Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:05
Reklama
Reklama

Publicystyka

Michał Przybylski: Czujni agenci pakistańskiego kontrwywiadu

Michał Przybylski: Czujni agenci pakistańskiego kontrwywiadu

Borykający się z rozmaitymi intrygami Pakistan, pomimo ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc, roztacza wokół odwiedzających aurę afery szpiegowskiej. Z jednej strony, głównie przez sprawę Raymonda Davisa, amerykańskiego "dyplomaty", który zimą tego roku postrzelił dwóch Pakistańczyków, na zachodnich turystów i podróżników patrzy się bardzo podejrzliwym wzrokiem. Z drugiej, władze obawiają się o bezpieczeństwo odwiedzających ich kraj. Każde porwanie, każda ścięta głowa zachodniego turysty to dla Pakistanu, który ma już dość swoich wewnętrznych problemów, poważne kłopoty dyplomatyczne. 20.03.2017 19:00    3
Herosi Rock’n’Rolla IV – Chuck Berry

Herosi Rock’n’Rolla IV – Chuck Berry

Wczoraj zmarł Chuck Berry. Jedna z największych postaci w historii rocka. Przypominamy artykuł autorstwa Antoniego Malewskiego 19.03.2017 13:00    2
Tomaszowianie Wyklęci z.2 - Tadeusz Bartosiak ps. Wilk

Tomaszowianie Wyklęci z.2 - Tadeusz Bartosiak ps. Wilk

Kolejnym dowódcą plutonu KWP czynnie działającym, zwłaszcza w okolicy Tomaszowa, był urodzony 23 października 1919 roku na Kaczce, Tadeusz Bartosiak ps. Wilk. 18.03.2017 16:34    8
Tomaszowianie Wyklęci cz.1

Tomaszowianie Wyklęci cz.1

Po wkroczeniu na nasze tereny w styczniu 1945 roku armii sowieckiej, tylko część członków zbrojnego podziemia ujawniła się, nie chcąc pogodzić się z narzuconym siłą ustrojem i podporządkowaniem kraju Związkowi Sowieckiemu. Samo ujawnienie wcale nie chroniło przed aresztowaniem przez organy bezpieczeństwa i stosowaniem różnych form represji. Nowa władza z niezwykłą gorliwością zaczęła zapełniać więzienia, niedawnymi żołnierzami podziemia, upatrując w nich główne zagrożenie dla budowanego systemu. Aby temu zapobiec samorzutnie zaczęły powstawać oddziały, których zadaniem miała być ochrona byłych partyzantów przed aresztowaniami i represjami, a w szczególności przed wywozem do sowieckich łagrów. 17.03.2017 12:00    19    1
Pakistan - Gdzie by tu dalej..... może Karachi?

Pakistan - Gdzie by tu dalej..... może Karachi?

Po przeanalizowaniu mapy Pakistanu w kafejce internetowej, poczułem się trochę jak Szymon Majewski w reklamie któregoś z banków - po prostu, palcem na mapie wybrałem sobie miasto, od którego chcę zacząć podróż przez Pakistan - Quetta leży mniej więcej po środku kraju - zły wybór; ja jadę na północ, więc postanowiłem zacząć....... na południowym krańcu. Mój wybór na pierwszy przystanek padł na Karachi. 16.03.2017 21:32
Facet jak... cebula

Facet jak... cebula

W celu zrozumienia pierwiastka męskiego i istoty jego funkcjonowania w naszym ekosystemie, my kobiety obrałyśmy sobie za cel dogłębną analizę, studium przypadków, i w ogóle badania biochemiczne mierzące szybkość rozpadu i reakcji z innymi substancjami. A sprawa jest prosta, bo... facet jest jak cebula. 16.03.2017 17:59    6
Zmartwychwstanie...

Zmartwychwstanie...

Tytułowy termin, iście biblijny – ZMARTWYCHWSTANIE - wyjęty wprost z Pisma Świętego nie dotyczy tym razem wielkanocnego zakończenia CHRYSTUSOWEJ golgoty lecz niewyobrażalnych przemian duchowych, powracających z głębokiego świata ciemności do życia kobiet i mężczyzn dotkniętych nieuleczalną chorobą, jaką jest alkoholizm. 16.03.2017 11:00    2
Arena Lodowa stanie się z pewnością znakiem rozpoznawczym Tomaszowa Mazowieckiego

Arena Lodowa stanie się z pewnością znakiem rozpoznawczym Tomaszowa Mazowieckiego

Co jakiś czas odgrzewana jest w Warszawie informacja o budowie zadaszonego toru na Stegnach. Władze stolicy nie ukrywają, że ich zdaniem Tomaszów jest "gorszy" i Ministerstwo w pierwszej kolejności powinno inwestować w Warszawę. Wysyłane są kolejne pisma, oczywiście do wiadomości dziennikarzy. Może zamiast je wysyłać, należało zakasać rękawy i wziąć się za budowę. Tak jak zrobiliśmy to my. O tej inwestycji w Warszawie mówiło się przecież od kilku lat. Tomaszów Mazowiecki w wyścigu o zadaszenie toru, za czasów rządów PO-PSL, przegrał. Czemu wtedy prace nie ruszyły? 15.03.2017 23:59    57
Niezwykłe zjawisko na polu pod Goleszami

Niezwykłe zjawisko na polu pod Goleszami

W czwartek 2 lutego 1871 roku nauczyciel wiejski gminy Golesze wyjeżdżając około 3 po południu z Golesz w kierunku Wolborza spostrzegł w oddali ogromną ilość wojska zalegającego pole pod lasem. Wojsko nie było niczym dziwnym w owych czasach, ale zastanowiła go jego ilość. Wystraszony wpadł do najbliższej chałupy i opowiedział co się stało. Momentalnie cała wieś była zaalarmowana, wszyscy wybiegli, widząc na własne oczy, jak dwa nieprzyjacielskie wojska toczą śmiertelny bój. Całe to niewytłumaczalne dla zgromadzonych zjawisko trwało blisko dwie godziny, aż do zachodu słońca. Jak czytamy w relacji wikariusza wolborskiej parafii, księdza Justyna Gryglewskiego wyglądało ono tak: 15.03.2017 14:09    11
Pakistan - Quetta

Pakistan - Quetta

Pierwsze dni w Pakistanie. Nowy kraj, nowa rzeczywistość. Jak szybko można do niej przywyknąć, tym bardziej, kiedy ma się wrażenie,że oprócz podróży w przestrzeni odbyło się także podróż w czasie? 15.03.2017 13:22
Do łóżka, czy na herbatkę?

Do łóżka, czy na herbatkę?

Selekcjonując facetów bardzo często musimy podjąć kluczową decyzję niezwykle szybko. Czasami nawet najprzystojniejszy i najbardziej elokwentny przedstawiciel tego przedziwnego i pełnego zagadek gatunku może trafić do zaklętej strefy friendzone. I naprawdę selekcja ta przebiega bardzo niewinnie. Mężczyźni oczywiśćie bardzo tego nie chcą, ale prawda jest taka,że do krainy przyjaciół trafiają z własnej winy 15.03.2017 07:59    9
Zaginiony średniowieczny kościół w tomaszowskich Nagórzycach

Zaginiony średniowieczny kościół w tomaszowskich Nagórzycach

Nagórzyce, niegdyś wieś, tworząca obecnie część Tomaszowa Mazowieckiego, rozłożyła się na kilku łączących się z sobą wzgórzach, tworzących łańcuch wzgórz nagórzyckich, aż do brzegów Pilicy. Mało kto wie, że miejscowość ta miała kiedyś swoją parafię, którą założył w XV stuleciu jeden z biskupów kujawskich, budując modrzewiowy kościółek. 14.03.2017 18:04    27    1
Kraina broni i narkotyków

Kraina broni i narkotyków

Jak wygląda Pakistan oczyma Michała Przybylskiego, będziecie mogli się przekonać czytając portal NaszTomaszów.pl 14.03.2017 07:05    3
Listopadowy zryw i jego tomaszowskie odpryski (część druga)

Listopadowy zryw i jego tomaszowskie odpryski (część druga)

Powstanie listopadowe to nie tylko działalność Antoniego hr. Ostrowskiego czy też mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. To również udział młodszego brata, synów oraz zięcia właściciela Dóbr Ujezdzkich i Tomaszowa. Warto pochylić się nad ich poczynaniami w czasie walki z zaborcą, aby nie zaginęły w świadomości mieszkańców naszego miasta. 13.03.2017 11:55    12
Irańskie refleksje

Irańskie refleksje

W Iranie spędziłem miesiąc - dokładniej 31 dni (choć moja wiza opiewała na 30 dni). Po tym czasie, mogę spokojnie powiedzieć, że Iran to bardzo ciekawy, bezpieczny i czysty kraj, oferujący odwiedzającym bardzo dużo atrakcji za rozsądną cenę. 12.03.2017 19:49
Przez auta szybę: koniec z tomaszowskim złomowiskiem komunikacyjnym

Przez auta szybę: koniec z tomaszowskim złomowiskiem komunikacyjnym

Miasto wzbogaci się wkrótce o 25 nowoczesnych autobusów marki Solaris. Łączny koszt zakupu to ok. 46 milionów złotych. Do nowego taboru dołoży nam Unia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt dla miasta to około 20 milionów złotych. Spora to kwota i każdy to przyzna. Nic dziwnego, że parę osób lamentuje. Bo po co miastu nowe autobusy. A może ich za dużo? A ile będzie kosztować eksploatacja? A czy kierowców ktoś przeszkoli? 11.03.2017 23:08    10
Prawym okiem: przez nieszczelne szpitalne okno

Prawym okiem: przez nieszczelne szpitalne okno

Fajnie, że Polak został ponownie "Królem Europy", bo właściwie czemu miałoby nie być fajnie. Tusk, czy Saryusz Wolski, dla mnie, jako obywatela RP w sumie bez różnicy. Dobrze, że nie jakiś francuski socjalista i tyle. Problem jednak w tym, że informacje o wyborze Donalda Tuska zdominowały wszystkie przekazy medialne. Tymczasem dzieją się wokół nas rzeczy naprawdę ważne, które przechodzą prawie niezauważone. 11.03.2017 16:16    15
Umowa niczym fundament

Umowa niczym fundament

Sezon budowlany właściwie już się rozpoczyna. Na placach budowy ruszają prace. W większości przypadków inwestorzy poszukiwali wykonawców wcześniej, planując harmonogram robót w taki sposób, by przebiegały one w sposób sprawny, szybki i niezakłócony. Nie zawsze jednak udaje się wszystko „dopiąć na ostatni guzik”. Fachowcy, z którymi mieliśmy uzgodniony termin, warunki oraz cenę za wykonaną usługę o odwlekają w czasie wykonanie robót albo zmieniają zdanie w kwestii kosztów. Stajemy nagle w sytuacji bez wyjścia. Godzimy się na podwyższenie ceny i opóźnienia albo szukamy innej ekipy wykonawczej. Znalezienie jej jednak w środku lata wcale nie jest takie proste. Przed niesolidnymi wykonawcami możemy się jednak zabezpieczyć, sporządzając umowy na piśmie. Ekipom, które umowy podpisać nie chcą albo żądają z góry połowy wynagrodzenia, lepiej od razu podziękować. 11.03.2017 12:16    6
Zahedan

Zahedan

Ostatnie chwile pobytu w Iranie. Krótki opis Zahedanu, przed przekroczeniem granicy z Pakistanem 11.03.2017 09:55
Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Kryzys gospodarczy odczuwali chyba mocno wszyscy. Najmocniej chyba daje znać o sobie na rynku nieruchomości, gdzie ceny w krótkim czasie spadły nawet o ponad 20%. Wiele osób jednak decydowało się na zakup działki budowlanej, by postawić swój wymarzony dom, domek, willę, czy rezydencję. Wybór działki to najpoważniejsza decyzja. Warto ją dokładnie przemyśleć i na dokonanie wyboru zostawić sobie nieco czasu. Decyzja ad hoc może przysporzyć nam w przyszłości sporo niepotrzebnych problemów. 10.03.2017 17:13    1
Reklama
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama