Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

Potrącenia

Potrącenia

W miniony weekend doszło do dwóch potrąceń pieszych. Obydwa miały miejsce w godzinach wieczornych, przy ograniczonej widoczności. W obu przypadkach osoby poszkodowane miały w swoim organizmie alkohol. 18.01.2011 14:52
Potrąciła pieszą

Potrąciła pieszą

O 17:20 na Murarskiej miał miejsce wypadek drogowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca passatem 28 - letnia mieszkanka Tomaszowa, jadąc ulicą Legionów, wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Murarską, potrąciła idącą chodnikiem 67 - letnią kobietę, która z obrażeniami ciała trafiła do tomaszowskiego szpitala. Obie panie w chwili zdarzenia były trzeźwe. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa. 14.01.2011 14:59
Potrącenie pieszego

Potrącenie pieszego

O 19:45 na trasie K-8, w miejscowości Łazisko doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 38 letni mieszkaniec Tomaszowa, przebiegając przez jezdnię od Łaziska w stronę Tomaszowa wbiegł wprost na przejeżdżającego trasą golfa. Kierujący vw udzielił pokrzywdzonemu pomocy. Tomaszowianin trafił do szpitala. Sprawdzono stan trzeźwości kierującego golfem - 34 letniego mieszkańca Katowic, z wynikiem 0,00. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia drogowego. 13.01.2011 22:36
Płonący Transit

Płonący Transit

Dosyć niecodziennie zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 10:40 na ulicy Piłsudskiego. Sporą sensacje wśród przechodniów wywołał płonący, zaparkowany przy chodniku Ford Transit. Na miejscu zdarzenia szybko zjawił się wóz gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej. Pożar szybko opanowano i ugaszono. 10.01.2011 13:52    14
Napadł, teraz posiedzi

Napadł, teraz posiedzi

W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim zastosował sankcję w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla sprawcy rozboju, zatrzymanego przez tomaszowskich policjantów. Do zdarzenia doszło 4 stycznia o godzinie 20:00, na ulicy Barlickiego, gdzie podejrzany zaatakował 45 letniego mężczyznę. 07.01.2011 14:02    5
Na przejazdach niebezpiecznie

Na przejazdach niebezpiecznie

Wczoraj, około godziny 15 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na przejeździe kolejowym w Ciebłowicach. Według informacji przekazanej przez oficera prasowego tomaszowskiej Powiatowej Komendy Policji, komisarz Katarzynę Dutkiewicz – Pawlikowską, kierujący samochodem marki Polonez, 50 letni mieszkaniec Tomaszowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie zatrzymał pojazdu przed przejazdem kolejowym i uderzył w bok jadącego towarowego pojazdu trakcyjnego. 28.12.2010 13:16    7
Krótko i konkretnie

Krótko i konkretnie

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dokonano kolejnych zmian w budżecie miasta na 2010 rok, podjęto uchwałę dotyczącą tzw. „wydatków niewygasających”. Radni przyjęli do realizacji program Wsparcie. Po raz pierwszy też mieli okazję zadać pytania w ramach pytań, wniosków i interpelacji. 26.12.2010 20:51    7
Wypadek: 3 osoby trafiły do szpitala

Wypadek: 3 osoby trafiły do szpitala

Jak poinformowała oficer prasowy tomaszowskiej Komendy Policji, komisarz Katarzyna Dutkiewicz - Pawlikowska, dzisiaj w godzinach porannych, około godziny 5:40, doszło do groźnego wypadku na ulicy Luboszewskiej. 15.12.2010 14:25    8
Pożar na Borkach - podsumowanie akcji

Pożar na Borkach - podsumowanie akcji

W miniony czwartek pisaliśmy o pożarze, jaki miał miejsce w należącym do Powiatu Tomaszowskiego Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym BORKI nad Zalewem Sulejowskim. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką PSP doszło do niego w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieustalone. 14.12.2010 20:44    12
Płonęły Borki

Płonęły Borki

Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza w należącym do Powiatu Tomaszowskiego Ośrodku Wypoczynkowym „Borki” w miejscowości Swolszewice Małe. Spłonęło prawie doszczętnie piętro głównego budynku biuro – mieszkalnego, który mieścił między innym i recepcję ośrodka. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze przyczyn pożaru. W pokojach, w których pojawił się ogień mieszkali najprawdopodobniej robotnicy, którzy pracują przy przebudowie trasy S8. W czasie pożaru wszystkie pomieszczenia były puste. W gaszeniu brało udział kilka zastępów zarówno Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej 10.12.2010 23:45    51
Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci młodej dziewczyny

Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci młodej dziewczyny

Także wczoraj, w godzinach porannych, w mieszkaniu przy ulicy św. Antoniego odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Prokuratura prowadząca postępowanie nie wyklucza udziału „osób trzecich” w śmierci 26 letniej dziewczyny. – Takie podejrzenie nasuwają wewnętrzne obrażenia ciała oraz jego ułożenie – powiedział Robert Wizner, szef tomaszowskiej prokuratury. Dokładna przyczyna śmierci zostanie określona po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Dziewczynę odnalazła jej koleżanka. Obecnie trwają czynności śledcze w tej sprawie. 08.12.2010 14:01    5
Bandyta poszukiwany

Bandyta poszukiwany

Tomaszowscy policjanci poszukują bandyty, który wczoraj około godziny 18:30, na ulicy Warszawskiej napadł na idącą tam kobietę. Do chwili obecnej nieustalony sprawca uderzył pokrzywdzoną a następnie wyrwał jej torebkę, w której znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie 100 zł. Apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia o kontakt osobiście lub pod numerem telefonu 997. 07.12.2010 16:58    9
Znowu pili i jeździli

Znowu pili i jeździli

4 grudnia o godzinie 8:30, w Lechowie na trasie K-8, mundurowi zatrzymali 31 letniego kierowcę ciągnika siodłowego DAF. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Alkotest wykazał w jego przy-padku prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 07.12.2010 12:47
Z narkotykami w ręku

Z narkotykami w ręku

Kryminalni z tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali w piątek, 26 listopada trzech mieszkańców Tomaszowa, którzy posiadali łącznie 182 gramy różnego rodzaju narkotyków. 29.11.2010 22:35    5
Cztery kolizje z promilami w tle

Cztery kolizje z promilami w tle

Nie dość, że ulice śliskie, zasypane śniegiem i niebezpieczne, to uważać musimy dodatkowo na jeżdżących na „podwójnym gazie” pijaków. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie. Okazuje się, że wysokie kary za jazdę w stanie nietrzeźwym, wciąż są zbyt niskie a pijak za kierownicą wciąż u nas bywa „bohaterem”. W miniony weekend aż czterech takich delikwentów spowodowało kolizje. Na szczęście obyło się bez ofiar. 29.11.2010 19:22    3
Na Opoczyńskiej

Na Opoczyńskiej

Kilka minut po 21 doszło do niebezpiecznego wypadku na ulicy Opoczyńskiej. Kierowca busa marki Fiat Ducato najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego utracił kontrolę nad pojazdem i dachował. Dwie osoby poszkodowane odwieziono do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Przez kilkadziesiąt minut zablokowana była droga Tomaszów - Opoczno 20.11.2010 22:24    6
Potrącony 9-latek

Potrącony 9-latek

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj o godzinie 15:00, przy skrzyżowaniu ulicy Pustej i Legionów. 53 letni mieszkaniec Tomaszowa, kierując samochodem marki Volkswagen Bora potrącił, wybiegającego zza zaparkowanego pojazdu, 9 letniego chłopca, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łodzi. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa. 16.11.2010 17:01    4
Promil "promocyjny"

Promil "promocyjny"

Od kilkunastu lat władze miasta i powiatu bezskutecznie poszukują pomysłu na to, jak zareklamować Tomaszów, jako miejsce atrakcyjne turystycznie. Brudna woda w Zalewie Sulejowskim, dzikie wysypiska śmieci w okolicznych lasach, dziurawe ulice i brudne kamienice. Mamy też chyba największy w centralnej Polsce odsetek pijanych rowerzystów, którzy wpadają w ręce stróżów prawa. Może oni mogliby być elementem promocyjnym. Na zrewitalizowanym Placu Kościuszki mogłaby powstać „dominanta” w postaci pomnika przedstawiającego „nawalonego” cyklistę z butelką. Byłby to najprawdopodobniej jedyny tego rodzaju postument w Polsce. Obok pomnika stworzyć można by strefę wolną od akcyzy, swój kramik mogła by otworzyć pani Jadwiga albo pan Tadeusz z Polnej… wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. pi 15.11.2010 19:24    3
TIR zablokował K8

TIR zablokował K8

Wczoraj, 14-go listopada, przejazd na trasie K-8 blokował wywrócony samochód ciężarowy. Zdarzenie miało miejsce tuż przed zjazdem z trasy przy ulicy Ujezdzkiej w okolicach Zakładów Ceramiki Paradyż. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, około godziny 15:00, kierujący TIR-em 35 letni obywatel Litwy, nie dostosował techniki i taktyki jazdy do warunków panujących na drodze, najechał na barierkę ochronną i znak drogowy, nie zapanował nad pojazdem, który wywrócił się blokując całkowicie przejazd w kierunku Warszawy. Z uwagi na utrudnienia, które trwały do godzin porannych następnego dnia, ruch pojazdów odbywał się przez teren miasta. 15.11.2010 14:57    5
Uszkadzali samochody

Uszkadzali samochody

Jak poinformowała oficer prasowy tomaszowskiej Komendy Policji, komisarz Katarzyna Dutkiewicz - Pawlikowska, kilka minut przed północą w dniu 5 listopada, dyżurny policji został poinformowany, że na ulicy Warszawskiej doszło do uszkodzenia pojazdów. Mundurowi jadący na miejsce zauważyli grupkę mężczyzn oraz patrol straży miejskiej. Jak wynikało z zebranych informacji miejski monitoring zarejestrował jak 18 i 19 – letni mieszkańcy Tomaszowa urywali lusterka od kilku zaparkowanych na ulicy samochodów. Uszkodzone zostały Ford, Skoda i Volkswagen, w którym dodatkowo wybita została przednia szyba. Łączna suma strat została oszacowana na kwotę 800zł. Zatrzymani sprawcy byli pijani, młodszy dmuchnął w alkotest 1,8, natomiast starszemu badanie wykazało 1,3 promila. Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności 08.11.2010 13:55    3
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama