Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:21
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Święto leśnego mordu

Od wczesnych godzin rannych trwa kolejna edycja "Hubertusa Spalskiego". Święto myśliwych od lat budzi liczne kontrowersje i to nie tylko wśród ekologów. Z jednej strony barwna impreza gromadząca dużą liczbę widzów, z drugiej najzwyklejsze w świecie mordowanie zwierząt, dla którego trudno znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie. Zachęcamy do obejrzenia naszego fotoreportażu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ekolog 05.11.2013 10:39
W środę, 16 października uczniowie nowomiejskiej podstawówki spędzili dzień w plenerze - wypuszczali bażanty. Był to program aktywnej edukacji ekologicznej Łowca Polskiego „Ożywić pola”.Uczniowie klas III i V Szkoły Podstawowej ZS w Nowym Mieście wyruszyli w środę na kolejną akcję realizowaną w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej czasopisma Łowiec Polski „Ożywić pola”. Ich zadaniem było wypuszczenie do środowiska naturalnego bażantów zakupionych przez zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Ciechanowie. koordynatorem działań w nowomiejskiej szkole w ramach powyższego programu jest Marcin Świtalski - myśliwy i absolwent nowomiejskiego liceum. Uczniowie wyruszyli rano z klatkami, w których znajdowało się piętnaście samic - kur i pięć samców - kogutów, które miały być wypuszczone w bezpiecznym dla nich miejscu, a także budka dla bażantów i zboże. Zimą będą dokarmiali ptaki. Program „Ożywić pola” stawia przed uczniami wiele celów - jednym z nich jest rozbudzenie wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego i poczucia odpowiedzialności za naturę. (Płońszczak nr 41 23 X 2013) I takie akcje są w całej Polsce nie zawsze połączone z edukacją a co WY pseudoekolodzy robicie dla ochrony przyrody w Polsce?

wiewiórka 04.11.2013 14:22
jak można robić imprezę z mordowania?! TO JEST CHORE! :/

kcuf 04.11.2013 14:21
jak można pozwolić dziecku patrzeć na coś takiego??!! a potem pytania w mediach - skąd w naszym kraju tyle patologii?!

Żero 17.11.2013 09:53
To może lepiej jak całkiem ukryjemy przed dziećmi fakt zabijania zwierząt na mięso. Skąd bierze się kiełbasa, mówmy im dopiero po 21ym roku życia. Nie będzie patologii.

maniek 03.11.2013 11:01
może byśmy tak zakazali jeździć samochodami wówczas nie będzie wypadków drogowych albo może zakaz oglądania telewizji - więcej ruchu mniej chorób i wydanych pieniędzy na leczenie, a może zakaz no nie wiem - może myślenia, wówczas nikt nie wymyśli niczego głupiego :)

... 22.10.2013 13:33
Jakoś nie słyszałem ,żeby "myśliwi " spomogli jakąś szkołę,dom dziecka,pogotowie opiekuńcze zdrowym mięsem z polowania.Mleczarze,masarze,pi ekarze mogą pomagać a pasjonaci łowiectwa NIE ?Widać grabki grabiąw jedną stronę

ekolog 22.10.2013 09:05
to jak już zacząłeś w końcu czegoś się dowiadywać to sprawdź ile płaci się rolnikowi na skupie za kg żywca i spytaj mamy ile płaci za mięso w sklepie :). Co Ty zrobiłeś dla ochrony przyrody w Polsce? To nie greenpace czy nawet wwf przywrócił w tym kraju żubra, odnowił łosia, przywrócił bobra. To nie pseudo ekolodzy realizują projekty przywrócenia cietrzewia czy głuszca w wielu obszarach Polski tylko leśnicy oczywiście nie można ich utożsamiać z myśliwymi ale wsparcie ze strony kół łowieckich często mają i również do nich należą a jak już jesteśmy przy cenach to kilkaset euro Białorusinom za takiego ptaszka żywego zapłacić trzeba. Jeśli ceny są zaniżone wg Ciebie ok podnieśmy je we mnie to nie uderzy ponieważ myśliwym nie jestem nie byłem i raczej nie będę ale powtarzam jeszcze raz od łowiectwa odejścia nie ma i traktowanie ludzi którzy naprawdę dbają o przyrodę jako bezmyślnych morderców przez kogoś kto pewnie w życiu Ekologi Krebsa w ręku nie miał a ochrony przyrody nie rozpoznałby nawet gdyby wyskoczyła zza krzaka i kopnęła go w zadek jest dla mnie niedopuszczalne. Łatwo machnąć emocjonalny artykulik czy wpis krytykujący myśliwych ale ruszyć tyłek do nadleśnictwa kół łowieckich i napisać coś konkretnego o przyrodzie okolic Tomaszowa i Spały i faktycznych dla niej zagrożeniach to już wymaga wysiłku. Jakoś 370 mln złotych strat z zagryzionej zwierzyny ci nie żal?

m&m 22.10.2013 06:32
Co za gosc. Pozloz sie w lesie jak rejtan i powiedz, ze nie dajesz polowac, bo to twoje. Chyba, ze Ci cos odpala, bo to o to chodzi?

21.10.2013 22:57
Człowieku, napisałem ci ceny skupu a ty dalej swoje. Czy ja jakiś mało komunikatywny jestem? Nikt Was nie zmusza do dokarmiania zwierząt a składki sami sobie ustalacie i nikt ich Wam nie narzuca. Chcecie się nobilitować, to pomagajcie chorym dzieciom. Tyle, że ja śmiem twierdzić, że jak ktoś strzela do zwierząt, nie lubi też ludzi.

as 21.10.2013 22:27
to zorjetuj sie ile mysliwy placi za zwierze rzeby mogl zabrac ile kosztuje skladka roczna ile wydaje na dokarmianie zwierzyny a ja ci jeszcze raz mowie ze w tych cenach kupie kazda ilosc darz bor

21.10.2013 22:04
I jeszcze jedno. Najlepiej powiedzieć do kogoś, że się nie zna i nie orientuje. Mówiąc krótko: wpieprzacie moją i 40 milionów Polaków własność, nie płacąc za to godziwego wynagrodzenia. Najzwyczajniej w świecie nas okradacie.

21.10.2013 21:59
Proszę bardzo. Ceny skupu z Białegostoku. Pamiętajmy, że myśliwy ma rabat Białystok ul. Dojnowska 61/1 tel. 85 743 01 80 stan na 30.09.2013 r. Dzik w skórze kl. I do 20 kg 1 zł/kg, 20-75 kg 3 zł/kg, od 75 kg 1,50 zł/kg Dzik w skórze kl. II do 20 kg 1 zł/kg, 20-75 kg 2,40 zł/kg, od 75 kg 1,20 zł/kg Dzik w skórze kl. P/N do 20 kg 1 zł/kg, 20-75 kg 1,20 zł/kg, od 75 kg 0,60 zł/kg Sarna w skórze kl. I 10 zł/kg Sarna w skórze kl. II 8 zł/kg Sarna w skórze kl. P/N 4 zł/kg Jeleń w skórze kl.I 6,50 zł/kg Jeleń w skórze kl. II 5,20 zł/kg Jeleń w skórze kl. P/N 2,60 zł/kg Dziki o masie poniżej 20 kg skupowane są w cenie 1 zł/kg Dziki o masie powyżej 100 kg skupowane są w klasie II ---- Nie dość że jesteście zabójcami, to jeszcze kłamcami.

m&m 21.10.2013 20:57
Jak zazdroscisz, to zostan mysliwym. Nie rozumiem tej, dosyc popularnej w naszym społeczeństwie, zawisci i interesowania sie cudza kieszenia...

21.10.2013 21:08
Błędne rozumowanie. Nie cudzą a własną. To w komunie panowało przekonanie, że Państwowe to niczyje. Skoro dzikie zwierzęta są dobrem wspólnym, to znaczy, że również moim a ja nie wyrażam zgody na ich zabijanie. Jeśli natomiast ktoś to czyni, żeby mieć frajdę, to niech za to płaci mnie, jako właścicielowi. Poczytałem wspomniany wyżej dziennik łowiecki. Co się okazuje? Otóż zaniżanie wagi zwierząt norma. Ocenia się "na oko" albo nawet nie oglądając zabitej zwierzyny. To znaczy, że ktoś mnie kantuje a obrona przed oszustami to nie jest żadna zawiść ale obywatelski obowiązek

as 21.10.2013 21:27
w tej cenie co piszesz ja kupie kazda ilosc i mam prozbe jak się na czyms nie znasz i sie nie orientujesz to nie wprowadzaj społeczeństwa w błąd

21.10.2013 17:58
Zadam konkretne pytanie: skoro zwierzę dzikie, zgodnie z ustawą jest dobrem wspólnym, to ile płaci myśliwy np za upolowanego dzika lub jelenia? Tylko konkrety poproszę i to po odjęciu kosztów polowania. Ile kosztuje kilogram biegającego po wolności zwierzęcia i kto przychody z tytułu polowań konsumuje. Skoro właścicielem jest SP, to kasa powinna trafiać do budżetu.

ekolog 21.10.2013 20:04
Poszukaj w necie, dobra ułątwie ci, nie jestem myśliwym ale za dziennikiem łowieckim, myśłiwy okazuje zwierzyne łowczemu i płaci od 80 do 100% ceny ustalonej w skupie do tego 20% podatku na PIT 8C do tego za badanie weterynaryjne. Spólrzcie ludziska na te zdjęcia myśliwi strzelali samce których w przyrodzie nadmiar, zwykle jeden samiec kryje kilka samic a bezpańskie psy eliminują zwykle samice. Jeszcze dwie sprawy, zabiegi leśników i myśliwych wyeliminowały (szczepionki ) wściekliznę wśród lisów które tak się rozmnorzyły (nie maja wroga) że nie ma siły trzeba je strzelac co proponujesz w zamian? Nie szczepić lisów niech zdychaja a przy okazji zarażają ludzi i zwierzęta domowe? Co z gatunkami inwazyjnymi, np. jenotami? Przy okazji uważam że leśnicy powinni znów zacząć dostawac premie za kazdego zastrzelonego wałęsającego sie psa czy kota. Ludzie nauczyliby się dbać o swoje zwierzęta i skończyłyby sie newsy że np, "dwa psy zagryzły pięciolatka, jego ciałem bawiły się jak szmatą".

21.10.2013 20:15
Zadałem ci konkretne pytanie: ile? A ty mi piszesz banialuki. Jaka to jest cena ustalona w skupie? A jaka jest cena w sklepie? Konkretnie! Same komunały. Jak zaczynają się konkrety to odpowiedzi nie ma. Pytam też kto inkasuje pieniądze? Czy trafiają one do budżetu państwa. Za tym samym dziennikiem łowieckim możemy zacytować, że kilogram dzika kosztuje w skupie od 3,5 do 5 złotych. Łatwo więc policzyć, że 80% procent to 4 złote a podatkiem mnie nie rozśmieszaj. Okazuje się w ten sposób że myślistwo to zabawa nie tylko dla bogatych ale i pazernych.

m&m 21.10.2013 15:57
Przecież procedura jest taka, że się bada mięso i tyle.

m&m 21.10.2013 14:08
Brawo ekolog za mini wyklad dla pseudoekologow

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama