Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

6. Love Polish Jazz Festival. Wrześniowe warsztaty jazzowe z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Jeśli twoją pasją jest muzyka, chcesz poznać jej tajniki w jazzowej odsłonie, masz ochotę na wspólne jammowanie oraz występ z big-bandem muzycznym na festiwalowej scenie, nie może Cię zabraknąć na warsztatach jazzowych, organizowanych w ramach 6 edycji Love Polish Jazz Festival, w dniach od 14 do 16 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.
6. Love Polish Jazz Festival. Wrześniowe warsztaty jazzowe z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zaproszeni zostali znakomici pedagodzy i artyści, którzy podzielą się swoją unikalną wiedzą.
Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie oraz innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. W klasie fortepianu uczestników szkolił będzie Przemysław Raminiak. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, Tomasz Grabowy nauczy techniki gry jazzowej na gitarze basowej, a Krzysztof „Puma” Piasecki na gitarze solowej elektrycznej.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia na adres e-mail: [email protected] lub dostarczyć osobiście do siedziby Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18 do 31 lipca 2022 r. Uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Zastrzegamy możliwość wstępnej kwalifikacji na warsztaty.

Zapraszamy!

Plan warsztatów

14-15.09.2022 (środa–czwartek) – zajęcia w sekcjach

  • Dorota Miśkiewicz – wokal
  • Przemysław Raminiak – fortepian
  • Adam Wendt – saksofony i inne instrumenty dęte
  • Marcin Jahr – perkusja
  • Tomasz Grabowy – gitara basowa
  • Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara

16.09.2022 (piątek) – zajęcia zespołowe dla wszystkich uczestników oraz koncert w klubie festiwalowym
15-17.09.2022 (czwartek, piątek, sobota) – wieczorne koncerty w klubie festiwalowym
18.09.2022 (niedziela) – udział uczestników warsztatów wraz z wykładowcami oraz TM Brass Orchestra w koncercie na festiwalowej scenie 6. Love Polish Jazz Festivalu!

Opis warsztatów:

Warsztaty wokalne

· zajęcia ogólnomuzyczne: ćwiczenia emisyjne, oddechowe, dykcyjne, rozgrzewka mowy, ćwiczenia rytmiczne, nauka pracy w zespole, nauka wykorzystywania możliwości akompaniamentu na żywo (współpraca z akompaniatorem w zakresie dynamiki, tempa utworu), praca nad ruchem scenicznym, praca z mikrofonem;

· zajęcia indywidualne: uczestnicy przygotowują na spotkanie z Dorotą Miśkiewicz i pianistą wybraną przez siebie piosenkę, na której prowadzący omówią popełniane błędy, zasugerują nowe rozwiązania interpretacyjne i techniczne (Uwaga! Uczestnicy są zobowiązani przynieść na zajęcia nuty (podstawowy zapis) wybranego utworu. Jest to niezbędne dla pracy z pianistą);

· warsztat z improwizacji.

Prowadząca – Dorota Miśkiewicz

Od 2018 roku nieprzerwanie wygrywa ankietę Jazz Top pisma Jazz Forum w kategorii Wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza. Karierę rozpoczęła w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowości, takich jak: Cesaria Evora czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan „Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau, z którym nagrywa i koncertuje regularnie od 2005 roku, oraz wielu innych. Można ją było również usłyszeć w duecie z Jerzym Wasowskim!

Pod swoim nazwiskiem nagrała osiem albumów. Jest wokalistką wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską, afrykańską czy poważną. Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek.

Warsztaty z zakresu nauki gry na instrumentach klawiszowych

W trakcie zajęć warsztatowych uczestnicy zostaną zapoznani ze skalami stosowanymi w muzyce jazzowej oraz rolą fortepianu w zespole jazzowym. Prezentowane będą wybrane aspekty gry solowej, a także wykonawstwo pianistycznej literatury jazzowej. Uczestnicy będą doskonalić poczucie „time’u” oraz umiejętności improwizacji jazzowej.

Prowadzący – Przemysław Raminiak

Pianista, kompozytor, aranżer, edukator.

Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej II stopnia o profilu jazzowym w klasie Andrzeja Jagodzińskiego, rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończył je z wyróżnieniem w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. W trakcie studiów poznał młodych muzyków: Krzysztofa Gradziuka i Macieja Garbowskiego, z którymi wspólnie założył RGG trio. Wspólnie nagrali pięć albumów, wygrywając szereg nagród.

Współpraca z innymi artystami:

·           Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys”

·           Adam Wendt „Power Set”, Adam Wendt Power Set (2007)

·           Adam Wendt Power Set – Live power – International edition (Polskie Radio, 2010)

·           Adam Wendt Power Set – Big beat jazz (2011)

·       Krystyna Prońko „Recital Trio Live”

·       Adam Bałdych „Moje Miasto”

·       Przemek Raminiak Quartet „Locomotive”.

Od 15 lat pracuje z czołową wokalistką Krystyną Prońko, pełniąc rolę kierownika muzycznego oraz akompaniatora.

Warsztaty z zakresu gry na saksofonie i instrumentach dętych

W trakcie zajęć warsztatowych uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami muzyki oraz umiejętnościami gry w zespole. Warsztaty będą miały na celu poprawę jakości dźwięku i kształtowanie brzmienia. Zaprezentowane zostaną również zagadnienia dotyczące pracy z instrumentem, technik kształtowania dźwięku, frazowania, artykulacji, rytmu, harmonii, metod współpracy między solistą a zespołem.

Prowadzący – Adam Wendt

Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz na festiwale jako saksofonista, kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. Laureat wielu nagród zespołowych, jak i indywidualnych.

W 1990 roku z zespołem Walk Away otwierał Europejskie koncerty Milesa Davisa.

Nagrywa i koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa. Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze, z którym nadal współpracuje.

Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 80 płyt (9 autorskich).

Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespoły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi.

Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.

Warsztaty z zakresu gry na instrumentach perkusyjnych

W trakcie warsztatów prowadzący opisze współczesne zestawy perkusyjne na tle historycznych instrumentów perkusyjnych znanych od zarania dziejów, opowie o rytmach stosowanych w muzyce jazzowej w szerokim rozumieniu, pokaże różne techniki i sposoby grania z punktu widzenia instrumentów posiadanych przez uczestników warsztatów.

Prowadzący – Marcin Jahr

Od prawie 40 lat jest aktywnie koncertującym oraz nagrywającym perkusistą. Ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Od ponad 30 lat stale współpracuje z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Grał praktycznie ze wszystkimi najbardziej znanymi muzykami polskimi, a nazwiska niektórych artystów zagranicznych, z którymi koncertował, to m.in.: Mike Mainieri, Vadim Brodski, Garrison Fewell, Pete Lockett, Ed Schuller. W swoim dorobku płytowym ma ponad 40 albumów nagranych m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Jackiem i Wojtkiem Niedzielami, Krzysztofem Herdzinem, Funky Groove, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Majewskim, Adamem Wendtem i innymi.

Perkusista jest również cenionym pedagogiem  – uczył na Uniwersytecie Zielonogórskim, w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie, a także był wykładowcą na wielu warsztatach muzycznych, np. w Pradze (Republika Czeska), Leichlingen (Niemcy), a w Polsce – w Puławach, Pułtusku, Lesznie. Obecnie, oprócz „Ptaszyna” Wróblewskiego, może poszczycić się stałą współpracą z Adamem Wendtem (Power Set oraz Adam Wendt & Friends), Big Collective Bandem Wiesława Pieregorólki, Andrzejem Łukasikiem oraz Januszem Szromem. Współpracuje również z warszawskim teatrem „Syrena” oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym.

Warsztaty z zakresu gry na gitarze basowej

Warsztaty z gitary basowej poprowadzone będą dla uczestników, niezależnie od preferowanego przez nich stylu muzycznego, techniki gry oraz bez względu na poziom prezentowanych przez nich umiejętności. Będą miały na celu kształtowanie brzmienia, proporcji oraz spójnego grania z sekcją rytmiczną. Zaprezentowane zostaną różne style wydobywania dźwięków na gitarze basowej za pomocą różnych technik: kostką, palcami, kciukiem. Będą też przeprowadzone ćwiczenia z adeptami warsztatów z zakresu kreowania różnych brzmień gitary basowej za pomocą różnego rodzaju przetworników i aparatury.

Prowadzący – Tomasz Grabowy

Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet „Funky Groove” (od 1994 roku). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych, m.in. Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą.

Od 1995 roku Tomasz Grabowy jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Eric Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z takimi muzykami jak: Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCullough (ex Joe Cocker). Z tym ostatnim brał udział w trzech trasach koncertowych na terenie Irlandii.

Oprócz udziału w Walk Away Tomasz Grabowy współpracuje ze Zbigniewem Lewandowskim, Leszkiem Cichońskim (kultowa postać wrocławskiej gitary), Mike Russell Band, MFA Kera Band, Trio Marka Radulego, Zbyszek Jakubek Kwartet, Wolna Grupa Bukowina. Realizuje również autorski projekt (wraz z Miłoszem Rutkowskim) – “Vibraslap”.

W latach 2006-2019 nauczał w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wspólnie z Miłoszem Rutkowskim wydał autorską płytę CD – „Vibraslap" (2010), „Different Worlds” (2019).

Jest autorem książki instruktażowej dla basistów „Moja Basówka"  – (2009 r.) oraz „Szkoła Improwizacji w Pochodach Basowych” (2017 r).

Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu – Blues nad Bobrem.

Warsztaty z zakresu gry na gitarze elektrycznej solowej

Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami gry na gitarze elektrycznej oraz zasadami muzyki wraz z umiejętnościami gry w zespole. Omówione i zaprezentowane zostaną zagadnienia dotyczące: pracy z instrumentem, wiedzy o instrumencie, kształtowania dźwięku, frazowania, rytmu, harmonii, melodii, artykulacji, technik miks, innych technik gitarowych (Banding, Arpeggio). Uczestnicy poznają też metody ukierunkowujące na uzyskanie harmonii między solistą a zespołem, uzyskają porady z cyklu „co i jak ćwiczyć” oraz informacje na temat brzmienia instrumentu oraz podstaw jego konfiguracji.

Prowadzący – Krzysztof “Puma” Piasecki

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Nagrał dwanaście płyt autorskich oraz dziesiątki płyt jako muzyk sesyjny. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą. Gra muzykę tak różną jak rock’n’roll, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion.

Akompaniował światowym gwiazdom jak: Jose Feliciano, Shirley Bassey, Alan White (grał z grupą YES, Joe Cockerem, Erickiem Claptonem), Cindy Blackman (grała z Joe'm Hendersonem, Lennym Kravitzem, Cassandrą Wilson), Johnny Rabb (grał z Frankiem Gambale, Maynardem Fergusonem), Tony Royster Jr. (Branford Marsalis, Terry Lewis) Carmine Appice (Jeff Back, Ozzy Osbourne, Pink Floyd) Bill Molenhof, The Drifters, Ralf Rickert, Carl Palmer (ELP), Charlie Green, Siggy Davis oraz gwiazdom polskiej estrady – Józefowi Skrzekowi, Hannie Banaszak, Ewie Bem, Urszuli Dudziak, Grażynie Łobaszewskiej, Krystynie Prońko, Maryli Rodowicz, Lorze Szafran i wielu innym...

Współpracował z takimi gwiazdami polskiego jazzu jak: Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn-Wróblewski, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Piotr Baron, Leszek Możdżer, Adam Skrzypek, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Przybyłowicz, Zbigniew Wrombel, Piotr Wojtasik, Andrzej Rusek, Maciek Sikała, Tadeusz Leśniak, Jerzy Główczewski, Janusz Stefański, Jacek Pelc.

Ceni sobie pracę z młodzieżą, wykłada na Małej Akademii Jazzu w Gorzowie, na warsztatach Blues nad Bobrem w Bolesławcu, a także na międzynarodowych warsztatach jazzowych odbywających się w ramach HANZA JAZZ FESTIWAL w Koszalinie. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz wieloma formacjami.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Partner Główny: PKN ORLEN

Partner: Fundacja PZU

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022 Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Reklama
Reklama
a