Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:05
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Z okolicy:

Powiat Tomaszowski

Ubijali i śpiewali

Ubijali i śpiewali

W minioną sobotę, w Małczu gm. Lubochnia odbyło się doroczne Święto Folkloru i kolejny Powiatowy Konkurs Ubijania Masła. Było swojsko, wesoło, muzycznie, kulturalnie, ale przede wszystkim smacznie. 25.07.2011 20:19    7
Mniejsze „schetynówki”

Mniejsze „schetynówki”

Od przyszłego roku ruszy drugi etap przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”.Do 20 lipca potrwają konsultacje społeczne a pierwszy nabór wniosków zostanie ogłoszony przez we wrześniu tego roku. Niestety w sposób drastyczny zmieniły się zasady współfinansowania inwestycji realizowanych w ramach popularnych „schetynówek”. Swojego rozczarowania nie kryje, odpowiedzialny za drogi i ulice Powiatu Tomaszowskiego, Andrzej Wodziński. – Obniżenie progu dotacji oraz maksymalnej kwoty dofinansowania czyni program mało atrakcyjnym dla beneficjentów 13.07.2011 12:39    11
Raz jeszcze o Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Raz jeszcze o Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Kilkakrotnie już pisaliśmy na temat reorganizacji Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Majowej. Starostwo Powiatowe zaplanowało, że od września część szkolnych pomieszczeń przejmie Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna, która obecnie mieści się w budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3. Budzący wiele kontrowersji temat powrócił na ostatniej sesji Rady Powiatu. Radni mieli okazję obejrzeć pomieszczenia na dzień dzisiejszy zajmowane przez poradnię oraz zadać pytania jej dyrektorowi oraz dyrektorom „Samochodówki” i SOSW. Spodziewanej a zarazem gorącej dyskusji jednak nie było. Kilka pytań, na które odpowiadał starosta Kagankiewicz zadała Barbara Klatka. Zdaniem szefa Zarządu Powiatu przygotowane zmiany poprawią warunki funkcjonowania zarówno przenoszonej Poradni, jak i samej szkoły. Starosta skrytykował też nieprawdziwe informacje, jakie jego zdaniem, ukazały się w lokalnym tygodniku. 11.07.2011 14:12    7
Roszczenia lekarzy - weź udział w sondzie

Roszczenia lekarzy - weź udział w sondzie

Proponujemy Wam dzisiaj udział w sondzie, która dotyczy jedną z najważniejszych i równocześnie najbardziej niepokojących z wiadomości, jakie dotarły do nas w ubiegłym tygodniu. Była to bez wątpienia informacja o wyroku sądowym, nakazującym wypłatę odszkodowań kilku lekarzom, w związku z odstąpieniem przez dyrekcję tomaszowskiego Szpitala od zapisów zawartego na początku 2008 roku porozumienia, gwarantującego wysokie podwyżki wynagrodzeń w ramach tzw. „ścieżki dojścia”. Wyrok budzi liczne kontrowersje, tym bardziej, że sprawa była rozpatrywana przez Sąd pierwszej instancji po raz drugi. Nie jest on prawomocny a starosta Kagankiewicz zapowiada złożenie apelacji. Jego zdaniem orzeczenie może doprowadzić do likwidacji spółki Tomaszowskie Centrum Zdrowia, która przejęła zobowiązania wobec pracowników zlikwidowanej jednostki budżetowej. 11.07.2011 09:46    14
Zabytek „pod młotek”

Zabytek „pod młotek”

Do końca tego roku Starostwo Powiatowe powinno przenieść się do swojej nowej siedziby przy ulicy Św. Antoniego. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe i ogłoszono też przetarg na wykonanie projektu wyposażenia w meble, który ma być podstawą do ogłoszenia kolejnego na ich wykonanie lub dostawę. Pod „młotek” pójdą dotychczas zajmowane budynki, stanowiące własność Powiatu Tomaszowskiego. Do sprzedaży przeznaczono główną siedzibę przy ul. Św. Antoniego, oraz budynek biurowy po dawnych ZPW Mazovia przy ulicy Barlickiego. 10.07.2011 19:28    1
Zasadna bezzasadnie

Zasadna bezzasadnie

Czy urzędnik może być niekompetentny? Czy jego działania mogą być nieterminowe i opieszałe? Czy wydawane decyzje i postanowienia mogą być wydawane z naruszeniem terminów Ustawowych? Radni powiatowej koalicji z klubów SLD i PiS uważają, że urzędnik stoi ponad prawem. Przynajmniej tak można wywnioskować z głosowania, dotyczącego skargi na opieszałość i niekompetencję pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jakie miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. 21.06.2011 18:00    2
Tworzymy i uchwalamy... programy

Tworzymy i uchwalamy... programy

Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjęła w miniony czwartek Program Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i Program Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2011-2013. - Efekty realizacji Programów związane będą ściśle z wysokością środków przyznanych – mówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Elżbieta Kudlik. 19.06.2011 14:40    1
Mieli otworzyć

Mieli otworzyć

W dniu dzisiejszym o godz. 16 miało nastąpić otwarcie ulicy Jana Pawła II na odcinku od ul. Słowackiego do ronda Smugowa – Graniczna włącznie (etap I). Niestety nie doszło ono do skutku. Jak poinformował nas Andrzej Wodziński, członek zarządu Powiatu Tomaszowskiego odpowiedzialny za drogi, powodem przesunięcia terminu jest „pewna” liczba poprawek, jakie wykonawca musi wykonać przed podpisaniem protokołu odbioru. Nowy termin uroczystego otwarcia to najbliższy poniedziałek. 17.06.2011 23:55    12
To ja mówiłem… Jarząbek

To ja mówiłem… Jarząbek

To, że Starosta Piotr Kagankiewicz i kierowany przez niego Zarząd zostanie skwitowany z działalności w ubiegłym od samego początku nie budziło najmniejszych wątpliwości. Uzyskiwał bowiem absolutorium co roku, nawet wtedy, kiedy jego urzędnicy bez podstawy prawnej wypłacili pieniądze oszustowi, który budował ścieżkę rowerową do Spały (nawiasem mówiąc ABW wciąż prowadzi postępowanie w tej sprawie). Radni przegłosowali uchwały bezdyskusyjnie. Nie padło an i jedno pytanie. Przyjęto i zatwierdzono sprawozdanie z wykonania budżetu oraz udzielono absolutorium Zarządowi. 17.06.2011 19:04    10
Niepełnosprawnych przybywa

Niepełnosprawnych przybywa

We wrześniu 2007 roku Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjęła w drodze uchwały program działań na rzecz rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. W okresie czterech lat wydatkowano na ten cel niespełna dwa miliony złotych, przy blisko 11 milionach przeznaczanych na rehabilitację społeczną. Zdaniem wielu osób, proporcje w tym względzie są zachwiane. Pieniądze przeznaczane na tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych stanowią zbyt mały odsetek w ogólnej kwocie (prawie 13 milionów) dostępnych zgodnie z algorytmem środków. Skuteczność podejmowanych przez PUP działań pozostaje pod dużym znakiem zapytania, zważywszy że liczba zarejestrowanych bezrobotnych niepełnosprawnych w okresie objętym programem wzrosła o ponad 200 osób. Ze sprawozdaniem z działalności PUP w tym zakresie mieli okazję wczoraj zapoznać się powiatowi radni. 17.06.2011 17:46    1
Prezes na finiszu?

Prezes na finiszu?

Jak co kwartał, radni mieli wczoraj możliwość zapoznać się z ze stanem finansowym oraz problemami bieżącej działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. W okresie pierwszych czterech miesięcy tego roku spółka wygenerowała stratę w wysokości 167 tysięcy złotych. Szpital ma natomiast ponad 2,2 miliona nierozliczonych z Narodowym Funduszem Zdrowia „nadwykonań” z pierwszych pięciu miesięcy tego roku oraz ponad 3 milionów z roku ubiegłego. 17.06.2011 14:36    5
Bronią szkoły

Bronią szkoły

Przedstawiamy list, jaki przesłali do nas zaniepokojeni rodzice dzieci uczęszczających do Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ulicy Majowej. 10.06.2011 21:34    100
Obradowali w Powiecie

Obradowali w Powiecie

W miniony czwartek odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego obecnej kadencji. W dużej części miała ona charakter informacyjny. Radni przyjęli projekt zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2011 -2026. Zakończyły się także perypetie Bogdana Kąckiego związane z wątpliwościami, co do sprawowania przez niego mandatu radnego. 28.05.2011 20:39    2
Z Inowłodza do Ujazdu nową drogą

Z Inowłodza do Ujazdu nową drogą

Już w czerwcu zakończona zostanie, realizowana przez Powiat Tomaszowski, przebudowa ciągu dróg na odcinku Inowłódz – Konewka (Spała) – Lubochnia – Ujazd. Inwestycja o łącznej długości przekraczającej 20 km zrealizowana została dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu operacyjnego. Jej wartość to blisko 17,5 miliona złotych 17.05.2011 12:00    15
Pijaństwo w tomaszowskich szkołach

Pijaństwo w tomaszowskich szkołach

Blisko półtora roku temu opisywaliśmy sprawę dyrektora szkół ponadgimnazjalnych numer 1, który będąc pełnił swoje obowiązki mając ponad 0,5 promila w organizmie. Sprawa zainteresowały się także inne media, w tym TVN, gzie w programie Uwaga ukazał się obszerny materiał na ten temat. Dyrektor został za swój wybryk ukarany naganą i już wtedy, wielu pedagogów przestrzegało, że jest to kara jedynie pozorna i wywoła negatywne skutki wychowawcze. W ubiegłym tygodniu zrobiło się znowu głośno i po raz kolejny sprawa dotyczyła picia alkoholu w szkole ponadgimnazjalnej. Tym razem alkohol spożywali uczniowie. Interweniowała Policja. Niestety rzecznik tomaszowskiej KPP odmówiła udzielenia informacji, w której ze szkół wydarzył się incydent. 05.04.2011 00:01    36
PiS grabi stołki

PiS grabi stołki

Informacja o pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami, należy do najnudniejszych punktów programu każdej sesji. Nie wiedzieć czemu jest ona odczytywana w całości (w odróżnieniu od wielu innych, często ważniejszych dokumentów) . Trwa to piętnaście minut i wywołuje wyraz zmęczenia i znudzenia na twarzach zebranych. To chwila, by ziewnąć, wyjść na papierosa, czy też na pogawędkę telefoniczną z „piękną nieznajomą”, opowiedzieć dowcip i przegryźć paluszki. Całkowity absurd i marnotrawstwo czasu, bo każdy radny informacje otrzymuje na piśmie i (o ile potrafi czytać) ma czas się z nią zapoznać. Tak, jak bez wątpienia zapoznała się radna Wendrowska, która zadała kilka pytań, po których niektóre czoła zrosił pot. Chodziło o powołanie drugiego wicedyrektora MDK. Od 1 kwietnia została nim radna i działaczka PiS Anna Grabek. Zdaniem części radnych jest to skandal. Grzegorz Haraśny domagał się zbadania tej sprawy przez komisję rewizyjną, której przewodniczy Wiesław Boroń, prywatnie tata radnej. 03.04.2011 23:23    33
Wygasi (być może) wojewoda

Wygasi (być może) wojewoda

Radny Rady Powiatu Tomaszowskiego Bogdan Kącki utrzymał swój mandat, który zdaniem prawników Starostwa wygasł mu 2 grudnia minionego roku. Do stwierdzenia jego wygaśnięcia niezbędna była uchwała radnych, dla których sytuacja nie jest oczywista i jednoznaczna. Mandatu więc nie wygaszono. Nie oznacza to jednak końca problemów, byłego członka powiatowego zarządu. Sprawą zajmie się teraz wojewoda, który wyda rozstrzygnięcie w zastępstwie tomaszowskiego samorządu. Jakie ono będzie przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. 03.04.2011 17:42    8
Epidemia? - nie mam pytań

Epidemia? - nie mam pytań

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu przedstawiono radnym Informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu tomaszowskiego w roku 2010. Ciekawa dyskusja niestety się nie odbyła, ponieważ nie padło ani jedno pytanie. Jest to tym bardziej zaskakujące, że wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami i warto zainteresować się stanem kąpielisk. Pięć dostępnych w naszym rejonie kąpielisk było skażonych bakteriami coli przez cały sezon roku 2010, że o sinicach nie wspomnę. Doszło też do kilkudziesięciu zakażeń salmonellozą. A przecież mamy ambicję być regionem turystycznym. Pojawiają się także przypadki zachorowań na gruźlicę, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Także woda w miejskim wodociągu nie spełniała przez kilka miesięcy norm sanitarnych. Na dyskusję dotyczącą tych tematów zabrakło radnym niestety czasu. Woleli go poświęcić na bezmyślne odczytywanie sprawozdania z prac zarządu powiatu pomiędzy sesjami. Do tego sprawozdania jeszcze powrócimy 01.04.2011 14:23    3
Nie wszystko na raz

Nie wszystko na raz

Wiele tomaszowskich ulic znajduje się w stanie katastrofalnym. W komentarzach na naszym forum wciąż powraca temat dziurawych nawierzchni, chodników i nieskutecznych prób naprawy czegoś, czego tak naprawdę, naprawić się nie da. Najczęściej pojawiają się opinie na temat ulic: Oskara Lange, Nowowiejskiej, Legionów, Św. Antoniego, Bartosza Głowackiego, Barlickiego. Wszystkie one należą do Powiatu Tomaszowskiego. Inne powiatowe „arterie” komunikacyjne wymagają też dużych nakładów inwestycyjnych. 17.03.2011 22:04    22
Będą utrudnienia

Będą utrudnienia

Już od poniedziałku Tomaszowianie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu kołowym w rejonie ulicy Jana Pawła II. Będą one miały związek z rozpoczynającą się właśnie największą inwestycją drogową, jaką w tym roku przeprowadzi Powiat na terenie miasta. 16.03.2011 12:47    19
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama