Lechia jednak z licencją

  • 07.07.2020, 17:16 (aktualizacja 09.07.2020, 17:11)
  • Mariusz Strzepek
Lechia jednak z licencją
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych I grupy III ligi przyznała Lechii Tomaszów Mazowiecki licencję upoważniającą do występów w rozgrywkach o mistrzostwo I grupy III ligi w sezonie 2020/2021. Tym samym zielono-czerwoni spokojnie mogą przygotowywać się do startu rundy jesiennej.

Działacze Lechii uzupełnili niezbędne dokumenty i tym samym Klub spełnił wymogi przepisów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Swoje mecze w roli gospodarza zielono-czerwoni będą rozgrywać oczywiście na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów w Tomaszowie Mazowieckim.

Nie wiadomo jeszcze ile drużyn dokładnie rywalizować będzie w I grupie. Na ten moment po uwzględnieniu awansów drużyn z IV ligi (mazowieckiej, łódzkiej, podlaskiej, warmińsko-mazurskiej), braku spadków z III ligi, awansu Sokoła Ostróda do II ligi i pewnego spadku z II ligi Legionovii Legionowo, I grupa III ligi liczy 22 zespoły. Może ona się powiększyć do 24 drużyn, ponieważ o utrzymanie w II lidze walczą jeszcze: Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków. Inauguracyjną kolejkę rozgrywek zaplanowano na weekend 8/9 sierpnia.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PLN
PLN 07.07.2020, 22:57
A mnie zastanawia brak strategicznego sposora . Miała go mieć pilkarska Lechia no i Arena Lodowa . Cisza . A bez tego to tylko wizje kreślone kredą i obiecane fiołki w listopadzie
Czy Państwo Polskie jest bez sensu? I dla kogo?
Czy Państwo Polskie jest bez sensu? I dla kogo? 07.07.2020, 18:10
Biorąc pod uwagę jednynie biznesowe wylicznia Państwo Polskie w 1918 roku było bez sensu. Takie są fakty. W tym dokumencie który Polsat z TVP zrobiły na podstawie jedynie archiwalnych oryginalnych materiałów z tamtych czasów, przy skrupulatnych konsultacjach narracji z historykami od prawa do lewa, w dokumencie „Niepodległa” padło: 3 miliony ludzi w graniacach Państwa Polskiego głodowało...

W Tomaszowie – wprowadzone przez Rosje (głowny rynek zbytu lokalnego włókiennictwa), cła (a że zostaną wprowadzone było pewne),wprowdzone przez Rosję cła doprowadziły większość tutejszych fabryk (poza Wistomem, który wystarował 3 lata przed wojną jako zupełnie inny przemysł), większość fabryk staneła na skraju bankructwa. Piesch na pewno, ale i Landsbergi cienko przędli, gdyby do wojny doszło z 5 lat później doszło by do bankructwa i nie byłoby potem z czego tworzyć Tomtexu i Mazovii, bo przed wojną bankructwa zwykle poprzedzały pożary z nadzieją na wyciagnięcie jakiejś kasy od ubezpieczalni.

Co to ma do rzeczy? Ano to, że o niektóre sprawy wlaczy się bez wzgledu na wszystko.

Można oczywiście machnąć ręką, po co trud skoro szanse małe...

Albo łeeeee na pewno się nie uda.
Albo he he he, ale dziad w tych samych korkach 7 sezon. A w Łodzi to mają to, a w Warszawie to mają tamto, a o Berlinie w ogóle nie wspominając.

Można. Na klub, na małżeństwo, na życie.

Części społeczeństwa głosującej na Prawo i Sprawiedliwość zarzuca się roszczeniowość. Moim zdaniem jest odwrotnie, to właśnie postkomuna wchodzi tylko tam gdzie coś moża ze wspólnego zabrać.

Zastanawiam się czasem kiedy powstało powiedzonko „jak zarbić by się nie narobić” które powstarzał co drugi odcinek „Klanu” Jerzy Chojnicki (mąż aptekarki), który sam prowadził firmę budowlaną. I to chyba były lata 90-te(?)

To nam ciąży do dziś. W Tomaszowie widać to jak w soczewce. Do 2014 roku absolutny brak jakichkolwiek działń. W każdym obszarze. Gdyby Lechia wtedy miała takiego Zdonka przez dwa lata, już by nie było klubu.

Także dziękuję obecnym władzom Miasta za interwencje. Ten 2014 rok w naszym Mieście postrzegam jako narodową pobudkę. Rok później nastąpiła w całej Polsce, efekty widać właśćiwie każdego roku. Trzymam kciuki, że i Lechię uda się uratować i za 2 lata będzimy wszyscy się cieszyć w jej setne urodziny.

Po prostu dziękuję.
coś tam kojarzę
coś tam kojarzę 07.07.2020, 22:54
O ile dobrze pamiętam to "stara" Lechia upadła w 2004 roku. Na jej miejsce powstało Stowarzyszenie, które przejęło herb, barwy itd.
Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 19:58
Gościu: widać, że masz jakieś historyczne zacięcie, "cóś" tam tej historii Polski przeczytałeś i też - "cóś-tam" napisałeś.
I trzeba było wyrzucić wszystko z Twojego wpisu, za wyjątkiem ostatniego akapitu ??? Chodziło Tobie o pochwalenie obecnych władz miasta ? Trza było to napisać bez tej wielkiej historycznej otoczki i innych wywijasów.

Ja też chwalę władze miasta za wiele ruchów, ale na razie wstrzymuję się od łączenia uratowania LECHII z działaniami władz miasta, bo nie przeczytałem na ten temat informacji. Jeżeli taki informacje masz - to się nimi pochwal.
Do alejajo
Do alejajo 08.07.2020, 16:19
Alejajo chodzisz na Lechię czy tylko chcesz komuś przywalić. Ciebie nie interesuje klub tylko władze. Także wyPAD

Pozostałe