Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 grudnia 2025 06:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Występy Mazovii 2011 na Porto Cup

Trzy dni rywalizacji, czternaście drużyn i aż 240 minut gry dla każdego z uczestników. W dniach 27-29 listopada (2020r.) w Radomsku (pod balonem) odbył się prestiżowy turniej piłkarski PORTO Cup. Nasze miasto reprezentowali chłopcy z Mazovii (rocznik 2011).

Nasi zawodnicy do rozgrywek przystąpili 28 listopada (sobota), gdzie rozgrywali tego dnia aż dziewięć gier. Turniej prowadzono w dwóch grupach (A i B), gdzie w każdej wystąpiło siedem drużyn. Zarówno w pierwszej fazie, jak i drugiej mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Podopieczni trenera Marcina Suskiego Porto Cup rozpoczęli od meczu z ekipą SEMP Warszawa. Bardzo dobra gra skrzydłowych tj. Zająca i Błaszczyka oraz skuteczność Antka Chojeckiego (4 gole) przełożyła się na pierwsze cenne zwycięstwo 6:4.

Kolejnym przeciwnikiem Mazovii w I rundzie był GKS Ksawerów. Ten bardzo wyrównany mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Ksawerowa strzelając gola na 0:1. Nasi piłkarze dośd szybko odpowiedzieli bramką Nataniela Grzywacza, który błąd obrony rywali. W końcowych fragmentach gry lepiej zaprezentowali się piłkarze Ksawerowa (dwa gole) i ostatecznie Tomaszowianie musieli uznać wyższość przeciwnika (1:3)

W trzecim spotkaniu grupowym Mazovia rywalizowała z najsłabszym tego dnia Pajęcznem i przez większość czasu gry dominowała, ale nie mogła przełamać dobrze grającej defensywy przeciwnika. Gola na wagę trzech punktów udało się jednak strzelid, a bohaterem meczu został Olek Michalec, który wykorzystał asystę Grzywacza.

Po dobrych trzech pierwszych występach, w kolejnych trzech rozpoczęły się schody. Mazovię czekały pojedynki z najtrudniejszymi rywalami. Mimo ambitnej walki drużyna uległa ekipom FA Legnica oraz FAMILY Cup Warszawa tracąc łącznie 12 goli, a nie strzelając ani jednego.

W szóstym i zarazem ostatnim meczu I rundy Mazovia zmierzyła się z gospodarzami tj. miejscową Radomszczańską Akademią Piłkarską (RAP). Pojedynek nie rozpoczął się dla nas korzystnie, gdyż Tomaszowianie dość szybko stracili dwie bramki. Z biegiem meczu uwypukliła się przewaga Mazovii, która zaowocowała odrobieniem strat. Ostatecznie mecz kończy się remisem 3:3. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował Antek Chojecki, a jedno Janek Zając.

Mazovia z siedmioma punktami zajęła ostatecznie w grupie piąte miejsce i chłopcom pozostała walka o miejsca 7-14. Do sukcesu jakim był awans do walki o najwyższe lokaty zabrakło zaledwie jednej wygranej.

Drugą rundę Mazovia rozpoczyna od remisu 2:2 z drużyna PTC Pabianice. Gole dla naszych drużyn strzelił Antek Chojecki oraz Maciej Błaszczyk. Rywalizację zespołem Błonianka Błonie chłopcy zakończyli przegraną 1:4. Jedyne trafienie dla drużyna Marcina Suskiego zanotował Olek Michalec.

Pierwszy dzień zmagań w walce o miejsca 7 – 14 zakończył pojedynek Mazovii z SEMP Warszawa. Mecz ten był popisem Janka Zająca, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Swojego pierwszego gola w turnieju strzelił także Kajtek Kępa.

W niedzielny poranek Mazovię czekały trzy spotkania kończące ich udział w turnieju. Chłopcy zawiedzeni nieco swoimi wynikami w 1 rundzie swoją rywalizację potraktowali bardzo poważnie i drugim mecz z Zawiszą Pajęczno na tym turnieju zakończyli wygraną 7:0. Po dwa gole zanotowali: Chojecki, Zając oraz Nikodem Ćwikła. Swoje kolejne trafienie zanotował także Maciek Błaszczyk.

W pojedynku z drugą ekipą SEMP Warszawa Mazovia także odnotowała pewne zwycięstwo. Tym razem drużyna pokonała rywali 6:2 (2x Chojecki; 2x Zając; Błaszczyk oraz Mateusz Twardowski).

W ostatnim meczu Mazovia walczyła z drugim zespołem RAP Radomsko. Rywalizacja ta przebiegała pod dyktando naszych piłkarzy, jednak mimo wielokrotnych prób uderzeń na bramkę przez graczy Mazovii, futbolówka nie chciała wpaść do siatki. W końcowych fragmentach ten impas strzelecki udało się jednak przełamać. Zwycięskie trafienie zanotował grający na pozycji obrońcy Filip Deredas, który został przez trenera Mazovii wybrany najlepszym graczem ekipy Tomaszowa podczas Porto Cup.

Mazovia kończy turniej bilansem 6 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek. Nauka piłkarska jaką chłopcy pobrali podczas weekendowych zmagań jest jednak bezcenna.
Turniej Porto Cup ostatecznie wygrał Klub Sportowy Błonianka Błonie, który zdominował rywalizację. Drugie miejsce zajęli chłopcy reprezentujący drużynę Family Club. Na trzecim miejscu uplasowała się Legnica.

Skład: Wojtek Przybyłek, Jakub Wołczyoski (obaj bramkarze) - Kajtek Kępa, Filip Deredas, Antek Chojecki, Nikodem Dwikła, Maciej Błaszczyk, Jan Zając, Nataniel Grzywacz, Mateusz Twardowski, Olek Michalec


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

Kopanie DL jest korzystne dla posiadaczy BTC/ETH/XRP: Buduj trwały majątek dzięki inteligentnym inwestycjom cyfrowym

Kryptowaluty ewoluowały z niszowej koncepcji w rynek wart blisko bilion dolarów. Jednak kopanie – jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zysk w branży kryptowalut – od dawna pozostaje poza zasięgiem zwykłych inwestorów. Zakup sprzętu do kopania, opłacanie rachunków za prąd i samo zarządzanie aspektami technicznymi często wymaga znacznego kapitału i zaawansowanych umiejętności, których większość ludzi nie posiada.Data dodania artykułu: 19.12.2025 17:27
Kopanie DL jest korzystne dla posiadaczy BTC/ETH/XRP: Buduj trwały majątek dzięki inteligentnym inwestycjom cyfrowym

Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 18 grudnia)

Dziś jest czwartek, trzysta pięćdziesiąty drugi dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.40, zachód o 15.23. Imieniny obchodzą: Bogusław, Miłosław, Nemezja, Rufus, Zofia i Zozym.Data dodania artykułu: 18.12.2025 11:09
Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 18 grudnia)

PK: akt oskarżenia wobec Antoniego Macierewicza ws. ujawnienia informacji niejawnych (krótka)

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia wobec b. szefa MON, posła PiS Antoniego Macierewicza – przekazał rzecznik PK prok. Przemysław Nowak. Jak przekazał, Macierewicz został oskarżony o to, że ujawnił informacje niejawne dot. okoliczności katastrofy smoleńskiej.Data dodania artykułu: 17.12.2025 17:10
PK: akt oskarżenia wobec Antoniego Macierewicza ws. ujawnienia informacji niejawnych (krótka)

W PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70

Do upadku PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70 na Wybrzeżu. W toczącym się później przez wiele lat procesie ukarani zostali jedynie wojskowi, ale nie polityczni zleceniodawcy.Data dodania artykułu: 17.12.2025 16:41
W PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70
Reklama
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Gwiazdy europejskiego łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim powalczą o medale mistrzostw EuropyTo będzie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed igrzyskami olimpijskimi w Mediolanie! Na początku stycznia, niespełna miesiąc przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sportowej czterolecia, w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim.Tomaszów Mazowiecki kolejny raz będzie gościł czołowych panczenistów Europy a Polacy będą startować w najmocniejszym składzie, z wszystkimi gwiazdami polskich panczenów, m.in. Kają Ziomek-Nogal, Andżeliką Wójcik, Damianem Żurkiem, Markiem Kanią, Piotrem Michalskim, czy Władymirem Semirunnijem na czele.Mistrzostwa Europy w tomaszowskiej Arenie Lodowej rozpoczną się w piątek, 9 stycznia, wieczorem. Już pierwszego dnia o medale zawodnicy powalczą w czterech konkurencjach – sprincie drużynowym kobiet, drużynie mężczyzn oraz na 3000 metrów kobiet i 1000 metrów mężczyzn. Dzień później zmagania rozpoczną się o godz. 14, a w programie są sprint drużynowy mężczyzn, 500 metrów kobiet, 5000 metrów mężczyzn i 1500 metrów kobiet. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę, 11 stycznia, a tego dnia w Arenie Lodowej zostaną rozdane medale na dystansach 1000 metrów kobiet, 500 i 1500 metrów mężczyzn oraz w rywalizacji drużynowej mężczyzn i w biegach ze startu masowego.Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla kibiców jak zawsze dużo dobrej zabawy, emocji a całość uświetni piątkowy pokaz świateł.09-11 stycznia 2026 r.Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.01.2026
Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie (Wincentynów) – wyjątkowy wieczór w domowym salonieJuż 18 stycznia 2026 roku (niedziela) o godz. 17:00 Czesław Mozil zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne — koncert "Czesław Mozil Solo – w mieszkaniu". Miejsce: niewielka wieś Wincentynów (gmina Sławno, powiat opoczyński), blisko Opoczna, w malowniczym zakątku województwa łódzkiego. Prywatna przestrzeń – salon domu – stanie się areną bliskiego spotkania artysty z publicznością.Miejsce pełne folklorystycznego klimatuWincentynów to kameralna miejscowość — według danych z 2021 r. liczy zaledwie 179 mieszkańców W sąsiedztwie znajduje się prywatny miniskansen "Niebowo", prezentujący tradycyjną wiejską architekturę regionu opoczyńskiego: chatę ze strzechą, ziemiankę, stodółkę i autentyczne wnętrza izby białej, kuchni i sieni.  Ta nieoczywista, serdeczna sceneria doskonale komponuje się z domowym klimatem koncertów Mozila.Co czyni ten wieczór wyjątkowymBliskość artysty: Czesław zagra niemal jak "u sąsiada" — w salonie, na kanapie, czasem na podłodze, a może ktoś usłyszy go z kuchni. Ta forma koncertu wyczarowuje atmosferę kameralności i autentycznego kontaktu.Unikalna formuła: To połączenie solowego show muzycznego i błyskotliwego stand-upu — pełne inteligentnych obserwacji, humoru i muzycznych emocji.Repertuar: Poza znanymi piosenkami, usłyszymy utwory z ostatnich albumów oraz premiery nowych nagrań, które trafią na kolejną płytę.Aktualny czas twórczy: Mozil zdobył tegoroczną Festiwalową Nagrodę Opola za piosenkę „Ławeczka”, singiel „Leń” z „Akademii Pana Kleksa 2” stał się hitem, a jego album „Inwazja Nerdów vol. 1” zdobył Fryderyka w 2025 roku.Kilka faktów o artyścieUrodzony w 1979 r. w Zabrzu, wykształcony akordeonista (Król. Duńska Akademia Muzyczna w Kopenhadze) Twórca złożonych dzieł: muzyka, teksty, aktorstwo dubbingowe (np. Olaf z "Krainy Lodu"), osobowość TVLaureat licznych nagród: Fryderyków, nagrody opolskiego festiwalu, platynowych płytStyl znany z połączenia kabaretu, folku, punka i inteligentnego humoru — trudno zamknąć go w jednym słowie Szczegóły wydarzeniaData: 18 stycznia 2026 (niedziela), godz. 17:00Miejsce: dom mieszkalny w Wincentynowie k. Opoczna („Niebowo”)Bilety: tylko 40 sztuk, cena 130 zł — dostępne na stronie: [biletomat.pl]Więcej informacji na: wydarzenie na FacebookuTaki koncert to znakomita okazja, by przeżyć muzykę i humor Mozila w najbardziej osobistej formie. To więcej niż performance — to spotkanie, które zostaje w pamięci na długo.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.01.2026

Polecane

Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjęty

Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjęty

Przebudowa, remonty i utwardzanie kolejnych kilometrów ulic, budowa parkingów i placów zabaw, prace poprawiające stan środowiska na terenach poprzemysłowych dawnego „Wistomu”, wymiana kopciuchów, nowe nasadzenia zieleni, budowa kortów tenisowych, rewitalizacja kinoteatru „Włókniarz”, drugi etap przebudowy Przystani Miejskiej, budowa toru do jazdy na rolkach i deskorolce, kontynuacja rozpoczętych inwestycji (rewitalizacja kamienic przy pl. Kościuszki, budowa schroniska dla zwierząt, rewitalizacja „Hrabskiego Ogrodu” przy Muzeum, hali sportowej, krytej trybuny przy stadionie im. Braci Gadajów, systemu informacji miejskiej) – między innymi takie wydatki inwestycyjne zaplanowano na 2026 rok w Tomaszowie Mazowieckim.Data dodania artykułu: 18.12.2025 21:14 Liczba komentarzy: 1
Alicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnę

Alicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnę

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego po raz kolejny nie udało powołać się nowego Zarządu Powiatu. Co prawda w programie obrad, jaki przesłano radnym takiego punktu nie było, ale w kuluarach mówiono o wniosku o rozszerzenie porządku. Postaram się nieco odsłonić kulisy tego, co dzieje się w powiecie a więc i w mieście, bo samorządy, to jednak system naczyń połączonych, których zadania powinny mieć charakter komplementarny. Taki przynajmniej był zamysł twórców tzw. reformy samorządowej. Nie przewidzieli oni jednak jednego. Otóż tego, że te nasze najmniejsze ojczyzny, zawłaszczą partyjniackie grupy interesów.Data dodania artykułu: 17.12.2025 07:05 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Minimum 10 lat za napaść przy ulicy CzołgistówMost na Pilicy w ciągu ul. Modrzewskiego znów przejezdny. Otwarcie dziś o 16.00Rodzinne kolędowanie z MCK-iemW niedzielę sklepy będą czynneBądź bezpieczny w świętaZapraszamy na Miejskiego Sylwestra!Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjętyEFEKT CHOPINA w PCASDo 25. Brygady Kawalerii Powietrznej trafią dwa kolejne śmigłowce AW149Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAlicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnęSzukali satanistów... znaleźli całkiem coś innego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: xxxTreść komentarza: I chyba jedynym powiatem, w którym pisowscy radni razem z radnymi KO wstrzymują się przy glosowaniu budżetu u pisowskiego prezydentaŹródło komentarza: Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Pewnie na spotkaniu powiedział premierowi część jestem Witko razem z PSL i PO odwołujemy pisiorskiego starostę!;)Źródło komentarza: Morawiecki w Tomaszowie Mazowieckim. Najpierw hospicjum, potem rozmowa z mieszkańcamiAutor komentarza: JędrekTreść komentarza: We wszystkich spółkach jest podobnie, nawet niektóre nazwiska się powtarzają :)Źródło komentarza: Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Skoro to wszytko wiesz,masz pewnie dowody to czy zgłosiłeś/as to na policję ,bo tym powinna zająć się prokuratura!takie pisanie to zwykły hejt i ty tego nie zrobiłeś/as to myślę ,że policja powinna się zająć tobą!bo pisząc takie rzeczy uderzasz nie tylko w dyrektorkę ale w cała jej rodzinę!Źródło komentarza: Hejt czy nadzór? Kulisy odejścia dyrektorki i nowy start domu dziecka „Słoneczko”Autor komentarza: enterTreść komentarza: o ola ona dobra dziewczyna ;)Źródło komentarza: Koniec poszukiwańAutor komentarza: JasiaTreść komentarza: Facet za takie słowa od nas twardziaków dostałbyś sztachetą po karku, my twardziacy przywiązani jesteśmy od pokoleń do naszej Twardej.Źródło komentarza: Twarda kontra dla kurczaków. Mieszkańcy: „To już nie wieś rolnicza, tylko domy ludzi”
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama