Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 09:24
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Chcą rzeźby. Zaraz znowu się pokłócą

O potrzebie powstania rzeźby czy pomnika założycieli naszego miasta Tomasza hr. Ostrowskiego oraz Antoniego hr. Ostrowskiego mówi się od lat. Nie jest to pomysł nowy. Wraca za to jak bumerang z częstotliwością wprost proporcjonalną do terminu kolejnych wyborów samorządowych.

8 maja interpelacje do Urzędu Miasta w tej sprawie złożyła radna KWW Marcina Witko, Beata Stańczyk. Wnosi o postawienie odpowiedniego popiersia. Teraz wygląda na to, że  Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, którym obecnie kieruje polityk Platformy Obywatelskiej Michał Jodłowski, postanowiło wesprzeć starania radnej. 

Przyczym TPTM zrobiło to w typowy dla tomaszowskiej opozycji sposób. Zamiast połączyć siły w zabieganiu o takie popiersie z radną KWW Witko, postanowiło złożyć odrębną petycję do władz miasta. Z tą jednak różnicą, że teraz już nie o jedną rzeźbę chodzi, a... o dwie. Na piśmie zamieszczonym 9 czerwca na Facebooku Towarzystwa widnieje data… 3 maja. Zapytaliśmy w Urzędzie, kiedy petycja wpłynęła. Okazuje się, że… 9 czerwca.  Nie chodzi jednak o same daty. 

Towarzystwo wzywa do szanowania historii Tomaszowa. Robi to mniej więcej tydzień po zachwycającym przedstawieniu dot. życia i miłości Ostrowskiego do Józi, które odbyło się na dziedzińcu Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, a które przygotowała genialna. Karina Góra.

Głoś w dyskusji na temat pomników na facebooku zabrała wiceprezydent Izabela Śliwińska, która podkreślała, że Urząd obecnie realizuje budowę pomnika Panny na Niedźwiedziu, ale władzom miasta pomysł się podoba, co również zostało zawarte w odpowiedzi do Radnej Stańczyk. Nie wyklucza się jego realizacji w przyszłości. Wynika więc z tego, że wszyscy powinni być zadowoleni. Chyba,  że nie chodzi wcale o rzeźbę, a to, kto będzie się mógł pod nią "podpisać"? Po raz kolejny autorów pomysłu będzie wielu. 

Kto był pierwszy: jajko czy kura? Michał Jodłowski przypomina, że już na początku roku zarząd Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa podjął decyzję o wystąpieniu do władz Tomaszowa Mazowieckiego, by w uznaniu zasług założycieli miasta usytuować w centrum miasta lub na placu w okolicach magistratu pomnik, prezentujący dokonania hr. Antoniego Ostrowskiego. 

Żeby być jednak do końca sprawiedliwym, to idea budowy pomnika pojawiła się już kilkanaście lat temu, kiedy przygotowywano pierwsze projekty rewitalizacji Placu Kościuszki.  

Za rok, lub dwa rozgorzeje kolejny spór. Tym razem nie o to czy budować, ale kto budowę wymyślił. Kto, komu pomysł podkradł, a kto nie miał z tym nic wspólnego. W Radzie Miejskiej będą nowi radni i będą zgłaszać podobne inicjatywy i pomysły. O dzisiejszych nikt nie będzie już pamiętał, poza samymi wnioskodawcami. 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego może przecież samo taki projekt podjąć. Byłoby to wówczas bardzo realne działanie na rzecz historii naszego miasta. Inne stowarzyszenia i organizacje w Tomaszowie, skutecznie realizują swoje pomysły i zdobywają na nie zewnętrzne środki. Piszą wnioski i otrzymują dotacje. Przykładem jest chociażby odbudowa pomnika Legionistów przy alei marsz. Józefa Piłsudskiego, który powstał przy staraniach Stowarzyszenia Piłsudczyków i za pieniądze przez nie zbierane. 

Ale być może łatwiej pokazywać palcem, zamiast samemu zakasać rękawy do pracy. Zwłaszcza gdy jest do ubicia polityczna awantura przed wyborami. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jolka 12.06.2023 09:13
Ciekawe kto wystruga nam Hr Ostrowskiego? czy aby artysta będzie utalentowany czy tylko ten, co do zgarnięcia kasy za byle co.

Ajdejano 11.06.2023 20:44
Hej - wy, leśne dziadki!!! Dajcie wreszcie, kur...., spokój tym Ostrowskim., Gdyby Oni mogli, zniszczyliby was - leśne, poj... dziadki. Nastawialiście na terenie naszego grajdołu różnych, pamiątkowych: tablic, obelisków i innych dupereli. I, co przejeżdżam koło takich wiekopomnych świadków naszej historii, to przeważnie widzę, że: albo zarośnięte trawą i ledwo je widać, albo zaniedbane.

Podpalaćizabijać 10.06.2023 16:11
A może postawić pomnik zabitych brakiem pomocy kobiet w zagrożonej ciąży- ostatnio duzo takich

Poco? 10.06.2023 14:49
Pomnik antoniego już stoi przed sanktarium po co kolejny ?

Bardzo przykre. 09.06.2023 22:39
Dodajmy jeszcze może tylko, że pomnik Legionistów staranowała jakoś rok temu pijana baba. To tak do rozważań, że winny jest system, bo gdyby nie on to ludzie poukładaliby sobie sami życie, że byłoby ono na pewno piękne. Otóż nie! Była by dzicz i chaos, w których jedynie najsilniejsi daliby radę i to też jedynie fizycznie, bo trzeba nie mieć sumienia by bezrefleksyjnie krzywdzić. Także mnie jedynie system, jedynie władza trzyma chamskie ryje w jako takich ryzach cywilizacyjnych. Szczególnie na wschodzie Europy właśnie. I ten wjazd na pomnik jest dobrym wg mnie przykładem. Jeździ ulicami takich miasteczek coraz większe bydło, bez uprawnień, często po pijanemu, już nie wspominając o stanie technicznym tych samochodów sprzed 15-20 lat. Pomnik Legionistów przy Szkole Podstawowej 3 będzie dewastowany jeszcze wielokrotnie. To jest prosty odcinek od trasy S8, każdy komu zdążyło się iść tamtędy piechotą nie wchodząc na ścieżkę która jest w głębi lasu, ten wie jakie szaleństwa prędkościowe się tam odbywają. No i cóż, będzie to niszczone jeśli nie co roku to co 2-3 lata ...bo: „ano spieszyło się bo trzeba zarabiać na chleb”, bo: „ano przycisnęlo się bo młodość musi się wyszaleć” itp, itd. Z jakiej racji ma to być co chwila odbudowywane z pieniędzy podatników a nie na koszt kogoś kto to zdewastował czy chociaż jego ubezpieczyciela? Każdy rondo w Tomaszowie jest średnio po roku niszczone. Słupki przy banku PKO BP przy Granicznej, te od strony ul. Panfil nie wymienione są już z 5-6 rok. Wyrwane zostały po drifcie na rondzie Olimpijczyków podczas którego coś wymknęło się spod kontroli. Jak wymyka się co trzeci piątek :(

t 09.06.2023 20:46
"Pzykładem jest chociżby odbdowa pomnika Legionistów przy alei marsz. Józefa Piłsudskiego, który powstał przy staraniach Stowarzyszenia Piłsudczyków i za pieniądze przez nie zbierane." Dlaczego autor nie pisze, że po uroczystościach w tym roku - pomnik ulega coraz większemu zniszczeniu (piękna wizytówka miasta na drodze od strony Piotrkowa Tryb. ). Jakie jest stanowisko obecnego Stowarzyszenia Piłsudczyków w stosunku do odbudowy tego pomnika.

Działalność 10.06.2023 01:52
Stowarzyszenia piłsudczyków jest na tą chwilę zawieszona. Ale faktycznie wnioski o dofinansowania na ochronę Miejsc Pamięci Narodowej czy inne formy upamiętnienia może składać każdy.

t 10.06.2023 15:00
Ale tylko osoba która ma prawo do pomnika.

t 09.06.2023 20:37
Wszyscy przed wyborami chcą stawiać pomniki. Od kilku lat TPTM (już przed remontem parku) ubiega się o wymianę popiersia dr Jana Serafina Rode w parku jego imienia. TPTM nawet złożyło propozycja zajęciem się odbudową. Aktualnie znajdujące się popiersie przypomina raczej Reja (właściwe popiersie znajduje się w muzeum i na nagrobku na cmentarzu katolickim).

t 10.06.2023 15:05
Może jeżeli ktoś neguje komentarz to może przyzna się o co mu chodzi i podpisze się imieniem ...

Konrad proszę dociśnij! Czas biegnie nieubłaganie, w przyszłości możesz nie mieć takich możliwości 09.06.2023 20:00
Ja trzymam mocno kciuki (naprawdę!) by Borowskiemu udało się dociągnąć te pomnik panny na niedźwiedziu na placu Kościuszki. To ma większy potencjał w każdym obszarze od promocyjnego, przez turystyczny po tożsamościowy. Na placu potrzebny jest jakiś sympatyczny akcent który integrował by nas, był wspólnym mianownikiem bez żadnego „ale”. Jeśli to będzie ładnie wykonane będzie budzilo powszechną sympatię, również wśód osób które odwiedzą nas przejazdem. Konrad! Dociśnij co tam trzeba by się udało! Natomiast w przypadku upamiętniania postaci historycznej jest to zawsze bardziej ryzykowne. Od trudniejszej formy upamiętnienia faktycznie żyjącego niegdyś człowieka (np. z jakiego okresu? Młodości czy gdy umierał), przez formę wykonania, po niuanse biograficzne. Za kilka lat ktoś ustali, że zdarzyło mu się źle traktować służbę i będzie to bardziej powód po wstydu niż dumy. Nie mówiąc już o tym, że takie rzeczy już dziś interesują jedynie pasjonatów i nie ma co liczyć, że ktoś przejeżdżający przez nasze Miasto będzie silnie zabiegał by zrobić sobie zdjęcie przy pomniku założyciela miasteczka. Wątpliwe. Panna na niedźwiedziu to ciepła historia!

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama