Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama
Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna:

Onkologia i choroby nowotworowe

onkologia Tomaszów

Onkologia i choroby nowotworowe to kategoria tematyczna portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa, poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów. Publikujemy aktualne informacje dotyczące raka piersi, raka płuc, raka prostaty, raka jelita grubego, białaczki, czerniaka i innych chorób onkologicznych, które każdego roku dotykają tysiące mieszkańców Polski, również regionu tomaszowskiego.

W naszych artykułach poruszamy tematy związane z nowoczesną diagnostyką onkologiczną, badaniami profilaktycznymi, objawami nowotworów, terapiami celowanymi, radioterapią, chemioterapią oraz wsparciem psychicznym pacjentów i ich rodzin. Informujemy o działaniach prowadzonych przez szpitale, poradnie i centra onkologiczne, w tym placówki działające w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i regionie.

Kategoria „Onkologia i choroby nowotworowe” to także relacje z lokalnych akcji profilaktycznych, bezpłatnych badań, kampanii społecznych oraz wypowiedzi lekarzy onkologów, hematologów, chirurgów i specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów. Pokazujemy historie pacjentów, przypominamy o znaczeniu wczesnego wykrywania raka i edukujemy, jak zwiększyć swoje szanse na zdrowie oraz długie życie.

Na łamach NaszTomaszow.pl znajdziesz rzetelne informacje o:
profilaktyce nowotworowej, objawach raka, diagnostyce onkologicznej, mammografii, cytologii, kolonoskopii, leczeniu nowotworów, opiece paliatywnej, rehabilitacji onkologicznej oraz zdrowym stylu życia wspierającym walkę z chorobą nowotworową.

Śledź kategorię Onkologia i choroby nowotworowe w portalu NaszTomaszow.pl i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zdrowia, medycyny i nowoczesnego leczenia nowotworów.

Zapraszamy na bezpłatne badania

Zapraszamy na bezpłatne badania

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek. 23.11.2020 14:43
Wzrasta współczynnik umieralności na raka piersi. Sytuacja jest alarmująca, a Polki wciąż zbyt rzadko wykonują samobadanie

Wzrasta współczynnik umieralności na raka piersi. Sytuacja jest alarmująca, a Polki wciąż zbyt rzadko wykonują samobadanie

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród Polek. Co roku taką diagnozę słyszy ponad 18 tys. kobiet, a co trzeci przypadek tego nowotworu kończy się śmiercią. Dzieje się tak, ponieważ często rak piersi wciąż jest wykrywany w zaawansowanym stadium, a Polki nadal zbyt rzadko się badają. Sytuację pogorszyła pandemia, bo przez nią wiele kobiet odwołało lub przesunęło wizyty u specjalisty. Tymczasem diagnoza we wczesnym stadium, kiedy zmiany w piersi są niewielkie, daje prawie 100-procentową szansę na wyleczenie. O tym m.in. ma przypomnieć kobietom – jak i ich partnerom – piąta odsłona kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. 09.10.2020 21:16
Co roku najbardziej agresywną formę raka płuca rozpoznaje się u 3 tys. Polaków. Często diagnozowany jest zbyt późno

Co roku najbardziej agresywną formę raka płuca rozpoznaje się u 3 tys. Polaków. Często diagnozowany jest zbyt późno

Drobnokomórkowy rak płuc to agresywny i złośliwy nowotwór, którego w Polsce rokrocznie rozpoznaje się u ok. 2,5–3 tys. osób. Tylko 5 proc. chorych ma szansę przeżyć pięć lat od momentu rozpoznania choroby, a pacjenci umierają zwykle średnio po roku–dwóch latach od diagnozy. Ostatnie dekady nie przyniosły żadnych większych postępów w leczeniu i jeszcze do niedawna wciąż stosowano głównie chemioterapię, na której kończyły się opcje terapeutyczne. Dopiero zarejestrowana niedawno immunoterapia stworzyła nadzieję na poprawę sytuacji pacjentów. Chorzy w Polsce wciąż muszą jednak czekać na jej refundację. 29.09.2020 09:46
Profilaktyka nowotworów głowy i szyi w Urzędzie Miasta

Profilaktyka nowotworów głowy i szyi w Urzędzie Miasta

Rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. O działaniach w ramach tej akcji mówili dziś (21 września 2020 r.) podczas konferencji prasowej: Paweł Paczkowski prezes Zarządu NU-MED, prezydent Tomaszowa Marcin Witko, dr Michał Spych dyrektor ds. medycznych tomaszowskiej onkologii. Trwająca pandemia spowodowała niepokojące tendencje w profilaktyce i diagnostyce nowotworów. Przedstawiciele placówki oraz prezydent apelowali o niebagatelizowanie objawów i zaangażowanie lekarzy pierwszego kontaktu w akcję profilaktyczną i diagnostykę. 21.09.2020 20:47    3    1
Badaj się profilaktycznie. Nie daj się rakowi!

Badaj się profilaktycznie. Nie daj się rakowi!

Zdrowia się nie kupi, więc lepiej zapobiegać 18.09.2020 09:33
Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek zaprasza na spotkanie z dr Anną Rogulską – dietetykiem klinicznym

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek zaprasza na spotkanie z dr Anną Rogulską – dietetykiem klinicznym

Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek zaprasza na spotkanie z dr Anną Rogulską – dietetykiem klinicznym. Spotkanie odbędzie się w Sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Farbiarskiej 20/24 w środę, 22 lipca 2020 roku, o godzinie 15.30. 17.07.2020 18:22
Skontroluj jelito grube zanim będzie za późno. Za darmo

Skontroluj jelito grube zanim będzie za późno. Za darmo

Tysiąc mieszkańców z trzech powiatów: skierniewickiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego będzie mogło skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych raka jelita grubego, które organizuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej. Już można się zgłaszać. Badania w kwocie ponad 1,2 miliona złotych wsparła Unia Europejska. 15.07.2020 11:13    1
Porady dla Stomików na czas pandemii

Porady dla Stomików na czas pandemii

Fundacja im. dr Jana Serafia Rode oraz Twój Sklep Medyczny Tomaszów ul. Słowackiego 4 zapraszają na pierwszy webinar dla pacjentów stomijnych oraz dla osób opiekujących się chorymi. 02.05.2020 21:24
Bezpłatna mammografia ‒ zbadaj się i zyskaj spokój

Bezpłatna mammografia ‒ zbadaj się i zyskaj spokój

Mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego i okolic w poniedziałek, 30 marca (w godz. 11-17) będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Oferta skierowana jest do pań w wieku 50-69 lat. 18.02.2020 15:11
Hania już w szpitalu!

Hania już w szpitalu!

Akcja wsparcia małej Hani Terleckiej nabrałą szybkiego tempa. Błyskawicznie udało się zebrać 5 milionó złotych, by ratować jej kruche życie. Dziewczynka wraz z rodzicami jest już w klinice w Ohio.Dziecko dzielnie przetrwało lot. Teraz rozpoczyna walkę o zdrowie.Trzymamy kciuki 29.01.2020 22:26    4    3
Przedłużamy łańcuch Dobrych Serc

Przedłużamy łańcuch Dobrych Serc

Mała Hania Terlecka może już lecieć do USA na terapię (leczenia to ponad 4 mln zł + 1 mln zł lotniczy transport medyczny, tzw. "od łóżka do łóżka".). Kwota do tego potrzebna już została zebrana. Teraz pozostaje tylko załatwienie formalności. Pieniądze jednak zbierane są w dalszym ciągu i nadal spływają. Każdy dzień, o który terapia może się przedłużyć, to kilkanaście tysięcy zł. 24.01.2020 19:08
Od jutra zbiórka dla Hani

Od jutra zbiórka dla Hani

Od jutra w sklepach Lidl w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzu, które będą przeznaczone zostaną na leczenie małej Hani Terleckiej. Będzie ona trwała 3 dni (do soboty) w godz od 9:00 do 17:00. W akcję zaangażowali się tomaszowscy harcerze, którym serdecznie dziękujemy. 22.01.2020 22:21    2    1
Każda złotówka się liczy. Razem uratujemy małą Hanię

Każda złotówka się liczy. Razem uratujemy małą Hanię

- Właściwie nie wiem, od czego zacząć. Stoimy na krawędzi. Od kilku dni wydzieramy każdą godzinę życia córeczki z bezlitosnych szponów choroby. Hania ma dopiero 16 miesięcy, a w ciągu ostatnich tygodni musieliśmy żegnać się z nią już tak wiele razy. Piszemy te słowa z oddziału dziecięcej onkologii. Z miejsca, o którym mówi się, że nie powinno istnieć. Pokazujemy Wam zdjęcia naszej kruszynki, choć serce staje w gardle, na samą myśl, jak bardzo są przejmujące. Robimy to, bo zebranie ogromnych pieniędzy i zagraniczne leczenie może okazać się jedynym sposobem, żeby ocalić jej życie… - piszą rodzce małej Hani Mieliśmy napisać własny artykuł na temat dziewczynki, ale chyba nie jesteśmy w stanie zrobić tego lepiej niż sami rodzice. 22.01.2020 10:24    2
Zbadaj się i zyskaj spokój!

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego i okolic w poniedziałek, 13 stycznia będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 02.01.2020 17:06
Z myślą o Amazonkach

Z myślą o Amazonkach

Twój Sklep Medyczny w Tomaszowie Mazowieckim jest czołowym dystrybutorem firmy NAH na terenie Polski. Aktualnie firma przygotowała dla Amaoznek nową, niezwykle atrakcyjną kolekcję peruk. Można zapoznać się z nią na poniższych fotografiach oraz w punkcie zaopatrzenia medycznego przy ul. Słowackiego 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Serdecznie zapraszamy 04.10.2019 14:25
Nu-Med zaprasza na badania

Nu-Med zaprasza na badania

W dniach 16-20 września 2019 trwać będzie Europejski Tydzień Nowotworów Głowy i Szyi. Nu-Med jest jedną z dziesięciu placówek w Polsce, który prowadzi program Nowotwory Głowy i Szyi. Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med. w Tomaszowie Mazowieckim 16 i 17 września 2019 roku będzie otwarty do dyspozycji pacjentów. 12.09.2019 09:00    1
Brachyterapia - nowe świadczenie w SSO Nu-Med

Brachyterapia - nowe świadczenie w SSO Nu-Med

W czwartek, 5 września 2019 roku, w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa na temat brachyterapii, nowego świadczenia medycznego, które uruchamia ta placówka medyczna 07.09.2019 08:19    1
Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

LUX MED po raz kolejny  zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. 21.08.2019 10:23
Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc

Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc

Jeśli jesteś osobą w wieku 55 - 80 lat z terenu województwa łódzkiego, która pali od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie (ze wskaźnikiem minimum 30 tzw. paczkolat) lub paliła w przeszłości i rzuciła palenie najpóźniej 15 lat temu, bez wcześniejszych objawów choroby nowotworowej, skorzystaj z bezpłatnych badań w ramach „Programu wczesnego wykrywania nowotworów płuc”. 22.07.2019 14:12    5    2
Badania mammograficzne w Tomaszowie

Badania mammograficzne w Tomaszowie

Po raz kolejny w naszym mieście odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Tym razem mammobus stanie przy ul. Konstytucji 3 Maja 1/3, 7 sierpnia. Badanie będzie można wykonać między 9.30 a 17.30. 17.07.2019 18:57    1
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama