Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:19
Reklama
Reklama

Szkoda, że nie w Tomaszowie

Swoją karierę koszykarską rozpoczęła na tomaszowskim podwórku. Pierwsze kroki stawiała w hali Szkoły Podstawowej Numer 10. Pierwszym trenerem Asi był Grzegorz Wągrocki. W tym okresie brała udział w licznych zawodach nie tylko koszykarskich. Joanna uczęszczała do klasy sportowej. Mimo, iż w podstawówce miała zwiększoną ilość godzin wychowania fizycznego, to równocześnie w tak młodym wieku swoje koszykarskie szlify doskonaliła w grupie młodziczek w RKS Lechii, pod okiem Waldemara Piasty. Paradoksem było to, iż bardzo dobre wyniki osiągała w szkolnej drużynie… siatkówki, z którą awansowała nawet do Finałów Województwa.

Po ukończeniu szkoły podstawowej wspólnie z obecną zawodniczką MUKS Widzewa Łódź Martą Błaszczyk i Kasią Dworak przeszły do MTK Pabianice. Był rok 1999. Przez kolejne cztery reprezentowały barwy Pabianickiego Klubu. Od  2004 roku studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra wychowania fizycznego oraz została trenerem klasy drugiej piłki koszykowej i instruktorem piłki siatkowej

W czasie studiów Joanna uczestniczyła również w Mistrzostwach Mistrzów Lig Międzyuczelnianych w Łodzi. Drużyna  AWF Katowice z Joasią na czele zajęły pierwsze miejsce i reprezentowały nasz kraj w Akademickich Mistrzostwach Europy w Portugalii.  

W tym czasie  grała w koszykarskiej drużynie Filar Sosnowiec, a po ukończeniu studiów powróciła na „stare śmieci” i do chwili obecnej jest podstawową zawodniczką BS PA-CO Banku Pabianice, który w tym roku awansował do Ford Germaz Ekstraklasy.

Joanna Bogacka, bo o niej cały czas mowa, poza tym, że doskonale radzi sobie na koszykarskich parkietach kończy również studia podyplomowe na kierunku Psychologia i Negocjacje w Biznesie w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. Prof. Janusza Chechlińskiego.

- Naszą rozmowę rozpocznę od złożenia w imieniu całego Tomaszowa gratulacji. Awansu do Ford Germaz Ekstraklasy to duży sukces. Jak czujesz się Joasiu w tej roli. Sukces spodziewany, chociaż ciężko wypracowany.

- Dziękuję bardzo za gratulację. Nie miałyśmy wyboru musiałyśmy awansować.  Sezon był ciężki i pomimo wszystkich wygranych, niektóre mecze były bardzo trudne. Jestem szczęśliwa z awansu, już po raz drugi miałam szczęście w tym uczestniczyć. Dwa sezony temu też awansowałyśmy ale były większe emocje, bo system rozgrywek był inny i do końca nie było wiadomo, które zespoły awansują. Tylko tym razem mam nadzieję że się utrzymamy w Ekstraklasie, jestem dobrej myśli.

- Jednak chyba najważniejsze jest to, abyście wiedziały na czym stoicie. Dochodzą głosy, ze hala w Pabianicach nie zostanie dopuszczona do rozgrywek PLKosz.?

- Też słyszałam te pogłoski. Nie ukrywam, że szkoda i mam nadzieję, że jeśli jej nie dopuszczą, to znajdziemy równie atrakcyjne miejsce do grania.

- Nie jest to chyba jedynie problem włodarzy Pabianic, podobny ból głowy ma większość drużyn. W tym sezonie zostały zmienione przepisy i to spowodowało wielkie zawirowani

- Zmieniają się przepisy, ale decydenci nie patrzą na realia istniejące w Klubach, nie jesteśmy jedynym klubem mającym problemy z salą, pokładam jednak duże nadzieje we władzach naszego klubu, na pewno coś wymyślą.

- Wróćmy może do sedna rozmowy. Koszykówka to twój żywioł od lat. Już w szkole podstawowej osiągałaś różnorakie sukcesy, pochwal się jak to się w Twoim przypadku zaczęło

- Szczerze mówiąc koszykówka nie była moim faworytem (tak jak większości koleżanek z drużyny). Nie zaczęłam ostro trenować od najmłodszych lat, była to raczej zabawa w koszykówkę. Poza koszem, brałam udział we wszystkich zawodach sportowych, począwszy od lekkiej atletyki, sportach drużynowych, skończywszy na pływaniu. Zamiłowanie do sportu szeroko pojmowanego, zaszczepili mi Rodzice, wiecznie usportowieni. To Im mogę podziękować, za to kim jestem teraz. Nadal biorą czynny udział w moim sportowym życiu;-).

- Można rzec, że byłaś niechcianym dzieckiem w Tomaszowie, nikt nie chciał się Toba zająć i z desperacji zaczęłaś uprawiać w podstawówce siatkówkę i prawie zakończyłoby się to medalem

- Bolesna prawda, ale prawda ;-(. Musiałam wyemigrować, żeby się rozwijać i tak trafiłam do Pabianic. Dalszą historię znasz. Może teraz się coś zmieniło w Tomaszowie i trenerzy walczą o zdolne dzieci. Ja, Marta Błaszczyk i Kasia Dworak musiałyśmy uciec z Tomaszowa, aby nasza przygoda ze sportem się nie zakończyła. Mam nadzieję że, jest więcej takich rodziców jak moi, którzy tak interesują się życiem swoich dzieci.

- Poza koszykówką na zawodowym poziomie masz innego konika, pasjonujesz się biżuterią...

- Tak;-) widzę że dokopałeś się nawet do tego;-) miło mi. Mam świeżo otwartą działalność, moja firma nazywa się GROžIS, z litewskiego to znaczy piękno (moja babcia jest Litwinką :). Na razie raczkuję, ale widzę w tym potencjał. Trzeba realnie patrzeć na życie, wiecznie nie będę zawodniczką, lata płyną, nie daj Boże kontuzja, musi być jakaś furtka. Często sportowcy, po zakończeniu kariery są zagubieni, nie wiedzą gdzie się podziać i co zrobić z własnym życiem, chcę tego uniknąć. Praca sportowca jest specyficzna, ludzie myślą że pobiegamy 40 minut na meczu i to już koniec. Niestety to nie jest prawdą. Wyrzeczenia i wieczne pokonywanie słabości fizycznych i psychicznych, to chleb powszedni każdego sportowca, a takie życie na dłuższą metę jest skomplikowane i niezwykle wypalające.

- Wróćmy na nasze podwórko, gdzie się urodziłaś i wychowałaś, czemu w Tomaszowie nie ma koszykówki na dobrym poziomie, poza młodzieżą żadna z naszych drużyn nie osiągnęła spektakularnego sukcesu?

- Wydaję mi się, że odpowiedź znają wszyscy - PIENIĄDZE. Pasjonatów koszykówki w Tomaszowie jest wielu, ale nie przeskoczą pewnych rzeczy. W Tomaszowie była I Liga Kobiet, dlaczego jej nie ma!, dobrych zawodniczek było i jest sporo, wystarczyłoby na obdzielenie kilku zespołów, ale to nie od nich zależy.

- Miejmy nadzieję, że w Tomaszowie będzie jeszcze głośno o koszykówce, i takie koszykarskie gwiazdy jak Ty oraz Marta Błaszczyk powrócą na stare śmieci  i spowodują, że nie będziemy musieli jeździć do Pabianic, Łodzi czy Ujazdu aby podziwiać koszykówkę na najwyższym ligowym poziomie.

- Po pierwsze nie jestem gwiazdą i wcale się nią nie czuję, lubię to co robię, lubię ludzi spotykanych przy tej okazji i mam nadzieję, że swoją grą sprawiam innym wiele radości. Sądzę, że każdy chce być zdrowy, a sport to zdrowie. Mądrzy rodzice, myślący o przyszłości swoich pociech powinni zaszczepić tego bakcyla swoim dzieciom. To dzięki sportowi nie siedzę pod blokiem, wiem czego chcę i mam szacunek dla innych ludzi i ich odmienności. Trzeba lepiej rozreklamować sport, nie tylko koszykówkę, aby młodzi ludzie mieli jakąś alternatywę. Młodzież nie jest zła trzeba tylko dać jej szansę. Mnie dano.

- Dziękuję za rozmowę, i życzę samych zwycięstw i szczęścia w życiu osobistym.

- Również serdecznie dziękuję, pozdrawiam wszystkich mieszkańców Tomaszowa i zapraszam do aktywnego spędzania każdej wolnej chwili, naprawdę warto;-)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

::-) 30.05.2010 12:24
Tomaszów to dziwne miasto, nie dogodzi sie nikomu, nie ma w tym mieście żadnej rozrywki tylko wciąż w mass-mediach Tomaszów istnieje jak się dzieje jakaś tragedia, o sporcie już nie mówiąc , szkoda ale mamy sportowców, którzy nasze miasto rozsłąwiają ::)) Fanka w stu procentach zgadzam się z Toba ::))

Fanka 16.05.2010 17:26
Mieszkańcy Tomaszowa są naprawde dziwni! Zamiast cieszyc się że nasi odnoszą sukcesy to zawsze znajdzie sie jakies ale.... Pozdrawiam Asie i Marte :)

::-) 12.05.2010 21:18
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wywiady z Martą Błaszczyk, PAnem Jackiem Nawrockim, czy moze Adamem Banasiakiem. Ciekawe czy inne też się ukaża ...............

dycha góra:) 11.05.2010 19:11
To są durne spory pseudokibiców. Dziś piłkarz gra w Legii, za jakiś czas los go może rzucić do Widzewa, Lecha czy gdziekolwiek indziej. Ważne jest to, że Tomaszowianie błyszczą, że widać ich na arenach krajowych, być może kiedyś i dalej. Niestety boli to, że muszą uciekać w kraj, bo Tomaszów nawet na poziomie szkoły średniej nie daje im możliwości rozwoju, progresji, ze od 15 roku zycia, żeby cokolwiek później znaczyć, tułają sie po internatach. Oboje znam osobiście, to super ludzie, absolwienci "Dychy". Asia, Adaś najszczersze gratulacje, sukcesów. A ten artykuł nie był skierowany do pseudokiboli, im proponuję swoje frustracje wyładowywać na innych forach, takich nizszych lotów.

luka 11.05.2010 15:57
ten chłopak jest wychowankiem lechii, wcale nie jest powiedziane że za 3-4 sezony jelsi lechia będzie sie pieła w ligowej hierarchii byc może on wroci do nas, z ligowym doswiadczeniem i wspomoze rodzinny klub ..doceniajmy to co mamy

::-) 11.05.2010 15:35
Odpowiedz jest prosta za co warszawka jest przez pozostałe klubu zaróno te z ekstraklasy jak i te z pierwszej ligi znienawidzone ::)0 za to, że w latach 70-tych i 80-tych najzdolniejszych pilkarzy Warszawka brala do wojska, i po odbyciu służby wojskowej proponowali im kontrakty o wiele wyższe niż te które proponowały im inne kluby do tych co miały wraca. Wyjątkiem był Włodek Smolarek i innii pozostali między innymi Jerzy Wijas i ten co łodzkie powietrze bylo złe Darek Dziekanowski

do luka! 11.05.2010 15:17
Apeluje nie bądźmy takimi minimalistami!!! Mamy się podniecać,że chłopak urodzony w Tomaszowie zagrał ,,ogona'' w meczu ekstraklasy?!?! Należy dążyć do tego aby nasza Lechia pięła się w ligowej hierarchii...takie miasta podobne pod względem ilości mieszkańców jak Wodzisław,Bełchatów,Gliwice dały rade i nie zamracają sobie głowy duperelami...

Koszykarka! 11.05.2010 13:19
Koszyjkówka to najlepszy sport! :))

optymista 11.05.2010 08:03
Skrzydlewska,Hades-dziękuję poczekam

luka 11.05.2010 07:43
do Lechia ole! a wiesz chociaz za co kibice innych druzyn nienawidza Legii ?? ... bo podejrzewam że kierujesz sie stereotypami :)

Formalina 11.05.2010 07:08
pozdrawiam młodsze koleżanki i ciesze się, że z naszej 10 "wychodzą" zdolne dzieciaki. trzymam kciuki za dalsze sukcesy. ;-)

Lechia ole! 10.05.2010 22:44
Właśnie co Nas obchodzi jakiś ległonista sam wybrał gre w jednej z najbardziej znienawidzonych drużyn w TM i o jego wyczynach w śmiesznym klubie nikt nie ma zamiaru czytać...

::-) 10.05.2010 21:50
Kibic Legi sie odezwał ::)) W Tomaszowie, był jest i będzie TYLKO WIDZEW RTS ::))

xxx 10.05.2010 21:49
ale kogo to obchodzi ze jakis tam miernota sobie zadebiutowal??!!

:-) 10.05.2010 21:47
Luka to jest najwyższa klas rozgrywkowa Ford Germaz Ekstraklasa, I liga jest niżej

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama