Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 16:56
Reklama
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

Pijany dureń

Pijany dureń

Za każdym razem, kiedy mamy nieprzyjemność pisać o pijanych kierowcach, zatrzymywanych przez tomaszowskich Policjantach ogarnia nas w redakcji niepohamowana złość, której ujście na szczęście znajdujemy w nieco silniejszych niż zwykle uderzeniach palców o klawiaturę. 26.06.2012 13:42    4
Po drogach jeżdżą piraci

Po drogach jeżdżą piraci

Do dwóch niebezpiecznych wypadków doszło ostatniej nocy na tomaszowskich drogach. W ich wyniku trzy osoby trafiły do szpitala. Jeden z kierowców okazał się być mocno pijanym. 25.06.2012 15:06    4
Nielegalny towar

Nielegalny towar

20 czerwca, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji,wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim ujawnili ponad 10 000 paczek papierosów, 119 kg tytoniu oraz 1398 litrów spirytusu, przechowywanych przez czterdziestodwuletniego mieszkańca Tomaszowa. 21.06.2012 16:34    18
Przegrał pieniądze pracodawcy

Przegrał pieniądze pracodawcy

18 czerwca oficer dyżurny tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji, otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży dużej kwoty pieniędzy. Jak wynikało z relacji, 24-letni pracownik jednej z firm, funkcjonujących na terenie miasta w dniu 14 czerwca pobrał pieniądze przedsiębiorstwa w kwocie 13.000 złotych. Z uwagi na późny powrót z trasy, gotówkę schował do plecaka a następnie przesiadł się do prywatnego samochodu i odjechał. 19.06.2012 15:29    11
Pijak, złodziej i recydywista

Pijak, złodziej i recydywista

Pijacy nie tylko jeżdżą rowerami ale również je kradną. Tak właśnie stało się wczoraj na ulicy Piłsudskiego, gdzie Policjanci zostali skierowani w związku z informacją o kradzieży, pozostawionego bez zabezpieczenia roweru 14.06.2012 18:34
Kolejny pijak recydywista

Kolejny pijak recydywista

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga naszego miasta. Często wydaje się, że w żadnym innym mieście to zjawisko nie jest aż tak bardzo nasilone. Każdego dnia w ręce Policjantów wpada ktoś, dla kogo jazda „na fazie” nie jest wielkim problemem. 14.06.2012 18:17    1
Chciał tylko potrzymać?

Chciał tylko potrzymać?

Jak się okazuje drogo kosztować może nie tylko jazda samochodem w stanie nietrzeźwym ale także przysługa w postaci „podwózki” wyświadczona pijanym znajomym. Przekonał się o tym dzisiaj w nocy 19 letni mieszkaniec Tomaszowa. Miękkie serce i twarda… inna część ciała ma w tym przypadku bardzo dosłowne znaczenie, ponieważ krótka podróż z Glinnika do Luboszew miała swoją metę w szpitalu, w do którego trafił on i czwórka jego pasażerów. 13.06.2012 12:29    68
Na wandali nie ma siły

Na wandali nie ma siły

Wandalizm – niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. Słowo pochodzi od starożytnego germańskiego plemienia Wandalów, wsławionego barbarzyńskim zniszczeniem zdobytego Rzymu. W tym pejoratywnym znaczeniu, po raz pierwszy słowo wandalizm użyte zostało XVIII-wiecznej Francji. - W nawiązaniu do tej definicji chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie młodzieży białobrzeskiej i z okolicznych dzielnic czyli z Wąwału i być może z Ciebłowic. 10.06.2012 11:01    13
Wjechali w przystanek

Wjechali w przystanek

6 czerwca, kilka minut przed północą, policjanci otrzymali informację, że samochód marki Skoda Felicja wjechał w jeden z przystanków autobusowych na terenie miasta. Mundurowali rozpoczęli poszukiwania uszkodzonego samochodu. Szybko odnaleźli zaparkowane na parkingu auto wskazanej marki, posiadające pokolizyjne uszkodzenia. 08.06.2012 11:18    2
Pobudziły go promile

Pobudziły go promile

5 czerwca kilka minut po godzinie 23:00, oficer dyżurny tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji, został powiadomiony o uszkodzeniu na ulicy Białobrzeskiej płotu. Jak wynikało z przekazanej informacji, uszkodzenia miał dokonać przechodzący mężczyzna, który oderwał kilka sztachet oraz złamał betonowe słupki, powodując straty o łącznej wartości około 1000 złotych. 06.06.2012 12:42    10
Niszczyli i okradali

Niszczyli i okradali

4 czerwca około godziny 7:00, w miejscowości Niewiadów, policjanci z Rokicin otrzymali informację, że w okolicy przyległych bloków zostały uszkodzone 3 pojazdy, Fiat Uno, Ford Escort, i Daewoo Tico. Z samochodów zostały skradzione radia, oraz drobne przedmioty pozostawione wewnątrz przez ich właścicieli. Łączna suma strat to około 1500 złotych. 05.06.2012 09:53    7
Na Dubois niebezpiecznie

Na Dubois niebezpiecznie

30 maja o godzinie 15:30, na ulicy Dubois, miał miejsce wypadek drogowy, którego sprawcą była 39-letnia mieszkanka Tomaszowa, kierująca samochodem marki Honda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się Fordem, którym kierowała 43-letnia kobieta. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe, kierująca Fordem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. 31.05.2012 14:03    8
Siedmiolatek trafił do szpitala

Siedmiolatek trafił do szpitala

Wczoraj o godzinie 13:15, w miejscowości Kanice gm. Rzeczyca, miał miejsce wypadek drogowy,w wyniku którego poszkodowane zostało 7 letnie dziecko. 30.05.2012 11:41    11
Nie zahamował

Nie zahamował

24 maja około godziny 21:00 na ulicy Warszawskiej miał miejsce wypadek drogowy. 57-letni mieszkaniec Łodzi kierując Mercedesem Sprinterem uderzył w tył poprzedzającej go Skody, którą kierował 40 letni mieszkaniec Bychawy. Na skutek zderzenia 31-letnia pasażerka mercedesa została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa na odcinku piersiowym. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. 25.05.2012 11:03    3
Bez prawa jazdy, za to z promilami

Bez prawa jazdy, za to z promilami

Kolejnych dwóch pijanych kierowców zatrzymali tomaszowscy policjanci. Obaj mieli powyżej 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jeden z niedoszłych drogowych morderców okazał się recydywistą. Już wcześniej sądownie zostały mu odebrane uprawnienia dom kierowania pojazdami. To nie pierwszy tego typu przypadek, pokazujący niską skuteczność obowiązującego w Polsce prawa. Co ciekawe większość zatrzymywanych pijaków, to osoby dojrzałe, które już dawno skończyły 18 lat i należy od nich oczekiwać bardziej odpowiedzialnych i przemyślanych zachowań. 23.05.2012 14:50    8
Świadkowie wypadku poszukiwani

Świadkowie wypadku poszukiwani

5 maja o godzinie 9:15, na rondzie przy Jana Pawła, miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący mazdą 64-letni mieszkaniec Tomaszowa, wjeżdżając na rondo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem-57-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa. Kierujący motorowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do tomaszowskiego szpitala. Apelujemy do osób które widziały to zdarzenie drogowe o kontakt z prowadzącym postępowanie ze st. sierż.. T. Rożejem tel 0 44 726 10 04 lub 997 23.05.2012 14:29
Pod zakaz

Pod zakaz

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 15 na drodze krajowej numer 8 w okolicach miejscowości Jakubów. Z informacji przekazanych nam przez czytelników portalu NaszTomaszów.pl wynika, że sprawcą zdarzenia była kobieta, która jadąc swoim samochodem skręciła w lewo w drogę na której obowiązywał zakaz ruchu, wymusiła pierwszeństwo na jadącym motocyklem mężczyźnie, doprowadzając do zderzenia. Motocyklista w efekcie wypadku trafił do szpitala ze złamaną miednicą. 22.05.2012 20:21    8
Opiekuj się dzieckiem... na trzeźwo

Opiekuj się dzieckiem... na trzeźwo

W miniony weekend w jednym z polskich miast małe dziecko wypadło przez okno mieszkania na pierwszym piętrze i uderzyło główką o betonowy chodnik. Znajduje się w stanie ciężkim i nie wiadomo czy przeżyje. Był to nieszczęśliwy wypadek, a rodzice tylko na chwilę spuścili swoją pociechę z oczu, która wdrapała się na łóżko a następnie na parapet, stąd był tylko jeden krok i wydarzyła się tragedia. W tym konkretnym przypadku rodzice sprawujący opiekę nad dzieckiem byli trzeźwi. Nie spodziewali się katastrofy, która odciśnie się piętnem na całym ich życiu. 22.05.2012 18:54
Śmierć w wyniku dachowania

Śmierć w wyniku dachowania

20 maja o godzinie 12:40 na drodze Prażki – Teodorów, miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. 21.05.2012 11:59    5
Na zderzaku...

Na zderzaku...

Na drodze krajowej numer 8 wciąż jest niebezpiecznie. Każdy kolejny dzień niesie ze sobą następne zdarzenia, których przyczyną jest najczęściej brawura kierowców 17.05.2012 13:50    5
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama