Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 16:56
Reklama
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

My Home is my Castle

My Home is my Castle

Coraz częściej dochodzi w naszym mieście do zuchwałych kradzieży, których ofiarami padają niefrasobliwe osoby, nie zachowujące odpowiedniej ostrożności we własnych mieszkaniach. Mimo licznych przestróg, jakich codziennie w mediach udzielają Policjanci, wciąż zdarza się wielu osobom nie przekręcić zamka w drzwiach wejściowych do mieszkania. W ten sposób sami ułatwiają złodziejom dokonanie kradzieży. 01.08.2012 20:45
Rozpoznał swoją własność

Rozpoznał swoją własność

29 lipca do tomaszowskiej Komendy Policji zgłosił się 26-letni mieszkaniec Tomaszowa, który poinformował, że na jednym z portali internetowych podczas przeglądania ofert sprzedaży samochodów zauważył pojazd w którym, jak twierdził, było zamontowane jego radio marki Pioneer, skradzione mu kilka lat wcześniej. 30.07.2012 10:32    9
Trzy pojazdy i zabudowania gospodarcze uległy całkowitemu spaleniu

Trzy pojazdy i zabudowania gospodarcze uległy całkowitemu spaleniu

Około godziny trzeciej w nocy do jednego z gospodarstw w miejscowości Wólka Jagielczyńska, w gminie Czerniewice wybuchł bardzo poważny pożar zabudowań gospodarczych. Doszczętnie spłonęła stodoła, ciągnik rolniczy, samochód oraz wózek widłowy. Łączną sumę strat oszacowano wstępnie na co najmniej 200 tysięcy złotych. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin, brało w niej udział osiem zastępów strażackich. 24.07.2012 11:57
Baby... ach te baby

Baby... ach te baby

Jak poinformował nas jeden z czytelników portalu NaszTomaszów.pl dzisiaj w godzinach wczesnoporannych, około godziny 4:45, tomaszowscy policjanci brali udział w pościgu za pijaną kobietą, która jechała wężykiem i nie zatrzymała się do kontroli. 22.07.2012 20:09    18
Robiła to na skrzyżowaniu

Robiła to na skrzyżowaniu

Tak się złożyło, że trzy poważne wypadki, jakie miały miejsce wczoraj na tomaszowskich drogach, spowodowane zostały przez panie. Do niedawna zwykło się było mówić, że kobiety prowadzą samochody ostrożniej. Coraz częstsza liczba zdarzeń z ich udziałem wydaje się świadczyć o tym, że w brawurze i ryzykanctwie zaczynają dorównywać panom. 20.07.2012 16:44    13
Nie zauważyła znaku

Nie zauważyła znaku

Od chwili zamknięci skrzyżowania ulic Warszawskiej - Szerokiej - Grota Roweckiego, wzmożony ruch kołowy odbywa się okolicznymi uliczkami osiedlowymi. Obciążenie zyskała przede wszystkim ulica Kwiatowa oraz Długa. Zapuszczają się w nie nawet duże samochody ciężarowe, dla których objazdy wyznaczono zupełnie innymi ulicami. Niestety kierowcy nie zachowują należytej ostrożności, nie dostrzegają znaków i poruszają się z nadmierną prędkością. Na ulicy Długiej brakuje też znaków zakazujących parkowanie na odcinku wzdłuż „wojskowych” bloków. Do tego skrzyżowanie z ulicą Niemcewicza należy do najniebezpieczniejszych w całym mieście. O nieszczęście jest więc bardzo łatwo. 20.07.2012 16:26    9
Wyprzedzała rowerzystę

Wyprzedzała rowerzystę

Nie trzeba być piratem drogowym, by wziąć udział w wypadku i trafić do szpitala. Wystarczy, że na swojej drodze spotkamy osobę, której umiejętność prowadzenia samochodu sprowadza się do wciskania pedału gazu w podłodze auta. Brak wyobraźni doprowadza do niebezpiecznych zdarzeń, które niestety często kończą się tragicznie. 20.07.2012 15:32    6
Traktorzysta bez uprawnień, traktor bez ubezpieczenia

Traktorzysta bez uprawnień, traktor bez ubezpieczenia

Dwaj panowie wybrali się wczoraj,18 lipca, około godziny 8:25 z miejscowości Wale do pobliskiego lasu po drewno. 57-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierował ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był drewniany wóz konny, jako przyczepa. Siedział na nim 55-letni mężczyzna, prawdopodobnie brat traktorzysty. Podczas jazdy, „pasażer” spadł z wozu w czasie próby złapania czapki, którą wiatr zerwał z głowy kierowcy. 19.07.2012 14:05    6
Na rowerze i z promilami

Na rowerze i z promilami

Podobno policjanci nie robią niczego innego, poza łapaniem nietrzeźwych rowerzystów. To jedno z najpospolitszych stwierdzeń, jakie można usłyszeć ze strony osób, które lubią ponarzekać, że funkcjonariusze najczęściej są tam, gdzie są najmniej potrzebni. 18.07.2012 13:42    1
Krótka ucieczka pirata drogowego

Krótka ucieczka pirata drogowego

17 lipca o godzinie 15:40, na skrzyżowaniu ulic Legionów oraz Farbiarskiej, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku, zastali 55 – letniego mężczyznę, z obrażeniami ciała. 18.07.2012 12:05    10
Sobotnie rajdy pijanych kierowców

Sobotnie rajdy pijanych kierowców

Również sobota obfitowała w nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu tomaszowskiego. Niektórzy z nich byli sprawcami kolizji, niszcząc ogrodzenia i słupy energetyczne. 16.07.2012 19:11    3
Trzynastego... wszystko zdarzyć się może

Trzynastego... wszystko zdarzyć się może

Czy o kimś, kto w piątek trzynastego, jechał pijany samochodem i został zatrzymany przez Policjantów, można powiedzieć, że miał pecha? Może jednak właściwszym byłoby powiedzieć, że dosięgła go „karząca ręka sprawiedliwości”, nawet jeśli orzeczony przez Sąd wyrok będzie nieproporcjonalny do ilości alkoholu w organizmie delikwenta. Niestety pijacy wsiadający beztrosko za kierownice swoich samochodów wciąż tkwią w poczuciu błogiej bezkarności. 16.07.2012 18:34
Papierosy na "nielegalu"

Papierosy na "nielegalu"

6 lipca o godzinie 13:00, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji mając bardzo dobre rozpoznanie na podległym terenie w Emilianowie zatrzymali 36-letniego mieszkańca Chełma, który w renault przewoził 160 000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Podejrzewanego bardzo zaskoczyła go nietypowa kontrola drogowa. Nie był wcześniej notowany. Wartość uszczuplenia podatkowego została oszacowana na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. 09.07.2012 12:09
Oboje byli pijani

Oboje byli pijani

W niedzielę, 8 lipca, w miejscowości Rękawiec doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem pieszego i motorowerzystki. 09.07.2012 11:24
Niezbyt daleka ucieczka

Niezbyt daleka ucieczka

W sobotę, 7 lipca, około godziny 1:10, w Smardzewicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego widząc w „dziwny” sposób jadący samochód osobowy marki Renault, postanowili skontrolować osobę kierującą tym pojazdem. 09.07.2012 10:41
Kradzież prądu nie popłaca

Kradzież prądu nie popłaca

03.07.2012 r. o godz. 13.00 tomaszowscy policjanci wraz z pracownikami PGE Dystrybucja Łódź Teren z Tomaszowa Maz. dokonali u 42-letniego mieszkańca gminy Lubochnia, kontroli instalacji elektrycznej. 05.07.2012 11:52    1
Udaremnili kradzież

Udaremnili kradzież

29 czerwca o godzinie 1:45, policjanci patrolujący teren powiatu tomaszowskiego zauważyli w okolicy duktu leśnego w Zawadzie, przy trasie K8, zaparkowany samochód osobowy marki Seat. Mundurowi zainteresowali się parkującym w nietypowym miejscu pojazdem, do którego dwóch mężczyzn pakowało bańki z olejem napędowym. Przepytywani przez funkcjonariuszy nie byli w stanie udzielić sensownych wyjaśnień 29.06.2012 16:44    2
Bezpiecznie tylko za zamkniętymi drzwiami

Bezpiecznie tylko za zamkniętymi drzwiami

15:30? To koniec pracy. Porządkujemy biurko i biegniemy na parking do zaparkowanego samochodu. Nareszcie możemy jechać do domu. Jeszcze tylko szybkie zakupy w osiedlowym sklepie i wbiegamy po schodach. Torby przeszkadzają, szukamy kluczy. Nareszcie są. Otwieramy drzwi i idziemy prosto kuchni, gdzie rozpakowujemy zakupione produkty. Mleko do lodówki, słoik kawy na półkę. Pokrojona na plasterki wędlina do próżniowego pojemnika? Dzwoni telefon. Nie ma chwili spokoju, przecież dopiero wróciliśmy do domu. Krótka rozmowa i już można odetchnąć. Szklanka wody mineralnej z lodem i cytryną i już siedzimy w fotelu. Pilot w ręku a dzieci nie ma w domu. Czas na relaks. Oczy same się zamykają i zasypiamy. W pewnej chwili bardziej czujemy niż słyszymy, że ktoś jest w naszym mieszkaniu…. 28.06.2012 11:59    10
Na złodzieju czapka gore?

Na złodzieju czapka gore?

Tomaszów Mazowiecki, to miasto niezwykłe. Jego specyfika sięga czasów PRL-u, kiedy to popularne było powiedzenie, że „w każdym domu coś z Wistomu”. Nie był to oczywiście jedyny zakład pracy w sposób „hurtowy” okradany przez pracowników ale ze względu na dużą liczbę zatrudnionych osób urósł do rangi symbolu. Złodziejstwo kwitło w każdej fabryce i każdym państwowym przedsiębiorstwie. Tyle, że nazywało się inaczej, bo przecież socjalistyczny etos pracy nie pozwalał na określenie robotnika, majstra, kierownika czy dyrektora złodziejem. Oni nie kradli, tylko kombinowali. W ten sposób złodziej stawał się kimś, kto „sobie radzi”, a więc osobą godną szacunku a uczciwy człowiek frajerem, zasługującym na pogardę. Mijają lata a nic się nie zmienia. Firmy, zarówno te publiczne, jak i prywatne, notorycznie okradane są przez swoich pracowników a skala zjawiska jest zatrważająca. 26.06.2012 23:32    17
Tragiczny wypadek przy pracy

Tragiczny wypadek przy pracy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na ulicy Krzyżowej w Tomaszowie Mazowieckim. Pracownik jednej z firm budowlanych spadł z rusztowania rozstawionego przy remontowanej kamienicy. Upadek z dużej wysokości zakończył się śmiercią młodego mężczyzny. W sprawie zdarzenia, mającego charakter wypadku przy pracy, śledztwo wszczęła tomaszowska Prokuratura Rejonowa. 26.06.2012 17:57    13
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama