Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:42
Reklama
Reklama

Orlik w szkole na Majowej to wstyd i wyrzut sumienia

Temat boiska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym przy ulicy Majowej oczywiście nie jest nowy. Opisywaliśmy go już w lipcu ubiegłego roku. Jego katastrofalny stan jest znany władzom powiatu od wielu lat, ale najprawdopodobniej ze względu na wysokie koszty remontu jest starannie zamiatany pod mocno przykurzony samorządowy dywan. Nikt nie starał się o pozyskanie funduszy, nikomu nie przyszło wpisanie inwestycji do kolejnych budżetów powiatu. W tym samym czasie Starosta Mariusz Węgrzynowski wydawał setki tysięcy złotych na autoprezentacje medialne i zakupy dewocjonaliów. Organizował też imprezy, na które spraszał masowo swoich partyjnych kolegów z Antonim Macierewiczem i łódzkim kuratorem oświaty na czele. Szkoda tylko, że żadnego z nich nie zaprowadził na Orlik w SOSW. Pieniądze wydawano też na nikomu nie potrzebne etaty w Starostwie.

W kwietniu ubiegłego Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” na rok 2023. Celem programu miała być poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Środki przeznaczone planowo na realizację programu to 30 milionów złotych. Kwota w w skali Polski niewielka, ale to nie znaczy, że o dofinansowanie nie należało się postarać. 

Dofinansowaniem mogły być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub rozbudowy istniejącego obiektu sportowego, w tym w szczególności: naprawa/wymiana nawierzchni boisk sportowych, modernizacja oświetlenia, modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami, modernizacja istniejącego lub budowa nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.

W ramach ogłoszonego programu, można było uzyskać dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Jednakże kwota wnioskowanego dofinansowania nie mogła być niższa 50 tys. zł i przekroczyć kwoty 1 mln zł. Przyjmując, że nawet udałoby się uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania, to i tak do boiska w SOSW, powiat tomaszowski musiałby dołożyć 800 tysięcy złotych. Jednak możliwe maksymalne dofinansowanie wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych zadania w przypadku, gdy jest ono realizowane przez powiat. Powiedzmy, że na kompleksową przebudowę trze8ba byłoby znaleźć dodatkowo 750-800 tysięcy złotych. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że program budowy "Orlików" przewidywał, że będą to obiekty ogólnodostępne. Opiekę nad nimi mieli sprawować animatorzy sportu. Szybko okazało się jednak, że na ich zatrudnianie brakuje pieniędzy. Nie ma ich też na bieżące utrzymanie. Dotępność powoduje, że wiele boisk zużywa się w dosyć szybkim tempie. W przypadku boiska przy SOSW (będącego chyba w najgorszym stanie), nie bez znaczenia jest też sąsiedztwo z obiektami, na których trenują zawodnicy tomaszowskiej Lechii.  

- W interpelacji do MSiT, jaką złożyła w ubiegłym roku poseł Małgorzata Pępek, czytamy, że kończy się 10-letni okres trwałości programu „Moje boisko – Orlik 2012”, w którym zarządzający boiskami, czyli samorządy, zobowiązane zostały do ich darmowego użyczania.  - „Obecnie pojawia się coraz większa liczba jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, które albo ww. opłaty, albo taki pomysł rozważają ze względu na koszty utrzymywania boisk. Ostatnie lata pokazały, że inicjatywa stworzenia boisk była pomysłem idealnie wpisującym się w potrzeby dzieci i młodzieży, dlatego powinno się problem związany z opłatami rozwiązać bez szkody dla dzieci i młodzieży” – zaznaczyła parlamentarzystka.

 

Chyba jednak nie o to chodzi. Obiekty publiczne powinny służyć mieszkańcom. Tymczasem coraz właśnie częściej wymaga się od nich opłat za korzystanie. O ile zrozumiałym jest pobieranie opłat od firm czy innych podmiotów o charakterze komercyjnym, to w przypadku zajęć organizowanych dla dzieci możemy zastanawiać się czy aby na pewno chodzi o pokrycie kosztów, czy może o święty spokój i nadzieję, że nikt z oferty nie zdecyduje się skorzystać. Niedawno angażowaliśmy się w zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztu wynajęcia sali sportowej w "Gastronomiku" na zajęcia dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Krasnoludek".  Gdyby Starosta zrezygnował z samych usług cateringowych, wystarczyłoby pieniędzy na co najmniej rok. 

 

W przypadku Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego sytuacja wydaje się być jeszcze bardziej skandaliczna. Uczęszczają tu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, często sprzężonymi. Wymagają one szczególnej troski. Dodatkowo przeniesiono tu też też Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Obiekt powinien służyć im wszystkim. Wygospodarowanie pieniędzy na zatrudnienie animatora sportu też nie powinno być problemem, skoro można radnemu załatwić kilka miejsc prac w kilku szkołach równocześnie, 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Powiatowy 28.02.2024 20:07
Wszyscy wspólnie jadą teraz ze starostom ,słusznie ?niesłusznie ?ale problemem dla miasta jest tak naprawdę to że jest boisko pełnowymiarowe na Lechii,boisko miejskie z którego równo oczywiście korzystają wszystkie kluby z Tomaszowa?tu już nikt pretensji nie ma oczywiście że nie;)bo boisko jest dla tych wybrańców:(w gminach ościennych za orliki odpowiadają wójtowie ,tam również jest problem ze światłami z wiecznym bałaganem ale jakoś nikt się nie spuszcza ale w mieście Tomaszowie wiadomo grubemu trzeba d...bać!

Pele 24.02.2024 09:03
Nie do końca tak było. Miasto nie koniecznie chciało. To z inicjatywy dyrektorów którzy mieli mnóstwo zapytań od chętnych. Pogoda zachęca korzystania z Orlika,więc niech pan napisze jak sytuacja wygląda w tym roku

Mobberka 23.02.2024 23:23
Ośrodek miał być Disneylandem, Krainą czarodziejską dla dzieci, Rajem na ziemi. Tak mówiła. A teraz nawet garkuchnia nie działa. No i schody nie posypane solą.

.... 23.02.2024 20:36
Zadaniem własnym samorządu jest obowiązek dbania m.in. o odpowiednie wyposażenie i bezpieczeństwo placówki - odp art kp, ka, kpc, kk. To starostwo jest odpowiedzialne za "incytdenty" oraz marnowanie pieniędzy niby "na oświatę" . .. oraz SOSW. A jak jest to każdy widzi -jest blaa-blaaa. No chyba, że jednak nie każdy. Bo ... są tacy, co niby nic nie widzą a wiedzą!!!! Czemu? Bo to się "opłaca" !!!!(taka praca ...)-zobaczymy Przypominam tym, co się ich opłaca, że SOSW, to wyjątkowa i jedyna taka w okręgu placówka dla dzieciaków z problemami..... P.S. chyba ci "dorośli" ze starostwa mają duże większe problemy ...z psychiką .......................

Ajdejano 24.02.2024 14:57
Mistrzu: a czego się spodziewałeś po staroście tomaszowskim i po tym całym samorządzie powiatowym. To jest jedna, wieka kupa dziada bez zelówek. To jest badziewie, które jest poza jakąkolwiek kontrolą. Najgorsze jest to, że to badziewie (radni powiatowi) jest wybierane przez tzw. wyborców w wyborach powszechnych (cykl czteroletni). Jednak, najgorsze jest to, że ci wyborcy (niestety, to my Polacy), idący do tych "urynałów" wyborczych, to ludzie, którzy nie dorośli do tej, tzw. demokracji i mają głęboko w d..... to, na kogo głosują. W tym względzie, my jesteśmy 100 lat za murzynami. Starostę wybierają wyłącznie sprzedajni radni powiatowi, wybrani wg schematu opisanego powyżej. Więc, Twoja ostatnia uwaga o problemach psychicznych powiatowego samorządu, jest jak najbardziej słuszna.

Ajdejano 23.02.2024 17:38
Jak czytam ten materiał powyżej, to po prostu, nóż sam otwiera mi się w kieszeni, a dodatkowo mam odruch wymiotny. Więc pytam: gdzie mu, kur...., jesteśmy. Mam wiele szczegółowych pytań do tego materiału, ale myślę sobie: zostaw człowieku to bagno w spokoju i nie podniecaj się, bo zdrowie stracisz. Totalna, zacofana, pier....., wiocha.

Wydz. Inwestycji 23.02.2024 14:27
Zaczęło się gdy PiS wygrał wybory. Pierwsze zo zrobili, to zlikwidowali etat "Animatora sportu", który był odpowiedzialny za organizację zabaw oraz utrzymanie obiektu. Gdy zabrakło animatora, obiekt był bezpański, zaczęła się dewastacja. destrojka i degrengolada. Dobrze, że kogoś bramka nie zabiła albo się nie wykrwawił na porwanych siatkach ogrodzeniowych. Dlaczego tak się stało??? Bo "Orliki" to był program PO czyli Tuska :-))

Spiskowa 23.02.2024 15:59
teoria, że tuskowe. Szkoda było kasy na animatorów i tyle.

Mariusz Strzępek 23.02.2024 16:03
Wcale nie zlikwidowali. Jeszcze w tamtym roku były nabory. Miasto z nich korzystało. Starosta zdecydował, że mu nie potrzebne

MniejCzyWięcej 23.02.2024 21:19
Dokładnie. To nie PiS zrezygnował z animatorów tylko niektóre samorządy w tym nasze pożal się Boże starostwo. W Tomaszowie miasto jeszcze kilka lat temu partycypowało w kosztach zatrudnienia animatorów (jak jest od mniej więcej 3 lat nie orientuję się gdyż temat przestał mnie interesować)

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama