Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 11:55
Reklama
Reklama

Miasto w świątecznym klimacie

W piątkowe popołudnie Tomaszów Mazowiecki rozświetlił się świątecznymi iluminacjami. Wiele osób, w tym radni Platformy Obywatelskiej z Adrianem Witczakiem na czele, krytykowało świąteczne iluminacje twierdząc, że są niepotrzebne w czasie kryzysu. że generują koszty, a ich zakup stanowi zbędny wydatek. W naszej internetowej ankiecie jednak 64 procent głosujących jest za tym, by miasto zaświeciło się w świątecznym klimacie, Wczoraj, w czasie zorganizowanego na placu Kościuszki corocznego przedświątecznego pikniku mogliśmy podziwiać nowe bożonarodzeniowe dekoracje, jakie miasto zakupiło w bieżącym roku. Kosztowały ponad 900 tys. złotych

- Stare dekoracje świąteczne, w tym oświetlenie miało już kilkanaście lat. Było już w dużej mierze zużyte i powypalane. Kosztowna była też jego eksploatacja. Dlatego zdecydowano o zakupie nowego.  Zakup zaakceptowali też radni, przyjmując uchwałę budżetową. Tym razem są to instalacje energooszczędne oparte na technologii LED.  Oszacowaliśmy, że dzienny koszt energii elektrycznej dla oświetlenia o którym mowa to niecałe 74 złote. Będzie ono czynne do 9 stycznia - wyjaśnia Joanna Budny, rzeczniczka tomaszowskiego magistratu. 

 
Nowe świąteczne dekoracje, które możemy od wczoraj podziwiać w mieście robią naprawdę bardzo dobre wrażenie.  Rzeczywiście ich koszt był spory, jednak mają one służyć miastu i jego mieszkańcom przez wiele najbliższych lat. Zakupiono między innymi: sztuczną choinkę imitująca naturalny świerk, dekoracje latarniowe okalające słupy oświetleniowe w dwóch wersjach, dekoracje latarniowe. Na placu Kościuszki rozstawiono też szereg podświetlanych dekoracji wolnostojących w formie choinki, renifera, łani, bramy, postumentu z kulą, niedźwiedzia.  Ustawiono t

– Dla wielu osób – jak też wskazują badania– iluminacje świąteczne są szczególnie ważne. W dużej mierze dlatego, że stanowią element tej bezpiecznej, znanej i bardzo pozytywnej rutyny, do której się przyzwyczailiśmy. Ze świątecznymi światełkami mamy przyjemne skojarzenia: nawet jeśli na pewnym etapie życia doświadczaliśmy negatywnych emocji, rozświetlone miasto było zawsze dostępne, niezależnie od naszej zamożności, ograniczeń czy stanu ducha. Jeśli nagle w naszej codzienności zabraknie czegoś ważnego, z pewnością to dostrzeżemy, nasze poczucie bezpieczeństwa będzie mniejsze i przez jakiś czas będziemy czuć się gorzej.
 

Wyniki badania opinii jasno wskazują, że dla zdecydowanej większości mieszkańców miast okres świąteczny w ich miejscowościach to czas, w którym powinno się ozdabiać ulice i budynki iluminacjami. Niemal 80 proc. respondentów jest zdania, że obecność świątecznych dekoracji świetlnych w przestrzeniach miejskich sprawia, że czas przygotowań do wigilii jest w mieście bardziej przyjemny i pozytywny. W  naszej ankiecie jest to nieco gorszy wynik. 


 Wczorajszy piknik był okazją do wspólnego spędzenia czasu, wesołej zabawy i zrobienia pamiątkowych fotografii. Pojawili się Mikołaj,  Elza i Olaf z Krainy Lodu, psotne elfy, snowtubing, fotobudka 360 stopni. Na tomaszowian czekało też i wiele innych niespodzianek i atrakcji. Miejskie Centrum Kultury przygotowało konkurs na najpiękniej ozdobioną choinkę, zabawy ruchowe, a uczestnicy zajęć wokalnych w MCK umilali czas, śpiewając świąteczne i zimowe piosenki. Uhonorowano też zwyciężczynię konkursu "Świąteczna Kartka od Prezydenta". Nagrodę z rąk prezydenta miasta Marcina Witko odebrała Wioletta Sienkiewicz, uczennica pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 6. Punktualnie o godz. 17 nastąpiło to, na co wszyscy już od wielu dni czekali - rozbłysła świąteczna iluminacja. Radość dzieciaków bezcenna  A Wam jak się podobało 

Ankieta: Iluminacje świąteczne - potrzebne czy nie

Wiele osób krytykuje świąteczne iluminacje twierdząc, że są niepotrzebne w czasie kryzysu. A Wy co o ty myślicie?

Są potrzebne
43%
Nie są potrzebne
57%

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wallie 20.12.2022 16:21
orkiestra na Titanicu jeszcze gra, chociaż wiemy jak było dalej...

Jadwiga 15.12.2022 18:46
Wartość tej dekoracji jest szokująca.Można było w tych trudnych czasach skromniej wydawac państwowe pieniądze.W niektórych państwowych instytucjach nie ma pieniędzy na zwykłe malowanie i bieżące remonty. A w samorządzie jest na wszystko.

Rena 13.12.2022 10:26
Niepotrzebny wydatek w czasie kryzysu. Igrzyska dla ludu, chocholi taniec. Czy naprawdę nie byłoby lepiej przeznaczyć te środki chociażby na utrzymanie ulic. Poczucie bezpieczeństwa byłoby znacznie wyższe, gdybyśmy chodzili i jeździli w Tomaszowie po niedziurawych nieoblodzonych chodnikach i ulicach.

Bartek 13.12.2022 12:33
Rena 13.12.2022 10:26
Niepotrzebny wydatek w czasie kryzysu. Igrzyska dla ludu, chocholi taniec. Czy naprawdę nie byłoby lepiej przeznaczyć te środki chociażby na utrzymanie ulic. Poczucie bezpieczeństwa byłoby znacznie wyższe, gdybyśmy chodzili i jeździli w Tomaszowie po niedziurawych nieoblodzonych chodnikach i ulicach.
A może gotówka w znacznej części, poszła na nagrody dla aktywu?

Michał 12.12.2022 18:36
Zjeżdżają ludziska z Rawy, Opoczna czy Piotrkowa i nadziwić się nie mogą. Pytam z czego ten chichot niepohamowany??? Szybka odpowiedż przybysza mnie zamurowała, że większego kiczu nie widział w swym długim życiu. Że niby ten gigantyczny renifer czy kuń powinny stanąć na głównym placu w Unewlu a nie w waszym Tomaszowie. I pytanie kto zaaranżował wam ten cyrk Starosta czy Prezydent Miasta? No i ponoć zgłoszą to do stacji TVN jako ciekawostkę na reportaż przedświąteczny.

123Janek 12.12.2022 10:53
Zdanie roku: "Jeśli nagle w naszej codzienności zabraknie czegoś ważnego, z pewnością to dostrzeżemy, nasze poczucie bezpieczeństwa będzie mniejsze i przez jakiś czas będziemy czuć się gorzej." Czy naprawdę ktoś uważa że "czymś ważnym" są światełka w centrum miasta? Infantylne i smutne.

Jola 12.12.2022 21:10
super - taka prawda

No_i_po_co 12.12.2022 21:21
Brawo Jasiu! Te pieniądze można było inaczej spożytkować!

emeryt 13.12.2022 09:59
Czy to prawda że milion złociszów wpakowano w te świecidełka?

No_i_po_co 14.12.2022 11:22
nie wiadomo i się nie dowiemy, ale z tymi 73zl dziennie to chyba kogoś fantazja poniosła. Tyle światełek to 76zl jak nic ale za godzinę (albo i jeszcze więcej). Zreszta jak włączają światełka na Placu to na Jana Pawła światła gasną :)

Jolka 14.12.2022 12:03
Wszystko się zrobi by pozyskać wyborców przed kolejnym rzutem do urny a w mieście bida aż piszczy.

ak 12.12.2022 06:45
Może naprawić kamerę i się pochwalić na cały świat- skoro macie czym się pochwalić to się pochwalcie

XYZ 11.12.2022 22:10
A gdzie wyniki sondażu ? Czyżby nie pasowały do opinii redakcji ?

Teacher 11.12.2022 19:53
Szanowny Panie Prezydencie, Czy przy tak dużej kwocie wydanej na lampki, znajdą się pieniądze na podwyżki dla pracowników budżetówki? Nauczycieli? Pracowników MOPS-u? Policjantów? Nie mamy za co godnie żyć.

Ucho P..... 11.12.2022 11:44
Bardzo ładnie to wygląda a szczególnie wieczorem gdy rozbłysną światełka. Ale jeszcze jedna rzecz, którą usłyszałam na placu, bardzo mi się spodobała a chodzi o nazwę tej świątecznej iluminacji - "Inflacyjne urzędasów z POW"

On.n 10.12.2022 13:14
Piękne dekoracje!

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama