Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 grudnia 2025 03:36
Reklama
Reklama

Kolejne zatrzymania handlarzy śmiercią

Piotrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, kontynuując działania z 10 października 2010 roku i 6 lutego bieżącego roku, w czasie których, wspierani przez łódzkich „antyterrorystów”, zatrzymali 24 osoby w wieku od 18 do 49 lat, mające związek z odbywającym się na dużą skalę handlem narkotykami. Podejrzewa się, że łącznie osoby te od 2007 roku mogły wprowadzić na rynek co najmniej 32 kilogramy środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany i LSD.

 

W minioną niedzielę, we wczesnych godzinach rannych, piotrkowscy kryminalni wsparci przez grupę szturmową z Łodzi zatrzymali na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu bełchatowskiego kolejnych 5 mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat zajmujących się narkotykowym procederem.

 

Z zebranego do tej pory materiału dowodowego wynika, iż mężczyźni działając w latach 2007-2011 na terenie Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa i powiatu piotrkowskiego wprowadzili do obrotu ponad 4 kilogramy amfetaminy i marihuany.

 

Cała piątka została osadzona w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28 marca Sąd Rejonowy w Piotrkowie wobec 3 mężczyzn w wieku 25,26 i 29 lat zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec 28 i 21 latka Prokurator Okręgowy zastosował dozór Policji.

 

Za handel i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak twierdzą policjanci,  sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

 

****

 

Tomaszowscy policjanci zatrzymali natomiast w miniony piatek na ulicy Dworcowej, 25 letniego mieszkańca Tomaszowa. Mężczyzna posiadał przy sobie 14 gram marihuany. Jego 31 letni towarzysz, miał natomiast przy sobie ponad 1 gram marihuany i 4 gramy kokainy. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zxc 09.04.2011 23:29
Kokaina w tomaszowie?! haha a to dobre ;)

Wielkie mi co 09.04.2011 14:12
za kilka kilo robia raban a w Afganistanie cale tony kosza:)

Opinie

Reklama
Reklama
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Gwiazdy europejskiego łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim powalczą o medale mistrzostw EuropyTo będzie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed igrzyskami olimpijskimi w Mediolanie! Na początku stycznia, niespełna miesiąc przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sportowej czterolecia, w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim.Tomaszów Mazowiecki kolejny raz będzie gościł czołowych panczenistów Europy a Polacy będą startować w najmocniejszym składzie, z wszystkimi gwiazdami polskich panczenów, m.in. Kają Ziomek-Nogal, Andżeliką Wójcik, Damianem Żurkiem, Markiem Kanią, Piotrem Michalskim, czy Władymirem Semirunnijem na czele.Mistrzostwa Europy w tomaszowskiej Arenie Lodowej rozpoczną się w piątek, 9 stycznia, wieczorem. Już pierwszego dnia o medale zawodnicy powalczą w czterech konkurencjach – sprincie drużynowym kobiet, drużynie mężczyzn oraz na 3000 metrów kobiet i 1000 metrów mężczyzn. Dzień później zmagania rozpoczną się o godz. 14, a w programie są sprint drużynowy mężczyzn, 500 metrów kobiet, 5000 metrów mężczyzn i 1500 metrów kobiet. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę, 11 stycznia, a tego dnia w Arenie Lodowej zostaną rozdane medale na dystansach 1000 metrów kobiet, 500 i 1500 metrów mężczyzn oraz w rywalizacji drużynowej mężczyzn i w biegach ze startu masowego.Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla kibiców jak zawsze dużo dobrej zabawy, emocji a całość uświetni piątkowy pokaz świateł.09-11 stycznia 2026 r.Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.01.2026
Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie (Wincentynów) – wyjątkowy wieczór w domowym salonieJuż 18 stycznia 2026 roku (niedziela) o godz. 17:00 Czesław Mozil zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne — koncert "Czesław Mozil Solo – w mieszkaniu". Miejsce: niewielka wieś Wincentynów (gmina Sławno, powiat opoczyński), blisko Opoczna, w malowniczym zakątku województwa łódzkiego. Prywatna przestrzeń – salon domu – stanie się areną bliskiego spotkania artysty z publicznością.Miejsce pełne folklorystycznego klimatuWincentynów to kameralna miejscowość — według danych z 2021 r. liczy zaledwie 179 mieszkańców W sąsiedztwie znajduje się prywatny miniskansen "Niebowo", prezentujący tradycyjną wiejską architekturę regionu opoczyńskiego: chatę ze strzechą, ziemiankę, stodółkę i autentyczne wnętrza izby białej, kuchni i sieni.  Ta nieoczywista, serdeczna sceneria doskonale komponuje się z domowym klimatem koncertów Mozila.Co czyni ten wieczór wyjątkowymBliskość artysty: Czesław zagra niemal jak "u sąsiada" — w salonie, na kanapie, czasem na podłodze, a może ktoś usłyszy go z kuchni. Ta forma koncertu wyczarowuje atmosferę kameralności i autentycznego kontaktu.Unikalna formuła: To połączenie solowego show muzycznego i błyskotliwego stand-upu — pełne inteligentnych obserwacji, humoru i muzycznych emocji.Repertuar: Poza znanymi piosenkami, usłyszymy utwory z ostatnich albumów oraz premiery nowych nagrań, które trafią na kolejną płytę.Aktualny czas twórczy: Mozil zdobył tegoroczną Festiwalową Nagrodę Opola za piosenkę „Ławeczka”, singiel „Leń” z „Akademii Pana Kleksa 2” stał się hitem, a jego album „Inwazja Nerdów vol. 1” zdobył Fryderyka w 2025 roku.Kilka faktów o artyścieUrodzony w 1979 r. w Zabrzu, wykształcony akordeonista (Król. Duńska Akademia Muzyczna w Kopenhadze) Twórca złożonych dzieł: muzyka, teksty, aktorstwo dubbingowe (np. Olaf z "Krainy Lodu"), osobowość TVLaureat licznych nagród: Fryderyków, nagrody opolskiego festiwalu, platynowych płytStyl znany z połączenia kabaretu, folku, punka i inteligentnego humoru — trudno zamknąć go w jednym słowie Szczegóły wydarzeniaData: 18 stycznia 2026 (niedziela), godz. 17:00Miejsce: dom mieszkalny w Wincentynowie k. Opoczna („Niebowo”)Bilety: tylko 40 sztuk, cena 130 zł — dostępne na stronie: [biletomat.pl]Więcej informacji na: wydarzenie na FacebookuTaki koncert to znakomita okazja, by przeżyć muzykę i humor Mozila w najbardziej osobistej formie. To więcej niż performance — to spotkanie, które zostaje w pamięci na długo.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.01.2026

Polecane

Radny, firma i gminne zlecenie. Podręcznikowy przykład utraty mandatuZjazd "Strzelca" w Tomaszowie„Mikołaj na dachu” – kiedy magia świąt zjeżdża na linach prosto do szpitalnego oknaPŚ w łyżwiarstwie szybkim - Polki trzecie w biegu drużynowym w HeerenveenSzkolenie „wGotowości” w Tomaszowie Mazowieckim. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej szkoli cywilów do działania w kryzysieTomaszów w korku. Dwa zamknięte mosty, jedno miasto w potrzaskuPŚ w łyżwiarstwie szybkim - rekord Polski Semirunnija na 10 000 mStypendium z przyszłością. Julia Wrześniewska z I LO w elicie programu „GrowMania – Strefa Talentów”Ekspertka: dzieci mają prawo do ochrony wizerunku, nie powinien być narzędziem promocji szkółKolizja na drodze krajowej nr 48. Jeden z pojazdów dachowałStrzelcy wyborowi na morzuW pracowni fotograficznej zrobiło się świątecznie na długo przed 6 grudnia.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Michał NTreść komentarza: Co to za Starosta..... Ja u niego byłem po pomoc a on mówi że nie ma władzy .... Noi... Powinien że szczepanem rządzić w BangladeszuŹródło komentarza: Czy uda się wybrać nowy Zarząd Powiatu?Autor komentarza: pogubionyTreść komentarza: Do obowiązkowej służby wojskowej najpierw "obowiązkowo wstępują ci, którzy uważają, że powinna być" !!! i i chyba 54,9% ankietowanych wypełnią wszystkie miejsca !!!Źródło komentarza: Sondaż dla WP: 59,4 proc. Polaków uważa, że powinna wrócić obowiązkowa zasadnicza służba wojskowaAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Przy Tomaszowie Maz. nie ma autostradyŹródło komentarza: Tomaszów w korku. Dwa zamknięte mosty, jedno miasto w potrzaskuAutor komentarza: J.CameronTreść komentarza: Po co most. Lepsza będzie filharmonia. Ja chce filharmonię, oby grały nam skrzyce i wiolonczela jak na Titanicu.Źródło komentarza: Tomaszów w korku. Dwa zamknięte mosty, jedno miasto w potrzaskuAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka: lokalne samorządowe "wadze". Czy wy naprawdę zapomnieliście, ze jak startujecie w wyborach samorządowych, to pier#olicie tym durnowatym wyborcom o tym, że wy chcecie ich tylko i wyłącznie uszczęśliwić?! Przestańcie wreszcie, do ku#wy nędzy, robić tych waszych wyborców w totalne jajo.Źródło komentarza: Tomaszów w korku. Dwa zamknięte mosty, jedno miasto w potrzaskuAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mistrzu: komu Ty tłumaczysz te oczywiste rzecz?! Nam, normalnych ludziom? My to rozumiemy, ale takie oczywiste rzeczy nie docierają do starosty katechety i do zarządu dróg powiatowych. Nie wiedziałeś, że to są totalne, samorządowe buce ?!Źródło komentarza: Tomaszów w korku. Dwa zamknięte mosty, jedno miasto w potrzasku
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama