Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Sesja nadzwyczajnie burzliwa

Miniony wtorek upłynął radnym miejskim pod znakiem emocji związanych z sesją nadzwyczajną, którą zwołano po to, by przyjąć stanowisko w sprawie tradycyjnych zasad współżycia społecznego i kultury osobistej, pożądanych w realizacji mandatu radnego. Coś, co wydawałoby się oczywistym musi przybrać formę uchwały Rady Miejskiej, która w swojej treści wymagać winna zmian w regulaminie jej funkcjonowania. Sesja z tym jednym tylko punktem trwała ponad dwie godziny. Obfitowała we wzajemne przytyki, przypominano dziesiątki inwektyw, jakie pojawiały się w przestrzeni publicznej w ostatnich kilku latach. Radnym, używając kolokwialnego zwrotu "się ulało". Pojawiały się argumenty o tym, że miejscy samorządowcy przez dwie godziny zajmowali się samymi sobą i że są na pewno ważniejsze sprawy, o których warto dyskutować. To oczywiście prawda, ale nie do końca. Można się było o tym przekonać przeglądając komentarze na popularnych portalach internetowych relacjonujące przebieg sesji. Fala nienawiści lała się szerokim strumieniem. Przy czym warto zauważyć, że 100 procent hejterów, to sympatycy lokalnej i nie tylko lokalnej opozycji.

Wniosek o sesję nadzwyczajną, która odbyła się 4 października, złożył klub radnych prezydenta Marcina Witko. Radni przygotowali stanowisko w sprawie dobrych obyczajów, tradycyjnych zasad współżycia społecznego i kultury osobistej w sprawowaniu mandatu radnego. Taka decyzja zapadła po wydarzeniach z ostatniej sesji Rady Miejskiej (29 września), po której prezes TTBS trafiła do szpitala. Stanowisko Rady Miejskiej to 4 punkty zgodnie z którymi przewodniczący rady oraz poszczególnych komisji zobligowani będą do zdecydowanych rekcji w przypadku, kiedy dyskusja zacznie przybierać formę poniżającą, napastliwą. 

W uzasadnieniu proponowanej uchwały czytamy:

Zarówno w czasie sesji Rady Miejskiej, jak i w trakcie innych działań radnych, zdarzały się sytuacje, które były poczytywane przez innych radnych, przedstawiciele urzędu miasta, jednostek, podległych, czy miejskich spółek, jako co najmniej zakrawające o naruszenie dóbr osobistych. Wszyscy radni mają prawo, a nawet są w pewien sposób zobowiązani do rozwiewania wątpliwości, zadając pytana, aby w sposób najbardziej świadomy realizować swój mandat. Nie może to jednak odbywać się w sposób nacechowany złośliwością, pogardą, czy też jakkolwiek wskazujący a brak szacunku do drugiego człowieka. Dotyczy to nie tylko treści formułowanych myśli ale i formy. Złośliwe miny, czy ironiczne komentarze mogą wzniecać uczucie nienawiści u innych. 

 

 

Projekt uchwały prezentowała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Urszula Seredyn. Podkreśliła, że rada przyjętym stanowiskiem zaapelowała również o budowanie wspólnoty lokalnej, a nie pogłębianie podziałów. Radny Cezary Krawczyk, po odczytaniu projektu zaproponował poszerzenie stanowiska.  Zwrócił uwagę na konieczność ograniczenia możliwości przerywania wypowiedzi radnych przez magistrackich urzędników.  Ogłoszono 10 minutową przerwę, która trwała godzinę. Ostatecznie poprawkę radnego uwzględniono. 

Po przerwie jako pierwszy głos w dyskusji zabrał Michał Jodłowski, zwracając uwagę na formułę przyjmowanego stanowiska. Jego zdaniem, aby miało ono podstawy prawe, powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w zapisach regulaminu pracy Rady Miejskiej, będącego częścią Statutu Miasta, lub prowadzić do przyjęcia Kodeksu Etyki Radnego. 

Głos zabrał też Prezydent Marcin Witko, który dziękując radnym za złożenie projektu uchwały stwierdził, że sytuacja nabrzmiała do takich rozmiarów, że wymaga przyjęcia stanowiska w tej sprawie i zaprezentowania go mieszkańcom miasta. Prezydent przypomniał też oświadczenie radnego Adriana Witczaka. Cytował: wszyscy mamy świadomość ile nienawiści przetacza się przez internet. Również ta jego część opisująca nasze lokalne sprawy nie jest wolna od tak zwanego hejtu. Pokazujemy, że nie zgadzamy się na szerzenie zła, że ważne jest dla nas zjednoczenie. Ta tragedia może powinna zmusić nas wszystkich do autorefleksji nad mową nienawiści, która trwa w Polsce od dawna, niszczy społeczeństwo a na koniec zniszczy i Państwo Polskie. Apeluję do wszystkich bądźmy razem nie tylko w tak trudnych chwilach ale zawsze. To jest kolejne i moim zdaniem ostatnie ostrzeżenie, że coś bardzo niebezpiecznego rodzi się w naszym społeczeństwie. 

Dla kontrastu Marcin Witko czytał następnie fragmenty wpisów internetowych tego samego radnego

Wyliniały samiec alfa. Tłusty kocur. Cham. O sesji: cyrk, lawina głupoty. Pokaz miejskich cyrkowców. Dyrektor cyrku. Naczelny śpiewak. Rady kibic - głos Jęczącej Marty. Cyrkowscy. Prezeska od pedagogizacji. 

- co jest prawdą - pytał Prezydent. 

Pan Panie radny bardzo często mówi, jak bardzo szanuje seniorów, o ile wiem Pani Prezes ma ponad 60 lat. Czy tylko Pan szanuje seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku? Czy wybiorczo Pan traktuje osoby. Miałem nadzieję, że dzisiejsza sesja będzie dla Pana chwilą refleksji, by powiedzieć: przepraszam. Wiele razy celnie zwrócił Pan uwagę na niewłaściwe zachowania radnych czy urzędników i często słyszeliśmy od nich właśnie słowo: przepraszam. 

- mówił prezydent dodatkowo przypominając incydent, kiedy radny Witczak darł pismo w wydziale kadr Urzędu Miasta. Krytykował hejterski styl sprawowania mandatu radnego, który ma negatywny wpływ na pracę urzędników. 

W podobnym tonie wypowiadał się radny Marcin Rybak, który na początku tego roku był jedną z ofiar hejterskiego akcji prowadzonej przez dziennikarza lokalnego tygodnika, do której ochoczo dołączył także radny Witczak 

Mówię stanowcze nie poniżaniu, dyskryminowaniu, takiemu traktowaniu człowieka, żeby czuł się gorzej, mobbingowi. Temu wszystkiemu mówię stanowcze nie i uważam, że nie potrzeba podejmować żadnej uchwały i wpisywać w regulamin takich spraw, Chyba każdy z nas wie jak powinien się zachować. Każdy z nas ma sumienie. Szanowny Panie radny, czy wie Pan ile osób przez Pana płakało? Ja wiem. Czy wie Pan ile osób przez Pana bierze tabletki na nadciśnienie? Czy wie Pan ile osób ma problemy kardiologiczne w tej Radzie Miejskiej? Czy wie Pan jak czuł się pan Roman Derks, gdy bał się o swoje życie i zdrowie, bo na Pańskim profilu było nawoływanie do powieszenia go a Pan tego nie kasował przez tygodnie, 

 

Do wypowiedzi zgłosił się też Tomasz Wawro. 

Odkąd jestem w tej Radzie, to czegoś takiego jeszcze nie było. Z jednej strony, to ja się wstydzę, że musimy takie stanowiska przyjmować. Ale my nie mamy już innego wyjścia. Na tej sali działy się różne rzeczy, ale to, co dzieje się w tej kadencji, to już nawet słów brakuje. Żeby osoba w wieku senioralnym, wylądowała w szpitalu, to czegoś takiego nie było. Ja cię musiałem kiedyś przeprosić (mówił do Witczaka) bo też nerwowo nie wytrzymałem twojej mimiki i gestów. Twój wizerunek w skorupce pięknych garniturów i uśmiechów dzisiaj pęka. To Ela Przedbora musi mówić, by radny nie znęcał się nad swoim kolegą. 

Kolejny był Jarosław Batorski. Zwracał się również do Adriana Witczaka

Pan być może tego nie odczuwa, bo nie ma własnej rodziny, ale nasze rodziny również to, co się dzieje przeżywają. One też to śledzą. Nawet nie wie Pan jaka to jest sytuacja, kiedy zamiast cieszyć się zabawą z dzieckiem muszą przejmować się złośliwymi atakami i pogardą. 

Radny Witczak odpowiadał na krytykę 

Z przesłanego stanowiska nie wynikało, że będziecie chcieli przeprowadzić sąd nad Witczakiem, ale przeprowadzili go Państwo przed chwilą. Mówicie w pięknych słowach, jak troszczycie się o ludzi, jak bardzo chcecie współpracować, zwracam się do pana prezydenta, niech pan przejdzie się po piętrze i zapyta pracowników jak są traktowani. Niech Pan zapyta Panią Sekretarz, jak są pracownicy traktowani. Proszę radnych, by się tym zainteresowali. Dwa lata temu Pan także niegrzecznie zwracał się do mnie.  

Radny tłumaczył się, twierdząc, że powodem zwołania sesji nadzwyczajnej są trudności z udzieleniem rzetelnych odpowiedzi przez Prezes Wacławę Bąk. Jego zdaniem nerwowe reakcje związane są kłopotliwymi pytaniami, jakie on zadaje a na które nie zna odpowiedzi pytana przez niego osoba. I to ten fakt ma wywoływać płacz. Rzecz jednak w tym, że odpowiedzi na stawiane pytania otrzymał a ich powtarzanie i kierowanie do kolejnej osoby miało na celu co najwyżej poniżenie rozmówcy.  Jego zdaniem radni pod płaszczykiem kultury próbują zamykać mu usta. Radny mieszał etykę z odpowiedzialnością karną. Zarzucał radnym brak odwagi, strach o "własne stołki" 

Prezydent Witko odpowiedział radnemu, że nie skorzystał z możliwości nie zabierania głosu w tej sprawie, która bezpośrednio go dotyczy.  Totalna opozycja jest zawsze totalną opozycją. Nawiązał też do  informacji o opuszczeniu przez dwóch radnych szeregów klubu Koalicji Obywatelskiej.  

Odeszli radni z którymi często się spieramy, ale przedstawiają konkretne propozycje, szczególne Pan Michał Kucharski, A pan, panie radny, co pan zrobił, poza tym, że dookoła sieje Pan właśnie nienawiść? Używa Pan epitetów. Co byśmy nie zrobili, pan i tak powie, że jest źle. Wmawia Pan ludziom, że próbujemy komukolwiek zasłaniać oczy. Nie docenia Pan mieszkańców, którzy doskonale wiedza co się dzieje. Może za krótko Pan działa, by Pana rozszyfrowali, ale zapewniam, że rozszyfrują. 

W obronie Adriana Witczaka stanęła Barbara Klatka twierdząc, że Prezydent wielokrotnie na sesjach poniżał radnych i ustawiał ich po kątach, odmawiał udzielania odpowiedzi, stygmatyzował twierdził, że mają złą wolę. Radnej nie podobały się też słowa o totalnej opozycji, które uważa mają wydźwięk pejoratywny.  

Przypominała, że na początku kadencji została także zaatakowana i wobec niej pojawiły się oszczerstwa i choć udowodniła, że były to pomówienia, do dziś nie usłyszała słowa przepraszam. Problem jednak w tym, że radna została zaatakowana przez swoich kolegów partyjnych, którzy pisali na nią donosy do Komisarza Wyborczego. Zapomniała też, że to Marcin Witko apelował do radnych, by nie zajmowali się sprawą anonimowego donosu. 

Na koniec zabrała głos Elżbieta Przedbora, która przypomniała Barbarze Klatce, że niejednokrotnie płacząc prosiła ją o interwencję i wsparcie w sprawie zachowania radnego Witczaka, słysząc w odpowiedzi, że on już taki jest. Jego samego z kolei prosiła by przestał podjudzać ludzi i okazywać brak szacunku. Przypomniała, że radny o zapraszaniu gości na prowadzoną przez nią komisję informuje ją za pomocą komunikatora dzień wcześniej o godzinie 22. Zarzuciła radnemu złośliwość. Złożyła też wniosek o zamknięcie dyskusji. W efekcie została zaatakowana o rzekomą napastliwość. 

 PS. 

W swoim felietonie na łamach Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego redaktor Andrzej Kucharczyk zadał pytanie: Dlatego apeluję do „głównych oskarżycieli”: radnego Wawro, Rybaka i Batorskiego. Napiszcie, co się właściwie stało? Jaki czyn, którego wy nigdy nie popełniliście, popełnił „oskarżony”? Natychmiast opublikujemy Wasze uzasadnienia. Pytanie być może i zasadne, ale ja je odwrócę i zapytam, czy uda się znaleźć jakąkolwiek publiczną wypowiedź tej trójki radnych, która wywołałaby falę nienawistnych komentarzy, jak te, które stanowią ilustrację do niniejszego artykułu 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 26.10.2022 21:20
Szefie tego forum: jakoś dziwnie ukryłeś ten temat na stronie głównej. Jakaś obawa... , cy cóś?!?! I właśnie, to minie u Pana zastanawia.... Proszę: nie wkur... Pan ludzi.

Ajdejano 26.10.2022 15:22
Witczak i Klatka. Para GIGANTYCZNYCH, WSIOWYCH YNTELEKTÓW. Niezła para czołowych po-wskich, powiatowych myślicieli. Jeden, koniecznie chce być prezydentem, a druga już chciała być prezydentem. Moja chora wyobraźnia, już sobie wyobraża prezydentury tych gigantów. Jedną prezydentową, na szczęście, już mamy z główki. I tak trzymać: chłopoki i dziewuchy z PEŁO !!! Abyśmy nie musieli sięwkur... po przyszłorocznych wyborach.

TM 03.11.2022 11:08
Warto się cofnąć lekko w czasie i zobaczyć kogo promowali wójtowie np.gminy Ujazd w poprzednich wyborach,ile zdjęć to było z panem grajewskim,klatkowa i innymi.A z kim się fotografowana dzisiaj.Kto dostał gminne posadki za bycie lojalnym:)Zero honoru,zasad liczy się tylko władza.Kazdy może sobie sam ocenić.Ja przeciepow nie lubie feee.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama