Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 09:23
Reklama
Reklama

Komisja śledcza w magistracie?

W miniony czwartek Prezydent Marcin Witko został skwitowany z wykonania budżetu miasta za ubiegły rok. Po kilkugodzinnej dyskusji na temat raportu o stanie miasta, część absolutoryjna przebiegała szybciej i sprawniej, chociaż i tu emocji i ostrej wymiany zdań nie zabrakło. Od oskarżeń i inwektyw, po żądanie powołania komisji śledczej. Czasem brakowało wiedzy, często zdrowego rozsądku
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Sprawozdanie z wykonania budżetu prezentowała Skarbnik Miasta, Elżbieta Dratwa. Dane zawarte w dokumencie, jaki trzymali radni i który jest dostępny na stronach Biuletynu Informacji Publicznej zobrazowała prezentacja multimedialna. Według danych kwota dochodów Tomaszowa Mazowieckiego w ubiegłym roku wyniosła prawie 348 miliony złotych. Suma ta zawiera 18 milionów złotych dochodów o charakterze majątkowym, na które składają się dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Na przestrzeni pięciu ostatnich lat dochody miasta wzrosły o 65 miliony złotych. Wśród dochodów własnych największą dynamikę wzrostową zanotowały przychody z tytułu podatku od nieruchomości. 

Po stronie wydatkowej kwota ogółem to 342 miliony złotych. Wydatki majątkowe stanowi tu około 10%, czyli ponad 35 milionów złotych. Miasto dotknęła również podwyżka stóp procentowych. Odsetki od spłacanych kredytów poszybowały od 1 do 4 milionów złotych. Najwięcej jednak wydaje na pomoc społeczną i zdrowie oraz oświatę. Do samej oświaty miasto dopłaciło w ubiegłym roku ponad 38 milionów złotych plus 6 milionów wydatków inwestycyjnych. Inflacja odcisnęła swoje piętno w wydatkach bieżących. Wzrosły one z 284 do 306 milionów złotych

Skarbnik Elżbieta Dratwa wskazała na fakt, że miasto zanotowało w ubiegłym roku nadwyżkę finansową na poziomie 6 milionów zł.  Ma ona wpływ na wskaźniki finansowe w perspektywie wieloletniej. Raz jeszcze podkreślała spadek poziomu zadłużenia. 

Prezentacja przedstawiała też wybrane inwestycje miejskie, jakie poczyniono w ubiegłym roku. Wdrożono zintegrowany system zarządzania infrastruktura miejską,  realizowano projekt Cyfrowa Gmina, Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych. Zbudowano ulice w osiedlu Mickiewicza, a także ulicę LW Maya, zmodernizowano oświetlenie boiska ze sztuczną murawą przy stadionie Lechii. Rozbudowano system monitoringu, przebudowano kładkę przy ul. Nadrzecznej. Prawie milion złotych wydano na remont budynku przy Placu Kościuszki, z uwagi na fakt, że radni wcześniej wyrazili zgody na jego sprzedaż. Jak wspomniano wcześniej kilka milonów wydatkowano na inwestycje w oświacie.  

Stanowisko komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentował radny Cezary Krawczyk. Jest ona elementem obowiązkowym procedury absolutoryjnej. Komisja analizuje sprawozdanie finansowe, informacje o stanie mienia komunalnego oraz opinię z wykonania budżetu przygotowaną przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Członkowie dokonują też kontroli poniesionych wydatków. Z ustaleń komisji wynika, że realizacja budżetu w ciągu minionego roku przebiegała prawidłowo. - Wnioski zawarte w protokole pokontrolnym świadczą o tym, że Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego prawidłowo realizował budżet miasta w roku 2022. Ponadto członkowie komisji rewizyjnej nie wnieśli uwag do informacji  stanie majątku miasta - czytał radny. 

Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenie sprawozdania finansowego odczytała Skarbnik, Elżbieta Dratwa. 

Dyskusja na temat sprawozdania trwała blisko 2 godziny. Jako pierwszy głos zabrał radny Jarosław Batorski. Raz jeszcze podniósł temat stosunkowo niskiego zadłużenia, audytu zewnętrznego, jaki przeprowadzono w miejskiej oświacie, oraz fakt, że Tomaszów przeszedł sprawnie przez pandemię sars-cov-2. Radny zachęcał do udzielenia absolutorium prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego. W podobnym tonie wypowiadała się Beata Stańczyk. Przypomniała, że zadaniem Rady jest rzetelne odniesienie się do sprawozdania finansowego oraz wniosku komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium. Zwróciła uwagę na spójność przedstawionych radnym dokumentów, z określonymi przez Marcina Witko kierunkami rozwoju miasta. Urszula Seredyn podkreślała znaczenie pozyskiwanych przez miasto i prezydenta środków zewnętrznych. 

Barbara Klatka zamiast odnieść się do sprawozdania finansowego, komentowała wystąpienie Batorskiego i zadawała pytania prezesowi Areny Lodowej na temat kondycji finansowej prowadzonej przez niego spółki. Cezary Krawczyk również kierował pytania do prezesa TCS. Odpowiadał Prezydent Marcin Witko. Wyjaśniał, że Tomaszowskie Centrum Sportu nie jest tożsame tylko z Areną Lodową. Spółka obsługuje nie tylko tor łyżwiarski ale i inne dyscypliny sportowe. W jego ocenie sport należy traktować w formule promocji miasta. - Ile dopłacało Państwo do COS, którym Pani w Spale była dyrektorem, ile miasto Łódź dopłacało i dopłaca do spółek sportowych, w których zarządach Pani zasiadała - odpowiadał radej Klatce. Zdaniem prezydenta finansowanie spółek sportowych należy traktować jak inwestycję w markę miasta, w młodzież. Podkreślał dobre wyniki tomaszowskich sportowców. Radna z odpowiedzi Prezydenta nie była zadowolona. 

Kolejny głos zabrał Adrian Witczak, który pytał o to w jaki sposób Arena Lodowa oddziałuje promocyjnie. Radny pomylił promocję terenów inwestycyjnych z promocją miasta przyjaznego do życia osób tu mieszkających. Szef Platformy Obywatelskiej wprowadził przy okazji nowy obyczaj polegający na przepytywaniu radnych przez radnych. Takie przeciwdemokratyczne antystandarty, oparte na arogancji, nie obowiązują chyba nigdzie indziej. Dlaczego? Bo służyć mają wyszydzeniu osób, które mają inne opinie. Miała więc rację Beata Stańczyk, kiedy obruszyła się i uznała, że radny stara się jej ubliżyć i zadać jej ujmę. Witczakowi wtórowała Barbara Klatka. 

Marcin Witko wyjaśniał, że jednym z efektów jest przyjęcie koncepcji budowy miasta oraz szybkiej drogi łączącej Tomaszów ze stolicą województwa. - Poprzednio robiono wszystko, by Tomaszów pokazywać jako zaściankowy, a drogi budowano w okolicach Bełchatowa, Piotrkowa. Odsyłam Państwa do Narodowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. To są działania, które w przyszłości dają szansę na rozwój miasta. Dziwię się, że nie dostrzegacie takich oczywistych oczywistości, jak kwestie demograficzne. Czego byśmy nie zrobili, co byśmy nie powiedzieli, to i tak Państwo powiecie, że jest źle. Im gorzej dla miasta, tym lepiej dla Was. 

Cezary Krawczyk z kolei dziwił się, że w mieście takim jak Tomaszów nie ma ani jednego hotelu. Czy zadaniem miasta jest takie miejsce zbudować? Miasto wystawiło na przetarg teren przy torze łyżwiarskim z tym konkretnym przeznaczeniem. Zainteresowania nie było. Prezydent zwrócił uwagę, że inwestycje hotelarskie zatrzymał także covid. 

Barbara Klatka odczytała stanowisko klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Wywnioskować z niego można, że nigdy nie może być tak dobrze, by nie mogło być jeszcze gorzej, zarzuciła nierzetelne planowanie i realizację budżetu, oraz nieracjonalnego wydatkowania środków finansowych, czym zdenerwowała Skarbnik Miasta, Elżbietę Dratwę 

- Pani mówi, że wydatki bieżące nie zostały zrealizowane? One pochodzą z oszczędności. Właśnie z racjonalnego wydatkowania. Mówi Pani o nadwyżce i o tym, że mamy dużo wolnych środków? Dzięki temu nie musieliśmy zaciągać kredytu. Wydatki na wynagrodzenia są niskie, bo jest mniejsze zatrudnienie. Co do subwencji ogólnej, to wyjaśniałam, że w 2021 roku otrzymaliśmy dodatkowe środki, które tak zostały zaksięgowane. W 2022 były one księgowane w innym paragrafie - punktowała Skarbniczka. 

Do dyskusji nad rzetelnością włączył się radny Witczak, który w czasie obrad nie jest w stanie zapanować nad własnymi emocjami. W agresywnym tonie i słowach pokrzykiwał na temat konieczności wieloletniego planowania, nie mówiąc właściwie co przez to sformułowanie rozumie. Z wypowiedzi radnego wynikało, że budżetu miasta, w czasie trwania roku budżetowego nie powinno się zmieniać. Zmiana oznacza bowiem nie dotrzymanie zobowiązań i świadczy o nierzetelności. Pytanie wobec tego: co zrobić z pojawiającymi się w ciągu roku środkami pochodzącymi z różnych źródeł w tym rządowych, programów pomocowych, dotacji WFOŚiGW? Radny Witczak, będąc Prezydentem zapewne by ich nie przyjął. A co w przypadku podwyżki cen paliwa i prądu? Nie zapłacimy po prostu rachunków? 

Poziom absurdalności wypowiedzi obnażył Jarosław Batorski. Pytał radnego, czy jest w stanie wskazać w Polsce przynajmniej jedną gminę, która w trakcie roku budżetowego nie dokonała ani jednej zmiany w budżecie? 

Cezary Krawczyk zaproponował powołanie Komisji Śledczej, która zbada kontrowersje w stosunku do wypowiedzi radnych i złożył wniosek o zakończenie dyskusji.  

****

Pod koniec kadencji dyskusje na posiedzeniach Rady Miejskiej stają się coraz bardziej agresywne i ocierają się o granice absurdu. Z rozwiązywaniem problemów miasta i jego mieszkańców nie mają już właściwie nic wspólnego.  Staje się wyjątkowo widoczna arogancja, cynizm, partyjniactwo i zwyczajna niewiedza. Najzabawniejsze jest to, że kiedy rozmawiałem na temat budżetu z Arkadiuszem Gajewskim, radnym PO w sejmiku województwa łódzkiego, miał zupełnie inną opinię niż jego koleżanki i koledzy na temat zadłużenia na koniec roku. Zgodził się, by go zacytować, więc zamieszczam przesłany do artykułu cytat:

Arkadiusz Gajewski Radny Sejmiku i były skarbnik miasta skomentował to zmniejszone zadłużenie pozytywnie i z uznaniem- w relacji do wcześniejszych lat, ale zastrzegł że to nie koniec kadencji. Za rok można będzie w pełni ocenić zarządzanie zadłużeniem miasta w kadencji Prezydenta Witko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

...) 02.07.2023 07:41
"Srejdejano"? .. przyznasz sam że masz brzydki nik i tak po cichu to na pewna się go wstydzisz

Obejrzałem 29.06.2023 23:34
i smutne to wszystko. Ci ludzie się chyba szczerze nienawidzą i maja rozdęte ego podniesione do potęgi. Zero konstruktywizmu.

Ajdejano 28.06.2023 11:49
Czytam materiał powyżej i widzę, że znów zaczyna bezsensownie popiskiwać radna Klatka (nieudany dodatek do idiotycznych wystąpień Adriana Witczaka), w zastanawiający sposób, Cezary Krawczyk proponuje powołanie jakiejś komisji śledczej, chociaż nie bardzo wie, po co ta komisja, w nerwowy, idiotyczny sposób występuje radny Witczak. I na koniec, zupełnie normalnie występuje radny wojewódzki Arkadiusz Gajewski. Ten Gajewski, w tej Łodzi jednak trochę zmądrzał, a ponadto, kiedyś był skarbnikiem miasta i dlatego już nie ma takiego zapyziałego mózgu jak te lokalne, tomaszowskie ćwoki z po. Wniosek jest taki: nawet w PO zdarzają się normalni ludzie, jednak jest ich bardzo niewielu. Tak więc, głosujta na peło, tylko żebyśta później nie żałowali......

...) 01.07.2023 16:33
głosować na PO ?? nie ma takiej opcji

Xxx 28.06.2023 10:12
,,Wśród dochodów własnych największą dynamikę wzrostową zanotowały przychody z tytułu podatku od nieruchomości. ,, I tu widać jak potrafią nas doić... Przykre

Ajdejano 28.06.2023 17:12
Może jeszcze dodaj, który rząd nie doił swoich podatników.... Mogę Ci pomóc i podpowiem tak: jedynymi rządami po 1989 roku, które nie doiły różnych mafii, były rządy ryżowatego wnuczka dziadka z wehrmachtu i "dochtórki Kopacz.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama