Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 sierpnia 2026 09:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Ograniczenia dla niezaszczepionych. Polacy mówią, co o tym myślą

Coraz głośniej spekuluje się na temat wprowadzenia w Polsce ograniczeń dla osób, które nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Zakazy miałyby dotyczyć m.in. życia kulturalnego, korzystania z usług przewoźników oraz lokali gastronomicznych. Polacy powiedzieli, jak oceniają pomysł tego typu podziałów.
Ograniczenia dla niezaszczepionych. Polacy mówią, co o tym myślą

Autor: iStock

United Surveys, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał grupę tysiąca Polaków o to, jak oceniają pomysł wprowadzenia ograniczeń w społecznym funkcjonowaniu niezaszczepionych osób. Ankieta podzielona była na sześć kategorii.

Respondenci, którzy wzięli udział w badaniu, na pytanie „Czy w Polsce osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 powinny mieć zakaz wstępu do restauracji i kawiarni?”, w 40 proc. odpowiedzieli, że istnieje potrzeba wprowadzenia takiego rozwiązania. 54,6 proc. pytanych nie widzi potrzeby dzielenia klientów gastronomii pod względem przyjęcia szczepionki. 5,4 proc. ankietowanych nie umiało wskazać jednoznacznej odpowiedzi.

Podobne pytanie dotyczyło zakazu wstępu do centrów handlowych. 58,6 proc. z respondentów uważa taki zakaz za zbędny. 34,1 proc. nie wyraziło chęci mijania się w korytarzach galerii z osobami niezaszczepionymi. 7,3 proc. uczestników badania nie określiło swojego zdania w tej kwestii.

Kolejne pytanie, które pojawiło się w badaniu United Surveys, wykazało znacznie większe różnice w poglądach jego uczestników. Tym razem zostali poproszeni o wskazanie, czy niezaszczepieni Polacy powinni mieć zakaz wstępu do placówek medycznych. Jedynie 20,8 proc. pytanych odpowiedziało twierdząco. 76,3 proc. uważałoby takie restrykcje za nieakceptowalne. 2,9 proc. ankietowanych wstrzymało się od odpowiedzi.

61,7 proc. badanych nie poparłoby zakazu podróżowania środkami komunikacji publicznej bez stosownych zaświadczeń o przyjęciu szczepionki. 30,2 proc. respondentów wyraziłoby aprobatę wobec takiego podziału. 8,1 proc. osób biorących udział w ankiecie, nie umiało wskazać konkretnej odpowiedzi.

Podobnie sytuacja wygląda pod kątem parków rozrywki i ośrodków kultury. Tam osoby niezaszczepione nie byłyby mile widziane przez 36,6 proc. respondentów. 56,7 proc. z nich nie oczekiwałoby wprowadzenia zakazu korzystania dla osób bez paszportu covidowego. 6,7 proc. pytanych nie ma zdania.

Badani odpowiedzieli też, czy istnieje ogólna potrzeba wprowadzenia jakichkolwiek ograniczeń dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciwwirusowego. 53,7 proc. uczestników sondażu odpowiedziało, że powinno się stosować restrykcje wobec nieszczepionych Polaków. 41 proc. pytanych nie widzi takiej potrzeby. 4,4 proc. respondentów nie wskazało żadnej z powyższych odpowiedzi.

Sondaż został przeprowadzony drogą telefoniczną 24 lipca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jo 26.07.2021 22:54
Jeżeli liczba zachorowań na covid wzrośnie do 1000 osób osoby nie zaszczepione powinny nosić maseczki ffp3. Mandaty po 1000 zł za brak maseczki. Takie osoby powinny płacić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub płacić za leczenie i tak uważają, że covid nie istnieje to i tak nie będą sięleczyć.

wp 27.07.2021 08:37
Lecz się jo(jcarzu)!

Lech 27.07.2021 16:22
Przez takich potulnych idiotow inni idioci moga sobie na tyle pozwalac. Mozna cie szybko porzadku nauczyć, maske wszyc na stale i szczepić dwa razy w roku przeciwko wściekliźnie. Bo glupota i wscieklizna są jak widać zaraźliwe.

Robert 27.07.2021 19:47
Rząd z takiego posłusznego pieska będzie dumny...

Obserwator 26.07.2021 18:35
Konstytucja nam daje równouprawnienie w kazdej materii. A jakiś czlowieczek jak Niedzileski nie jest zadnym wyznacznikiem co najwyzej jest szkodnikiem Narodu. Kazde dotychczasowe pseudo przepisy nic nie znacza, maski, kwarantanny i inne wymysly tych ludzi sa bezprawne. Trzeba takie decyzje krzywdzace nas skarzyc do sadu. I przede wszystkim stanowczo żądać otwarcia służby zdrowia.

Siła logiki 27.07.2021 14:01
Skoro tak, to operujący cię chirurg też powinien mieć prawo do nie zakładania rękawiczek, nie dezynfekcji rąk, i nie zakładania maseczki , bo to wszystko odbiera mu konstytucyjne prawa. Przygotowujący posiłki kucharz w przedszkolu twojego dziecka też nie powinien być zmuszany do mycia rąk czy zakładania książeczki sanepidu, bo przecież ma prawo chorować sobie na każdą chorobę i nikt mu nie może kazać się leczyć. Żółtaczka zakaźna, czy salmonelloza to wyłącznie jego sprawa.

S 27.07.2021 15:40
Absurdalny komentarz

Siła logiki 29.07.2021 02:28
S, dla czego absurdalny ? Tak samo racjonalny jak pozostałe.

Brawo 29.07.2021 08:39
tylko, że Pańskich adwersarzy to nie interesuje. Logika też nie. Szkoda czasu...

Siła logiki 29.07.2021 13:47
Brawo, zdaję sobie z tego sprawę, ale wkurza mnie ten najazd antyszczepionkowców, foliarzy, denialistów, płaskoziemców.

Szkoda gadać 27.07.2021 16:05
Oj glupcze przez takich jak ty mamy zapedy barbarzynskie na wolnosci czlowieka. Szczepcie sie ale to bedzie plan coroczny a po kilku latach takich eksperymentow nie bedzie z was co zbierać. Chodzcie w masakch i sluchajcie rozkazow. Tylko od wolnych ludzi wara i od dzieci. Jeszce jedno, jak 50 czy 60 latek sie zaszczepi i cos pójdzie nie tak a pewnie tak bedzie to juz teoche przeżył. Ale dzieciakowi czy 20 latkowi glupia decyzja moze zniszcyc zycie. I kto odpowie Niedzielski, czy big farma a moze ty jeden czy drugi promotorze szczepień?

Siła logiki 29.07.2021 02:27
Szkoda gadać, no przecież popieram cię w całej rozciągłości, o co ci chodzi ? Popieram przecież twój sposób rozumowania. Medycyna jest zła i niepotrzebna, podobnie jak mycie rąk po powrocie z kibla. Popieram również ochronę dzieci po przez odcięcie ich od nowoczesnych metod leczenia. Do pieca na trzy zdrowaśki, a nie jakieś głupie szczepionki wymyślają.

Robert 26.07.2021 18:30
Te strachy o zakazach i segregacji sa bezprawne ale jak widać ludzie daja sie zastraszać. Zaden cieć czy inny pseudo ochraniarz nie ma prawa pytać o nasz stan zdrowia. RODO funkcjonuje i inne akty prawne. A takich nadgorliwych sklepikarzy czy właścicieli restauracji ludzie powinni porządku nauczyć bardzo szybko. To oni sa dla nas, jest na to wiele sposobow.

Jan 26.07.2021 17:51
Trzeba jak najszybciej wyjść na ulicę i zaprotestować przeciw przymusowym szczepieniom! Zaznaczając niezgodności prawne, zarówno niezgodne z Polskim ustawodawstwem jak i unijnym! Ja proponuję protesty pod domami posłów, każdy na swoim terenie. Wystarczą grupy kilkudziesięciu lub kilkuset osób, ale ciągle i do skutku. A jeśli ktoś chce się poddać eksperymenowi medycznemu, to proszę bardzo.

kolo 27.07.2021 08:21
ja proponuję notoryczne protesty pod Twoim domem

Jan 27.07.2021 17:23
Bardzo proszę jeżeli nie ma innej możliwości... Mogę podać adres proszę Pana(i), bo to chyba właściwa forma grzecznościowa.

Pablo82 26.07.2021 15:55
Eksperymentom medycznym mówimy stanowcze: NIE! To jest depopulacja na szeroką skalę usankcjonowana prawnie (a raczej pod przymusem).

X 27.07.2021 21:38
W sensie, że rządy chcą na szeroką skalę pozbyć się siły roboczej i płatników podatków, którzy - jak wynika z tonu wypowiedzi - są potulnymi głupcami, więc najlepsza grupa do rządzenia i manipulacji? Ciekawy punkt widzenia :)

Mikro biznes 28.07.2021 10:58
Tak. Stardard życia sie niebezpiecznie podniósł co nie wszystkim sie podoba. Wiec trzeba ukrocic podroze, migracje, przywrócić granice i pozyskać na nowo niewolników jak mowił Morawiecki tyrajacych za miskę ryzu. A choroba zakazna i straszenie swiatowe i upadek gospodarki, brak pracy, iinflacja to idealne rozwiazania niewolnicze. I znow wielcy gracze maja zniewolonych, biednych, zastraszonych ludzi do bicia. To juz bylo ale trudno uwierzyc ze dajemy aby powróciło.

X 28.07.2021 17:44
O ile pomysł na podbijanie inflacji, wyeliminowanie gotówki, lockdowny etc. jest w miarę logiczną drogą do zniewolenia obywateli, o tyle bez sensu wydaje się zabijanie lub okaleczanie znacznej grupy społeczeństwa, która z łatwością mogłaby zostać wykorzystana jako ci niewolnicy, o których piszesz. Po co pozyskiwać nowych niewolników, skoro stabilne i duże grono jest już dostępne? Nie lepiej przeprowadzić atak na te grupy, które rzeczywiście stwarzają zagrożenie, tzw. "inteligencję" i "wolnościowców"? Taki masowy mord mogłyby mieć sens (z punktu widzenia totalitaryzmu), gdyby robiono je bez przykrywki, tzn. w celu wywołania strachu wobec rządzących, a nie sił zewnętrznych (tu: wirusa).

Git 28.07.2021 22:23
Twoje rozwiązanie byloby za wulgarne i nie do przyjecia. Ta forma ma tworzyć solidarność wobec choroby i szczucie zaszczepionych na niezaszczepionych. Wspolny strach, wspolna walka, tlumaczenie NOPow dobrem ogolnym i inne socjotechniki. Akurat w tym przypadku czym ludzie bardziej wyksztalceni tym bardziej naiwni i oczywiscie nje nadajacy sie do czynnego oporu. Prawdziwy majstersztyk plan.

X 28.07.2021 18:07
PS Dodatkowo zastanawiam się, czy skoro - jak twierdzą niektórzy - tak łatwo dało się zorganizować tyle różnych podmiotów medycznych do oferowania i aplikowania trucizny, to czy z perspektywy "światowej elity" nie byłoby łatwiej dodawać truciznę np. do leków na ból głowy, bez potrzeby wywoływania tematu pandemii? Musieli sobie zdawać sprawę, że część ludzi będzie podejrzliwych co do istnienia pandemii, a już na pewno co do szybko opracowanej szczepionki. Przypuszczam, że z leków na ból głowy chętnie korzystają nawet "wolnościowcy". (oczywiście, to przy założeniu, że rzeczywiście rządy chcą przeprowadzić depopulację na prawie wszystkich warstwach społecznych).

KUL 26.07.2021 15:06
"Przypominam sobie szczepienia z dzieciństwa m.in. na choroby: Ospę, Odrę, Dur brzuszny i inne które były podawane za zgodą rodziców dzieciom. Jednak nie trzeba było powtarzać tych szczepień drugi/ trzeci/ czwarty/piąty i dziesiąty raz. To wielka globalistyczna ściema te współczesne tzw. "szczepionki na Covid - 19". Poza tym przypomnę że Białoruś na czele z Prezydentem Łukaszenką nie dała się przekupić przez WHO 90 a później 900 milionami dolarów i Covid - 19 tam nie ma swej egzystencji." https://www.grzechy.com/covit-19-skutek-interakcji-tlenku-grafenu-pochodzacego-ze-szczepionki-z-technologia-5g

A 26.07.2021 20:52
KUL, to sobie spójrz w kalendarz szczepień i przekonasz się, że prawie wszystkie szczepionki w tym na odrę podaje się w więcej niż jednej dawce i robi się tak od dziesięcioleci. Co za bzdury opowiadasz niedouczony człowieku. Zanim wstawicie minusa spójrzcie w kalendarz szczepień i zobaczcie że "KUL" kłamie. Że też antyszczepionkowcy zawsze wzorują się na Białorusi lub Rosji.

t 26.07.2021 22:53
Prawdą jest "że prawie wszystkie s z c z e p i o n k i w tym na odrę podaje się". Przy szczepieniach mówimy o szczepionkach, a nie p r e p a r a t a c h.

wp 27.07.2021 08:13
Niedoczonym jesteś ty człecze A! Zainteresuj się poczytaj, poszukaj, posłuchaj mądrych niezależnych lekarzy i naukowców to może ci jakaś klepka wskoczy na prawidłowe miejsce i KONIECZNIE WYŁĄCZ tv!!!

A 27.07.2021 14:04
wp, i co nie zajrzałeś ko kalendarza szczepień bo pewnie nawet nie wiesz gdzie go szukać

wp 26.07.2021 14:56
Po co piszecie takie bzdurne artykuły? Bawicie się w to samo co mainstreamowe ścieki medialne? Chcecie jeszcze bardziej podzielić Polaków? Jak można tak segregować ludzi? A może napiszecie w końcu prawdę na temat szkodliwości PREPARATÓW GENETYCZNYCH które nie są szczepionkami i ilości nierejestrowanych NOP-ów i śmierci ludzi???

Robert 26.07.2021 14:42
Segregacja?Dyskryminacja?A w czym obywatel nie ukłuty jest gorszy od ukłutego?Bo nie przyjoł preparatu?Skoro ktoś przyjoł preparat to znaczy że jest bezpieczny.Więc nie musi bać się osoby która nie przyjeła preparatu...Tym bardziej że minister zdrowia twierdzi,że można mieszać szczepionki,co na początku tego cyrku było niedopuszczalne...Czas pokaże jakie one są skuteczne.Natura to zweryfikuje.A może nie chodzi o żadnego wirusa...I przestancie dzielić ludzi na lepszych i gorszych...Kto wie czy tym niezaczszepionym okaże się wasz mechanik ,elektryk,listonosz czy sąsiad...a może ktoś z rodziny.Przez telefon,internet każdy jest mądry w wypowiedziach.Segregacja może być początkiem zataczania koła przez historie.

POLAK 26.07.2021 14:08
NIE mają prawa ! czegokolwiek zabronić.

...) 27.07.2021 08:17
nie masz prawa zarażać innych!

Obserwator 27.07.2021 16:30
Biedny czlowieku nie powtarzaj tego medialnego scieku. Bo nawet w tym scieku juz mowia ze zaszczepieni takze zarazaja. Wiec juz sie zabezpieczaja ale tacy jak ty nie widza podstepu jaki sie za tym kryje. Tu nie o zdrowie chodzi, covid to plan gospodarczy dlatego taki skuteczny. Choroba mozna ludzi szybko zastraszyć.

Opinie

Mariusz Strzępek Mariusz Strzępek

🔥 Wszyscy patrzą na fotel prezesa „Przodownika”. My patrzymy tam, gdzie może być znacznie ciekawiej.Kto ma dostęp do informacji o zadłużonych mieszkańcach? Kto wie, że ktoś właśnie znalazł się pod finansową ścianą? Jak chronione są dane ludzi zagrożonych egzekucją? I co się dzieje, gdy świat spółdzielni, komorniczych licytacji, rynku nieruchomości i lokalnej polityki mieszkaniowej zaczyna się niebezpiecznie zbliżać?Nie stawiamy wyroków. Stawiamy pytania. I są to pytania bardzo niewygodne.Bo zadłużony lokator to nie „okazja inwestycyjna”. A informacja o jego problemach może być warta więcej niż niejedno mieszkanie.👉 Kto wie, kto tonie? Czy system naprawdę chroni mieszkańców, czy opiera się wyłącznie na wierze, że nikt posiadanej wiedzy nie wykorzysta?

Wszyscy patrzą dziś na wojnę o władzę w SM „Przodownik”. Na nazwiska, głosy, kandydatów i przyszłego prezesa. Być może patrzymy w niewłaściwą stronę. Bo w spółdzielni mieszkaniowej istnieje coś znacznie cenniejszego niż gabinet, sekretariat i służbowy fotel. To wiedza. Wiedza o tym, kto płaci, kto przestał płacić, kto tonie w długach i kto za kilka miesięcy może znaleźć się o krok od utraty mieszkania. I właśnie dlatego warto zadać pytanie, którego dotychczas w tomaszowskiej dyskusji prawie nie było: jak szczelna jest granica między taką wiedzą, egzekucją komorniczą, prywatnym rynkiem nieruchomości i lokalną polityką mieszkaniową?

19 sierpnia: królowie, powstańcy, Starzyński i Mazowiecki. Dzień, w którym historia zmieniała kierunek

19 sierpnia w historii Polski zadziwiająco często pojawia się w chwilach przełomu. Tego dnia wybierano króla, rozpoczynało się powstanie, rodził się legendarny prezydent Warszawy, a Tadeusz Mazowiecki otrzymywał misję stworzenia rządu, który stał się symbolem końca pewnej epoki. Ale 19 sierpnia ma też swoją muzykę: od Ginger Bakera i Iana Gillana, przez Queen i Deep Purple, po Pet Shop Boys i Björk. Data dodania artykułu: 19.08.2026 07:07
19 sierpnia: królowie, powstańcy, Starzyński i Mazowiecki. Dzień, w którym historia zmieniała kierunek

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Pamięć o tych, którzy niosą ratunek tam, gdzie trwa wojna

19 sierpnia nie jest świętem łatwego optymizmu. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej przypomina o ludziach, którzy jadą tam, skąd inni uciekają. Z wodą, lekarstwami i żywnością. Czasem tylko z apteczką i telefonem satelitarnym. Coraz częściej płacą za to życiem. Data dodania artykułu: 18.08.2026 07:37
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Pamięć o tych, którzy niosą ratunek tam, gdzie trwa wojna

18 sierpnia. Od Stachury i Jarockiej po Otylię. W tle Zagłada, Sierpień ’80 i miliardy za szczepionki

Wtorek, 18 sierpnia, jest 230. dniem 2026 roku. Słońce wschodzi o godz. 5.38, a zachodzi o 19.55. Imieniny obchodzą dziś Bogusław, Bronisław, Helena i Ilona. Data dodania artykułu: 18.08.2026 06:55
18 sierpnia. Od Stachury i Jarockiej po Otylię. W tle Zagłada, Sierpień ’80 i miliardy za szczepionki

17 sierpnia. Od Sobieskiego i Korfantego po Sierpień ’80. Dzień, w którym historia przyspieszała

17 sierpnia to jedna z tych dat, w których polska historia układa się w opowieść niemal filmową. Jest w niej średniowieczna wyprawa Bolesława Chrobrego, narodziny przyszłego pogromcy Turków spod Wiednia, dramat Wojciecha Korfantego, wojenne losy gwiazdy przedwojennego kina, drewniany krzyż ustawiony przez robotników Stoczni Gdańskiej i polityczne negocjacje, które w 1989 roku otworzyły drogę Tadeuszowi Mazowieckiemu do objęcia stanowiska premiera. Data dodania artykułu: 17.08.2026 05:32
17 sierpnia. Od Sobieskiego i Korfantego po Sierpień ’80. Dzień, w którym historia przyspieszała

Abp Zieliński w Piekarach: nie tylko trudne czasy są próbą. Trzeba umieć dobrze przeżyć także dobrobyt

Nie tylko bieda, kryzys czy życiowe dramaty wystawiają człowieka na próbę. Równie trudne może być dobre wykorzystanie wolności, bezpieczeństwa i materialnego dobrobytu – mówił w niedzielę, 16 sierpnia, w Piekarach Śląskich abp Zbigniew Zieliński. Metropolita poznański podczas Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt mówił również o zmęczeniu współczesnych kobiet, samotności, rodzinie i świecie, w którym coraz więcej czasu poświęcamy obserwowaniu życia innych, a coraz mniej ludziom stojącym tuż obok. Data dodania artykułu: 16.08.2026 20:22
Abp Zieliński w Piekarach: nie tylko trudne czasy są próbą. Trzeba umieć dobrze przeżyć także dobrobyt

16 sierpnia. Enigma, Solidarność, Madonna i śmierć Elvisa. Dzień, w którym historia zmieniała rytm

Są takie daty, które wyglądają, jakby ktoś zbyt hojnie obdzielił je historią. 16 sierpnia jest właśnie jednym z takich dni. Średniowieczni najemnicy sprzedają krzyżackie zamki polskiemu królowi, rodzi się człowiek, który po latach złamie tajemnicę Enigmy, na Śląsku wybucha powstanie, w gdańskiej stoczni rodzi się solidarność większa niż pojedynczy zakład pracy. A na drugim końcu tej opowieści są Beatlesi, Madonna, Genesis, Elvis Presley i Aretha Franklin. Data dodania artykułu: 16.08.2026 07:18
16 sierpnia. Enigma, Solidarność, Madonna i śmierć Elvisa. Dzień, w którym historia zmieniała rytm

15 sierpnia: między niebem, ziołami i mundurem. Skąd wzięło się jedno z najważniejszych polskich świąt?

Pachnące miętą, dziurawcem i polnymi kwiatami bukiety niesione do kościołów, pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę, wojskowe mundury i pamięć o sierpniu 1920 roku. Trudno znaleźć w polskim kalendarzu drugą datę, w której religia, historia, ludowa tradycja i państwowy ceremoniał splatałyby się ze sobą tak mocno. 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. Tego samego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Data dodania artykułu: 15.08.2026 08:47
15 sierpnia: między niebem, ziołami i mundurem. Skąd wzięło się jedno z najważniejszych polskich świąt?

15 sierpnia: od Cudu nad Wisłą do Woodstock. Dzień wojska, Matki Boskiej Zielnej, Napoleona i wielkiej muzyki

Są dni, które w kalendarzu wyglądają jak zwyczajna data, dopóki nie zaczniemy odwracać kolejnych kart historii. 15 sierpnia zdecydowanie do nich nie należy. Tego dnia huk dział spod Warszawy miesza się z dźwiękiem kościelnych dzwonów, zapachem święconych ziół i gitarami Woodstock. To dzień Napoleona Bonaparte, Wita Stwosza, Romana Dmowskiego, polskich żołnierzy z 1920 roku, strajkujących stoczniowców z 1980 roku, Beatlesów na Shea Stadium i setek tysięcy młodych ludzi, którzy w 1969 roku przyjechali na farmę Maxa Yasgura, by słuchać muzyki i wierzyć, że świat można jeszcze zmienić. Data dodania artykułu: 15.08.2026 08:08
15 sierpnia: od Cudu nad Wisłą do Woodstock. Dzień wojska, Matki Boskiej Zielnej, Napoleona i wielkiej muzyki

Polecane

Handlowy gigant przy S8. W Tomaszowie planują blisko 37 tys. m² sklepów Trauma z dzieciństwa może „wyciszać” radość. Naukowcy zajrzeli do mózgu Utrudnienia przy Tomaszowskich Błoniach. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany 19 sierpnia: królowie, powstańcy, Starzyński i Mazowiecki. Dzień, w którym historia zmieniała kierunek Cztery premiery, wielkie kino i André Rieu. Tak zapowiada się koniec sierpnia w Heliosie Lechia jedzie odczarować Mławę. Po efektownym zwycięstwie czas na trudny wyjazd Upał potrafi „uderzyć” także w mózg. Lekarka ostrzega przed skutkami odwodnienia Kolejna porażka radnego donosiciela? Leszek Ogórek utrzyma mandat Mocne brzmienia i młode talenty. Trzecia odsłona Letniej Sceny Młodych za nami Masz firmę lub planujesz działalność? Eksperci ZUS będą bezpłatnie doradzać w Tomaszowie Willa Różyckiego znów na sprzedaż. Cena spadła do 1,08 mln zł. Czy tym razem znajdzie się kupiec? Młodzi w sieci czują się pewnie. I właśnie oni najczęściej tracą pieniądze na „fałszywy urząd”
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama
Reklama
Willa Różyckiego znów na sprzedaż. Cena spadła do 1,08 mln zł. Czy tym razem znajdzie się kupiec?

Willa Różyckiego znów na sprzedaż. Cena spadła do 1,08 mln zł. Czy tym razem znajdzie się kupiec?

Przy ulicy św. Antoniego 24 czas pracuje bez litości. Za ogrodzeniem, wśród drzew i krzewów, stoi jeden z tych tomaszowskich domów, które są czymś więcej niż pozycją w ewidencji gruntów. Dawna willa rodziny Różyckich, później przez dziesięciolecia siedziba sanepidu, od 2018 roku pozostaje pusta. Teraz Skarb Państwa kolejny raz próbuje znaleźć dla niej właściciela. Tym razem z ceną wyraźnie niższą niż podczas wcześniejszych podejść.
Kucharski wytropił aferę przy św. Antoniego. Wojewoda studzi emocje. Nikt nie złamał prawa

Kucharski wytropił aferę przy św. Antoniego. Wojewoda studzi emocje. Nikt nie złamał prawa

Najpierw było czerwone światło, słowo „śledztwo”, zawiadomienie do prokuratury, wielostronicowa interpelacja i publiczne pytania o możliwość wyrządzenia miastu znacznej szkody. Kilka tygodni później emocje zderzyły się z dużo mniej widowiskowym językiem prawa. Wojewoda Łódzki zakończył postępowanie dotyczące uchwały w sprawie nieruchomości przy ul. św. Antoniego 2. Nie stwierdził naruszenia prawa i nie wydał rozstrzygnięcia nadzorczego, które unieważniłoby uchwałę. Dla radnego Piotra Kucharskiego, który wokół sprawy zbudował publiczny alarm, jest to co najmniej kolejna poważna polityczna wpadka. Czy można jeszcze poważnie traktować takiego radnego? Prawo, w przeciwieństwie do Facebooka, nie operuje wykrzyknikami. Potrzebuje dokumentów, podstawy prawnej i faktów. I właśnie dokumenty okazują się tutaj najciekawsze.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Te!!! Mieszkaniec!!! Ty chyba jesteś mieszkańcem jakiegoś bidachowa pod miastem Tomaszów. Gdzie ty, barani łbie, widziałeś jakąkolwiek dokumentację na budowę filharmonii i innych obiektów budowlanych. Mieszkańcu jakiegoś bidachowa pod miastem Tomaszów: wykup przepustkę wjazdu do naszego miasta, świetnie urządzanego przez Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, to tę przepustkę rozpatrzymy i, być może - rozpatrzymy pozytywnie- barani łbie. Źródło komentarza: Willa Różyckiego znów na sprzedaż. Cena spadła do 1,08 mln zł. Czy tym razem znajdzie się kupiec? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny internetowiczu: nazywasz siebie "Obywatelem Tomaszowa" . I bardzo dobrze. Jednak mam wątpliwości, czy Tomaszów ma jakiekolwiek korzyści z tego, że jesteś jego obywatelem. W tym momencie, uwaga, wynikająca z życia: każdy osądza innych wg siebie. Z takiego stwierdzenia wynika, że osądzasz mnie wg siebie.... I co ?! Byłeś (a może jesteś) szpiclem ?! Źródło komentarza: Polowanie na mandaty trwa. PiS chce sparaliżować tomaszowski samorząd? Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: Takie budynki powinno przejmować miasto ale prezydent woli budować filharmonie, nowe muszle, nowe przedszkola itd. Źródło komentarza: Willa Różyckiego znów na sprzedaż. Cena spadła do 1,08 mln zł. Czy tym razem znajdzie się kupiec? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: woody: gdyby rusy byli tak głupi, jak ty, to oczywiście informacje o polskiej zbrojeniówce braliby z lokalnych wiadomości internetowych. Ponieważ jednak rusy są o kilka pięter mądrzejsi od ciebie, to już dawno wiedzą poprzez swój wywiad i poprzez swoich ludzi w rządzie ryżego donka o tym, co się w Polsce dzieje. Tak więc, nie udawaj głupszego niż naprawdę jesteś. jesteś. Źródło komentarza: Niewiadów inwestuje 7 mln zł. NPGM wchodzi w hutnictwo i buduje polski łańcuch produkcji dla wojska Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: To jest typowy przykład na to, że w Polsce, zarówno w samorządzie, jak i w parlamencie oraz w rządzie nic nie znaczą jakiekolwiek kwalifikacje, a podstawowym dokumentem jest legitymacja partyjna, mandat radnego, mandat posła. Ten facet, jeszcze przy lokalizacji starostwa na Antoniego 24, był świetnym dozorcą w tym starostwie. I wtedy NIKT, kur..a, nie odkrył w nim talentów dyrektorskich.... Te różne talenty wyszły, ku..a, z niego dopiero wtedy, jak zaczął być aktywnym, lokalnym "polytykiem" za dychę i radnym. Już teraz nikt nie odważy się nazwać tego absztyfikanta jakimś beztalenciem, wykorzystującym partyjne układziki. I to jest Polska, właśnie .... Źródło komentarza: Kolejna porażka radnego donosiciela? Leszek Ogórek utrzyma mandat Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Dawniej takiego nazywali podpiera......, potem konfident a teraz radny P.K Źródło komentarza: Najpierw „MAMY TO!”, potem koniec postępowań. Co zostało z alarmów Piotra Kucharskiego?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama