Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 20:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama
Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna:

Onkologia i choroby nowotworowe

onkologia Tomaszów

Onkologia i choroby nowotworowe to kategoria tematyczna portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa, poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów. Publikujemy aktualne informacje dotyczące raka piersi, raka płuc, raka prostaty, raka jelita grubego, białaczki, czerniaka i innych chorób onkologicznych, które każdego roku dotykają tysiące mieszkańców Polski, również regionu tomaszowskiego.

W naszych artykułach poruszamy tematy związane z nowoczesną diagnostyką onkologiczną, badaniami profilaktycznymi, objawami nowotworów, terapiami celowanymi, radioterapią, chemioterapią oraz wsparciem psychicznym pacjentów i ich rodzin. Informujemy o działaniach prowadzonych przez szpitale, poradnie i centra onkologiczne, w tym placówki działające w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i regionie.

Kategoria „Onkologia i choroby nowotworowe” to także relacje z lokalnych akcji profilaktycznych, bezpłatnych badań, kampanii społecznych oraz wypowiedzi lekarzy onkologów, hematologów, chirurgów i specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów. Pokazujemy historie pacjentów, przypominamy o znaczeniu wczesnego wykrywania raka i edukujemy, jak zwiększyć swoje szanse na zdrowie oraz długie życie.

Na łamach NaszTomaszow.pl znajdziesz rzetelne informacje o:
profilaktyce nowotworowej, objawach raka, diagnostyce onkologicznej, mammografii, cytologii, kolonoskopii, leczeniu nowotworów, opiece paliatywnej, rehabilitacji onkologicznej oraz zdrowym stylu życia wspierającym walkę z chorobą nowotworową.

Śledź kategorię Onkologia i choroby nowotworowe w portalu NaszTomaszow.pl i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zdrowia, medycyny i nowoczesnego leczenia nowotworów.

Onkolog: mamy kolejne przełomowe terapie dla chorych na raka płuca

Onkolog: mamy kolejne przełomowe terapie dla chorych na raka płuca

Mamy kolejne przełomowe metody leczenia chorych na raka płuca, dzięki którym staje się on chorobą przewlekłą – powiedział PAP onkolog prof. Dariusz M. Kowalski. Wyniki badań nad nimi przedstawiono na początku czerwca na największym kongresie onkologicznym ASCO w Chicago. 08.06.2024 11:11
Ekspert: potrzebny jest większy budżet na leki onkologiczne

Ekspert: potrzebny jest większy budżet na leki onkologiczne

Konieczne są zmiany systemowe i zwiększenie budżetu na leki onkologiczne – powiedział w poniedziałek prezes Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych Michał Chrobot. Zaznaczył, że za ubiegłorocznym "epokowym" zwiększeniem dostępność do leczenia onkologicznego, nie poszły pieniądze. 27.05.2024 19:39
Amazonki po raz drugi z akcją edukacyjną „Badamy nie tylko mamy”

Amazonki po raz drugi z akcją edukacyjną „Badamy nie tylko mamy”

Sposobów świętowania Dnia Matki jest mnóstwo. Co roku wiele osób zastanawia się, jak tego dnia docenić tę wyjątkową kobietę w swoim życiu. Federacja Stowarzyszeń Amazonki przekonuje, że najlepszym prezentem dla mamy jest troska o jej zdrowie. Dlatego już po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję „Badamy nie tylko mamy”. 21.05.2024 10:45
Tyle Słońca... w Nu-Medzie

Tyle Słońca... w Nu-Medzie

W tomaszowskim Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med od jakiegoś czasu prowadzona jest Akcja Słońce organizowana przez Fundację Świadomi Życia 01.05.2024 11:53    2
Nu-Med z certyfikatem ISO!

Nu-Med z certyfikatem ISO!

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu Med uzyskało certyfikat jakości ISO 9001 27.04.2024 10:45    3
Laryngolog: Udaje się nam wcześniej rozpoznać nowotwory krtani

Laryngolog: Udaje się nam wcześniej rozpoznać nowotwory krtani

Coraz częściej rozpoznajemy nowotwory krtani na wczesnym etapie rozwoju. Częściej też stosujemy leczenie oszczędzające narząd, ale ciągle trafiają do nas pacjenci w stanie wymagającym wycięcia krtani – powiedział PAP ordynator Kliniki Otolaryngologii UCK dr hab. Bogusław Mikaszewski. 23.04.2024 18:12
Wicepremier: rząd przyjął uchwałę dotyczącą Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020–2030

Wicepremier: rząd przyjął uchwałę dotyczącą Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020–2030

Rząd przyjął we wtorek uchwałę dotyczącą Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020–2030 - poinformował wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że dostępność do najwyższych standardów leczenia onkologicznego jest priorytetem koalicji. 12.03.2024 12:25
W Nu-Medzie szkolą się z umiejętności miękkich

W Nu-Medzie szkolą się z umiejętności miękkich

Fundacja Nu-Med jest jedną z dziesięciu organizacji z woj. łódzkiego, która przystąpiła do projektu realizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" w ramach Regionalnej Sieci Rozwoju Wolontariatu. Pierrwsze szkolenie pt.: "Wolontariat w prawie oraz zasoby koordynatora wolontariatu" prowadziła trenerka Magdalena Korczyk-Waszak, dzieląc się cenną i praktyczną wiedzą. 12.03.2024 11:25
MZ: rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet

MZ: rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku taką diagnozę słyszy kilkadziesiąt tysięcy kobiet. Skutecznym badaniem, pozwalającym na wczesne wykrycie zmian w piersiach jest mammografia - przypomniał w środę na platformie X resort zdrowia. 06.03.2024 19:25
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej

Rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, który przewiduje m.in. zmianę terminów wdrożenia określonych rozwiązań. 06.02.2024 17:56
Światowy Dzień Walki z Rakiem. Rozmawiajmy, aby pozostać dłużej razem.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Rozmawiajmy, aby pozostać dłużej razem.

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, który zachęca do profilaktyki i dbania o siebie, a także edukuje - jak pomagać sobie lub bliskim, którzy zmagają się z chorobą. 02.02.2024 10:25
Eksperci: dzięki profilaktyce nowotwory zależne od wirusów można w znacznym stopniu wyeliminować

Eksperci: dzięki profilaktyce nowotwory zależne od wirusów można w znacznym stopniu wyeliminować

Nowotwory, do których rozwoju przyczyniają się wirusy, jak rak szyjki macicy czy rak wątrobowokomórkowy, można by w znacznym stopniu wyeliminować dzięki szczepieniom oraz wczesnemu wykrywaniu infekcji i leczeniu jej – oceniają eksperci. Ich zdaniem dużą rolę do odegrania mają tu lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. 01.01.2024 10:04
Nowy program lekowy na tomaszowskiej onkologii

Nowy program lekowy na tomaszowskiej onkologii

Od stycznia 2024 r. w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim będzie realizowany nowy program lekowy: LECZENIE CHORYCH NA RAKA ENDOMETRIUM. Leczenie może być zastosowane u pacjentek z nawrotowym lub zaawansowanym rakiem endometrium. 30.12.2023 20:11
NFZ: na nowotwór jelita grubego zapada rocznie około 18 tys. osób w Polsce

NFZ: na nowotwór jelita grubego zapada rocznie około 18 tys. osób w Polsce

Na nowotwór jelita grubego zapada rocznie około 18 tys. osób w Polsce. Wczesne jego wykrycie znacznie zwiększa skuteczność leczenia - podkreśla NFZ i przypomina, że kolonoskopia to badanie, które ratuje życie. Na aktualizowanej stronie NFZ można sprawdzić, gdzie je wykonać. 16.11.2023 13:51
Profilaktyka zdrowego mężczyzny

Profilaktyka zdrowego mężczyzny

"Profilaktyka zdrowego mężczyzny” to materiał Narodowego Funduszu Zdrowia, przygotowany w ramach „Środy z Profilaktyką” w związku z listopadową akcją Movember. 08.11.2023 12:51    1
Strefa dobrej pogody przed tomaszowska onkologią

Strefa dobrej pogody przed tomaszowska onkologią

Fundacja NU-MED rusza z organizacją „Strefy dobrej pogody” - skweru wypoczynkowego dla pacjentów przed Szpitalem onkologicznym NU-MED. 24.10.2023 10:48
Dzień Różowej Wstążki w Galerii Tomaszów

Dzień Różowej Wstążki w Galerii Tomaszów

13 października, w piątek, w związku z miesiącem walki z rakiem piersi, w Galerii Tomaszów odbędzie się Dzień Różowej Wstążki. Na terenie centrum, pełnego różowych akcentów kolorystycznych, stanie specjalna wystawa na bazie sesji zdjęciowej zorganizowanej przez Fundację Amazonki. Dostępne będą pokazy samobadania piersi na fantomach oraz porady i informacje dla wszystkich kobiet. Przed centrum pojawi się mammobus, gdzie można będzie zrobić bezpłatne badania profilaktyczne. 09.10.2023 13:21
Podstępny i złośliwy

Podstępny i złośliwy

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. W początkowym okresie nie daje żadnych objawów. Wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny. Badaj się systematycznie i nie dopuść do rozwoju choroby. W Łódzkiem w ubiegłym roku wykonano 1555 operacji z powodu raka piersi. 06.10.2023 10:22
Gwiazdy dotykają siebie, by sprawdzić, jak czują się ich piersi.

Gwiazdy dotykają siebie, by sprawdzić, jak czują się ich piersi.

Ruszyła 12. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam 02.10.2023 18:23    1
Tomaszowskie Centrum Zdrowia wzbogaci się o nowoczesny mammograf

Tomaszowskie Centrum Zdrowia wzbogaci się o nowoczesny mammograf

W środę, 27 września 2023 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na zakup aparatu mammograficznego dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Koszt urządzenia to ponad milion złotych. Aparat sfinansowany został w całości z środków własnych powiatu. Jak zapewniają władze samorządowe, należy on do najnowocześniejszych, dostępnych na rynku. Co ważne posiada możliwość rozbudowy o kolejne moduły. 28.09.2023 20:59    7    9
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama