściej spotykanego zbrojnego terroryzmu islamskiego.
Tomaszów ofiarą lewicowych terrorystów

Trudno się dziwić, bo obie te grupy w latach 70 miały wspólne korzenie i te same źródła finansowania. Nawet szkolenia przechodzili w tych samych ośrodkach, zlokalizowanych między innymi w komunistycznej Polsce. Współczesny lewicowy terroryzm ma inne oblicze. Nic dziwnego wielbiciele Ernesto Che Gueavary i przewodniczącego Mao, założyli garnitury i stali się częścią zwalczanego przez siebie establishmentu. Mają więc możliwość wykorzystywania innych narzędzi, by wdrażać własną wizję totalitarnego świata. Dzisiaj terroryzm nie wymaga podkładania bomb i mordowania polityków za pomocą karabinów i noży. Narzędziem jest Internet oraz legalnie działające organizacje i instytucje. Zaskakującym jest jak łatwo niektóre zagrożenia można przewidzieć i jak łatwo jest je lekceważyć. W latach 30-tych Aldous Huxley napisał „Nowy wspaniały świat”. Przedstawił w nim wizję świata, w której ludzie są pozbawieni własnej indywidualności i podmiotowości, a ich życie jest nieustannie kontrolowane, by nie dochodziło do łamania praworządności ustanowionej przez Republikę Świata. Macie już jakieś skojarzenia?

 

Być może, ludzie myślący inaczej, niż jest im to narzucane, nie są jeszcze zamykani w rezerwatach, ale te rezerwaty już istnieją i co chwilę zwraca nam się uwagę, że możemy jako społeczność do nich trafić. Rzekomo mamy na tym tracić. Co ciekawe, jesteśmy pozbawiani wolności w ramach tejże właśnie wolności. To typowa przewrotność lewicowego idealizowania dążeń do dominacji i podporządkowania. Nad wszystkim czuwa niewidzialny „Wielki Brat”.

Właściwie nie ma dnia, by ktoś nie straszył nas Polexitem, albo nie groził sankcjami, jakie wobec naszego kraju wyciągnie Unia Europejska, za rzekome łamanie praworządności. Co to oznacza? Nikt do końca nie wie. Ale ciągle słyszymy powtarzane do znudzenia słowo Konstytucja. Czasem ręce po prostu opadają. Przez ostatnie ćwierć wieku kolejne polskie rządy kpiły z ustawy zasadniczej, uchwalając kolejne, niezgodne z nią ustawy.

 

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Nikomu nie przychodziło do głowy, by kogoś tym straszyć, cenę płacili jak zawsze obywatele w swoich indywidualnych sprawach. Żeby było to bardziej jasne zadam pytanie pomocnicze: czy ktoś z Was próbował od decyzji polskich sądów odwoływać się do trybunałów unijnych? Zapewne niewiele jest takich osób. Jeśli jednak macie je wśród swoich znajomych zapytajcie z jakim skutkiem. Możecie się naprawdę zdziwić. Dlaczego? Bo może się okazać, że mamy do czynienia z instytucjami, których zadaniem nie jest ochrona obywatela, ale stworzonego przez siebie systemu, opartego na lewicowym i odhumanizowanym postrzeganiu świata. Dlaczego odhumanizowanym? Ponieważ opartym na fanatycznej ideologii. Tak właśnie rodzą się totalitaryzmy. Znamy je z historii? Jak najbardziej. W imię dobra ludzkości pochłaniają miliony ofiar.

 

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Wiele osób zapyta teraz: A co to ma wspólnego z Tomaszowem? To moje ulubione pytanie, jakie często pojawia się w komentarzach portalowych. Otóż z przykrością stwierdzam, że ma i to wcale niemało. Od jakiegoś czasu funkcjonuje w Internecie tzw. atlas nienawiści. Tworzą go od 2019 roku cztery osoby: Jakub Gawron, Paulina Pająk, Paweł Preneta i Kamil Maczuga, związani z lewicowymi środowiskami LGBT. Ze zdziwieniem znalazłem na nim Tomaszów Mazowiecki oraz Powiat Tomaszowski. Powodem umieszczenia było przyjęcie przez oba samorządy uchwał wspierających polskie rodziny. Być może można byłoby przejść obojętnie obok grupy rzeszowskich hejterów. Tyle, że ta działalność jest chyba poważnie traktowana przez instytucje Unii Europejskiej. Politycy unijni domagają się, aby ograniczyć finansowanie samorządów, które na mapie atlasu się znalazły. A to już jest sprawa dosyć poważna, ponieważ szkodzi mieszkańcom miasta i powiatu i to nie tylko przez naruszenie dobrego imienia obu samorządów (ci sami ludzie mówią przecież o praworządności).

 

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

To jest właśnie przykład współczesnego terroryzmu, działania poprzez pomówienia i zastraszanie. Publiczne lincze całych społeczności lokalnych, które nawet nie mają pojęcia o tym, że jakaś grupka osób z dalekiego Rzeszowa dokonuje ich autorytarnej oceny, która w bliskiej przyszłości może mieć negatywny wpływ na jakość ich życia.

Osobiście jestem przeciwnikiem reagowania na nienawistne „zaczepki”, jednak w mojej ocenie zarówno miasto, jak i powiat zobowiązane są do obrony swojego dobrego imienia, ponieważ „atlas nienawiści” odbiega od standardów oceny, której podlegają władze publiczne, co do zasady. W dodatku tutaj dokonywana jest projekcja na całą lokalną społeczność, która nie wykazuje w swojej zbiorowości żadnych zachowań odbiegających od standardów cywilizowanego, współczesnego, świata.  Władze publiczne powinny więc swoich mieszkańców ochraniać także przed nienawistnym terroryzmem internetowym.

Dziennik Łódzki sugeruje ponadto, że Tomaszów może utracić środki z tzw. Funduszy Norweskich, o które się ubiega na realizację projektu pn. "Tomaszów Mazowiecki- Źródło Pozytywnej Energii: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim". Jeśli powodem byłoby umieszczenie miasta na wskazanej mapie, będziemy mieć do czynienia z wymierną stratą finansową, a więc roszczeniem odszkodowawczym. Do wystąpienia z pozwami wobec autorom mapy będę namawiał zarówno Zarząd Powiatu, jak i Prezydenta Miasta.

PS

Swoją drogą przypadki posługiwania się fałszem przez lewicowo „elgiebetowskie” środowiska nie są pojedyncze ani odosobnione. Wypaczanie rzeczywistości, to raczej norma. Niedawno ktoś pokazał mi artykuł w periodyku LGBT na temat Agnieszki Łuczak. Nie warto się nad nim szerzej rozpisywać, bo dotyczy osoby posługującej się mową nienawiści rodem z faszystowskiego Der Sturmer i zawiera szereg kompletnych bzdur. Zwrócił natomiast moją uwagę fragment mówiący o coming oucie, jakiego miał dokonać wobec bohaterki artykułu kilka lat temu radny PiS z Tomaszowa Mazowieckiego. Jest to samo w sobie kłamliwe stwierdzenie. Zrobił to bowiem radny Platformy Obywatelskiej a nie PiS-u. Za co zresztą został „zaszczuty” przez ogólnopolskie lewicowe media oraz partyjnych kolegów, co według mnie doprowadziło w ostateczności do jego śmierci. Przypadkowa omyłka? Nie sądzę


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jaro 24.10.2020 11:35
Całą tą antifę, lewactwo i lgbt rozpędzić na 4 strony świata i dodatkowo wypalić rozżarzonym żelazem. Raz na zawsze skończyć z tą ich agresją i działaniami przeciwko RP.

M 08.11.2020 18:56
Skończyć z tą ich agresją....i wypalić ich rozżarzonym żelazem, ciekawy dobór słów, taki nie agresywny.

emeryt 23.10.2020 15:11
Współczuję autorowi artykułu . Tylko dzięki lewakom autor posiada umiejętność pisania i czytania. Pluć każdy głupi potrafi .

AK-47 23.10.2020 17:03
Tak myślę, że autor artykułu posiada umiejętność pisania i czytania wbrew lewakom....

M 24.10.2020 02:40
i nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.

AK-47 24.10.2020 10:21
Lewactwu zależało tylko na nauczaniu liczenia w zakresie tabliczki mnożenia i umiejętności podpisania się. Tak, że faktycznie dla nich ludzie kształcili się wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Q 23.10.2020 17:47
Dokadnie... Zapierdzielałby u dziedzica w polu do 30tki kiedy to by zczezł pod płotem

AK-47 23.10.2020 21:18
Dziedzic za to zapierdzielanie płacił. Znam to z opowieści babć i ciotek.

Strong 23.10.2020 21:48
Czyżby pojawił się nam tutaj jakiś mocno zarobiony po same łokcie, lewacki "mega specjalista" 'Q', od pola i płota, antykoncepcji, i jeszcze dodatkowo od aborcji :-))) Ten to dopiero musiał ukończyć wiele mądrych fakultetów. Prawdziwy znawca tematu nam się widać trafił. Czego się nie dotknie, wszystko sobie wytłumaczy. ... a nas faktycznie będzie coraz więcej, czy ci się to podoba, czy też nie.

Q 26.10.2020 18:33
No nie no Strong. Ty zaś to doktor wszechnauk. Za dużo Stronga w knajpie...

Strong 26.10.2020 22:30
Wszystkie punkty ze swoich fakultetów przecież tu sam poruszyłeś. Nie wstydź się teraz tego 'Q', a i po prostu mniej pij po tych knajpach :-))) Rozumiem, że teraz na trzeźwo ciężko ci to ogarnąć, buahhaahha.

Strong 23.10.2020 21:21
No tak... widać @emeryt całkiem niedawno nauczyłeś się składać literki w całość buahhaahha. To pewnie dzięki tym super lewakom, bo wcześniej przecież nie istniały dobre szkoły, nie było wybitnych nauczycieli. Dopiero oni wybudowali ci I w RP szkołę z klocków lego, i zaciągnęli cię tam siłą za rączkę. Wcześniej nie miałeś odpowiednich warunków do tego, co cieniu? No a pluć się jakoś sam nauczyłeś, nieuku :-)))

Q 23.10.2020 14:26
Brawo! Brawo! Jeszcze całkowicie zdelegalizujmy tą lewacką aborcję i będą mogli sobie państwo prawicowcy pogratulować wypełnionej misji cywilizacyjnej - bramy do narodowo-katolickiego nieba staną otworem dla bohaterów! Szacuneczek i czapki z głów!

Q 23.10.2020 14:42
I jeszcze lewacka antykoncepcja rzecz jasna - niech nas będzie co raz więcej bo przecież jest Lwów Grodno i Wilno do odzyskania nie wspominając o staropiastowskim Kijowie

AK-47 23.10.2020 17:08
Lewacka antykoncepcja?....A co to takiego?

M 24.10.2020 02:28
To taka, która jest skuteczna, bo prawicowy kalendarzyk jest mało skuteczny.

AK-47 24.10.2020 10:23
Czyli konkretnie jaka?

M 25.10.2020 02:20
Nie miałeś wychowania do życia w rodzinie że głupio pytasz ? Jak dla ciebie najlepsza będzie wstrzemięźliwość.

AK-47 25.10.2020 14:16
I to ma być ta lewacka antykoncepcja?...

Q 26.10.2020 18:35
Taka w szpitalu a nie w piwnicy

AK-47 26.10.2020 19:45
Antykoncepcja w szpitalu???? Chodzi o podwiązanie jajników czy wazektomię?....

SA. 24.10.2020 12:09
Czyli z matmy też u was nie najlepiej. Tylko drzeć głośno japy bez powodu i dwie lewe ręce do roboty, miernoty.

M 23.10.2020 14:45
Słyszałem, że kościół już planuje akcje promocyjną: przy zakupie pakietu chrzest + pogrzeb trumienka gratis.

AK-47 23.10.2020 17:06
Niestety nie ma Pan szans się na ten pakiet załapać....Tak jak na promocje w Media Markt.

M 24.10.2020 02:33
Dlaczego? Każdemu może urodzić się dziecko z wadą letalną. A skoro teraz nawet płód bez mózgu ma przyrodzona godność człowieka to chyba oczywiste, że chrzest i pogrzeb w poświęconej ziemi się należy.

AK-47 24.10.2020 10:31
Z tego samego powodu dla którego Nie jest dla Pana Media Markt....

AK-47 24.10.2020 10:46
Jednak promocje w Media Markt nie dla Pana....

m&m 20.10.2020 22:16
Brawo za artykuł!!! Należy popierać odwagę w mówieniu prawdy!!!Stop bzdurom ! ( Huehue)

Serducho 19.10.2020 22:47
Panie Redaktorze (naczelny?). Co Pan najlepszego uczynił tym artykułem... Mam nadzieję, że przemyśli Pan to, co Pan zrobił... Życzę tego Panu z całego mojego serca...

Michał 16.10.2020 17:00
Gdyby nie ci znienawidzeni lewacy terroryści to w większości pracowali byśmy i nasze nieletnie dzieci w fabrykach bez zwolnień lekarskich, bez rent, bez emerytur, bez płatnych urlopów, bez minimalnej płacy bez BHP... Lewakom zawdzięczamy więcej niż chcieli byście przyznać. Zaraz się pewnie odezwie jakiś prawicowy przeinaczacz faktów co powie, że tak naprawdę to najlepsze lewicowe pomysły wymyślili prawicowcy.

Strong 16.10.2020 18:54
Buahhaahha, prawdziwy 'mega komik'... -okazuje się-, że bez tej lewackiej padaki, lgbt i antify nikt by normalnie teraz nie funkcjonował, a obecny świat by się niedługo rozleciał na malutkie kawałeczki, cieniu... :-)))

Michał 17.10.2020 00:32
Zgaduje że jesteś pracodawcą preferującym zatrudniać na czarno i gardzącym zdobyczami cywilizacyjnymi które wymieniłem albo niewolnikiem lubiącym gdy ktoś dociska go butem do ziemi i daje kaskę pod stołem. Albo jesteś jeszcze w szkole średniej i myślisz że świat jest czarno-biały, lawacko-prawacki

Strong 17.10.2020 18:54
No to się wysiliłeś... ale wytrwale próbuj dalej tej lewackiej, b.cienkiej propagandy. Informuję, że nic się w RP nie rozleci bez tego waszego "pieprznika i syfu", który rozpowszechniacie. Nikt nie będzie chodził na waszym pasku, bo tak się wam zachciało i macie taką wizję. Wybij to sobie z głowy. Bez tych dyrdymałów świetnie sobie inni poradzą. Nie wiem kto, kiedy i jak cię zniewolił (flamastrem, butem, fiutem) oraz pozbawił "zdobyczy cywilizacji", ale to jest twój problem, i nie interesuje nas to, nic a nic.

Michał 21.10.2020 03:27
STRONG jesteś taki twardy, prawicowy i męski jak by cię dwóch facetów robiło. Często okazywało się, że ci najbardziej zawzięci prawicowcy sami nie byli do końca pewni swojej orientacji seksualnej. Ludzie pewni swojej seksualności nie muszą ciągle udowadniać jacy z nic prawdziwi prawicowi mężczyźni. nie muszą bać się różnorodności w społeczeństwie.

Strong 21.10.2020 12:43
Co za "bystrość umysłu", kolejny już lewacko-pedalski, mega wywód "pana" Michała... prosimy o więcej... nie krępuj się, jak braknie ci pomysłów zaczerpnij ciut od swojego topowego wzorca "Margot", buahhaahha.

Michał 21.10.2020 18:24
Zdradzę ci sekret, w który nie uwierzysz, ale to prawda. Większość ludzi przejawiających poglądy lewicowe, światopoglądowo liberalne, to heteroseksualiści. Wiem że to trudne do pojęcia, dla prawicowca, że można być tolerancyjnym i nie "pedałem" ale chociaż spróbuj. To nie jest takie straszne, a wy prawicowcy jesteście tacy strachliwi i bojący się przemian społecznych, które zawsze były i będą. To co teraz ci się wydaje normalne, kiedyś było lewackie i nie do przyjęcia. Granice ciągle się przesuwają.

AK-47 21.10.2020 19:13
Chyba to prawda.... Hitler i Stalin byli heteroseksualistami.

Michał 22.10.2020 00:30
A skąd wiesz ? Może łączył ich bardziej zażyły związek ?

AK-47 22.10.2020 18:42
Taki jak Ciebie z rozumem. Okazyjny. .

Michał 23.10.2020 11:52
Idź lepiej zacznij organizować urodziny swojemu idolowi adolfowi h. Twój idol ma opracowane metody eliminacji niechcianych przez ciebie środowisk. Na pewno byłby dumny z twojej i Stronga postawy moralnej.

AK-47 23.10.2020 16:59
Adolf Hitler moim idolem?...Adolf był socjalistą. Narodowym socjalistą. Lewicowcem. Lenin i Stalin mieli równie niezawodne metody eliminacji niechcianych przez siebie środowisk jak Adolf. Z polskojęzycznych specjalistów w tej kwestii można wymienić Bieruta, Gomułkę, Gierka, Jaruzelskiego, Millera, Kwaśniewskiego, Czarzastego etc.....To taka ciągłość historii...ciągłość zbrodni.

Michał 24.10.2020 02:47
Siebie zapomniałeś wymienić, też chcesz eliminować ze społeczeństwa homoseksualistów, więc widocznie też jesteś lewakiem według twojego pojmowania lewactwa.

AK-47 24.10.2020 10:25
Gdzie napisałem, że chcę to robić?

Michał 25.10.2020 02:45
No dobra, może w ferworze walki pomyliłem cię ze Strongiem lub Jaro, jeśli to nie ty pisałeś o "wypier.. tego lewactwa z miasta" to przepraszam.

Strong 22.10.2020 12:51
To dopiero ci sekrecik miałeś, buahaahaa:-)) Nie jest dziwne, że może nie jesteś pedałem, tylko to, że masz i tobie podobni delikwenci więcej rzekomej, tzw. "tolerancji", zrozumienia dla cepów i wywrotowców ułożonych pod dyktando światopoglądowo liberalnie lewackich miernot, typu 'Margot' itp., niż do zwykłych, normalnych ludzi o tradycyjnych od lat wartościach, poglądach i życiu (a to nigdy nie było i nie będzie lewackie). Mało tego, preferujesz zachowania i poglądy tego pedalskiego 'gamonia', i stwierdzasz, że to ja jestem mało tolerancyjny. Nie ma zgody na tego rodzaju poczynania i życie w stylu 'tego syfu'. Nikt nie jest strachliwy, dlatego b.ciężko będzie się wam tu zaaklimatyzować z takimi jawnymi poglądami, i bez zdziwienia... Nikt nie będzie dostosowywał się do was, bo raptem coś wam nie pasi. To wy macie problem, a granice to nie guma w majtkach, by się rozciągały w nieskończoność. Także musisz być czujny... bo 'cóś' może nagle trzasnąć z wielkim hukiem i wielokolorowe flamastry rozsypią ci się z tornistra, prosto na wysypisko śmieci :-))))

Michał 24.10.2020 03:02
Nie będziesz decydował jakie poglądy są normalne, a jakie nie. Które to te twoje tradycyjne wartości? Chrześcijańska etyka i moralność może ? Pierwszy byś Jezusowi gwóźdź wbił za wywrotowe poglądy, gdyby żył w twoich czasach. Ty i twój kolega AK-47 jesteście zacofanymi konserwami nietolerancyjnymi i hejterami.

AK-47 24.10.2020 10:39
Normą jest ogół. Nie margines. Chłopczyku.

Michal 25.10.2020 02:37
Następny megaloman, oprócz ciebie i Stronga, chociaż nie wykluczone, że jesteście tą samą osobą, to niewiele tu osób o podobnych do was poglądach się wypowiada. Wy dwaj jesteście narodem ? A jeśli większość zagłosuje, że można cię wykastrować to będą mieli prawo bo ogół decyduje a nie margines ?

AK-47 25.10.2020 14:18
Kastracja nie podlega głosowaniu. No chyba, że za karę.

Strong 24.10.2020 13:06
Ojjojjojjjj... No jakże mogło być inaczej, z pewnością to ty "jaśnie nam oświecony" nie [email protected]ł jesteś tym, który zdecyduje za wszystkich, jakie poglądy są normalne... i pewnie na dodatek twoje :-))) Na szczęście ty nie jesteś nawet marginesem, drobnym pyłkiem w tej kwestii, a co tu mówić dopiero o jakimkolwiek decydowaniu przez ciebie o tradycyjnych wartościach itd., więc odpuść sobie ten żałosny, lewacki, skowyt na puszczy. A na marginesie taki prawdziwy, calowy gwóźdź powinieneś już dawno zarezerwować dla siebie, czas najwyższy. Może ktoś pomoże ci umieścić go w odpowiednim miejscu twojego ciała, gdzie jest jego miejsce, co? ...a i nie produkuj już kolejnych swoich, poronionych d.u.p.e.r.e.l.i, bo żal tego czytać.

Michał 25.10.2020 02:32
A jednak czytasz i odpisujesz i marnujesz swój cenny czas. Śmieszny jesteś, że tak cię *** boli z powodu marginalnych poglądów. Ciekawy jestem gdzie pracujesz. Mam nadzieję, że nie jesteś radnym ani nauczycielem w szkole, bo bez przesady. Obstawiam wykształcenie maksymalnie zawodowe z takimi horyzontami szerokimi.

Strong 25.10.2020 13:19
Słabiuuuutko po nocach jednak pełzasz w temacie... To, że ty jesteś jednokomorową amebą bez wykształcenia, to nie mierz innych swoją malutką miarką, cieniu, buahhaahha. Żyj sobie dalej w tym przekonaniu rzekomo swoich 'b.szerokich horyzontów' :-))) Ja nic nie marnuje, odpisywałem na twoje wyssane z palca marginalne poglądy oraz dyrdymały oszołoma. Zasugerowałem jedynie, byś już odpuścił, ale to dla ciebie za skomplikowane widać. Bujaj się jednak dalej ze swoimi mega lewackimi fanaberiami. Pa :-)))

Strong 24.10.2020 13:20
... każdy już dogłębnie poznał te wasze normalne, tradycyjne poglądy i wartości, zbieżne z życiem i poczynaniami lewacko, wywrotowo-pedalskimi "Margot". Widać to było dokładnie na żywo i w TV, więc się nie wysilaj.

AK-47 15.10.2020 08:46
A gdzie poprzednie komentarze?....

Jaro 14.10.2020 15:00
Całą tą antifę, lewactwo i lgbt rozpędzić na 4 strony świata i dodatkowo wypalić rozżarzonym żelazem.

Michał 17.10.2020 03:18
I to jest właśnie ten znany na cały świat obraz polskiej tolerancji.

Karo 20.10.2020 14:46
I właśnie dlatego Tomaszow jest w tym atlasie nienawiści.... hipokryci

Strong 20.10.2020 23:09
Chyba ci się coś w tej całej obłudzie pomerdało @Karo... Tomaszowa Maz. nie ma w żadnym atlasie nienawiści. Chyba, że ta nienawiść płynie prosto i bezpośrednio od lewaków i lgbt. Widziałeś te pedalskie zajawki zachowań typa M.Szutowicz "Margot"... to jest hipokryzja, cieniu :-)))

Michał 14.10.2020 13:31
W ogóle to najlepiej zostańmy Kraśnikiem województwa Łódzkiego, będą wszyscy z nas darli łacha i będzie git. Ale będzie śmiesznie.

Myślący 14.10.2020 10:06
Terroryzmem jest wzbudzanie sztucznego poczucia zagrożenia po jednej jak i drugiej stronie. Mijając nieznajomego na ulicy guzik mnie obchodzi jakie ma poglądy, orientacje itd. Wmawianie ludziom, że są zaszczuci jest pierwszym krokiem do totalitaryzmu, a wywołanie chaosu społecznego odwraca uwagę od tych na których oczy powinny być skierowane czyli rządzących. Proszę zauważyć że ważne ustawy mające wpływ na poziom władzy dziwnym trafem pojawiają się wtedy kiedy w mediach jest burza i społeczeństwo jest skłócone.

Q 13.10.2020 08:53
"nie są jeszcze zamykani w rezerwatach, ale te rezerwaty już istnieją" - tak, sami się zamykacie w tych rezerwatach debilnymi uchwałami. Gratulacje Wielki Narodzie którego tolerancji nikt uczyń nie musi

Michał 13.10.2020 01:43
To co tu napiszę jest terroryzmem według autora, porównywalnym z nazizmem i ludobójstwem. A mianowicie: Karta praw rodziny nie chroni rodziny, tylko służy do dyskryminacji nie rodzin. Karta nie daje rodzinom żadnych nowych praw, których nie miały by wcześniej, odbiera za to prawa ludziom popierającym wprowadzenie związków partnerskich. Utrudnia także prowadzenie edukacji seksualnej. W końcu największym zagrożeniem rodziny jest wiedza dzieci o tym z skąd się biorą dzieci. Utrudnia ochronę rodzin przed ekscesami alkoholików. No chyba że jest zagrożone ich życie lub zdrowie, bo wyzywać i upokarzać już pewnie mogą, wszak przemoc werbalna nie zagraża życiu ani zdrowiu.

MS 13.10.2020 07:50
Ot logika. Pomogłem sąsiadowi w ogrodzie. Zrobiłem źle, bo w ten sposób dyskryminuję innych sąsiadów, nie pomagając im. Nie tylko dyskryminuję, ale wręcz im szkodzę, bo przecież oni liczyli, że pomogę, a tu trawnik chwastem zarasta, rośliny nie przycięte dziczeją. Część osiedla więc nazwie mnie nienawistnym bandytą i faszystą, zacofanym katolem, pozbawionym uczuć i sumienia. Oczywiście.... przecież swoją "niechęcią" do pracy u nich ich terroryzuję. No ale ja przecież właśnie tego sąsiada lubię, bo jest życzliwy, zawsze gotów do pomocy a ostatnio zawiózł w środku nocy moje dziecko do szpitala. I zaczynam rozumieć, ja pomagając temu człowiekowi narażam go na prześladowania i ostracyzm, Przecież on przyjaźnni się ze mną, a ja dyskryminuję.

Michał 14.10.2020 02:51
Jeśli jesteś państwem Polskim lub gminą i pieniądze na to pomaganie masz z podatków obywateli to pomaganie tylko jednej grupie, np. katolickiej rzeczywiście jest dyskryminacją pozostałych grup. Jeśli natomiast osoba prywatną to możesz grzebać w którym ogródku masz ochotę i ci pozwolą.

Strong 13.10.2020 08:27
To nie terroryzuj... Chroni właśnie tych których ma chronić, przed tymi którzy mają jakiś 'problem ze sobą', a nie odwrotnie, jak ty byś chciał. Ekscesy alkoholików są unormowane dokładnie w naszym prawie karnym, więc niech cię główka o to nie boli. A info skąd się biorą dzieci nie jest żadnym zagrożeniem dla rodziny, chyba że dla twojej. Idealnie ci odpowiedział również MS poniżej :-))

m&m 13.10.2020 09:02
Na szczęście mamy internet, w którym od czasu do czasu można zobaczyć jak daleko może się posunąć postępowa "edukacja" seksualna dzieci. Np ostatnio widziałem program tv z Danii, w którym dzieci oceniały wygląd nagich dorosłych ludzi. W jakim celu? Chyba zaspokojenia chorych potrzeb twórców i obnażających się uczestników. Obrzydliwe zjawisko wcale nie odosobnione. Brak wiedzy skąd się biorą dzieci? Bzdura. Kolejny przykład skrajnego idiotyzmu pod dyktat agresywnej grupy, to zaprzestanie używania formy męskiej i żeńskiej zastępując ją nijaką? Popularna sprawa w krajach, gdzie ludzie dali się otumanić głupocie. Wszystkie te małe kroczki, to rozbijanie struktury społecznej i wszystkiego, co dotychczas było stałe. Po prostu rewolucja komunistyczna czyli zło w czystej postaci. Przecież to oczywiste i dzieje się na naszych oczach. Godzi w podstawową funkcję każdego gatunku czyli rozmnażanie się i utrzymanie potomstwa. Pisząc o nazizmie i ludobójstwie zapomniałeś wymienić komunizmu, który był najgorszym złem, jakie widziała ziemia, a podobni tobie osobniki nie wstydzą się łazić w koszulkach che albo z sierpem i młotem. Nieświadomość? Na pewno nie. Po prostu bezczelne poparcie zbrodniczego systemu.

MS 13.10.2020 09:45
Porównanie do radykalnych grup komunistycznych z lat 70-tych jest nieprzypadkowe. Cel jest dokładnie ten sam, czyli destabilizacja.

Q 13.10.2020 20:03
Czego niby destabilizacja? Kurde...

Michał 13.10.2020 11:27
Rzeczywiście, bycie tolerancyjnym i nie ograniczanie praw innym to istny komunizm. Wspaniale to zdefiniowałeś bo przecież jasne jest, że w stalinowskiej Rosi największym problemem były końcówki męskie i żeńskie oraz edukacja seksualna i LGBT

m&m 13.10.2020 15:12
Michał tolerowanie czegoś nie oznacza, że się to mi podoba i nie mogę tego krytykować. Jakie prawa są ograniczane wg Ciebie? Stalinowski Związek Radziecki, to już był po rewolucji, którą się wywołuje w określonym celu i pod określonym pretekstem. Poczytaj sobie skąd się w ogóle wzięła rewolucja w Rosji i kto ją wywołał. Podpowiadam - I wojna i skąd przyjechał Lenin . A jak to się rozwinęło, to nawet pomysłodawcy się pewnie nie spodziewali, że im się czkawka tak odbije. Kiedyś były masy robotnicze, ale teraz mamy LGBT itp . Jak nie rozumiesz, to się dokrztałć. Jak zrozumiesz, to wytlumacz znajomym. Trzeba edukować siebie i innych w imię dobroci naszych potomków.

Michał 13.10.2020 17:59
A ty poczytaj o zacofaniu, zaściankowości, warcholstwie polskiej szlachty przedrozbiorowej, amerykańskiej segregacji rasowej, polskich gettach ławkowych. Ale też nazistowskich mordach własnych obywateli niepełnosprawnych, Romów, Żydów, homoseksualistów. A LGBT masz na bank we własnej rodzinie i pewnie nawet o tym nie wiesz. Nie wiadomo jak trafisz może to być syn, córka, siostrzeniec, urodzi się taki i nic z tym nie zrobisz, będziesz musiał się z tym pogodzić i żyć dalej, albo niszczyć życie innym w obronie własnych wartości.

m&m 13.10.2020 19:50
Sorry ale bełkoczesz. I to mocno . Jesteś głupi po prostu. Ale nie dziwi mnie to, bo to normalne u osób z lewackim wychyleniem. Kompletne niezrozumienie rzeczywistości. Mógłbym każde twoje zdanie rozjeżdżać jak czolgiem argumentami, ale to nic nie da, bo z amebami nie da się dyskutować rzeczowo. Znam kilka osób, które czują się obco w swoim ciele i uwierz mi, że nie mam problemu z akceptacją ich obecności. I to jest jedno. A drugie, to zmuszanie mnie do akceptacji chorych neomarksistowskich idei o istnieniu dziesiątek płci i dodatkowych toaletach oraz masie innych bzdur, których nie da się słuchać.

Michał 14.10.2020 13:25
Ale ciężki argument wytoczyłeś "jesteś głupi po prostu" Jak dziecko, które czegoś nie rozumie więc mówi, że: "to jest głupie!!!" Pewnie tej uchwały też nie przeczytałeś.

AK-47 14.10.2020 20:24
To nie argument tylko stwierdzenie faktu....

Michał 16.10.2020 16:34
Jak się nie ma argumentów to wytacza się działa w postaci ataków personalnych i obrażania.

AK-47 13.10.2020 16:27
Słownik języka polskiego PWN: Tolerować 1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk» 2. «godzić się na obecność jakiejś osoby mimo braku aprobaty dla niej» 3. «o organizmie: nie ponosić szkody w wyniku działania określonych bodźców» Pan żąda akceptacji.

Michał 13.10.2020 17:46
To jeszcze sprawdź w słowniku słowo "tolerancja" i "tolerancyjny" niby brzmi podobnie, do słowa "tolerować" ale jednak znaczenie jest nieco inne. Trochę jak Austria i Australia też brzmi podobnie dla laika ;)

AK-47 13.10.2020 20:02
Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać). I to nie jest to samo co akceptacja. Bo akceptacji się Pan domaga

AK-47 13.10.2020 16:30
Jakie prawa są odbierane ludziom popierającym związki partnerskie? O tym jaka ma być edukacja seksualna decydują rodzice.

Michał 12.10.2020 23:26
Autor jest za to prawicowym terrorystą, który pomawia ludzi o poglądach lewicowych i podburza mieszkańców Tomaszowa przeciwko innym Tomaszowianom o nie heteroseksualnej orientacji. Tomaszowianie podobnie jak autor tego "artykułu" w większości nie są zbyt tolerancyjni.

m&m 13.10.2020 07:20
Tolerancja lewaków kończy się tam, gdzie ich poglądy. Tomaszowianie , podobnie jak reszta Polaków, są dosyć tolerancyjni. Ale przecież nie po to dostaje się kasę od sorosa, żeby nie móc zrobić jakiejś prowokacji. Czekać na reakcję po kolejnym ordynarnym zachowaniu i potem krzyczeć o prześladowaniach. Pomawia? Nie da się dyskutować z grupą, którą nie ma zamiaru opierać się na faktach i prawdzie.

Q 13.10.2020 20:06
Tolerancja prawaków kończy się tam, gdzie ich poglądy. Tomaszowianie , podobnie jak reszta Polaków, są dosyć tolerancyjni. Ale przecież nie po to dostaje się kasę od Putina, żeby nie móc zrobić jakiejś prowokacji. Czekać na reakcję po kolejnym ordynarnym zachowaniu i potem krzyczeć o prześladowaniach. Pomawia? Nie da się dyskutować z grupą, którą nie ma zamiaru opierać się na faktach i prawdzie.

Strong 13.10.2020 08:15
Nie kłam...

AK-47 13.10.2020 16:32
Co to znaczy "w większości nie są zbyt tolerancyjni"?

Strong 13.10.2020 19:23
Zwichrowane lgbt-owkie łby... do wymiany całość.

WuPe 12.10.2020 21:55
Amen.

Jaro 12.10.2020 20:17
antifę, lewactwo i lgbt rozpędzić na 4 strony świata i wypalić rozżarzonymi żelazem.

Pytanie, czy dokuczanie? Pytanie, czy dokuczanie? Hejt, hejterstwo, mowa nienawiści, to terminy, który wprost uwielbiają posługiwać się politycy. Kilka lat temu modne było pisanie na własnych profilach internetowych "HejtStop". Zabawne jest to, że hasłem posługiwali się często ludzie, którzy sami na co dzień parali się hejterstwem w jego różnorakich odmianach. Hasełka łatwo podchwytywać i sprzedawać bezmyślnej gawiedzi. Pod postem, który jakoby miał być przeciwko "mowie nienawiści" tryskały całe gejzery brutalnych komentarzy, na które autor nie reagował. Najciekawszym przykładem był wpis byłej już rzeczniczki ds. równego traktowania Prezydent Hanny Zdanowskiej, w którym nazywa mnie "ludzkim śmieciem". Cóż sama sobie wystawia świadectwo, podobnie jak Prezydent Łodzi, która na tego rodzaju zachowanie nie reagowała. Odczłowieczanie ludzi to typowo totalitarne praktyki rodem z Bełżca albo Auschwitz. Z pozoru liberalne a więc wolnościowe środowiska nie pojmują znaczenia podstawowych pojęć nie mówiąc o posiadaniu czegoś, co kiedyś nazywano kindersztubą. Zasada jest prosta: gdy ktoś wyraża się krytycznie o nas, to jest hejterem, gdy my kogoś obrzucamy wyzwiskami, poddajemy tę osobę krytyce. Hipokryzja czy po prostu niewiedza. Brat wspomnianej wyżej rzeczniczki w jednym ze swoich wpisów stwierdza natomiast, że hejter to ktoś anonimowy, a przecież jak się pisze pod własnym nazwiskiem, to się hejterem nie jest. Hm... poważnie? No ok, zdaniem tego pana wolne media to tylko te, które go chwalą... inne niekoniecznie
Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Soundedit ’22 – Łódź Power Soundedit ’22 – Łódź Power Soundedit ’22 – Łódź Power!Festiwal Soundedit od lat konsekwentnie wspiera łódzkich twórców. Podczas 14. edycji organizatorzy dedykują zespołom wywodzącym się z Łodzi cały dzień. W czwartek (3 listopada) w Klubie Wytwórnia zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. Wszystkie te grupy są łódzkie, wszystkie mają swój pomysł na rock’n’roll. Każda z nich to dowód na to, że Łódź (ma) PowerListopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza czwartkowy zestaw wykonawców. Hasło przewodnie tego dnia mówi samo za siebie: Łódź Power! - Zawsze uważałem, że skoro Soundedit jest łódzkim festiwalem, to jego wręcz obowiązkiem jest współpracować z łódzkimi artystami. Stąd pomysł na Soundedit Spotlight, dlatego zapraszaliśmy zespoły z Łodzi. Tym razem rodzima reprezentacja ma dla siebie cały festiwalowy dzień. Grupy z miasta czterech kultur są czasem bardziej znane w Polsce niż w naszym mieście. Pora to zmienić. Łódź Power! To jest właśnie to, co poczujecie w czwartek na Soundedit – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu.Cool Kids Of Death – w świecie przestylizowanych, nadprodukowanych i przesadzonych produktów muzycznych są rzadkością. Ich styl jest dość charakterystyczny, ale jeśli potrzebne są porównania, to dobrą wskazówką byłyby takie jak: The Strokes, Magazine, Joy Division i Bloc Party. Występy na żywo CKOD niosą ze sobą energię i entuzjazm rzadko spotykany u zespołów, które grają tak intensywnie. Przez osiem lat byli w ciągłej trasie koncertowej, dając ponad 400 koncertów w Polsce i Europie. Kiedy zadebiutowali od razu stali się: „buntowniczym głosem polskich dwudziestoparolatków”. W 2011 r. zespół zawiesił działalność. W 2022 r. powrócili. Ich brzmienie pozostaje surowe, brudne i bezkompromisowe.Mona Polaski – zespół założony w 2018 r. w Łodzi przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Grają współczesną muzykę rozrywkową, w której słychać echa nowej fali, post punka i polskiej alternatywy lat 80/90. Debiutancka płyta „Folklor”, wydana w marcu 2019 roku, została świetnie przyjęta przez dziennikarzy muzycznych oraz odbiorców na koncertach i festiwalach. Obecnie zespół kończy pracę nad swoim drugim albumem.Salvezza – zespół muzyczny założony przez łódzkich muzyków: Witolda Munnicha, czyli Vito Vittorio (wokalistę zespołu X) oraz Grzegorza Fajngolda (znanego z zespołów: 19 wiosen, Demolka, Już Nie Żyjesz i Procesor Plus). Na płycie występują pod pseudonimami Zipolli i Donatelli. Pomysł założenia Salvezza zaistniał dzięki powstaniu Wieczorków Barokowych w łódzkim klubie DOM. Przedstawianie publiczności kompozytorów i muzyki barokowej nie ukontentowało muzycznych podróżników. Ich droga prowadzi dalej – postanowili stworzyć własną muzykę. Tak powstała Salvezza. Zipolli napisał libretto i ułożył melodię wokalu, Donatelli skomponował muzykę, nagrał partię klawesynowe oraz organowe i zrobił orkiestrację oraz aranżacje utworów. Piosenki powstawały spontanicznie. Patos mieszał się z szarością życia i wspaniałością istnienia. L.Stadt – w roku 2020, w samym środku pandemii, z inicjatywy łódzkiego Centrum Dialogu, powstał wyjątkowy projekt „Ptaki Smutku" – koncert upamiętniający 76. rocznicę likwidacji Getta Litzmannstadt, złożony z oryginalnej muzyki zespołu L.Stadt do tekstów Jeszajahu Szpigla. Mimo wyjątkowych warunków udało się stworzyć niezwykłe i metafizyczne wydarzenie. J. Szpigiel urodził się 14 stycznia 1906 roku w Łodzi. Mieszkał na Bałutach, gdzie spędził także najbardziej tragiczny okres swojego życia w utworzonym w 1940 roku getcie. „Ptaki smutku...” są próbą przywrócenia pamięci o wyjątkowym pisarzu z Łodzi. Wybór literacki obejmuje utwory, które narodziły się w czasach Zagłady, wiersze i fragmenty poetyckiej prozy oraz dwie kultowe piosenki do muzyki Dawida Bajgelmana, w tym niezapomniana kołysanka „Zmruż oczęta”. Refleksyjno-filozoficznym dopełnieniem jest kilka wierszy napisanych już w latach późniejszych, kiedy artysta żył i tworzył w Izraelu. Autorem warstwy muzycznej widowiska jest łódzki muzyk i kompozytor, twórca formacji L.Stadt – Łukasz Lach. Psychocukier – polski zespół rockowy założony w Łodzi w połowie lat 90. Nazwa zespołu pochodzi z filmu Brooklyn Boogie. Zespół założył Robert „Sasza” Tomaszewski w sierpniu 1996 r. W 2001 roku dołączyli do niego basista Piotr Połoz i perkusista Marcin Awierianow, zawiązując występujący do dzisiaj skład. Zespół na długo przed wydaniem debiutanckiego albumu zdobył sporą, najpierw lokalną, a potem ogólnopolską popularność w środowiskach związanych z muzyką. Głównie za sprawą transowych, psychodelicznych występów. Wydali pięć albumów, zagrali setki koncertów, wywołali kilka skandali. Psychocukier to również dobre, nieco psychodeliczne teksty: „Ich muzyka niepojęta, W ich głowach gra, A świat wybrzusza się, By potem płaskim się stać” – to fragment z utworu „Częściowa awaria podstacji”.W roku 2022 Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 3-5 listopada w Łodzi. Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt oraz Psychocukier wystąpią w czwartek, 3 listopada o godz. 18:00. Bilety na koncerty w cenie 99 zł, które odbędą się w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) są dostępne w kasie Klubu oraz na stronach bilety24.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i going.pl. I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 14. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Łódź Power! Zdjęcia: materiały prasowe organizatora  Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.11.2022
Soundedit ’22 Soundedit ’22 Soundedit ’22 – punkowo i bezkompromisowoMiędzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit tym razem odbędzie się w listopadzie. Pierwsze festiwalowe ogłoszenie to zestaw zespołów, dla których zwrot „muzyczny kompromis” znaczy tyle co nic. 4 listopada (piątek) w Klubie Wytwórnia pojawi się Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.Festiwal Soundedit ma już czternaście lat. Przez wszystkie dotychczasowe edycje impreza cechowała się innowacyjnością, kreatywnością, wysokim poziomem występujących artystów oraz szkoleniami motywującymi do doskonalenia lub podjęcia pracy w branży muzycznej. W tym roku organizatorzy przygotowali, jak zwykle moc atrakcji. Pierwszą z nich jest dzień, w którym dominację na scenie Wytwórni przejmie punk rock pod wszelkimi jego postaciami.Dezerter to prawdziwe sumienie polskiego punka. Ich teksty zawsze są zaangażowane społecznie, celnie komentują aktualną sytuację w kraju i na świecie, a muzyka w swej prostocie trafia do każdego, kto sięgnie po ich płyty lub przyjdzie na koncert.Hańba! już z nazwy jest zbuntowana – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa ‘Hańba!’. W utworach sięgają do historii, by uwypuklić powtarzalność naszych dziejów. Teksty zespołu to wiersze poetów znanych i mniej znanych. Muzycznie – można powiedzieć – że to połączenie folku i punka. Jest to jednak uproszczenie. Kto chce się przekonać, jak brzmi Hańba! na żywo, powinien przyjść do Wytwórni 4 listopada.Dla Zespołu Sztylety najważniejsza jest wolność. Oznacza to brak muzycznych ograniczeń oraz pełną swobodę wypowiedzi. To właśnie dlatego w ich muzyce przeplatają się wpływy post-hardcore’u, indie, noise rocka, a w bardziej radykalnych momentach nawet black metalu. Formacja znana jest bowiem z niezwykle dynamicznych koncertów. Tu nie będzie miejsca na siedzenie w wygodnych fotelach, trzeba będzie ruszać pod scenę.Do polskiej ekipy o zabarwieniu anarchistycznym dołączą Brytyjczycy. Grupa Bad Breeding pochodzi z podlondyńskiego Stevenage. W ich muzyce mieszają się tradycje starej szkoły anarcho-punka i hardcore z mniej klasycznymi elementami noise. Guardian napisał o nich, że są „najlepszym punkowym zespołem w Wielkiej Brytanii”.Test Department zapewne doskonale znają fani zespołu Einstürzende Neubauten. Test Dept. to grupa pochodząca z Londynu i była jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki wczesnego industrialu. Ich podejście nacechowane było wykorzystaniem „znalezionego” materiału, zrekonstruowanego tak, aby lepiej służył ich celom. Robienia „więcej” za pomocą „mniej”. Test Dept. używa jako źródła dźwięku niekonwencjonalnych instrumentów, takich jak złom czy maszyny przemysłowe. Grupa jest znana z wydarzeń realizowanych z rozmachem w nietypowych lokalizacjach.Zespół Chumbawamba w swoim czasie sporo namieszał na rynku muzycznym. Interrobang?! tworzą Dunstan Bruce i Harry Hamer z Chumbawamby oraz Stephen Griffin z Regular Fries. Grupa powstała w 2012 roku z wizją i chęcią stworzenia czegoś, co przemówi do pokolenia, które dorastało w cieniu punka. Interrobang?! pragnął przypomnieć nadzieje i marzenia, jakimi przepełniony był ten bunt. Artyści chcieli również dociec: jak teraz pokolenie postpunkowe wyraża swój gniew? Interrobang?! stworzył własny styl, nazwany agit-punk-funkstorm. Jest kanciasty, napięty, skupiony, pulsujący i intensywny. Jest również zwięzły i zawsze na temat.W roku 2022 Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 3-5 listopada w Łodzi. Dezerter, Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department, Hańba! oraz Zespół Sztylety wystąpią w piątek, 4 listopada o godz. 19:00. Bilety na koncerty w cenie 99 zł, które odbędą się w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) są dostępne w kasie Klubu oraz na stronach bilety24.pl, ticketmaster.pl i going.pl.I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 14. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!DezerterPowstały w roku 1981 zespół początkowo nazywał się prowokacyjnie SS-20. To nazwa radzieckich rakiet balistycznych, które były elementem odstraszającym podczas zimnej wojny. Dziś grupa również nie pozostaje obojętna wobec wojny toczącej się na Ukrainie.Już jako Dezerter (1983 r.) zespół nagrał singiel „Ku przyszłości”. W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”. W 1990 r. ukazała się (wydana w Polsce i we Francji) płyta „Wszyscy przeciwko wszystkim”. Wydawnictwu towarzyszyła dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej oraz Japonii. Następne lata działalności Dezertera przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in.: „Blasfemię” (1992 r.), „Ile procent duszy?” (1994 r.), „Mam kły mam pazury” (1996 r.), „Ziemia jest płaska” (1997 r.). W XXI wieku ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004 r.); „Prawo do bycia idiotą” (2010 r.), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014 r.). W 2016 r., po trzydziestu trzech latach od premiery, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, również w wielu krajach Europy: Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów, m.in.: „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Dom zły” w reż. Wojciecha Smarzowskiego. Aktualny skład Dezertera to: Robert Matera (w zespole od 1981 r.) – gitara, śpiew; Krzysiek Grabowski (w zespole od 1981 r.)  – perkusja, teksty oraz Jacek Chrzanowski (w zespole od 2000 r.) – bas. Hańba!Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa 'Hańba!' to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30. Dominowały wtedy: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze znani – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka, Wittlin) oraz podwórkowe instrumentarium. Na ostatnim albumie zespół zawędrował w rejony alternatywnej historii Ziemowita Szczerka, w której zwycięska Rzeczpospolita została hegemonem Europy Środkowej. Powojenna rzeczywistość jest jednak całkiem inna niż wspaniałe imperialne wizje marszałka Śmigłego-Rydza.W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki w uznaniu za: „muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”. Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017 r.) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014 r.). Hańba! koncertowała w: USA, Australii, Hiszpanii, Czechach i Słowacji (Czechosłowacji), Niemczech, Danii i Holandii oraz – naturalnie – mniej lub bardziej znanych zakątkach Rzeczypospolitej.Hańba! gra w składzie: Andrzej Zamenhof – bandżo, basbandżo, śpiew, Tadeusz Król – akordeon, klarnet, saksofon tenorowy, Antoni Skwarło – bęben, akordeon, Ignacy Woland – tuba, sakshorn, śpiew. Zespół SztyletyZespół powstał w 2018 roku w Trójmieście. W 2019 r. Zespół Sztylety wydał dobrze przyjętą demówkę, więc naturalną koleją rzeczy w 2020 r. ukazał się debiutancki album: „Zostaw po sobie dobre wrażenie”, a w 2021 r. do tego zestawu artyści dołożyli split album „BSNT // Odczuwaj Lekki Dyskomfort” wydany wspólnie z zespołem Żurawie.Zespół Sztylety stawia przede wszystkim na swobodę i brak gatunkowych ograniczeń. To właśnie dlatego w ich muzyce przeplatają się wpływy post-hardcore’u, indie, noise rocka, a w bardziej radykalnych momentach nawet black metalu. Wygląda to dobrze w materiale PR, a robi jeszcze większe wrażenie w konfrontacji na żywo.Formacja znana jest bowiem z niezwykle dynamicznych koncertów, podczas których liczy się energia, a nie, jak twierdzi zespół: „anemicy stojący w bezruchu i spoglądający na swoje buty”. Bad BreedingGrupa Bad Breeding pochodzi z podlondyńskiego Stevenage. Współpracuje lub współpracowała z kilkoma niezależnymi wytwórniami: La Vida Es un Mus, One Little Independent w Europe i Iron Lung w USA, co samo w sobie jest już gwarancją jakości ich muzyki. Mieszają się w niej tradycje starej szkoły anarcho-punka i hardcore z mniej klasycznymi elementami noise. Guardian napisał o nich, że są „najlepszym punkowym zespołem w Wielkiej Brytanii” i w tym przypadku trzeba prasie wierzyć.Wydali trzy albumy długogrające: „Bad Breeding” (2016 r.), „Divide” (2017 r.), „Exiled” (2019 r.) oraz kilka singli i EP-ek. Ich muzyka powinna spodobać się fanom grup: Conflict, Killing Joke, Discharge i  Extreme Noise Terror. Test DepartmentCzasem określany jako Test Dept., to grupa pochodząca z Londynu, która była jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki wczesnego industrialu. Ich podejście nacechowane było wykorzystaniem „znalezionego” materiału, zrekonstruowanego tak, aby lepiej służył ich celom. Robienia „więcej” za pomocą „mniej”.Grupa powstała na londyńskim przedmieściu New Cross w 1981 r. Filarami zespołu byli: Graham Cunnington, Paul Jamrozy, Jonathan Toby Burdon, Paul Hines i Angus Farquhar. Inni członkowie, którzy grali z grupą w różnych okresach, to: Alistair Adams, Neil Starr, John Eacott, Andy Cowton, Tony Cudlip, David Coulter, Liz Ranken, Gus Ferguson, Martin King, Simon Hyde, Russell MacDonald i Katie Jane Garside.Zespół podpisał kontrakt z Some Bizzare Records, wytwórnią połączoną z takimi grupami jak Depeche Mode, Soft Cell, The, Cabaret Voltaire, PTV, Foetus i Swans. Ich muzyka obejmuje szeroką gamę wpływów i stylów, w tym współpracę z South Wales Striking Miners Choir na rzecz wsparcia strajku górników w 1984 r. Test Dept. wyróżnia się skomplikowaną i potężnie brzmiącą warstwą perkusyjną. Ich występy na żywo to prawdziwy wulkan rozszalałej energii. Podobnie jak niemiecki zespół Einstürzende Neubauten, z którą są czasem porównywani, Test Dept. używa jako źródła dźwięku niekonwencjonalnych instrumentów, takich jak złom czy maszyny przemysłowe. Grupa jest znana z wydarzeń realizowanych z rozmachem w nietypowych lokalizacjach, takich jak: zajezdnia Bishopsbrige Maintenance na stacji Paddington, Arch 69 i Titan Arch w pobliżu stacji Waterloo, stacja Cannon Street, zamek Stirling i nieczynne zakłady kolejowe St. Rollox w Glasgow.Zespół rozpadł się w 1997 r., jego byli członkowie działali na rzecz sztuki i kultury. Grupa powróciła w 2014 r., by zaangażować się w obecny kulturowy i polityczny klimat. Aktualny skład to: Zel Kaute, David Altweger, Charles Poulet, na dużych imprezach dołączają dodatkowi wykonawcy: Ashley Davies, Rob Lewis, Alex Nym i Franziska Anna Faust. W 2019 r. wydali nowy album pt.: „Disturbance”, płyta ukazała się nakładem One Little Independent Records. Interrobang?!Interrobang?! to Dunstan Bruce i Harry Hamer z anarchopopowej trupy kabaretowej Chumbawamba oraz Stephen Griffin – były gitarzysta londyńskiej rock/elektronicznej grupy Regular Fries. Zespół powstał w 2012 roku z wizją i chęcią stworzenia czegoś, co przemówi do pokolenia, które dorastało w cieniu punka. Interrobang?! pragnął przypomnieć nadzieje i marzenia, jakimi przepełniony był ten bunt. Artyści chcieli również dociec: jak teraz pokolenie postpunkowe wyraża swój gniew? Muzycy odrzucili ideę ckliwej nostalgii. Nie chcą żyć przeszłością, nie chcą oglądania się za siebie. To, co ich interesuje to pójście naprzód, ciągły ruch do przodu.Interrobang?! stworzył własny styl, nazwany agit-punk-funkstorm. Jest kanciasty, napięty, skupiony, pulsujący i intensywny. Jest również zwięzły i zawsze na temat. Artyści dążą do obnażenia dusz słuchaczy, a pomóc ma w tym muzyka, która ma potrząsnąć, wstrząsnąć starzeniem się kości i ma też wysłać odbiorcę do beztroskiej zabawy na parkiecie. Ta muzyka to szalony, przekręcony, dziwaczny, mocny pop, który brzęczy niczym lodówka.W tekstach Interrobang?! inspiruje się przełomem, jaki osiąga każdy człowiek w wieku 50 lat. Nie chodzi tylko o frazes: „kryzys wieku średniego”, ale o coś głębszego, o coś brutalnie szczerego. Zdjęcia: materiały prasowe organizatoraData rozpoczęcia wydarzenia: 04.11.2022 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.11.2022 23:00
Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak się zachować i co robić wyrazie wybuchuData dodania komentarza: 06.10.2022, 21:11Źródło komentarza: Jodek potasu nie dla każdego ale wystarczy dla wszystkichAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka do poprzedniego mojego wpisu: ta "zatroskana matka" , tak mnie wkur...., że chętnie sam utłukę dzika i każę jej zeżreć (oczywiście - jako bezdomnej) pół kilo wątroby z tego dzika. Nie usmażonej z cebulką (którą sam jadłem, po upolowaniu dzików przez leśników), tylko, kur...., surowej - jak bezdomni.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:57Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: A może behawiorysta przyda się również niektórym pracownikom🤔Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:47Źródło komentarza: Nikt nie chce uśpić psaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój dodatek: przecież i Pan i ja nie cierpimy totalnego lokalnego dna!!!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:46Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: co jest grane... czego się Pan boi z tymi moimi wpisami, których Pan nie zamieścił?!?! Nie możemy raz zrobić zadymy?!?!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:44Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: matkaTreść komentarza: ty ohydna pusta babo!!! może i tobie trafić się bezdomność i tego ci życzę !!QData dodania komentarza: 06.10.2022, 18:38Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Reklama
Reklama
a