Znamy nazwiska posłów z naszego okręgu wyborczego

  • 14.10.2019, 16:33 (aktualizacja 14.10.2019, 16:49)
  • Mariusz Strzepek
Znamy nazwiska posłów z naszego okręgu wyborczego
Prezentujemy nieoficjalne wyniki wyborów do Sejmu RP w okręgu 10. PiS zwycięża, zdobywając 6 mandatów. Na czerwono zaznaczone osoby, które uzyskały mandat poselski

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP

Wyniki komitetów

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 194 658

56,21%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 54 160

15,64%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 37 930

10,95%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 36 151

10,44%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 23 427

6,76%

Razem 346 326

100%

Kandydaci PiS

Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 MACIEREWICZ Antoni 31 280
2 WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał 25 575
3 TELUS Robert 27 254
4 MILCZANOWSKA Anna Maria 20 451
5 DRÓŻDŻ Beata Zofia 5 439
6 LOREK Grzegorz Andrzej 18 238
7 KUBIAK Dariusz Jan 8 139
8 WENDROWSKA Ewa Beata 7 272
9 MACIEJEWSKI Krzysztof 4 169
10 JANOWSKA Małgorzata Monika 11 599
11 OZGA-FLEJSZER Beata Ewa 3 571
12 WYCZACHOWSKI Waldemar 1 728
13 WOJCIECHOWSKA Martyna Olga 6 724
14 SAŁEK Paweł 9 432
15 WYSOCKA Agnieszka Katarzyna 1 526
16 MISZTAL Dariusz Adam 2 725
17 ZIEMBA Zbigniew Jan 3 630
18 CIECIÓRA Krzysztof Jan 5 906
Razem   194 658

Kandydaci Koalicja Obywatelska

Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 GRABARCZYK Cezary Stanisław 16 357
2 SPÓLNICKA Magdalena Sylwia 11 790
3 RUTKOWSKA Dorota 7 303
4 KLATKA Barbara Ewa 5 879
5 SOKALSKI Jacek Marian 2 380
6 ROŻNIATOWSKI Arkadiusz Paweł 1 137
7 TELUS Robert 1 163
8 KUBA Elżbieta Ewa 676
9 JANIEC Roman Stanisław 223
10 SENEJKO Andrzej Jerzy 223
11 LISTWOŃ Anna Renata 254
12 SIEDLECKI Roman Piotr 738
13 BILSKI Kuba 463
14 TOKARSKI Piotr Sebastian 646
15 WOLIŃSKA Sylwia 311
16 KOWALCZYK Jan Wojciech 212
17 PONIATOWSKA Ewa Justyna 272
18 WĘŻYK-GŁOWACKA Marlena Irena 4 133
Razem   54 160

Kandydaci Lewica

Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 SOWIŃSKA Anita Katarzyna 13 023
2 OSTROWSKI Artur Zygmunt 11 518
3 PANAK Marta 1 627
4 ROZPARA Tadeusz 2 511
5 PTAK Małgorzata Alicja 1 489
6 WAŁACH Małgorzata Dorota 1 591
7 PAWELCZYK Andrzej Krzysztof 412
8 KLEMBA Julia Anna 661
9 LEWANDOWSKI Tomasz 890
10 ZIĘBA Paweł 836
11 BIENIAS Agnieszka 651
12 ROCHMIŃSKI Paweł 210
13 MANDAT Joanna Ewa 394
14 PODPORA Mariusz Łukasz 353
15 SULKA Monika Zofia 284
16 ŻURAW Elżbieta Małgorzata 353
17 JABŁOŃSKI Marek Jerzy 222
18 KOWALCZYK Mariusz Krzysztof 905
Razem   37 930

Kandydaci PSL

Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 KLIMCZAK Dariusz 15 977
2 ŁUCZKOWSKI Tomasz 6 184
3 JĘDRASZEK Teresa Małgorzata 1 323
4 OŚCIK Elżbieta Teresa 1 415
5 MAJEWSKI Henryk 921
6 KĄCKI Bogdan 914
7 CZECHOWSKA Krystyna 1 091
8 FIRST Agnieszka Teresa 1 301
9 WYSZOGRODZKI Zbigniew Stanisław 510
10 GRAŁEK Bożena Maria 601
11 GÓRSKA Alicja Bogusława 494
12 OLSZEWSKA Grażyna Marianna 426
13 WALCZYK Jacek Bogdan 494
14 ŁOŚ Stanisław 833
15 ROBAK Barbara Danuta 638
16 PAZUREK Damian Piotr 308
17 SKORUPA Ewelina 1 018
18 MAZUR Marek Marian 1 703
Razem   36 151

Kandydaci Konfederacja

Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 MARJAN Patryk Piotr 12 875
2 RAK Jacek Krzysztof 1 638
3 FĄK Andrzej 720
4 ZABORNY Piotr Bogusław 556
5 HEINZEL Alicja Anna 1 025
6 WYCHOWAŁEK Paweł 670
7 FLORCZYK Bernadeta Edyta 475
8 BUDKIEWICZ Marcin 637
9 MADEJSKA Wiesława Agata 315
10 SĘK Adrian 1 317
11 CHMIELARSKA Anna Maria 294
12 SYPKA Kamil Mariusz 455
13 KLESKA Katarzyna Ewa 341
14 LISZEWSKA Ewa Barbara 288
15 KOSTRZEWA Mirosław Marian 319
16 GAJDA Jadwiga 511
17 GRABOWSKI Krzysztof Adam 991
Razem   23 427

 

Wyniki komitetów w powiecie tomaszowskim

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 29 020

52,02%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 10 119

18,14%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 702

12,01%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 6 343

11,37%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 3 604

6,46%

Razem 55 788

100%

 

Wyniki komitetów w Tomaszowie Mazowieckim

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 289

45,05%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 7 300

24,75%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 4 359

14,78%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 614

8,86%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 1 936

6,56%

Razem 29 498

100%

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czy
Czy 18.10.2019, 18:54
do PS czy P.S, (a może do PS czy P.S.?)

Nasz język nie jest martwy.
Od 1999 r. wiele się zmieniło. Proponuję wpisać np. w google hasło: zasada 218 pisowni i interpunkcji. I poczytać. To jest obowiązująca zasada, nie zakaz pisania jak kto chce, ale czytający w sprawach istotnych na pewno oceni wiarygodność piszącego.

Ajdejano
Ajdejano 18.10.2019, 18:36
Do "jakub_olczyk".
Szanowny Kolego: dobrze, że chcesz wierzyć w ludzi, ale ta Twoja bezwarunkowa wiara z tych ludzi, doprowadziła do tego, że (jak sam piszesz) wielokrotnie dostałeś po kłębie.
Wniosek: nie bądźmy naiwniakami. Wniosek pomocniczy: koniecznie przeanalizować, którzy cwaniacy, które przestępcze mafie polityczne zrobiły Ciebie najbardziej w konia. Tak, jak w życiu....
Ajdejano
Ajdejano 15.10.2019, 18:23
Do Admina: widzi Pan, jak działa to moje ostatnie zdanie z mojego ostatniego wpisu ?! Jak magiczna różdżka.

A ten "jakub_olczyk" to taki typowy tzw. "prawilnyj" obywatel, tzn. taki który urodził się 3 dni temu i nie kuma, jak wygląda polska i każda inna demokracja. Czasami takich "prawilnych" i naiwnych demokratów, przyjemniaczków (ale nie lewaków) nam potrzeba . Zwłaszcza w kampanii wyborczej.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 16.10.2019, 08:23
Nie urodziłem się 3 dni temu, a polską polityką interesuję się co najmniej od 20 lat. Chcę wierzyć w ludzi, bo bez chociażby odrobiny zaufania nigdy się ze sobą nie dogadamy. A za tą moją wiarę (nie chcę powiedzieć "naiwność"), już parę razy po plecach dostałem ...
Tylko 20 lat
Tylko 20 lat 16.10.2019, 14:19
Cóż to jest wobec wieczności. Ja interesuję się od 40 lat i co najważniejsze nigdy po plecach nie dostałem.
Czy...
Czy... 15.10.2019, 18:57
p. czytał już, co napisałem w tym temacie (ten sam tytuł). Panu urodzonemu znacznie wcześniej życzę jak najszybciej nowej ustawy dot. długości życia... Sobie też.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 15.10.2019, 18:10
Gratuluję wybranym i tym z lewa (bo mi do nich blisko), i tym z centrum, i tym z prawa. Życzę powodzenia w następnych wyborach przegranym (o ile zdecydują się jeszcze raz poddać weryfikacji w głosowaniu). Dziękuję wszystkim głosującym i cieszę się, że z wyborów na wybory frekwencja. Teraz Panie i Panowie Elektorzy oczekuję od Was efektywnej pracy. I do zobaczenia przy urnach za rok (jeśli wszystko będzie szło zgodnie z kalendarzem).
O RANY
O RANY 16.10.2019, 14:17
co roku wybory. Czy tyś się z "czymś innym" na rozum nie pomijał?
Ajdejano
Ajdejano 15.10.2019, 16:55
Do "Pitera Jerzy": wiele lat byłem ministrantem, ale koloratka mi nie grozi.
Wielu, bardzo wielu ludzi znam, bo żyję już dłużej niż to ustawa przewiduje . W różnych instytucjach, urzędach i ustrojach politycznych się przewinąłem, ale nie uważam siebie za alfę i omegę.
Jednak, nie uważam, abym musiał trzymać mordę "w kubeł" tylko dlatego, że np. takim, jak Ty, "cóś" w moich występach się nie podoba.

Puściłeś swoim wpisem takiego pod kołdrowego, śmierdzącego bączka i co z tego twojego bączka wynika ?! A wielkie JAJCO!!!
Takie bączki nikomu nic nie mówią.
Jak nie potrafisz nic konkretnego bąknąć, czyli jasno wyłożyć swoje poglądy - to lepiej nie pisz NIC!!!
Chyba, że jesteś taki zwykły cicho-ciemny spryciula: tak ogólnie komuś dołożyć, ale samemu się nie pokazywać. Takich spryciuli wokół nas jest multum.
My, policja - już mamy twoje IP.
Rks
Rks 15.10.2019, 14:07
Lewica - 93,24%, Prawica - 6,76 . Słabo to wygląda, ale jest postęp. Cała nadzieja w młodzieży, która na poziomie 22% poparła Konfederację.
Ajdejano
Ajdejano 15.10.2019, 13:52
Do "TW" poniżej: jak ten Twój idol "...jest prawdziwym politykiem...." , to ja jestem księdzem biskupem. I wtedy - wszystko się zgadza.

PS. To zwykły chłopocyna z prowincji, dobrze radzący sobie w swoim życiu poprzez wybranie "polytycnej" drogi, która nie wymaga specjalnego , fizycznego, ale i umysłowego wysiłku, a jedynie takiego lokalnego, cwaniackiego sprytu. I ten "prawdziwy polityk" właśnie taki spryt posiada. Dlatego, nigdy nie będzie takim drugim: Piłsudskim, Paderewskim, a nawet: tylko Kaczyńskim (Kaczyńskimi).
A w drugą stronę: lepiej, aby nie trzeba Jego kiedyś zrównywać np. z takim spryciulą TW Bolkiem.

Pozdrowienia od starego czekisty.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 15.10.2019, 17:32
Ty oczywiście jesteś niezwykłym chlopocyną prowincji.
Buziaki 😎
Pitera Jerzy
Pitera Jerzy 15.10.2019, 15:39
Ajdejano ty uważaj żebyś nie obudził się z koloratką pod szyją. Czytam komentarze i widzę że ty jesteś alfą i omegą w polityce, wszystkich znasz, wszystkich potrafisz ocenić szkoda że nie samego siebie. Zdejmij klapki i poszerz horyzonty.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 15.10.2019, 17:26
Oceniac samego siebie najtrudniej. Najłatwiej innym ubliżać, a do tego przed monitorem kiedy w morde dostać nie można.
TW
TW 15.10.2019, 11:24
Jedyny wygranym z Tomaszowa Mazowieckiego jest Darek Klimczak, który jest prawdziwym politykiem naszego regionu.
PSL sprzedawczyki
PSL sprzedawczyki 15.10.2019, 13:17
Ta. Prawdziwy polityk... Śmiech
świadomy
świadomy 15.10.2019, 10:16
Ostatni raz byłem na wyborach. Nazwiska, które zobaczyłem wszystko mi wyjaśniły. Rozumiem, że naród głupieje ludzie są coraz bardziej podatni na manipulacje, ale takie nazwiska jak Grabarczyk, Klimczak, którzy mają tyle za uszami co nie jeden gangus dostają mandat od społeczeństwa to powoduje, iż od dziś nie chodzę na wybory i daje sobie spokój z tą Polityczną Żenadą ponieważ nie mogę spokojnie patrzeć na jakąś Jachire dziewczynę bez mózgu.
zawiedziona
zawiedziona 15.10.2019, 11:03
Nawet Panią KLATKA pogardzili a oddali głos na Grabarczyka, żenada!
Robi
Robi 15.10.2019, 10:52
Zapomniałeś wymienić Macierewicza, chociaż powinien być pierwszy na tej liście.
wyborca
wyborca 15.10.2019, 07:41
a pani z wypowiedziami 'Pani nie wie co ja rozumiem a czego nie rozumiem" nie, oj ale strata ha,ha
wyborca nieudaczników
wyborca nieudaczników 14.10.2019, 23:03
Pani Robak to na Wójta do Rokicin (z takim poparciem) powinna startować. Tylko zdjęcie na plakaty, trzeba trochę podretuszować (to z I komuni) wrzucić na plakaty :-)))
józek
józek 14.10.2019, 21:45
To już obwodnice mamy - Pan Macierewicz na pewno poprzez petycje :)
Włodek G.
Włodek G. 14.10.2019, 21:31
Dariusz Klimczak!!! Super, że ten młody człowiek znalazł się wśród posłów. Serdeczne gratulacje.
smiech
smiech 15.10.2019, 10:19
Przecież to aferzysta i kombinator jakich mało! Załatwiał posadkę swojej 25 letniej narzeczonej parę lat temu w dobrym miejscu ;-)
żenada!
w
w 14.10.2019, 20:57
"Kandydaci PiS poz. 3 TELUS Robert 27 254 głosów
Kandydaci Koalicja Obywatelska poz. 7 TELUS Robert 1 163 głosów"
Panie redaktorze czy to jest ta sama osoba.
aa
aa 14.10.2019, 22:56
To zbieżność nazwisk i imion. Bywa. Dodajmy, że ten z PiS-u to parlamentarzysta, a ten z PO - nie.
Anonim
Anonim 14.10.2019, 22:18
To samo przyszło mi na myśl
Ajdejano
Ajdejano 14.10.2019, 19:46
Do "qwery" 19:32 na różowo i o tym z 19:33: nie mam pewności, czy z Tobą można normalnie dyskutować. te Twoje wpisy - jakiś taki nie zborne - bez sensu. Może jednak, trochę uspokój się, albo przestań już chlać, albo ćpać.
qwery
qwery 14.10.2019, 19:53
No to.. Szczęść Boże!!! :D
qwery
qwery 14.10.2019, 19:33
Dobrze że "cage" nie weszła lol
Ajdejano
Ajdejano 14.10.2019, 19:30
Do "qwery" : widzisz - Twój mentor "Vlad_Palovnick", jakoś nie kwapi się do wspomagania Ciebie, ale ten lokalny cwaniaczek czeka: co będzie dalej w tej idiotycznej dyskusji. I potem wysili się i napisze to, czego świat jeszcze nie przeczytał (oczywiście nie duży świat, ale lokalny świat tomasiówka i okolic) . I będzie się cieszył, jak małe dziecko ze swojego "sukcesu".
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 14.10.2019, 21:50
Lokalni cwaniaczkowie wywodzą się z bazarkowych stoisk z warzywami. Ja od zawsze byłem lemingiem.
Buziaki 😎
Niejur
Niejur 14.10.2019, 19:21
dobrze ze sie ta cazyca spaly WENDROWSKA nie dostała!!!!!!!!!!!
##
## 15.10.2019, 20:44
Nawet Ziobro nie pomógł , super nie sympatyczna , nadęta
Tom
Tom 14.10.2019, 20:15
Szkoda że nie weszła, może Pałac Carski w Spale byłby odbudowany...
Zbulwersowana
Zbulwersowana 14.10.2019, 18:59
Jakim cudem ten p.... Macierewicz został posłem naszego okręgu jak nawet raznie było go w biurze !!!!!!!!
Ajdejano
Ajdejano 14.10.2019, 18:57
Do "qwery": muszę Ci wyjaśnić, że mój pogląd na politykę nie ogranicza się tylko do tego, że jak ktoś jest starym grzybem w polityce - to na "pohybel" jemu. I dlatego, mój wpis poniżej (S) dotyczy właśnie takiego faceta, który kiedyś walczył i siedział w ***, m.innymi i po to, abyś Ty teraz mógł wytrząsać się na twoich przeciwnikach "polytycnych".
qwery
qwery 14.10.2019, 19:25
Walczył, siedział ale udowodnił, że do polityki się już nie nadaje... iIe ludzi wyjechało z kraju? Gdzie widzisz sukcesy? "Wytrząsasz" zacytowałeś.. Jednak denerwuje was internet hyhyh. Nie tylko TVP stary wygo...

Pozostałe