Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:05
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Kultura, Rozrywka:

Koncert

Grechuta - Wojciech Majewski Quartet

Grechuta - Wojciech Majewski Quartet

Aranżowanie twórczości znanych artystów to sprawa ryzykowna i pociągająca zarazem. Zwłaszcza, kiedy chodzi o muzykę kogoś takiego jak Marek Grechuta. Pojawienie się debiutanckiej płyty Wojciecha Majewskiego „Grechuta", zawierającej jazzowe interpretacje krakowskiego barda wywołało burzliwą dyskusję wśród recenzentów, muzyków i słuchaczy. Tomaszowianie przekonają się dlaczego już 6 listopada. Muzyk wystąpi w Sali kina „Włókniarz”. 19.10.2009 13:21    1
Sienkiewicz w Tomaszowie

Sienkiewicz w Tomaszowie

Aktorka komediowa i kabaretowa, malarka, hafciarka a także pisarka. Tak w skrócie można opisać legendarny polski wulkan energii, który znają chyba wszystkie pokolenia Polaków. To, że Krystyna Sienkiewicz jest artystką jedyną w swoim rodzaju wiemy nie od dziś. Barwa jej głosu oraz niesamowite poczucie humoru, przyciąga ludzi na jej recitale już od kilkudziesięciu lat. 7 października rozbawi tomaszowian do łez. 22.09.2009 13:45
NieBoNie daje czadu

NieBoNie daje czadu

W piątek w tomaszowskim klubie Impuls wystąpi zespół NieBoNie. Grupa odwiedzi nasze miasto w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej pod hasłem „Daję ci czadu Tour”. 15.09.2009 21:59    4
Pozytywne wibracje

Pozytywne wibracje

W niedzielę odbył się drugi tomaszowski Piknik Organizacji Pozarządowych. „Lokalni niebanalni”, co się rzadko w naszym mieście zdarza, ściągnęli na przystań OSiR prawdziwe tłumy. Były konkursy, koncerty i pokazy sztuk walki. Była też loteria fantowa, w której brali udział uczestnicy gry „Mapa Skarbów”. Co najważniejsze, kilkadziesiąt organizacji i stowarzyszeń działających u nas miało okazję zaprezentować się mieszkańcom miasta. 15.09.2009 19:57    8
Trzeci sektor w pierwszym rzędzie

Trzeci sektor w pierwszym rzędzie

W najbliższą niedzielę, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbędzie się piknik pod hasłem „Lokalni niebanalni”. Oprócz turnieju piłki plażowej, pokazu brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem i śpiewem oraz koncertów m.in. Krzysztofa Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego, będzie można wziąć udział w interaktywnej zabawie – Mapa Skarbów. Celem pikniku jest zapoznanie mieszkańców Tomaszowa z działalnością organizacji pozarządowych, funkcjonujących na terenie miasta oraz promowanie idei wolontariatu. 10.09.2009 11:51    2
Działo się w Inowłodzu

Działo się w Inowłodzu

Pierwsza edycja „samowolnego” Inowłódz Rock Fest za nami. Napisałem samowolnego, gdyż organizatorami koncertu byli muzycy zespołów Izolatka i Velium. Wszystko odbyło się oczywiście za pozwoleniem Urzędu Gminy Inowłódz, lecz całe środki finansowe pochodziły od zespołów. To co działo się w piątek nad Pilicą przeszło moje najskrytsze oczekiwania. Był to niewątpliwie najlepszy koncert tego lata zrobiony przez młodych ludzi – dla młodych ludzi. W przyszłym roku organizatorzy planują zorganizować imprezę z dużo większym rozmachem. Ci co nie byli, niech żałują. 31.08.2009 11:19    12
Żegnaj lato na rok

Żegnaj lato na rok

Wakacje mamy już właściwie za sobą. Na pożegnanie lata odbyła się wczoraj, ostatnia z cyklu letnich imprez, pod wspólną nazwą „Lato w mieście - A może byśmy tak… do Tomaszowa”. Koncert, który miał mieć miejsca w Parku im. Solidarności ze względu na deszczową aurę przeniesiono do sali kina Włókniarz. Tematem przewodnim był tym razem rock’n’roll. Włókniarz tym razem pękał w szwach. Tłum, jaki dawno w tym miejscu nie był widziany. 30.08.2009 14:50    7
Wehikuł czasu

Wehikuł czasu

Piękna, słoneczna pogoda bez wątpienia sprzyjała wczoraj spacerowi do Parku im. Solidarności, gdzie tomaszowianie mogli obejrzeć spektakl pt. Longplay przygotowany przez aktorów z łódzkiego Teatru Studyjnego wyreżyserowany przez Agnieszkę Greinert 29.08.2009 15:37    1
Niebiesko Czarni nie przyjadą

Niebiesko Czarni nie przyjadą

Jak mówi stare, ludowe porzekadło – „wypadki chodzą po ludziach”. Niestety, dotyczy ono także organizatorów koncertów, do których w dniu wczorajszym dotarła wiadomość o nagłej chorobie Wojciecha Kordy. 28.08.2009 12:04    3
Powrót do muzyki

Powrót do muzyki

Nachalne, proekologiczne agitacje; ascetyczny, energooszczędny wystrój sceny; apatyczni, kapryśni muzycy i zdominowany przez elektronikę set - tego obawiałem się drugim polskim koncercie grupy Radiohead. Na szczęście, Brytyjczycy nie zawiedli fanów zebranych w poznańskim parku Cytadela i zagrali długi, świetnie przyjęty koncert. 28.08.2009 08:12    3
Feekcja jutro w Arkadach

Feekcja jutro w Arkadach

Tegoroczne zakończenie lata będzie bardzo bogate w imprezy. Jutro odbędzie się koncert kapel rockowych w Inowłodzu, w sobotę szykuje się spory event kulturalny w parku miejskim im. Solidarności, której organizatorem jest Urząd Miasta, w poniedziałek lato żegna Tkacz. Koncertowo wakacje postanowili pożegnać również muzycy tomaszowskiego zespołu blues rockowego Feekcja. Specjalnie dla was zagrają ponad godzinny set w Galerii Arkady. 27.08.2009 13:07    7
Weekend, muszla i rock’n’roll

Weekend, muszla i rock’n’roll

Ostatni weekend lata upłynie pod znakiem rock’n’rolla. Odbędzie się kolejna impreza z cyklu „Lato w mieście – a może byśmy tak do Tomaszowa”. Aby dobrze podsumować okres wakacyjny, impreza będzie się odbywać przez dwa dni. Jutro na scenie w parku im. Solidarności wystąpią aktorzy Teatru Studyjnego z Łodzi. Zaśpiewają największe hity lat 80. Prawdziwą zabawę przewidziano jednak dopiero na sobotę. Głównym organizatorem pikniku jest Prezydent Miasta. 27.08.2009 11:30
Dzieci Lenina na muszli

Dzieci Lenina na muszli

W piątek w parku miejskim im. Solidarności zagrał łódzki zespół Samokhin Band. Koncert odbył się w ramach letniego cyklu imprez „A może byśmy tak… do Tomaszowa”, którego organizatorem jest Urząd Miasta. Na szczęście pogoda dopisała i publiczność nie musiała się ewakuować do sali kina Włókniarz. Nie wiadomo zresztą, czy ta pomieściłaby tylu ludzi. 24.08.2009 10:44    17
Samokhin Band ponownie

Samokhin Band ponownie

Jutro o godzinie 18 w parku miejskim im. Solidarności odbędzie się chyba najlepszy koncert tego lata. Czemu najlepszy? - Zagra łódzka kapela Samokhin Band. Ostatnim razem dali niezapomniany występ dla Marty Biedrzyckiej w kinie „Włókniarz”. To było w połowie marca. Ciekawe, czy na muszli koncertowej uda im się nawiązać klimatem do poprzedniego koncertu? 20.08.2009 11:29    3
Let me In the sound

Let me In the sound

Czwartkowy koncert irlandzkiej grupy U2 był zapowiadany jako jedno z największych tegorocznych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ogromna scena, zadziwiające efekty oraz, co najważniejsze, wspaniała muzyka, która towarzyszy nam już od trzydziestu lat, przyciągnęła na Stadion Śląski w Chorzowie 70-tysięczną publiczność z Polski oraz z zagranicy. 10.08.2009 14:35    8
XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga

XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga

Drugi dzień inowłodzkiego Festiwalu w krajobrazie rozpoczęła poplenerowa wystawa fotografii zatytułowana „Twarze Inowłodza”. Na serii zdjęć wykonanych przez kilku fotografików zobaczyć można było mieszkańców i władze gminy. 20.07.2009 22:43    1
Zagospodarowanie przestrzeni twórczej

Zagospodarowanie przestrzeni twórczej

Przedstawiamy rozmowę z Edwardem Gramontem, twórcą teatru Terminus A Quo z Nowej Soli. Na parkingu nieopodal zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu rozmawialiśmy na temat spektaklu „Wachlarze wyobraźni”, warsztatu aktorskiego , znaczeniu rekwizytów, przestrzeni twórczej oraz plastyczności ruchu. 19.07.2009 17:45    4
Aktorzy w parku

Aktorzy w parku

W słoneczne, sobotnie popołudnie odbyła się druga z cyklu wakacyjnych imprez pod wspólną nazwą Lato w mieście – A może byśmy tak do… Tomaszowa. Po ubiegłotygodniowej imprezie w rytmie hip – hop przyszedł czas na piosenkę aktorską. 19.07.2009 16:06    2
Wędrowiec w Krajobrazie

Wędrowiec w Krajobrazie

Pierwszy dzień Festiwalu w Krajobrazie zakończył kameralny koncert, grającej ilustracyjną i kontemplacyjną muzykę grupy Pathman. Jednym z jej liderów jest animator i główny reżyser całej imprezy, człowiek orkiestra - Marek Leszczyński. 18.07.2009 15:35    1
Rymy spod trzepaka

Rymy spod trzepaka

W minioną niedzielę, na placu im Tadeusza Kościuszki, odbyła się pierwsza z cyklu wakacyjnych imprez pod wspólną nazwą „A może byśmy tak… do Tomaszowa”. Trzepakowa kontrkultura z osiedla iluśtam-lecia PRL-u ściągnęła na największy parking w mieście sporą grupkę kilkunastoletnich fanów i odrobinę przypadkowych przechodniów. 17.07.2009 17:29    70
Reklama
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama