Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 00:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

Rozpuszczalnik i dezodorant

Rozpuszczalnik i dezodorant

Do dwóch niebezpiecznych pożarów doszło w miniony weekend w powiecie tomaszowskim. Oba były skutkiem braku wyobraźni. 02.11.2010 19:40
Z promilami i amfetaminą

Z promilami i amfetaminą

W miniona sobotę, kilka minut po północy, dzielnicowi pełniący służbę w rejonie ulicy Niskiej, zauważyli podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Osoby te zostały przez policjantów wylegitymowane. Podczas wykonywania czynności policyjnych ujawniono u 20 letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego opakowanie foliowe z zawartością białego proszku. Po zbadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że substancją, jaka znajdowała się w folii jest amfetamina. Mężczyzna u którego ujawniono narkotyki w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających. 02.11.2010 14:48
Tragiczny wypadek w Czerniewicach

Tragiczny wypadek w Czerniewicach

W minioną sobotę około 20.00 na ulicy Południowej w Czerniewicach doszło do tragicznego wypadku drogowego. Niestety w jego wyniku zginął 54-letni mężczyzna. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 25-letni kierujący samochodem marki Mercedes podczas wymijania innego pojazdu najechał na leżącego na prawym pasie ruchu 54-latka, obok, którego leżał także rower. Pieszy mimo podjętej przez zespół karetki pogotowia reanimacji zmarł. Do zdarzenia doszło po zapadnięciu zmroku a mężczyzna był ubrany w ciemna odzież bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Nie był to jedyny wypadek, do jakiego doszło na drogach powiatu tomaszowskiego i województwa łódzkiego. Łącznie od piątkowego popołudnia przez sobotę i niedzielę na terenie łódzkiego doszło do 37 wypadków, w których zginęło 5 osób. Policjanci zatrzymali, aż 95 kierujących na podwójnym gazie! 01.11.2010 09:28    2
śmierć rowerzysty

śmierć rowerzysty

W okresie minionych 24 godzin doszło do dwóch groźnych wypadków. Niestety w jednym przypadku efektem była śmierć rowerzysty. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, został jednak zatrzymany przez policjantów z Rokicin. Grozi mu 12 letni pobyt w więzieniu. 29.10.2010 21:06    1
Dachowali na zakręcie

Dachowali na zakręcie

W minioną sobotę opublikowaliśmy apel o oddawanie krwi dla dwójki młodych ludzi, ofiar wypadku, jaki miał miejsce, w nocy z 22 na 23 około godziny 23:50 w Żelechlinku. Jak poinformowała oficer prasowy tomaszowskiej komendy policji, komisarz Katarzyna Dutkiewicz – Pawlikowska, 24 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierując Volkswagenem Golfem, wchodząc w zakręt, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn zjechał z drogi a następnie dachował. Kierowca oraz trójka pasażerów tego pojazdu w wieku 20, 23 i 24 lat z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z Czerniewic. 25.10.2010 12:32    103
Tragiczny wypadek w Chrustach Nowych

Tragiczny wypadek w Chrustach Nowych

W miniony piątek doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Chrusty Nowe. W jego wyniku śmierć poniósł 50 letni mieszkaniec gminy Koluszki. Do zdarzenia doszło około godziny 17:15. Ofiara wypadku jadąc samochodem marki Fiat Uno, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem ciężarowym – Iveco z naczepą, którym kierował 41 letni mieszkaniec Piotrkowa. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący ciągnikiem siodłowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w zaparkowanego Volkwagena Golfa, w którym przebywał 35 letni mieszkaniec Brzezin. 18.10.2010 21:44    3
Wylew pijaków

Wylew pijaków

Jak poinformowała oficer prasowy tomaszowskiej Powiatowej komendy Policji Katarzyna Dutkiewicz – Pawlikowska w miniony weekend mundurowi zatrzymali kolejnych 12 nietrzeźwych kierujących różnego rodzaju pojazdami. Zastanawiające, że mimo wysokich kar przewidzianych w Kodeksie Karnym za pijacką jazdę, liczba pijaków nie maleje. 18.10.2010 21:23    1
Parytet

Parytet

Kilka minut po północy na ulicy Warszawskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Opla Astrę. Kierująca samochodem 40 – letnia mieszkanka Tomaszowa, nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas rozmowy policjanci zwrócili uwagę na jej niezrozumiałą, bełkotliwą mowę oraz wyczuli silną woń alkoholu. Została przebadana na zawartość alkoholu, „dmuchnęła” w alkotest prawie 2,5 promila. Pani została zatrzymana a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień, za co grozi odpowiedzialność karna do 2 lat pozbawienia wolności. 12.10.2010 19:35    4
Kolejna śmierć w wypadku samochodowym

Kolejna śmierć w wypadku samochodowym

Do tragicznego wypadku dzisiaj doszło na drodze między Zaosiem a Budziszewicami. Około godziny 9:40 doszło tam do czołowego zderzenia samochodów Opel Astra i Mitsubishi. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer Opla – 23 letni mieszkaniec gminy Żelechlinek, natomiast kierowcy obu pojazdów - mężczyźni w wieku 20 i 27 lat oraz pasażerowie Mitsubishi - 22 letnia kobieta, 26 letni mężczyzna oraz 2 letnie dziecko zostali hospitalizowani. Wszyscy uczestnicy wypadku, byli mieszkańcami naszego powiatu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego. 12.10.2010 15:13    19
Promile za kierownicą

Promile za kierownicą

Jak co tydzień prezentujemy weekendowy, policyjny raport dotyczący liczby nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, zatrzymanych przez tomaszowskich mundurowych. 11.10.2010 17:30
Dwa razy niebezpiecznie

Dwa razy niebezpiecznie

Wczoraj na tomaszowskich ulicach doszło do dwóch groźnych „zdarzeń drogowych”. Na szczęście w żadnym z nich nie było ofiar śmiertelnych. 75 – letnia kobieta trafiła do szpitala 07.10.2010 14:47    1
Sprawca wypadku pod dozorem

Sprawca wypadku pod dozorem

4 października Tomaszowska Prokuratura zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe wobec sprawcy wypadku drogowego, do jakiego doszło w naszym mieście 15 sierpnia na ulicy Mostowej. 21 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierując samochodem marki Audi, najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerem 70 letniego mężczyznę. 05.10.2010 18:27
Czterech młodych tomaszowian poważnie rannych w wypadku w Łodzi - pomóżmy Damianowi

Czterech młodych tomaszowian poważnie rannych w wypadku w Łodzi - pomóżmy Damianowi

Czterech młodych mieszkańców Tomaszowa poważnie ucierpiało w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę (23.36) na ulicy Rokicińskiej w Łodzi. Z ustaleń policji wynika, że Volkswagen Vento, którym kierował 20-letni mieszkaniec naszego miasta, z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w rosnące na poboczu drzewo. Poszkodowanych rozwieziono do łódzkich szpitali, stwierdzono u nich m.in. połamane kończyny dolne i górne, wstrząs mózgu, urazy głowy. 04.10.2010 15:20    53
Promilowcy

Promilowcy

Miniony weekend obfitował w pijanych użytkowników dróg. To żadna nowość. Nie ma praktycznie dnia, by jakiś delikwent nie wsiadł za kierownicą będąc w stanie „wskazującym na…”. Najwyższym wskazaniem na alkomacie wykazał się 53 letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który miał w organizmie 3 promile alkoholu i w dodatku doprowadził do kolizji drogowej. 04.10.2010 14:39    1
Pomóżmy Damianowi

Pomóżmy Damianowi

Młody tomaszowianin, Damian Stobiński, dziś w nocy miał wypadek na drodze między Tomaszowem a Łodzią. Chłopak stracił bardzo dużo krwi. Przyłączamy się do prośby rodziny i apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta o oddanie krwi dla Damiana. Krew można oddawać w Łodzi na ul.Franciszkańskiej a także w Tomaszowie należy tylko podać nazwisko poszkodowanego w wypadku oraz szpital, w którym przebywa, czyli Uniwersytecki Szpital Kliniczny Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów ul. Żeromskiego 113 w Łodzi. 04.10.2010 00:00    31
Granica życia

Granica życia

Wczoraj około godziny 15:00 doszło do kolejnego groźnego wypadku na drodze krajowej numer 8 na skrzyżowaniu w kierunku na Łazisko. Tym razem jego sprawcą był 18 letni mieszkaniec powiatu Tomaszowskiego , który kierując samochodem marki Fiat Seicento jadąc od strony Tomaszowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym trasą w kierunku Piotrkowa, ciągnikiem siodłowym DAF, którym kierował 41 letni mieszkaniec Wilczyna. W wyniku zderzenia kierowca Fiata oraz dwóch 16 letnich pasażerów tego pojazdu, trafiło do szpitala. Młody kierowca prawo jazdy odebrał miesiąc temu. 01.10.2010 11:26    4
Wypadek w Dębniaku

Wypadek w Dębniaku

28 września około godziny 16:20 w miejscowości Dębniak doszło do wypadku, którego sprawcą był 20 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Kierując samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przód jadącego z przeciwka samochodu Honda, którą kierował 52 letni, mieszkaniec Spały. Na skutek zderzenia pasażer Hondy – 35 letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do tomaszowskiego szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Rokicin. 30.09.2010 18:15    2
Akcja "Prędkość"

Akcja "Prędkość"

Już jutro, czyli 1 października, zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Akcja ma na celu nie tylko dokonywanie wzmożonych kontroli prędkości i karanie kierowców, ale przede wszystkim uświadamianie, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego wykroczenia. Najtragiczniejszą może być wypadek drogowy i śmierć jego uczestników. 30.09.2010 17:45
Wjechał w płot i uciekł

Wjechał w płot i uciekł

Na tomaszowskich drogach wciąż niespokojnie. Tuż przed godziną 8 rano doszło do groźnego wypadku na ulicy Spalskiej. 85 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, zjeżdżając ze ścieżki rowerowej na jezdnię, został potrącony przez samochód Daewoo, którym kierowała 29 letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Rowerzysta w stanie ciężkim trafił do szpitala. w 28.09.2010 19:48    3
Na drogach miasta i powiatu

Na drogach miasta i powiatu

W minioną sobotę doszło do groźnego wypadku w miejscowości Chociw. Miał on miejsce około godziny 9:30. W jego wyniku dwie osoby trafiły do tomaszowskiego szpitala. Do zdarzenia doszło, gdy kierująca samochodem marki Volkswagen Polo, 22 letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, wyjeżdżając ze stacji paliw, próbowała włączyć się do ruchu. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z jadącym w kierunku Rzeczycy samochodem Opel, którym kierował 33 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Do szpitala trafiły: 9 letnia pasażerka Opla oraz 46 letnia pasażerka Volkwagena . 27.09.2010 20:49
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama