Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 20:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna:

Onkologia i choroby nowotworowe

onkologia Tomaszów

Onkologia i choroby nowotworowe to kategoria tematyczna portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa, poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów. Publikujemy aktualne informacje dotyczące raka piersi, raka płuc, raka prostaty, raka jelita grubego, białaczki, czerniaka i innych chorób onkologicznych, które każdego roku dotykają tysiące mieszkańców Polski, również regionu tomaszowskiego.

W naszych artykułach poruszamy tematy związane z nowoczesną diagnostyką onkologiczną, badaniami profilaktycznymi, objawami nowotworów, terapiami celowanymi, radioterapią, chemioterapią oraz wsparciem psychicznym pacjentów i ich rodzin. Informujemy o działaniach prowadzonych przez szpitale, poradnie i centra onkologiczne, w tym placówki działające w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i regionie.

Kategoria „Onkologia i choroby nowotworowe” to także relacje z lokalnych akcji profilaktycznych, bezpłatnych badań, kampanii społecznych oraz wypowiedzi lekarzy onkologów, hematologów, chirurgów i specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów. Pokazujemy historie pacjentów, przypominamy o znaczeniu wczesnego wykrywania raka i edukujemy, jak zwiększyć swoje szanse na zdrowie oraz długie życie.

Na łamach NaszTomaszow.pl znajdziesz rzetelne informacje o:
profilaktyce nowotworowej, objawach raka, diagnostyce onkologicznej, mammografii, cytologii, kolonoskopii, leczeniu nowotworów, opiece paliatywnej, rehabilitacji onkologicznej oraz zdrowym stylu życia wspierającym walkę z chorobą nowotworową.

Śledź kategorię Onkologia i choroby nowotworowe w portalu NaszTomaszow.pl i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zdrowia, medycyny i nowoczesnego leczenia nowotworów.

Fundacja NU-MED pomoże rodzicom leczącym się onkologicznie!

Fundacja NU-MED pomoże rodzicom leczącym się onkologicznie!

Z myślą o młodych rodzicach leczących się onkologicznie Fundacja NU-MED rusza z programem, który zapewni opiekę nad ich małymi dziećmi. 27.09.2023 20:47
Prof. de Walden-Gałuszko: pomoc psychoonkologiczna potrzebna jest w szpitalach, jak i w przychodniach

Prof. de Walden-Gałuszko: pomoc psychoonkologiczna potrzebna jest w szpitalach, jak i w przychodniach

Pacjenci potrzebują pomocy psychoonkologicznej w szpitalach, jak i przychodniach, gdzie często po raz pierwszy dowiadują się o swej chorobie nowotworowej - twierdzi w rozmowie z PAP prof. Krystyna de Walden-Gałuszko z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku. 16.09.2023 21:51    1
Minister zdrowia: od 1 listopada bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 45-74 lat

Minister zdrowia: od 1 listopada bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 45-74 lat

Od 1 listopada br. z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat. Od 2025 roku mają obowiązywać tylko mammografie cyfrowe - poinformowała w piątek minister zdrowia Katarzyna Sójka. 15.09.2023 12:56    1
Sztuczna inteligencja pomaga w wykrywaniu raka piersi

Sztuczna inteligencja pomaga w wykrywaniu raka piersi

Jeden radiolog wspierany przez sztuczną inteligencję wykrył więcej przypadków raka piersi, niż dwóch radiologów bez takiej pomocy. Według badaczy, sztuczna inteligencja jest gotowa do wprowadzenia do klinik. 14.09.2023 18:17    1
Słońce świeci w Nu Medzie

Słońce świeci w Nu Medzie

W Specjalistycznym Szpital Onkologicznym Nu-Med Tomaszów Mazowiecki wystartowała Akcja Słońce. Joanna Borkowska pomysłodawczyni tej kampanii osobiście reprezentowała Fundacja Świadomi Życia i opowiadała pacjentom o tym, jak ważne jest wzajemne wsparcie w czasie tej trudnej drogi, jaką jest leczenie onkologiczne. Akcję koordynują niezastąpione Tomaszowskie amazonki 07.09.2023 08:20    3
Szczepienie zapobiegnie nowotworom. W ORDN ruszyła akcja przeciwko HPV

Szczepienie zapobiegnie nowotworom. W ORDN ruszyła akcja przeciwko HPV

Nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce, jak i województwie łódzkim. W Polsce nowotwory powodują 25,9% zgonów mężczyzn i 23,1% zgonów kobiet. Są istotnym problemem zdrowotnym, przede wszystkim u osób młodym i średnim wieku. 27.08.2023 10:43    1
Nowotwory skóry to najczęstsze nowotwory złośliwe u ludzi

Nowotwory skóry to najczęstsze nowotwory złośliwe u ludzi

Nowotwory skóry to najczęstsze nowotwory złośliwe u ludzi. Liczba zachorowań na nie ciągle rośnie, tymczasem można się przed nimi chronić – przypomina Stowarzyszenie Sarcoma. 16.07.2023 12:09
Nie tylko leczą nowotwory

Nie tylko leczą nowotwory

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim od kilku lat leczy osoby dotknięte chorobą nowotworową. Od początku istnienia placówki z jej pomocy skorzystały tysiące pacjentów z całej Polski. Szpital prowadzi także działalność o charakterze profilaktycznym oraz szkoleniowym, zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Czas letni sprzyja dyskusji na temat czerniaka, czyli raka skóry, za którego powstanie odpowiada promieniowanie słoneczne oraz korzystanie z solarium. W minionym tygodniu Nu-med zorganizował pierwsze szkolenie dla pracowników branży beauty 02.07.2023 07:59
Pobiegli z miłością do zdrowia. Kilkudziesięciu uczestników na trasie Biegu Nu Med

Pobiegli z miłością do zdrowia. Kilkudziesięciu uczestników na trasie Biegu Nu Med

Tomaszów Mazowiecki staje się powoli stolicą biegania rekreacyjnego. Odbywają się u nas imprezy nie tylko o zasięgu lokalnym ale także ogólnopolskim. Jako jedne z pierwszych pojawiły się u nas Bieg im. B. Malinowskiego oraz Bieg Trzeźwości. Oba mają blisko 30 letnią tradycję a w pierwszym z nich biorą udział tysiące uczestników. W międzyczasie do kalendarza imprez dopisały się Bieg Tropem Wilczym oraz Bieg Antoniański. Od kilku lat z kolei Fundacja Nu-med organizuje "Bieg z Miłości do Zdrowia". Ostatnia jego edycja odbyła się w minioną niedzielę i połączona była z piknikiem profilaktycznym. Kilka dystansów dopasowano do wieku i warunków uczestników. Imprezę wspierał tomaszowski magistrat, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, portal NaszTomaszow.pl, Twój Sklep Medyczny, Komenda Powiatowa Policji, Stowarzyszenie Amazonek i kilkadziesiąt, zawsze bardzo życzliwych osób 21.06.2023 09:56
Z Miłości dla Zdrowia

Z Miłości dla Zdrowia

Fundacja NU-MED i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko serdecznie zapraszają na piknik profilaktyczny połączony z charytatywnym biegiem „Z Miłości dla Zdrowia”. 13.06.2023 21:48    1
„Dzień indywidualnego doboru bielizny i protez piersi”

„Dzień indywidualnego doboru bielizny i protez piersi”

Twój Sklep Medyczny zaprasza na „Dzień indywidualnego doboru bielizny i protez piersi”. Konsultacje skierowane są nie tyko dla pań, które przeszły zabieg mastektomii ale również dla kobiet, mających problem z asymetrią piersi. Specjaliści z firmy Amoena doradzą jak dobrać odpowiednią bieliznę oraz wkładki modelujące. Porozmawiamy też o najnowszych produktach i rozwiązaniach w zakresie pielęgnacji piersi. 05.06.2023 14:10    2
Badamy nie tylko mamy

Badamy nie tylko mamy

Członkinie Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek, 26 maja o godzinie 12 na placu Kościuszki uformują różową wstążkę, symbol profilaktyki raka. Wydarzeniu towarzyszyć będą działania profilaktyczne i stoiska edukacyjne. Inicjatywa wpisze się w ogólnopolską akcję edukacyjną z okazji Dnia Matki ph. „Badamy nie tylko mamy”, którą organizuje Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”. 23.05.2023 20:52    1
Posłanka Lewicy wspiera Marcina Witko

Posłanka Lewicy wspiera Marcina Witko

Niemal od początku roku Prezydent Marcin Witko czyni starania, które mają zabezpieczyć tomaszowskich pacjentów, dotkniętych chorobami onkologicznymi. Ma to związek z nowymi uregulowaniami prawnymi, które powołują do życia sieć szpitali, która w założeniu ma ułatwić dostęp do pomocy lekarskiej. Tomaszów Mazowiecki jest chyba jedynym miastem w Polsce, w którym skutek może być dokładnie odwrotny. Działania Prezydenta wspierają też parlamentarzyści. Teraz dołączyła do nich też Anita Sowińska 19.04.2023 09:34    8    3
Bezpłatnie, bez skierowań, pod znieczuleniem, na jeden telefon, zwrot pieniędzy za dojazd

Bezpłatnie, bez skierowań, pod znieczuleniem, na jeden telefon, zwrot pieniędzy za dojazd

Przedłużona akcja otwartych badań jelita grubego w Rawie 19.04.2023 08:13    4    2
Problemy tomaszowskich pacjentów onkologicznych dostrzegła prasa branżowa. Czas na polityków

Problemy tomaszowskich pacjentów onkologicznych dostrzegła prasa branżowa. Czas na polityków

Prezydent Marcin Witko od kilku miesięcy zabiega o zmianę w ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej. Nowe rozwiązania uderzają w tomaszowskich pacjentów, a służą jedynie lekarskiemu lobby z łódzkiej kliniki wyspecjalizowanej w chorobach nowotworowych. Do wsparcia działań zaprosił liczną grupę samorządowców. Tylko starosta Węgrzynowski odmówił podpisania apelu do Rządu i polityków w tej sprawie. Teraz problem dostrzegła prasa branżowa. Obszerny artykuł na ten temat opublikował "Rynek Zdrowia. Prezydent Tomaszowa nie składa broni. Spotyka się z wojewodą i ministrami. Pozostaje mieć nadzieję, że efekt działań okaże się wymierny. Tomaszów potrzebuje konsorcjum. 22.03.2023 09:53    1
Nowa terapia raka piersi w pierwszej kolejności do refundacji według onkologów klinicznych

Nowa terapia raka piersi w pierwszej kolejności do refundacji według onkologów klinicznych

Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć substancji czynnych, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi. 14.03.2023 10:03
Czy tomaszowska onkologia przetrwa rządowe reformy? Marcin Witko protestuje

Czy tomaszowska onkologia przetrwa rządowe reformy? Marcin Witko protestuje

Dlaczego dostępność do szybkiego i skutecznego leczenia onkologicznego w naszym regionie może być ograniczona? Chodzi o projekt Krajowej Sieci Onkologicznej. Prezydent Marcin Witko, mimo że służba zdrowia w mieście mu nie podlega, od kilku tygodni walczy o zatrzymanie szkodliwych dla nas przepisów. Znalazł wsparcie w wielu samorządowcach… ale byli i tacy, dla których chyba ważniejsi okazali się partyjni koledzy. Co ciekawe działanie Prezydenta w tej sprawie, choc nie dotarł do niego dokument do podpisu, popiera też radny wojewódzki Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Gajewski 13.03.2023 12:45    3    6
Profilaktyka antynowotworowa w tomaszowskim magistracie

Profilaktyka antynowotworowa w tomaszowskim magistracie

Profilaktyka zdrowia to niezwykle ważna dziedzina naszego życia. Temu właśnie celowi służyło spotkanie profilaktyczne pt. „Chroń się przed nowotworem” poświęcone tematyce onkologicznej, które odbyło się 22 lutego 2023 r. w sali obrad Urzędu Miasta. 23.02.2023 17:18
Czy przed nowotworem można się uchronić?

Czy przed nowotworem można się uchronić?

Będziemy mieli okazję zapytać o to 22 lutego w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim w czasie profilaktycznego spotkania na temat chorób onkologicznych. Wśród poruszanych kwestii znajdzie się profilaktyka i wczesne wykrywanie choroby, możliwość leczenia w specjalistycznym szpitalu onkologicznym oraz samobadanie piersi. W/w tematykę przedstawią prelegenci ze Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim oraz Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek. 18.02.2023 08:31
Onkolog: pandemia zaciągnęła w onkologii dług zdrowotny, z którym długo będziemy się borykać

Onkolog: pandemia zaciągnęła w onkologii dług zdrowotny, z którym długo będziemy się borykać

Pandemia zaciągnęła w onkologii dług zdrowotny. Pacjenci zniechęcili się do badań profilaktycznych, a to może powodować zwiększaną liczbę nowotworów w bardziej zaawansowanych stadiach – wskazują specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Apelują o zgłaszanie się na badania. 04.02.2023 16:29
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama