Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 10:43
Reklama
Reklama

Kaplica kością niezgody?

Przygotowując ten projekt urzędnicy pewnie nie spodziewali się jakie wzbudzi on kontrowersje. O budowę nowej kaplicy zabiegało wielu mieszkańców od lat. Niestety również przez ostatnie naście lat, budowa była przekładana ze względu na pilniejsze potrzeby. Pierwszy zgrzyt pojawił się na jednej z sesji, podczas której opozycyjni radni przystąpili do ataku, temat podchwyciły też lokalne media.

Tymczasem miasto przygotowywało się do realizacji inwestycji. Rozstrzygnięto przetarg, wpłynęło 5 ofert, wygrała najtańsza i... pod artykułami na ten temat pojawiła się masa komentarzy – część również z masą półprawd i faknewsów. Do tematu postanowił się odnieść prezydent Marcin Witko i wyjaśnić dokładnie kwestie związane z tą inwestycją.

Prezydent spokojnie przypomina to o czym napisaliśmy na wstępie. Że inwestycja ta była odkładana przez lata. Wyjaśnia także kwestię ceny. - Koszt to efekt cen rynkowych. Na budowę tego miejsca wpłynęło 5 ofert. Ta była NAJTAŃSZA. Tak działają zamówienia publiczne. Budynek będzie wyposażony w pompę ciepła i panele fotowoltaiczne by jego utrzymanie było tanie – ale też w tym miejscu nie ma możliwości wykonania innych przyłączy, a to też ma wpływ na koszt inwestycji. Pojawiły się też zarzuty, że budynek powinien być większy, ale wtedy koszty również byłyby większe. (…) To nie jest zwykły budynek – tu szczególną rolę grają względy sanitarne – chociażby chłodnia. Obecna ulega częstym awariom, co komplikuje organizacje pogrzebów – pisze Marcin Witko.

 

 

 

Kolejną nieprawdziwą informacją pojawiającą się często w przestrzeni publicznej jest to, że miasto buduje kaplicę kościołowi. Tymczasem cmentarz należy do miasta. W Tomaszowie są trzy cmentarze. Przy ul. Smutnej zarządzany jest w części przez Archidiecezję Łódzką, a w części przez parafię Ewangelicko-Augsburską i cmentarz w Białobrzegach należący do parafii św. Marcina, a na ul. Dąbrowskiej znajduje się cmentarz należący do miasta - czyli mieszkańców. Kaplica więc powstaje na miejskim terenie i wszelkie dochody będą zasilały miejski budżet. Prezydent przypomina też, że opłaty na tej nekropolii są najniższe w mieście i dodaje, że w kaplicy będą się odbywały również pogrzeby świeckie – wedle życzenia rodzin. Budynek będzie do tego przystosowany.

Chyba niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak dużo osób odwiedza miejski cmentarz praktycznie każdego dnia. W 2020 roku odbyło się 390 pogrzebów (rok covidowy), w 2021 – 379, a w ubiegłym roku 341. To daje kilkadziesiąt tysięcy osób – uczestników tych uroczystości, które przechodzą przez kaplicę. Jak podkreśla Marcin Witko dla wielu ludzi z zewnątrz to może być też pierwszy „kontakt” z Tomaszowem. To z tego miejsca wyniosą pierwsze wrażenia po wizycie w naszym mieście – czy się to nam podoba czy nie.

Na koniec jeszcze tylko uspokoimy wszystkich zaniepokojonych tym, że nowa wiata (stoi przy kaplicy), która kosztowała 35 tys. zł, nie zostanie zniszczona, a wykorzystana w innym puncie miasta. Nadal będą mogli z niej korzystać mieszkańcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Herling 06.03.2023 09:40
Problem z tym, że ten projekt jest zaprojektowany w klasie premium a wystarczyłby zwykły schludny budynek za około 3-4 mln zł. Prywatny właściciel buduje dom ok. 200 m^2 za 1 mln zł to tu winniśmy mieć około 3-4 mln zł za te 500^2. Po co ten przepych ???

Zawada 05.03.2023 13:27
Nie długo powstanie pod nosem nowa expresowka,zrobi się miło.ludzie w kolonii i Dąbrowa będą się wyprowadzić

bez fikcji o lumpach i plebsie. Nie jestem wam nic winien 04.03.2023 10:36
Aaa jeszcze. Mam jeszcze jedno „wspomnienie” z wizyty na Dąbrowskiej. Jeden z moich sąsiadów (nigdy kolegów), walił tam małpkę nad grobem ojca, który umarł przez to samo. Kiedyś musiałem go pożelować żelem pieprzowym (legalny zakup wszędzie np. na Allegro, to samo posiadanie), po tym gdy kilkukrotnie prosiłem by nie podchodził, a jednocześnie ja od niego odchodziłem. Pożelowany zaczął przeklinać, syczeć, grozić, ale w końcu się zatrzymał. Zaporponowałem by przemył oczy moją wodą do pcia. Odmówił. Po moim telefonie przyjechała pani policjantka nową Kią, popatrzyli, pospisywali nas (mnie na deklaracje, bo nie miałem dowodu przy sobie), i powiedziała... to się pan właściwie obronił, nic tu po nas. I pojechali. Ale od tego czasu gdy ich widzę chlejących na schodkach czy właśnie na przystanku, oczywiście trochę sie denerwuje, ale już na szczęście nie zaczepia.

Tom 04.03.2023 13:03
Tzw. ,,małpki" to już plaga Tomaszowa, jesteśmy nr 1 w woj. łódzkim w spożywaniu tego trunku. Żle to świadczy o mieszkańcach miasta, którzy żyją jak w małpim gaju.

Ajdejano 05.03.2023 22:00
Jaki ty jesteś, kur....., "tomasioski", pier....., "yntelekualysta", który zawsze pije tylko kwaśne mleko i po tym kwaśnym mleku i tak się upija, a potem wali w mordę własną np. żonę dzieci itp., itd. Nie cierpię takich lokalnych ćwoków, którzy usiłują pokazać całemu światu, jacy to oni są "cool" i O.K., a nie potrafią napisać po polsku kilku zdań. Piszę "po polski", bo w twoim tekście powyżej, kmiocie z wiechciem w butach, jest mnóstwo błędów, barani łbie. Więc, nie wychylaj się ćwoku ponad swoje koryto.

amen 04.03.2023 10:28
Nie byłem tam nigdy, bo wszystkie groby moja rodzina ma na Smutnej. Tzn tam możesz jakiś patałach leży no ale był dla mnie na tyle ważny, że właśnie nie wiem. Jedyne co pamiętam z Dąbrowskiej gdy byłem tam chyba raz w życiu by mieć choć jedno zdjęcie, bo to jednak jeden z dwóch cmentarzy w miastweczku, jedyne co pamietam to po.sr.ane ławki. W tym sensie, że trzeba było szukać kąta jak skadrować by nie było widać brakujących desek. Bardzo ochydnie to wygladało. Wewnątrz nie wiem. Czy potrzebne? Było to murowane, nie wiem jak tam z ogrzewaniem, ale jak na godzinną msze raz dziennie i taki mały lokal to chyba ogrzanie tego to kwestia dwóch butli gazowych. Pywaciarze tak ogrzewają sklepiki czasem i jakoś żyją.

Ech 04.03.2023 14:35
Chłodnie tez zrobisz na butle gazowa?

amen 05.03.2023 11:07
Chłodnia z osiem baniek?

Kj 04.03.2023 22:26
Taki taktyczny ten komentarz, ale w samo sedno 😉

Lulu 03.03.2023 23:32
Lepiej dodajcie więcej kursów autobusów np 35 w soboty i niedziele,bo ludzie nie mają czym dojechać w soboty do pracy i z niej wrócić do domu . Robicie tam gdzie wszystko gdzie nie jest to pilna inwestycja . To jest żenada,że nie dajecie pieniędzy na więcej kursów autobusów bo miasto nie ma kasy ,a na taką kąpieli w się znalazły. Do kitu z takimi gospodarzami miasta !!! Pewno ktoś z ich rodziny będzie to budował.Wstyd panie Witko !

Ech 04.03.2023 09:04
Pod dom ma tez podjezadzac? Ludzie - Tomaszow to nie Warszawa jak Boga kocham…

Urodzony w 80-tych latach 04.03.2023 09:19
Nareszcie wezmą się za tą kaplicę,a ty kolego nie narzekaj bo zawsze można powiedzieć że są ważniejsze inwestycje ,tą kaplica jest odkąd pamiętam,chyba od początku istnienia cmentarza, ludzie remontują stare domy w całym powiecie a kaplica straszy wyglądem, nie pasuje do dzisiejszych czasów.korzystaja z niej także ludzie spod tomaszowskich miejscowości (urodzeni w TM)i chcieli by być pochowani w ładnej i wygodnej kaplicy,w mieście z którego pochodzą.i oni są Za remontem

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama