Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 05:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Podróż bez reklamacji

Niby podobnie, ale inaczej 
Niby podobnie, ale inaczej 

  Jak różny może być punkt widzenia mieszkańców Polski a Tajlandii? Przykładem może być powiedzenie: brązowy jak cukier. Jeśli powiesz w restauracji, że chcesz "muuuu" to na talerzu dostaniesz wieprzowine. Sporo rzeczy może nas tutaj zaskoczyć, chociaż... nie zawsze. Jak bardzo się różnimy, a jak właściwie jesteśmy podobni...  

13.01.2020 10:53    1
Reklama
Przystanek Tleń - pensjonat w Borach Tucholskich
Przystanek Tleń - pensjonat w Borach Tucholskich

Podróżując polskimi drogami w górę mapy, dojeżdża się do obszarów, które wyraźnie odznaczają się na tle dotychczasowego krajobrazu, widzianego zza szyby samochodu.

15.12.2019 18:44    2
Lewa w górę... jest pięknie
Lewa w górę... jest pięknie

Świat Motocykli to czasopismo, które znają chyba wszyscy miłośnicy "dwóch kółek" w naszym kraju. Pojawiają się w nim poza nowinkami technicznymi, prezentacjami nowych modeli jednośladów, także artykuły o charakterze historycznym i podóżniczym. W ostatnim numerze ukazała się relacja Tobiasza Kukieły z wycieczki po ziemi łódzkiej. Autor swoim motocyklem odwiedził Łowicz, Piotrków i... Tomaszów Mazowiecki. Trasa liczyła w sumie 300 kilometrów a sam tekst opisujący Rezerwat "Niebieskie Źródła jest doskonałą reklamą Tomaszowa Mazowieckiego.

15.09.2019 12:25    4
Verbum nobile
Verbum nobile

Słowo szlachcica, umowa dżentelmeńska, czyli zwyczajnie umowa ustna coraz częściej w dobie medialnego przekazu, Internetu i związanego z tym chaosu informacyjnego mimo wszystko tracą na znaczeniu.

10.07.2019 20:59    8
Ekologia przede wszystkim
Ekologia przede wszystkim

Będąc w Anglii na zakupach z moją przyjaciółką, byłam mocno zdziwiona bo omijałyśmy wiele sklepów znanych marek. Wyedukowana ekologicznie i pro fairtradowo znajoma nie pozwoliła mi do nich wejść, wręcz szarpiąc mnie za rękaw. Potem zasiadłyśmy do kawy ze znakiem sprawiedliwego handlu i zaczęła się nasza rozmowa. Ostatnio taka samą rozmowę prowadziłam z moją znajomą z Bieszczad. Monika Patkowska, lokalnie w Solinie znana jako „szeptucha” choć ze ścisłym wykształceniem zwiała z miasta i korporacji do najmniej zindustrializowanej części Polski, a moja przyjaciółka z Anglii mieszka na wsi. Inna moja znajoma Anita Sowińska z lat młodości, z którą w trawach nadpilickich budowałyśmy „widoczki” działa w ekologii już od wielu lat, a jej wykształcenie i młodzieńczy zapał są godne naśladowania. W czasie naszych rozmów pojawiało się wiele wątków. Dlatego razem z Moniką i Anitą postanowiłyśmy je uporządkować żeby zainspirować i Ciebie czytelniku, bo nie bójmy się ciągnąć naszych znajomych za rękaw jeśli chodzi o „Matkę Ziemię.” A opozycyjnie i z hejterskim zapałem nastawionych do poruszanych w naszym cyklu rozmów tematów nie będziemy ignorować, ale edukować, bo każda kolejna przekonana osoba jest warta poświęconego jej czasu. Zaczynamy wkrótce

18.06.2019 12:56    8    7
Reklama
Ukraina teraz. #UkraineNow
Ukraina teraz. #UkraineNow

Jesteś z nami?, czy przeciwko nam zabrzmiało pytanie wypływające z mema znalezionego w mediach społecznościowych. Pojawiła się i odpowiedź. „Przeanalizowałam wszystko i mam swoje zdanie, swoją opinię”. Zwierzątko z mema jednak wykrzyknęło głośno zdenerwowane: „Ty zdrajco!”.

23.11.2018 21:24    3    5
Reklama
W najnudniejszym mieście Europy
W najnudniejszym mieście Europy

Trzeba mieć wiele luzu w tym ponoć „najnudniejszym mieście Europy”, aby posadowić trzy pomniki siusiających postaci.

10.11.2018 09:44
Uciekając od zgiełku igrzysk i pijanych turystów
Uciekając od zgiełku igrzysk i pijanych turystów

W Zakopanem zawsze będę ceperką, ale nigdy już nie będę turystką, tu czuję się zawsze jak w domu i o nim właśnie słów kilka, bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

30.01.2018 10:03    1    1
Nadszedł czas dla turystów w Montenegro…
Nadszedł czas dla turystów w Montenegro…

„Everything will come when it is the time for the patient ones” King Nikola I te oto słowa Czarnogórzanie zawdzięczają swojemu królowi - poecie, który wyjątkowo dbał o odrębność kulturową Słowian południowych.

18.09.2017 22:15    3
Ziemia Święta. Co „kupują” turyści? Mur, mapa drogowa, wysoka cena czy Holy Land?
Ziemia Święta. Co „kupują” turyści? Mur, mapa drogowa, wysoka cena czy Holy Land?

Gdy w grę wchodzi produkt spożywczy, kosmetyczny, tekstylny, agd konsument kieruje się zwykle marką, jakością, ale przede wszystkim ceną. Sprzedaż usług turystycznych to inna branża. Tu liczy się przede wszystkim umiejętność wywołania uczucia zadowolenia u gości. Nie należy oczywiście brać pod uwagę pielgrzymek religijnych gdzie brak wygody, bezpieczeństwo, jakość usług nie mają tak istotnego wpływu dla podróżujących. W turystyce zgodnie z obowiązującymi trendami najlepiej sprzedaje się bowiem od lat to co wygodne, bezpieczne, prestiżowe. Ostatnio również coraz częściej to co zaskakujące i innowacyjne.

05.09.2015 09:54    3    1
Reklama
Podróze i edukacja
Podróze i edukacja

„Dziecku trzeba dać zarówno korzenie jak i skrzydła. Skrzydła po to, aby mogło się wznieść ponad przeciętność, a korzenie aby wiedziało co tak naprawdę jest w życiu ważne. Jedno i drugie dają podróże…”

22.09.2014 14:53
Reklama
Przed wakacjami... by nie dać się "nabić w butelkę"
Przed wakacjami... by nie dać się "nabić w butelkę"

Wakacje zbliżają się wielkimi, jeśli nie ogromnymi krokami. Po ulicach biegają już maturzyści, w swoich nienagannie czystych garniturkach, a i gimnazjaliści swój egzamin mają także za sobą. Słońce zagląda do mieszkań i mówi nam: zaplanuj urlop, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Najprostszym sposobem jest wieczorny „rajd” po portalach oferujących różnego rodzaju usługi turystyczne. Jakiś czas temu serwisy te skontrolowała Komisja Europejska. Sprawdzano między innymi przestrzegania praw konsumentów.

08.05.2014 14:14    1    1
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak się zachować i co robić wyrazie wybuchuData dodania komentarza: 06.10.2022, 21:11Źródło komentarza: Jodek potasu nie dla każdego ale wystarczy dla wszystkichAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka do poprzedniego mojego wpisu: ta "zatroskana matka" , tak mnie wkur...., że chętnie sam utłukę dzika i każę jej zeżreć (oczywiście - jako bezdomnej) pół kilo wątroby z tego dzika. Nie usmażonej z cebulką (którą sam jadłem, po upolowaniu dzików przez leśników), tylko, kur...., surowej - jak bezdomni.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:57Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: A może behawiorysta przyda się również niektórym pracownikom🤔Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:47Źródło komentarza: Nikt nie chce uśpić psaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój dodatek: przecież i Pan i ja nie cierpimy totalnego lokalnego dna!!!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:46Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: co jest grane... czego się Pan boi z tymi moimi wpisami, których Pan nie zamieścił?!?! Nie możemy raz zrobić zadymy?!?!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:44Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: matkaTreść komentarza: ty ohydna pusta babo!!! może i tobie trafić się bezdomność i tego ci życzę !!QData dodania komentarza: 06.10.2022, 18:38Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.
Reklama
a