Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:43
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Trybuny muszą poczekać

Prezydent Rafał Zagozdon odrzucił wniosek komisji Budżetu i Działalności Gospodarczej, zgłoszony przez Tomasza Trzonka a dotyczący przygotowania dokumentacji technicznej przebudowy trybun na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej. Działacze Lechii, kibice, piłkarze, sponsorzy oraz oczywiście sam wnioskodawca czują się ta decyzją rozczarowani. Nie dają jednak za wygraną. Trzonek zapowiada, że wniosek wróci i to już podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Ile wniosków złożyła Komisja Budżetu i Działalności Gospodarczej złożyła do tegorocznego budżetu miasta?

W sumie było ich 9, w tym jeden złożony przeze mnie, popierany przez stowarzyszenie KP Lechia 1923, dotyczący wykonania dokumentacji technicznej budowy nowych trybun na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej.  Żeby było jasne. Nie chodziło o budowę ale o kwotę 127 tysięcy na przygotowanie dokumentacji, umożliwiającej rozpoczęcie inwestycji w przyszłym roku. Pieniądze na ten cel znaleźliśmy, zdejmując inwestycję pod nazwą „przebudowa kortów tenisowych”. 

 

Czyli wniosek o przygotowanie dokumentacji…

Był ale upadł.

 

Co to znaczy?

To znaczy, że pan prezydent Rafał Zagozdon mój wniosek odrzucił. 

 

Jak uargumentował swoją decyzję?

W taki sposób, że nie ma zabezpieczonych środków na wykonanie tej inwestycji oraz, że jedna inwestycja, w postaci boiska o sztucznej murawie jest już realizowana, co nie jest do końca prawdą, ponieważ jest odłożone jedynie 1,4 miliona złotych i czekamy na pieniądze z województwa, gdzie jesteśmy wpisani na listę rezerwową. Budowa boiska o sztucznej nawierzchni jest również bardzo potrzebna i nasz Klub bardzo mocno lobbuje w Urzędzie Marszałkowskim na rzecz przyznania naszemu miastu dotacji. Rozmawiamy m.in. z przewodniczącym Markiem Mazurem w tej prawie i wicemarszałkiem Klimczakiem.  Ale przecież to nie my powinniśmy tę sprawę lobbować. Z tego co mi wiadomo, w Urzędzie Marszałkowskim poza nami w sprawie tego boiska jeszcze nikt z Tomaszowa nie był. Jesteśmy na liście rezerwowej i jak w sporcie, jak się jest rezerwowym, to trzeba się rozgrzewać. Trener pozwoli na wejście ale trzeba się pokazać. Jak się usiądzie z tyłu na ławce, to może nas nawet nie zauważyć i nasze miejsce zajmie wtedy ktoś inny.

 

A nie wydaje się Wam, że to pan Prezydent ma rację? Może przebudowa samych trybun nie ma najmniejszego sensu? Może należy przygotować kompleksowy projekt zagospodarowania całego obiektu przy ulicy Nowowiejskiej?

Czy Pan to widzi, że miasto kiedykolwiek będzie stać na wydatkowanie 20 albo 30 milionów złotych na ten cel?

 

Myślę, że jest to możliwe

Pod warunkiem, że uzyskamy wsparcie funduszami unijnymi. A my nawet rewitalizacji jeszcze nie mamy.

 

Jest to możliwe np. w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego.

Musielibyśmy najpierw takiego inwestora znaleźć.

 

Myślę, że i to jest możliwe, żeby nie pokazywać palcem, bo nie jest to moje zadanie.

Pytanie jeszcze czy miasto poszłoby na taką formę współpracy. Pyta pan czy prezydent ma rację? Oczywiście, że nie ma. Budowa całego kompleksu potrwa kilka lat. A my awansujemy do III ligi za kilka miesięcy.  Ktoś powie, że trybuna niczego nie rozwiąże. Oczywiście, że rozwiąże, bo pod nią powstaną pomieszczenia socjalne, dzięki którym wyprowadzimy drużyny z budynku OSIR.  Dopiero wtedy będzie można robić przebudowę głównego budynku przy Nowowiejskiej. Jeżeli teraz nie zbudujemy tej trybuny, to przyjedzie pan delegat ze związku piłki nożnej i…

 

Pozwoli Wam warunkowo grać.

Może dwa lata, a co potem?

 

Wybuduje się trybunę, jako jeden z etapów dużej inwestycji.

Nie wyobrażam sobie zrobienia tego w dwa lata, gdy nie uchwali się w tym budżecie dokumentacji. Nie jestem aż tak wielkim optymistą. Jeśli nie uchwalimy i nie przygotujemy dokumentacji w tym roku, to wydłuży nam się to do 6 lat.

 

Dwa lata warunkowego grania na obecnym powinno wystarczyć. Później znowu spadniecie do IV ligi i sprawa rozwiąże się sama.

O to, że nie spadniemy jestem wyjątkowo spokojny. Celem naszego sponsora jest osiągnięcie nie trzeciej ale pierwszej ligi. Dzisiaj możemy organizować mecze, w których uczestniczyć może do 1000 widzów. W wyższych klasach rozgrywkowych będzie ich więcej. I co wtedy.

 

Są tarasy widokowe po drugiej stronie ulicy Nowowiejskiej. Można tam sprzedawać ekskluzywne miejsca siedzące albo gabinety widokowe z cateringiem i hostessami. Wiem, że na boiskach ekstraklasy takie funkcjonują.

Możemy oczywiście się również trochę pośmiać ale za chwilę nie będzie nam wcale do śmiechu. Policja nie będzie traktować nas „z przymrużeniem oka” a prokuratura, gdyby coś się stało podczas meczu nie będzie z nami dowcipkować, tylko pociągnie do odpowiedzialności prezesa klubu oraz kierownika ds. bezpieczeństwa, czyli w tym przypadku mnie.  Nie miasto, nie OSiR i nie pan Zagozdon  ale klub odpowiada za bezpieczeństwo na imprezie. Klub w wyborach poparł pana prezydenta, bo liczyliśmy, że pan prezydent będzie popierał Klub.

 

Czujecie się rozczarowani?

Bardzo rozczarowani. Osobiście jestem rozczarowany ale podobnie czują kibice, którzy wyrażają to m.in. na naszej stronie internetowej. Byłem przy rozmowie, kiedy prezydent prezentował działaczom klubu wizje modernizacji stadionu. Myślałem, że to będzie na jakiś zasadach partnerskich. My nie możemy czekać do 2014 roku, kiedy inwestycja jest wpisana do wieloletniego Programu Inwestycyjnego.  My musimy mieć inwestycje już teraz.

 

Jesteście w „gorącej wodzie kąpani”. Tak nie można. Inwestycje planuje się do przodu na wiele lat. Inaczej powstałby chaos i co 4 lata kolejni radni chcieliby realizować wciąż nowe pomysły.

Zostałem radnym po to żeby budować a nie rozbierać. To po pierwsze. A po drugie budować należy to, co społecznie jest potrzebne. A stadion i trybuna są potrzebne.

 

Więc co dalej?

Teraz oczekujemy na zmianę decyzji prezydenta oraz, że korty nie zostaną realizowane a w to miejsce przygotowana zostanie dokumentacja trybuny.  Tenis to sport elitarny dla nielicznych i trzy korty, które są funkcjonują. Trybuna natomiast została zamknięta przez policję i nadzór budowlany i praktycznie jej nie ma.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

AdiGol 14.03.2011 20:33
Gdyby Pan Rafał kazał Wam skoczyć z wierzowca to pewnie wszyscy "Lechici" by to zrobili...

jadzia 10.03.2011 23:39
zmięcie przedstawiciela Trzonka to i trybuny beda a tak to lipa

Kibic 07.03.2011 20:24
Zejdźmy na ziemię, Tomaszów nie ma tradycji piłkarskich. Siatkówka, łyżwiarstwo szybkie, lekka atletyka, kręgle i wiele innych, ale na pewno nie piłka nożna. Po co nam te trybuny. Powiem więcej - nie stać nas na taki rozmach inwestycyjny. Pan Trzonek lekką ręką chce wydać pieniądze publiczne, bo sobie ubzdurał, jakiś stadion. Sprzedać to jak jest chętny. Większość klubów na całym świecie jest w rękach prywatnych (lub sponsorów). Lechia ma być klubem miejskim?A co w zamian? Bójki pijanych kibiców?. Policja pilnująca pijanych pseudo kibiców zamiast uczciwych obywateli? itp Spirala, która się nakręca za nasze pieniądze. Panie Trzonek komu potrzebny ten stadion - niech płaci. Od pieniędzy publicznych - proponuję się trzymać z daleka.

ajdejano 28.02.2011 18:58
Do antosia: "miszczu" - to nie my napinamy - tylko właśnie radni nas napinają. A napinają nas z powodu swojej głupoty, cwaniactwa i nieróbstwa. Bo to nie moja wina, że w Tomaszowie jest - jak jest, tylko tych naszych - pożal się Boże - przedstawicieli. Jeśkli ktoś pcha się do władzy, do reprezentowania innych - to nawet w takim zasiarczonym Tomaszówku powinien coś sobą reprezentować. I właśnie typowwym przykładem takiego niekompetentnego radnego- bezradnego jest właśnie radny Trzonek. Jego jedynymi zadaniami w tej kadencji będzie: - głosowanie na sesjach tak jak mu każą chłopcy z szajki pt. SLD, - ustawianie się do zdjęć w gazetach przy okazji różnych imprez sportowych. Poza tym: jeżeli ty również podajesz tylko swoją ksywkę "antoś" - to też możesz sam do siebie mówić: "ty trollu internetowy bez nazwiska i honoru" . Z proletariackim pozdrowieniem ajdejano. Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się !!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!

antoś 28.02.2011 14:08
ajdejano łatwo trollowi internetowemu bez nazwiska i honoru obrażać ludzi... jak ci się trollu nie podobają radni w TM to zmamiast lamentować na forum kandyduj w wyborach... jak ja nie lubię takich 'napinaczy' którzy sobą nic nie reprezentują oprócz jadu i głupoty ...

kiki 26.02.2011 14:37
Orde...ludzie w co i w jakie wy wierzycie obietnice. Gdyby nawet jeszcze raz Zagozdonowi kibice dupę skopali to gwarantuję wszystkim,że żadna trybuna wybudowana za jego sprawą nigdy się nie zawali bo nie powstanie po prostu na obietnicach wyborczej fali.

ajdejano 26.02.2011 14:13
Do nabi: piszesz (wpis nr 40):"... oby więcej ludzi pokroju p. Trzonka w radzie bo jest szansa, że coś sie ruszy w tym zacofanym mieście." Pokrój to ten twój idol rzeczywiście jakiś ma - bym powiedział : pokrój trzonka - tylko nie wiadomo od jakiegio narzędzia. Tzn ja domyślam się do jakiego narzędzia - ale nie będę zbyt złośliwy. Jeszcze ci dorzucę, że ten twój idol wiedział wtedy kiedy startował na prezydenta miasta i wie nadal, że w SLD był, jest i zawsze będzie zwykłym pionkiem - nawet, jeżeli teraz wskutek zwykłej ciemnoty ludzkiej został radnym - bezradnym. Ma się słuchać Barańskiego i ferajny - i na tym koniec ! A to miasto mozna nazwać zacofanym m.innymi dlatego, że właśnie takich Trzonków ludzie wybierają na radnych. I potem mamy to - co mamy. Kumasz to naiwniaku nabi ?

ksymek 19.02.2011 14:02
proponuję referendum za odwołaniem Zagozdona. Mamy swoje prawa konstytucyjne i trzeba z nich skorzystać. Okłamał wyborców to won ze stołka. Trzeba zacząć zbierać podpisy i pognać kłamcę. Artykuł 170 konstytucji mówi: " Członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego. Zasady i tryb przeprowadzania referendum lokalnego określa ustawa. " Szykuj się Zagozdon bo do następnych wyborów nie dotrwasz !!

messi 16.02.2011 11:29
a ja chcę dróg , przedszkola i parkingu pod blokiem o pracy dla rodziny nie wspomne

Maniek 14.02.2011 21:57
do tej pory nie wiem jak to sie stało że wybralismy Zagozdona ale chyba większość ma teraz czkawkę. Witko nie mógłby być gorszy bo teraz jest zupelne dno.

Tadek 14.02.2011 16:07
Pan Barański też niech się lepiej postara,bo jak Lechia awansuje i nie będzie mogła grać w Tomaszowie to będzie wstyd dla całego powiatu ;( Czy naprawdę w Tomaszowie nie może powstać choć jedna przyzwoita trybuna?! Przecież to są jakieś kpiny z mieszkańców!

? 13.02.2011 23:16
nabi jesteś tępszy niż przypuszczałem,pies ogrodnika.wierny lecz nie kumaty.

T.K. 13.02.2011 23:09
Bez negocjacji z Barańskim nic nie da się zrobić , trybun też .

kibol 13.02.2011 22:18
SLD I PIS nic nie obiecywało.Prezio przeciwnie, bilbordy, zapewnienia. Przecież stadion jest dla całego miasta, dla nas wszystkich. Ile grup młodzieży oprócz Lechii rozgrywa mecze przy Nowowiejskiej. Tu chodzi o nasze dzieci, nasz prestiż jako miasto powiatowe. Czy jeden porządny stadion w 70 tys mieście to dużo. Środek europy, kraj Eu, o czym my mówimy. Dziwię się sponsorom, że jeszcze tego nie rzucili. RAFAŁ, pokarz na co cię stać, Jedno serce, jeden klub. RKS

Hmmm? 13.02.2011 21:36
Barański i SLD ustawiło sobie najlepszego możliwego Starostę i Prezydenta - to nie może głupich trybun odpalić Trzonkowi?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama