Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 06:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Nikita Bogdanov wywalczył w Tomaszowie Mazowieckim tytuł Indywidualnego Mistrza Europy w żużlu na lodzie

Rosjanin był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje wyścigi. Srebro dla Ove Ledstroema (Szwecja), a brązowy krążek zawisł na szyi Luki Bauera (Włochy). Czwarty był broniący złota Dmitriy Soliannikov (Rosja).
Nikita Bogdanov wywalczył w Tomaszowie Mazowieckim tytuł Indywidualnego Mistrza Europy w żużlu na lodzie

Arena Lodowa była drugi raz z rzędu gospodarzem czempionatu Starego Kontynentu. Tym razem odbyła się z udziałem kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali zawodników. Podkreślał to po zawodach ich zwycięzca. – Bardzo mi to pomogło, wręcz niosło do mety. Bardzo dziękuję wszystkim fanom – mówił Bogdanov.

Upadki, pech i kontuzje

Początek zawodów nieco się dłużył, bo notowaliśmy liczne upadki. Najczęściej leżał doświadczony Aki Ala-Rihiimaki. Fin zastąpił w stawce uczestników Frankiego Zorna, który na skutek piątkowego upadku podczas treningu nie był zdolny do jazdy w turnieju. Ala-Rihiimaki po drugim upadku też musiał jechać do szpitala i wycofał się z dalszej rywalizacji.

Do jej końca nie dotrwał też Johann Weber. "EisHans" miał kłopoty sprzętowe, dwa razy też leżał na torze. Do swojego ostatniego biegu już nie wyjechał. Podobnie jak Michał Knapp, który także zdołał ukończyć tylko swój pierwszy wyścig. Miał on kuriozalny przebieg, bo najpierw upadł Max Koivula, w powtórce zdefektował motocykl Webera, a już po biegu wykluczony został Ala-Rihiimaki za przekroczenie wewnętrznej części toru dwoma kołami.

W tej sytuacji po 3 punkty sięgnął Knapp. Polak później już jednak żadnego swojego startu nie ukończył, zanotował też upadek, w którym ucierpiał jego łokieć. Z ostatniego biegu już się wycofał. - Nie tak sobie wyobrażałem ten występ, zabrakło przede wszystkim objeżdżenia treningowego. Mieliśmy też problemy z oponami i dopasowaniem sprzętu. Do tego ten bolesny upadek. Nie jestem w dobrym nastroju - powiedział reprezentant naszego kraju.

Pech Iwemy

Czołówka zawodów jeździła na innym poziomie. Kapitalnie prezentował się nie tylko Bogdanov, ale także Ledstroem, Soliannikov czy doświadczony Harald Simon. Z biegu na bieg rozkręcał się też Luca Bauer.

Po 20. wyścigach pewni udziału w finale byli Bogdanov i Ledstroem. Do barażu przeszedł Soliannikov, a Bauer z parkingu obserwował co wydarzy się w rywalizacji Simona z Iwemą. Gdyby Holender wygrał, a Austriak przyjechał drugi - wówczas reprezentujący Włochy młody Niemiec wypadłby poza czołową szóstkę. Dopingowany przez swoją rodzinę (m.in. pochodzącą z Konina mamę) i znajomych Iwema ścigał Simona, ale ten zamknął mu drogę i nastąpił upadek Holendra.

Sędzia zarządził powtórkę w trójkę (wcześniej wykluczony był Koivula) i zaczęła się walka z czasem w parku maszyn. Zanim Iwema wyjechał ponownie na tor, trzeba było wymienić hak, a także wyjąć folię, która pechowo wkręciła się w przednie koło na skutek wcześniejszej kolizji. Wyjęcie jej zajęło najwięcej czasu. Było nerwowo, choć w pogotowiu czekał już Nieek Schaap, który bez wahania odpalił swój motocykl, będąc gotowym do użyczenia go Iwemie.

 

 

Ostatecznie zawodnik polskiego pochodzenia wyjechał na swoim sprzęcie i stanął do powtórki 19. wyścigu. Simona doścignąć jednak nie zdołał, walcząc z Andrejem Divisem zanotował upadek, by później - przy aplauzie widowni - dopchać motocykl do mety po jeden punkt.

Młodzież bierze wszystko

Wielkie emocje dopiero się zaczęły. W 20. wyścigu Ledstroem popisał się akcją dnia, wygrywając z Soliannikovem. W barażu najlepszy był obrońca tytułu, a do finału awansował też Bauer, popisując się fantastycznym atakiem po zewnętrznej, gdy wyprzedził Simona.

Decydująca batalia miała dwie odsłony. W pierwszej start wygrał Bogdanov, a za jego plecami Ledstroem ścigał Soliannikova. Doszło do kolizji między nimi, a sędzia zdecydował, że zawinił Rosjanin, wykluczając go z powtórki. Polała się nawet krew, bo kolce w oponie poharatały stopę Soliannikova i podbródek Ledstroema.

Powtórny start znów należał do Bogdanova, który okazał się bezkonkurencyjny. Ledstroem przyjechał drugi, a Bauer dojechał trzeci. Taka była kolejność na podium. - Jestem bardzo szczęśliwy, to mój wielki sukces. Dziękuję swojemu tacie, a także mechanikom, bez których tego złotego medalu by nie było - podkreślał Bogdanov.

Ledstroem też był zadowolony. - Biorąc pod uwagę fakt, że jechałem trzeci w pierwszej odsłonie finału, a w powtórce przyjechałem drugi, mogę być zadowolony. Gratuluję Nikicie, był dziś najszybszy - powiedział Ledstroem.

Bauera z kolei jako pierwszy wyściskał szczęśliwy z jego medalu ojciec Gunther, jedna z legend ice speedwaya. - Cieszę się bardzo z tego rezultatu. Po niezbyt fajnym początku, później motocykle spisywały się znakomicie - powiedział Bauer.

Warto zauważyć, że cała czwórka finalistów to zawodnicy młodego pokolenia. Ledstroem ma 24 lata, o rok młodszy od niego jest Bauer, o dwa lata Soliannikov, a Bogdanov liczy sobie ledwie 20 wiosen. Biorąc pod uwagę duże doświadczenie wielu startujących w ice speedwayu zawodników, z pewnością - patrząc na wyniki z Tomaszowa Mazowieckiego - możemy mówić o powiewie świeżości w tej dyscyplinie sportu.

Wyniki
1. Nikita Bogdanow (Rosja) - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale
2.
Ove Ledstrom (Szwecja) - 14+2 (3,3,3,2,3) - 2. miejsce w finale
3.
Luca Bauer (Włochy) - 10+2+1 (1,2,1,3,3) - 3, miejsce w finale
4.
Dmitrij Solannikow (Rosja) - 13+3+w (2,3,3,3,2) - 4. miejsce w finale
5.
Harald Simon (Austria) - 12+1 (3,3,2,1,3) - 3. miejsce w barażu
6.
Albin Lindblom (Szwecja) - 10+0 (2,2,2,2,2) - 4. miejsce w barażu
7.
Jasper Iwema (Holandia) - 8 (2,1,1,3,1)
8.
Niek Schaap (Holandia) - 7 (1,1,2,2,1)
9.
Andrej Divis (Czechy) - 6 (0,1,2,1,2)
10.
Jimmy Hornell (Szwecja) - 4 (0,2,w,2,u)
11.
Lukas Hutla (Czechy) - 4 (w,2,1,1,w)
12.
Michał Knapp (Polska) - 3 (3,d,w,d,ns)
13.
Hans Weber (Niemcy) - 3 (d,w,3,u,ns)
14.
Atte Suolammi (Finlandia) - 3 (1,0,0,1,1)
15.
Max Koivula (Finlandia) - 2 (w,1,1,0,w)
16.
Aki Ala-Riihimaki (Finlandia) - 0 (w,w,ns,ns,ns)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ty decydujesz 06.12.2021 06:33
Za dwa lata: PiS jeśli przegra wybory ogólnokrjaowe: – likwidacja międzynarodowego Love Polish Jazz w Tomaszowie; – pogrzebane szanse na przejęcie finansowania Areny Lodowej z budżetu centralnego (COS), dziś na horyzoncie. W konsekwencji władze lokalne po kilku latach mówią, że „ni ma” (Witczak), a w związku z tym też „ni ma” na imprezy rangi europejskiej i światowej. Siemasz, ni ma, na drzewo, pal gumę itd. Czy tak będzie? Ty decydujesz, Ty wybierasz.

Niedoszły radny 06.12.2021 13:20
Poruszona została tutaj bardzo ciekawa kwestia. Takie obiekty jak Arena utrzymują się przede wszystkim z wynajmu powierzchni pod organizację wydarzeń. Natomiast, u nas żadne z organizowanych wydarzeń nie wiąże się z dochodem, a jeszcze trzeba do niego dopłacać. Z drugiej strony trzeba zdać sobie sprawę z tego, że bez tej dopłaty w tym obiekcie nie działoby się nic.

shrek II 06.12.2021 14:24
to przez prawie cztery lata nie było takiego finansowania a za 2 to bedzie /

41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Gdzie był rosomak bo nie widziałem?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 18:02Źródło komentarza: Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyściAutor komentarza: Mieszkaniec ttbsTreść komentarza: To nasze dzieci mają założyć stryczek w postaci kredytu na mieszkanie, a tu łaskawy radny rozdalby uchodźcom. Z całym szacunkiem ani w Anglii ani w Niemczech ani w innym kraju nikt nie dawał Polakom mieszkań nawet za czasów gdy emigrowali w czasach stanu wojennego. Szybciej nas wykorzystywano jako tania siłę roboczą. Lekarze na zmywak, artyści również, plebs do prac rolnych lub wycierać. .., Wojna coś strasznego i okropnego ale nie dajcie się zwariować, Irak dużo pomagamyData dodania komentarza: 14.08.2022, 12:02Źródło komentarza: Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów Autor komentarza: WuPeTreść komentarza: A jak zgłosić i komu potrzebę posiadania takiej opaski? Seniorzy z Tomaszowia z którymi rozmawiałem nie słyszeli o takiej akcji. Czy to nie przypadkiem tzw. ,,prywata" za publiczne pieniądze?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 10:42Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: amsTreść komentarza: Nie widziałam żadnej informacji o tym, że seniorzy mogą zgłaszać potrzebę posiadania takiej opaski, a systematycznie czytam ten portal, stronę urzędu i lokalną gazetę.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:03Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: „z głową”Treść komentarza: Aktywizować się – ćwiczyć, relaksować w zorganizowanych grupach będą się tomaszowianie i tomaszowianki z prywatnego kapitału, z indywidualnych funduszy emerytalnych? Prawda? Bo chyba nie z deklaratywnie znienawidzonego ZUSu czy dotowanych programów rządowych?Data dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Przemysły Czasu Wolnego szansą na rozwój miastaAutor komentarza: ofkorsTreść komentarza: co się z tymi pieniędzmi dzieje, płacimy 9 % od naszych dochodów ( oprócz rolników ), to są miliardy miesięcznie.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:57Źródło komentarza: Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie ma pieniędzy na podwyżki
Reklama
Reklama
Reklama
a