Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 14:13
Reklama
Reklama

Czy Tomaszów jest miastem bezpiecznym

Czy Tomaszów jest miastem bezpiecznym? Zapewne każdy z nas ma własną opinię na ten temat. Często daje się słyszeć głosy o tym, że w naszym mieście zagrożenia czają się praktycznie za każdym rogiem. Duży poziom ubóstwa i olbrzymie dysproporcje w sferze socjalnej rodzą frustrację, która wielu młodych ludzi sprowadza na drogę przestępczą. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego radni mieli okazje zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności tutejszej Komendy Policji. Często jednak liczby z oficjalnych statystyk wydają się żyć swoim własnym, administracyjnym życiem.

Na drodze

 

Tomaszowska Policja odnotowała w ubiegłym roku na drogach naszego powiatu 268 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 21 osób a 364 odniosły obrażenia. Zgłoszono także 1270 kolizji drogowych. Zatrzymano ponad sześciuset nietrzeźwych kierujących. Nałożono 2670 mandatów na kwotę 820 tysięcy złotych.

 

- Po Tomaszowie jeździ się tragicznie – mówi pan Marian, taksówkarz z ponad 20 letnim stażem. – Przede wszystkim umiejętności i brak wyobraźni kierowców przyczyniają się do tego, ze jest naprawdę źle. Wymuszenia pierwszeństwa, nieumiejętne parkowanie aut, które kierowcy stawiają gdzie popadnie. Ludzie nie znają elementarnych zasad poruszania się po rondach. Do tego brak kultury. Ja proszę pana kilka lat temu jeździłem na taryfie w Niemczech. Nie wyobrażam sobie, by ktoś tam nie wpuścił próbującego włączyć się do ruchu innego auta. Ludzie inaczej są wychowani. Starają się sobie i innym życie ułatwiać a nie utrudniać.

 

- Stan dróg jest fatalny  – dodaje Radek, 35-letni kierowca Toyoty. - Nie wiem czy ktoś za to odpowiada. Zamiast kierowców karać mandatami, powinno się karać odpowiedzialnych za utrzymanie w należytym stanie jezdni. To jakaś katastrofa. Z roku na rok nie jest lepiej tylko gorzej. Robi się jakieś osiedlowe uliczki a tymi głównymi się nie da jeździć. Dziura na dziurze. Jednego dnia załatają, następnego pojawia się znowu.  

 

- Niebezpieczeństwo na drodze stwarzają idioci za kierownicami – uważa Agata. – Jeżdżę sporo i widzę, jak w niektórych miejscach pędzą i wyprzedzają na trzeciego. Najgorzej chyba jest na Szerokiej, Grota Roweckiego, Popiełuszki, Legionów i Oskara Lange. Dziwi mnie, że nigdy nie widziałam patrolu na tych ulicach. Na ulicy  Grota Roweckiego kierowcy ciężarówek pędzą jak szaleni a przecież to środek miasta. Dzisiaj na rondzie kierowca PKS wyjechał mi tuż przed maską mojego auta, mimo ze byłam w ruchu okrężnym.

 

Sporym problemem są nietrzeźwi rowerzyści. Stanowią oni niemały odsetek wszystkich zatrzymanych na „podwójnym gazie” kierujących. Policjanci podkreślają, że pijak na rowerze stanowi takie samo zagrożenie, jak upojony alkoholem kierowca auta.

 

Kryminalni

 

W minionym roku odnotowano 3085 przestępstw, z których wykryto 2084. Znajdują się wśród nich nie tylko tak groźne czyny jak zabójstwa, rozboje, kradzieże, gwałty czy włamania. W ogólnej liczbie znajduje się m.in. około 200 „przestępców” alimentacyjnych.

 

W 2011 roku na terenie działania tomaszowskich „kryminalnych” dokonano 4 zabójstw. Sprawcy zostali w każdym z przypadków wykryci. Zgłoszono dwa gwałty. Jeden ze sprawców został wykryty. Niska liczba tegom typu przestepstw wiąże się najprawdopodobniej  z faktem, że większość przypadków nie jest Policji zgłaszana.

 

Ponad 100 przestępstw miało związek z substancjami niedozwolonymi.  Pamiętać jednak należy, że liczba podana w statystyce nie jest równoznaczna z liczbą ujętych dilerów. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione.

 

Największa liczba przestępstw kryminalnych to przestępstwa przeciwko mieniu. Odnotowano ich blisko 1000. Niestety w tym przypadku wykrywalność jest zatrważająco niska. Na 368 przypadków kradzieży z włamaniem wykryto jedynie 80 przypadków.   

 

Wobec wykrytych i ujętych sprawców przestępstw w 47 przypadkach sad zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

- O jednym przypadku zgwałcenia słyszałam – opowiada Monika, bywalczyni tomaszowskich dyskotek. – Ponoć dokonał go ochroniarz z dyskoteki. Jest to tym bardziej denerwujące, że gwałcicielem był człowiek, którego zawodem jest dbać o nasze bezpieczeństwo. Właściciele lokali naprawdę powinni zastanawiać się kogo zatrudniają. Czy przypadkiem nie są to jakieś naładowane sterydami agresywne i bezmyślne osiłki. Po tym zdarzeniu zaczęłam się autentycznie bać. Tym bardziej, że dużo się mówi też o pigułkach gwałtu i różnych dziwnych historiach. Drinków swoich w każdym razie pilnuję.

 

- Kilka miesięcy temu zostałam okradziona – skarży się pani Wanda.– Zgłosiłam sprawę Policji. Panowie przyszli, przesłuchali mnie, spisali. Po jakimś chyba miesiącu dostałam powiadomienie o „umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawców”. Teraz chyba policjanci czekają aż złodzieje zgłoszą się sami i przyznają do dokonania kradzieży. Zmarnowany tylko czas. Nie wiem nawet, czy przesłuchano sąsiadów.

 

- Narkotyki są wszędzie i nie ma problemu, by je kupić – śmieje się Bartek.- Dyskoteki, kluby. W szkołach się nie handluje raczej ale zawsze jest ktoś, kto wie od kogo i co można kupić i za ile. Walka z narkotykami to fikcja. A zamykanie licealisty za to, że ma przy sobie torebkę z trawką, to największa głupota.

 

- Miasto oceniam tak jak inne – komentuje pani Jadwiga.– W nocy po mieście nie chodzę, bo się boję i nie mam takiej potrzeby. Jak wybiorę się w odwiedziny do dzieci, to wnuczek odwozi mnie samochodem i odprowadza pod same drzwi. Wydaje mi się natomiast, że najbardziej niebezpiecznie jest jednak na osiedlach niż w centrum miasta. Szczególnie latem. Całe noce snują się i awanturują różni tacy pod blokami. Policja pojawia się tu u nas rzadko. Nawet jak człowiek zadzwoni, to przyjeżdżają po godzinie.

 

Dużą liczbę wykrytych przestępstw popełniły osoby niepełnoletnie. Zanotowano ich w minionym roku 177, czyli o 30 mniej niż rok wcześniej. W poszczególnych kategoriach przestępstw popełnianych przez nich znajdują się pobicia, rozboje, włamania i kradzieże.

 

- Moi rodzice cale życie przepracowali i niewiele z tego mamy – mówi 15-letni Marcin. -  Teraz pracuje dorywczo tylko ojciec. Bywam głodny, więc zdarza się, że coś ukradnę w supermarkecie.

 

- Zacząłem kraść, kiedy miałem 13 lat. – dodaje o 5 lat starszy Sebastian.– na początek drobne rzeczy z kieszeni koleżanek i kolegów w szkole. Nie zawsze robiłem to z chęci zysku. Często ważniejszy był ten dreszcz emocji. Było tak, że nie było dnia abym czegoś nie ukradł. Życie nie jest sprawiedliwe. Wystarczy popatrzeć jakimi samochodami jeżdżą moi trochę starsi  koledzy. Nie wszyscy maja bogatych rodziców. Też kiedyś będę jeździł takim „statkiem”.  

 

Niebieska karta

 

W rozmowach z mieszkańcami miasta często przewija się wątek mówiący o tym, że policja jest mało widoczna, że czas oczekiwania na interwencję jest zbyt długi. Tymczasem policjanci nie mają czasu ścigać prawdziwych bandytów i złodziei, bo jeżdżące w mieście patrole swój czas poświęcają „domowym bokserom” i wylegującym się na miejskich chodnikach i trawnikach pijaczkom.

 

W 2011 roku policjanci z wydziału prewencji podjęli ponad 12 tysięcy interwencji. Blisko 4 tysiące to interwencje domowe, często z alkoholem w tle. Sporządzono 242 tzw. „Niebieskie karty”.   

 

- U moich sąsiadów interwencje policyjne zdarzają się dosyć często -  komentuje pani Wanda. – Nie wiem ile razy już tu przyjeżdżali. Ten człowiek, który tu mieszka, nadużywa alkoholu. Wcześniej mieszkał z matką ale wyprowadziła się, bo ją bił, jak przychodził pijany do domu. Matka się wyprowadziła, to wprowadził konkubinę z dwójką dzieci. Teraz bije tą kobietę ale wydaje mi się, że ona nie jest mu wcale dłużna.

 

- Moi sąsiedzi to nie jest żadna tzw. „patologia” – mówi nam Jacek.– Facet ma firmę, dobry samochód, żonę i dwójkę niezwykle sympatycznych dzieciaków. W domu go prawie nie ma. Widzę jak wychodzi rano i wraca w nocy. Zdarza się jednak, że wypije i wtedy zaczyna zaprowadzać porządki w domu. Wtedy przyjeżdża patrol i go zabiera. Później znowu jest kilka miesięcy spokój.

 

*****

Jesteśmy ciekawi waszych opinii. Czy uważacie, że Tomaszów jest miastem bezpiecznym? Zachęcamy Was do udziału w dyskusji oraz głosowania w naszej nowej sondzie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Imię i nazwisko 09.03.2011 22:39
może w końcu Ci "tomaszowianie wyginą" i będzie się wszystkim żyło dobrze i dostatnie :)

SH 07.03.2011 15:41
Wg. mnie dużo łatwiej dostać w Tomaszowie niż "w każdym innym mieście".

zxc 07.03.2011 12:40
tak samo jak w każdym innym mieście.. nie trudno w łeb dostać za friko. wszędzie znajdą się idioci którzy szukają wrażeń.. nie chodzi tu że ktoś nosi dres czy szerokie spodnie.. stereotypy są dla ludzi bezmyślnych. w każdych kręgach znajdzie się ktoś kto jest nadpobudliwy albo lubi sobie coś uszkodzić.

MIESZKANIEC OSOBA MYŚLĄCA !! 07.03.2011 00:28
Strach nie strach ITP gadanie głupot w każdym mieście jest to samo . A od dresów to się ludzie Odpier...lcie w czym wam przeszkadza taki ubiór ?? Noszą takie ciuchy bo są bardzo wygodne a wy jak widzicie dresa to od razu " wandal , osoba agresywna chuligan , związek z narkotykami itp " Nie macie o tym pojęcia a się najbardziej udzielacie !!!! :$

SH 06.03.2011 09:55
Wiadomo, że nie jest bezpieczny... oczywista oczywistość. Ale takie tutaj zaściankowe społeczeństwo- wystarczy być mężczyzną i mieć długie włosy żeby przyszli rycerze ortalionu i zapytali o to czy mamy jakiś problem. Jak dla mnie nawet okrzyknięta złą sławą Łódź jest bezpieczniejsza od Tomaszowa. Wielokrotnie chodziłem nocami przez Łódź i NIGDY nie miałem problemów, czego niestety o Tomaszowie nie mogę powiedzieć. Pozostaje się tylko wyprowadzić do np. Poznania. Tam jak studentom mówisz o tym, że w nocy możesz dostać za darmo po buzi to patrzą na Ciebie jakbyś przybył z innej planety...

jak kazde 05.03.2011 11:21
jest niebezpieczne jak kazde inne miasto w tych czasach!i po co dyskutowac?!sa miejsca jak parki mniej zamieszkale okolice itd itd ale to normalka w kazdy miescie,dopoki zyja miedzy nami ŹLI ludzie to nie ma co liczyc na poprawe,a TACY zawsze beda!a policji nie postawimy wszedzie,zwlaszcza,ze policja jezdzi nocami,bo wola byc ostrozni w spacerkach!

azor 04.03.2011 22:59
nie ma to jak modny dres fura itp

egon 04.03.2011 15:35
po mieście to strach bez kija chodzić

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama