Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 31 stycznia 2026 17:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Stylizacje na letnie wyjazdy – co spakować do walizki?

Lato to idealny czas na wyjazdy – krótkie weekendowe wypady, city breaki, a także dłuższe urlopy nad morzem lub w górach. Niezależnie od kierunku, jedno pytanie powraca zawsze: co spakować, żeby wyglądać modnie, czuć się komfortowo i nie przeciążyć walizki? Dobra wiadomość – nie potrzebujesz wielu ubrań, aby stworzyć efektowne stylizacje. Poniżej znajdziesz praktyczny poradnik oraz gotową listę rzeczy, które warto zabrać.

1. Zwiewne sukienki – must-have każdej wakacyjnej stylizacji

Letnie sukienki to fundament wakacyjnej garderoby. Są lekkie, zajmują mało miejsca i pasują na wiele okazji – od spacerów po plaży, przez kolacje na tarasie, aż po zwiedzanie miast. Najlepiej sprawdzają się modele z naturalnych, oddychających materiałów: bawełny, lnu, wiskozy.

Warto zabrać przynajmniej dwie różne sukienki: jedną bardziej codzienną, a drugą w wersji midi lub maxi na wieczór. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź nasze zwiewne sukienki w letnim stylu – znajdziesz tam fasony, które idealnie sprawdzą się zarówno na wakacjach, jak i po powrocie do miasta.

2. Stylowe dodatki – klucz do urozmaicenia stylizacji

Akcesoria potrafią całkowicie odmienić wygląd każdej stylizacji. Zabierz przynajmniej dwie pary okularów przeciwsłonecznych – klasyczne oraz bardziej designerskie. Nie zapomnij też o kapeluszu lub chuście chroniącej przed słońcem.

Dobrze sprawdzają się również lekkie torby plażowe, małe plecaki oraz torebki na pasku. Zamiast kilku ciężkich naszyjników, postaw na delikatne łańcuszki lub kolczyki, które nie będą przeszkadzać podczas upałów.

3. Uniwersalne bluzki i topy

Podczas pakowania warto postawić na rzeczy, które można łatwo miksować. Kilka bluzek w neutralnych kolorach (biały, beż, jasny niebieski) oraz 1–2 w mocniejszym kolorze lub wzorze to baza do wielu stylizacji.

Dobrze sprawdzają się krótkie topy, koszulki z dekoltem w serek oraz cienkie, przewiewne koszule, które można nosić również jako narzutki na kostium kąpielowy.

4. Szorty, spódnice i lekkie spodnie

Oprócz sukienek warto zabrać także 2–3 pary dolnych części garderoby, które będą pasowały do większości topów. Szorty jeansowe lub lniane to klasyka. Zwiewna spódnica midi doda kobiecości i będzie pasować zarówno na co dzień, jak i na kolację.

Nie zapomnij o jednych wygodnych spodniach z cienkiego materiału – przydadzą się na chłodniejsze wieczory lub w klimatyzowanych miejscach.

5. Obuwie – mniej znaczy więcej

Pakując buty, ogranicz się do maksymalnie trzech par:

  • wygodne sandały lub espadryle – do chodzenia po mieście
  • klapki – na plażę lub basen
  • buty sportowe – jeśli planujesz spacery, wycieczki, zwiedzanie

Zwróć uwagę, aby obuwie pasowało kolorystycznie do większości ubrań – ułatwi to tworzenie spójnych stylizacji.

6. Kosmetyki i pielęgnacja w wersji travel

Na wakacjach mniej znaczy więcej – nie musisz zabierać całej kosmetyczki. Wybierz miniaturki ulubionych produktów lub przelej je do mniejszych opakowań. W letnich warunkach najważniejsze będą:

  • krem z filtrem SPF
  • nawilżający balsam do ciała
  • mgiełka do twarzy
  • lekki podkład lub krem BB
  • tusz do rzęs, błyszczyk i róż w kremie – wystarczą na szybki makijaż

7. Stylizacje na różne okazje – gotowe zestawy

Warto przed wyjazdem przygotować kilka gotowych stylizacji. Dzięki temu codzienny wybór ubrań będzie prostszy i mniej stresujący. Oto przykładowe zestawy:

  • Na plażę: kostium kąpielowy + narzutka + klapki + okulary
  • Na miasto: top + spódnica + espadryle + kapelusz
  • Na wieczór: sukienka maxi + sandały + delikatna biżuteria

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zobacz kolekcję Rosalio – znajdziesz tam gotowe zestawy idealne na wakacje, które łatwo spakujesz do walizki.

8. Nie zapomnij o...

  • bieliźnie i kostiumie kąpielowym – najlepiej 2 komplety
  • płaszczu przeciwdeszczowym lub cienkiej kurtce – na wypadek zmiennej pogody
  • ładowarkach, powerbanku i słuchawkach
  • małej apteczce – plastry, leki przeciwbólowe, probiotyki

Podsumowanie – spakuj się z głową

Wakacyjna walizka nie musi być przeładowana. Kluczem jest planowanie – zestawiaj ubrania, które można ze sobą łączyć i ogranicz ilość dodatków. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale także szybciej się zorganizujesz na miejscu.

A jeśli potrzebujesz więcej modowych propozycji, kliknij tutaj, aby zobaczyć całą ofertę i dopasować stylizacje idealne na Twój wakacyjny wyjazd.


Gotowa na pakowanie? Sprawdź naszą listę, otwórz szafę i działaj! Wakacje czekają – niech będą piękne i stylowe.

Tylko dla mieszkanek Tomaszowa – rabat 10%!

Z kodem TOMASZÓW10 otrzymasz 10% zniżki na całe zakupy w Rosalio.pl. Niezależnie od tego, czy kupujesz elegancką sukienkę, modne dodatki czy lekkie bluzki na lato – zniżka działa od razu przy kasie. 

Dostawa w naszym sklepie internetowym to tylko 5zł oraz darmowa dostawa od 100zł

Zamów teraz i ubierz się stylowo – bez wychodzenia z domu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)

Sprawa deepfake’ów z udziałem dziecka z Mazowsza ujawniła problemy ze stosowaniem prawa wobec nowych technologii. Prezes UODO Mirosław Wróblewski wskazuje, że obowiązujące przepisy pozwalały na ściganie sprawców, lecz nie zostały użyte.Data dodania artykułu: 27.01.2026 09:59
Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)

Dziś w kraju i na świecie (wtorek, 27 stycznia)

Dziś jest wtorek, dwudziesty siódmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.26, zachód o 16.11. Imieniny obchodzą m.in. Chryzostom, Dacjusz, Elwira, Henryk, Jan, Jerzy, Julian, Karolina, Leander, Leandra, Przemysław, Rozalia.Data dodania artykułu: 27.01.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (wtorek, 27 stycznia)

Sondaż IBRiS dla Onetu: Nawrocki numerem jeden; rośnie zaufanie do Tuska i Sikorskiego

Prezydent Karol Nawrocki pomimo lekkiego spadku utrzymuje pozycję lidera sondażu zaufania przeprowadzonego dla Onetu przez IBRiS. Na podium znaleźli się też szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski oraz premier Donald Tusk; obaj zaliczyli wzrosty o odpowiednio 3 i 4,4 pkt proc.Data dodania artykułu: 26.01.2026 21:24
Sondaż IBRiS dla Onetu: Nawrocki numerem jeden; rośnie zaufanie do Tuska i Sikorskiego

Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 26 stycznia)

26 stycznia w Warszawie prezydent Karol Nawrocki spotka się z ministrem Radosławem Sikorskim, by rozstrzygnąć spór o nominacje ambasadorskie i omówić ewentualne przystąpienie Polski do Rady Pokoju. Tego samego dnia Pałac przyjmie prezydent Mołdawii Maię Sandu, MSZ gościć będzie saudyjskiego ministra, a PKOl ogłosi skład na igrzyska w Mediolanie.Data dodania artykułu: 26.01.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 26 stycznia)
Reklama
Zawody Kontrolne w Arenie Lodowej

Zawody Kontrolne w Arenie Lodowej

Szybkość, setne sekundy i forma na półmetku sezonuSezon w Arenie Lodowej trwa w najlepsze – lód jest gotowy, a zawodnicy nie zwalniają tempa. Już 1 lutego 2026 roku obiekt zaprasza na Zawody Kontrolne w łyżwiarstwie szybkim. To nie jest impreza „na pokaz”, tylko konkretny, sportowy sprawdzian: pomiar aktualnej formy, test szybkości i ważny element przygotowań przed dalszą częścią sezonu.Kiedy i gdzie?📅 01.02.2026 (niedziela)🕙 10:00 – 12:00📍 Arena LodowaKto startuje i na jakich dystansach?W zawodach rywalizować będą kobiety i mężczyźni, a program obejmuje dwa klasyczne dystanse sprinterskie:500 m1000 mTo właśnie na tych odcinkach najlepiej widać, ile znaczy technika, rytm i praca nóg – a różnice na mecie potrafią zamknąć się w setnych i dziesiątych częściach sekundy.Dlaczego „kontrolne” są takie ważne?Zawody kontrolne są dla zawodników czymś w rodzaju sportowego „przeglądu technicznego”. Trenerzy dostają twarde dane:jak wygląda start,czy tempo jest stabilne,gdzie zawodnik traci czas na łukach,jak wypada praca na finiszu.A dla samych łyżwiarzy to szansa, by sprawdzić się w warunkach zbliżonych do tych najważniejszych – pod presją, z pomiarem czasu, w realnej rywalizacji.Informacje dla zawodników: zapisy📩 Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: [email protected]🗓 do 30.01.2026 (piątek) do godz. 12:00Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę – start w zawodach kontrolnych to często jeden z kluczowych punktów planu treningowego na ten etap sezonu.Zaproszenie dla kibiców: zobacz szybkość z bliskaDla kibiców to świetna okazja, by przekonać się, jak wygląda łyżwiarstwo szybkie „od środka”. Z trybun widać najlepiej, że tu nie wygrywa ten, kto jedzie „ładnie”, tylko ten, kto potrafi urwać ułamki sekund: na starcie, w dojeździe do łuku, na wyjściu i na ostatnich metrach.Jeśli lubisz sport, który jest równocześnie widowiskowy i bezlitośnie precyzyjny – 1 lutego Arena Lodowa będzie właściwym adresem.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.02.2026

Polecane

Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.

Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.

Po zmianie powiatowych władz oraz kierownictwa tomaszowskiego szpitala, nastąpił prawdziwym wysyp zwolnień chorobowych. Kolejne osoby poczuły dolegliwości i dostarczyły pracodawcy L4. Na zwolnieniach są więc zatrudniani w szpitalu partyjni funkcjonariusze, zajmujących dotąd wysoko wynagradzane dyrektorskie stanowiska. Źle poczuli się nie tylko Marek Sarwa, Janusz Loda, czy Krzysztof Pardej, ale też radna Marta Lublin, Radosław Marzec. pełniący funkcję rzecznika prasowego oraz rzecznika pacjentów równocześnie. Z częścią "fachowców", zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych prezes Konrad Borowski rozwiązał umowy. Wiele z nich budzi wątpliwości prawne i być może ich analizą zajmie się prokuratura, ponieważ mogą one wykraczać poza niegospodarność o niskim poziomie szkodliwości społecznej.Data dodania artykułu: Wczoraj, 11:24 Liczba komentarzy: 13 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 3
Charytatywny koncert dla Jakuba i Adama. Tomaszów Mazowiecki zagra, żeby zostać z nimi na dłużejEPiC: Elvis Presley in Concert – film, który zabierze Cię za kulisy legendy rockaDziś w kraju i na świecie (sobota, 31 stycznia)Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim – rozmowy o zdrowiu, edukacji i drogachBal Karnawałowy w MCK Tkacz – parkiet, który nie chciał zasnąćRadny, mundur i Marsz Niepodległości. Szczepan Goska ukarany grzywną i naganąIgrzyska 2026 - Semirunnij wciąż z nadziejami na start na 5000 mPODWÓJNY MARATON ANTYWALENTYNKOWY – PIĄTEK 13-GO!Bezpieczny wyjazd na narty i snowboard – na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.Spór z ubezpieczycielem lub bankiem? Pomoże Rzecznik FinansowyPrzedwojenna elegancja, młode głosy i wielka scena w Tomaszowie!
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Fajnie ,że pan minister działa w Tomaszowie ale mam pytanie czy po ostatniej powodzi odbudowaliscie już wszystkie mosty ,które były uszkodzone?Źródło komentarza: Most na ul. Legionów pod lupą ekspertów. Analiza stanu technicznego przeprawy nad WolbórkąAutor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Sezon grypy w pełni ale ci co wzięli po siedem dawek na Covida, nie chorują... jakby grypa ich omijała. Ci obecnie chorzy też powinni sięgnąć po kolejne dawki to nie byłoby zwolnień chorobowych.Źródło komentarza: Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.Autor komentarza: TomMazTreść komentarza: No co od dzisiaj mamy uśmiechniętego prezydenta witKOŹródło komentarza: Marcin Witko poza PiS? Narasta spór o polityczne konsekwencje powiatowego przesileniaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Urzędnicy, którzy załatwili tę pomoc dla strażaków, powinni mieć z tyłu głowy to, że jak zmieni się opcja polityczna w Warszawie, czyli znów przyjdzie PiS, to te pisiory mogą powtórzyć numer ryżego donka i znów będą wsadzać do aresztu i ciągać po sądach tych urzędników.Źródło komentarza: Tomaszów wzmacnia strażaków na czasy „pogody ekstremalnej”. Unijna dotacja na wozy, drony i agregatAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Toć to taki masz lokalny ,,wojak Szwejk’’, lewatywa i na front 🤣Źródło komentarza: Radny, mundur i Marsz Niepodległości. Szczepan Goska ukarany grzywną i naganąAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Pewnie o zamknięciu mostu decydowali neo inżynierowie;)i neo służby państwowe!!!Źródło komentarza: Most na ul. Legionów pod lupą ekspertów. Analiza stanu technicznego przeprawy nad Wolbórką
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama