Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:42
Reklama
Reklama

Publicystyka

Wszyscy tacy oni... jednacy. Polityka równości nie zawsze jest tęczowa

Wszyscy tacy oni... jednacy. Polityka równości nie zawsze jest tęczowa

Mój wczorajszy poranny felieton wywołał prawdziwą burzę. Maile, telefony i smsy. Okazuje się, że Starosta Mariusz Węgrzynowski jest bardziej popularny niż myślałem, chociaż nie jestem pewien tego, czy tej popularności powinienem mu zazdrościć. W każdym razie większość reakcji wyrażała oburzenie. Wcale się temu nie dziwię, bo faktycznie są granice, których przekraczać się nie powinno. Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej część osób krytykujących moje pismactwo ma w pewnym sensie rację. Bo krytykując jednych często zdarza nam się zapomnieć, że wszyscy oni jacyś tacy jednak... jednacy 29.07.2022 08:01    1    6
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka

Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietaną 28.07.2022 08:30    30    29
Jej Wysokość Śmierć sama decyduje, po kogo i kiedy przyjdzie.

Jej Wysokość Śmierć sama decyduje, po kogo i kiedy przyjdzie.

Trafienie do hospicjum często kojarzy się z przegraną bitwą, z brakiem nadziei na powrót do zdrowia. Gdy medycyna nie potrafi wyleczyć, pozostaje zadbać o jakość życia. Do samego końca. 27.07.2022 23:59    2
Pierwsze w mieście. Tomaszów w rock'n'rollowym szaleństwie. Gorące parkiet w klubach ZMS

Pierwsze w mieście. Tomaszów w rock'n'rollowym szaleństwie. Gorące parkiet w klubach ZMS

Dzisiaj postanowiłem przybliżyć nasze lokalne zespoły, które za mojego dorastania miały większy czy mniejszy wpływ na moją, muzyczne UDUCHOWIENIE o czym wspominam poniżej.   23.07.2022 17:23    2
Reagujmy na przemoc! Mamy z tym duży problem w Tomaszowie

Reagujmy na przemoc! Mamy z tym duży problem w Tomaszowie

- Cierpiałem w milczeniu. Często wstydziłem się rozebrać w szkole na zajęciach z wychowania fizycznego. Bałem się, że koledzy będą wyśmiewać siniaki na moim ciele a miałem je niemal wszędzie. Na nogach, plecach i rękach, którymi zasłaniałem się przed uderzeniami pasem. Nikomu się nie skarżyłem. Nikogo nie interesowałem. Po 30 latach wciąż przeżywam traumę i płaczę za każdym razem kiedy słyszę, że ktoś podnosi głos na dziecko. Dla mnie zawsze kojarzy się to z biciem - opowiada jeden z naszych rozmówców. 22.07.2022 12:35    2    5
Jak wystartowali Herosi

Jak wystartowali Herosi

 W załączonym artykule opowiadam o początkach mojej amatorskiej działalności związanej z muzyką, stylem rock'n'roll, będącej cyklem spotkań pt. "Herosi Rock'n'Rolla".   20.07.2022 11:42    2    1
Służba zdrowia nie dla pacjentów

Służba zdrowia nie dla pacjentów

Przyznam, że nico zaskoczyła mnie reakcja na mój felieton poświęcony partyjniackiemu populizmowi. Chodzi mi oczywiście o prześciganie się w różnego rodzaju przedwyborczych ofertach, jakie politycy składają, by przypodobać się wyborcom. W tym konkretnym przypadku chodziło o wynagrodzenia pracowników szpitali, w tym oczywiście pielęgniarek. Dawno nie spotkałem się z tego rodzaju przykładem absolutnego niezrozumienia. Co ciekawe przedstawicielka związków zawodowych zarzucając mi opis stanu faktycznego (bo temu nie zaprzecza) brak należytej refleksji i właściwego rozeznania sama postrzega rzeczywistości jedynie z własnej, stosunkowo wąskiej perspektywy. Nie mam innego wyjścia i muszę większości stwierdzeń się odnieść, ponieważ z mojego z kolei punktu widzenia są one mocno bulwersujące. 14.07.2022 21:13    14    10
Gdy szumi, szumi woda... i płynie sobie w dal

Gdy szumi, szumi woda... i płynie sobie w dal

W mojej drugiej książce  “A jednak Rock’n’Roll” znalazł się równieź rozdział, KAJAKI. Jest to reportaż z kajakowego spływu rzeką Pilica na trasie Tomaszów (przystań OSiR-u – Zakościele,  w jakim mieli możliwość uczestniczyć członkowie z Abstynenckich Stowarzyszeń Klubów Wzajemnej Pomocy “ALA” i "AZYL".   12.07.2022 12:30    4    4
Elvis Is King

Elvis Is King

Dziś na ekranie kina HELIOS jest w repertuarze film fabularny "ELVIS". Efektem moich spotkań z cyklu  „Herosi Rock’n’Rolla” - powstało wiele publikacji.  Zamieściłem je wszystkie, w trzech wydanych książkach („Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, „A  jednak Rock’n’Roll”, „Rodzina LITERACKA ‘62”). Ale chcę też znajomych i inne osoby zaglądające na portal Nasz Tomaszów powiadomić, że powstała kolejna publikacja książkowa w formie kolorowego albumu "Herosi Rock’n’Rolla w Tomaszowie Mazowieckim”, której z przyczyn, nie tylko ekonomicznych, nigdy nie wydałem. Ciągle jeszcze jej cyfrowy zapis znajduje się w mojej szufladzie. ALBUM jest zapisem wszystkich moich spotkań (w liczbie 100) jakie miały miejsce w  Galerii ARKADY, SCh TOMY, Barze ALIBI, Restauracji ALABASTRO, kinie „Włókniarz”, OK TKACZ czy w SCh PROEM w Zakościelu. Zakończyłem tę publikację 100 spotkaniem w cyklu „Herosi Rock’n’Rolla”, które połączyłem z 75 urodzinami MARKA KAREWICZA w pomieszczeniach tomaszowskiego Ośrodka Kultury TKACZ a …. a rozpocząłem  pt „Długim weekendem z Elvisem Presleyem”.   07.07.2022 14:53    1    1
Borelioza… podstępna choroba, która udaje inne dolegliwości

Borelioza… podstępna choroba, która udaje inne dolegliwości

Po wpisaniu w google odpowiedniego hasła, wyskakuje nam szereg artykułów na temat choroby. Dowiemy się jakie objawy ma borelioza, jakie badania wykonać by potwierdzić lub wykluczyć chorobę itd. Jednak sprawa zaczyna się komplikować gdy dochodzimy do diagnoz stawianych przez lekarzy. Na forach poświęconych boreliozie - roi się od historii ludzi, którzy latami zmagają się z chorobą. Udało nam się namówić na rozmowę Bartłomieja pochodzącego z Tomaszowa, a który leczył się parę lat temu w Łodzi. 04.07.2022 21:03    2    3
MODA I ROCK’N’ROLL  lat 60-tych w PRL i.... w Tomaszowie

MODA I ROCK’N’ROLL  lat 60-tych w PRL i.... w Tomaszowie

Wraz z przedzieraniem się w połowie lat 50-tych minionego wieku XX -zza żelaznej kurtyny - w wielkich bólach, z nieopisanymi trudnościami (z obyczajowo „zepsutego i dzikiego Zachodu”) -  obyczajowej, rewolucyjnej i kultowej społecznej inności  do naszego kraju nastąpił ogromny opór rządzącego reżimu komunistycznego  Przenikał coraz śmielej zza Oceanu Atlantyckiego styl muzyczny o dziwnej, egzotycznej nazwie "Rock’n’Roll".  Za sprawą tego stylu również przenikała młodzieżowa, i nie tylko, MODA. 02.07.2022 10:42    1    2
Elvis wciąż żyje... w wielu ludzkich sercach

Elvis wciąż żyje... w wielu ludzkich sercach

O Boże, jak ten czas szybko leci, jeszcze nie tak dawno, niczym okamgnienie, młody 19-leni wówczas Wojtek „Szymon” Szymański, zaraził wszystkich najbliższych, również moją osobę, wywołując epidemię rock’n’rolla w naszym mieście trwającą do dziś … a teraz kończy 80 lat. W sobotę  25 czerwca 2022 długo rozmawialiśmy na komputerowym messengerze - o wszystkim, o naszym mieście, kolegach i koleżankach, ale także o… o Elvisie. O ironio, a dlaczego o Presleyu??? Dlatego, bo Wojtek „Szymon” w kinie w Nowym Jorku a ja w tomaszowskiej  Galerii TOMASZÓW w kinie HELIOS, w piątek 24 czerwca 2022r wspólnie, jednocześnie, on u siebie ja u siebie, oglądaliśmy światową premierę filmu o naszym idolu. Zadziałała jakaś, niewytłumaczalna siła wyższa, że Elvis po ponad 60 laty za sprawą fenomenalnego, biograficznego filmu, równocześnie ponownie nas połączył. Dla uczczenie tej chwili pozwoliłem sobie przypomnieć  postać Wojtka „Szymona” Szymańskiego wykorzystując fragmenty pierwszej, mojej publikacji „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”. 29.06.2022 20:26    1    1
1000 win Marcina Witko

1000 win Marcina Witko

Po słynnych "winach Tuska", które mają już swoją kilkunastoletnią tradycję, pojawia się lokalna konkurencja rynkowa. Wszystko wskazuje na to, że mamy szansę na rodzimą markę win Marcina Witko. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego odpowiada za wszystko. Za smog, wiek nauczycieli, ocieplenie klimatu i napaść Rosji na Ukrainę. Brakuje tylko oskarżeń o koklusz i kradzieże adidasów w niemieckich supermarketów. No ale to ostatnie to raczej domena działaczy Platformy Obywatelskiej oraz członków ich rodzin. Do zagranicznych przygód pewnego znanego u nas "samorządowca", za które trafił wraz z żoną za kratki, jeszcze wkrótce powrócę. Póki co kilka subiektywnych spostrzeżeń na temat debaty absolutoryjnej. Spróbuję ująć to chronologicznie 28.06.2022 11:00    1    3
Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „3”

Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „3”

W poprzednim „2” odcinku „Tomaszowianie w Fundacji Sopockie Korzenie” przeoczyłem bardzo ważną część dotyczącą konkursu V Edycji. W trakcie wręczania nagród uczestnikom konkursu, odbyło się uhonorowanie czterema maczugami (takie jak od zbója Madeja z tomaszowskich grot) „ambasadorów rocka”. Otrzymali je; Marek Piekarczyk (TSA), Jerzy Skrzypczyk (CzG), menedżer zespołu ŻUKI, Mirosław Baibuza oraz Artur Gadomski (IRA) …. za co przepraszam bardzo.   25.06.2022 14:29    1    2
Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „2”

Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „2”

Kolejna część wspomnień z niedalekiej przeszłości 20.06.2022 12:54    1    1
Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „1”

Tomaszowianie w Fundacji „Sopockie Korzenie” – „1”

Z wielką niecierpliwością oczekiwałem na dzień 20 września 2013 roku, dzień w którym miało dojść do jubileuszowego benefisu Fundacji Sopockie Korzenie 15.06.2022 21:24    1    1
PRZESYŁKA z Nowego Jorku

PRZESYŁKA z Nowego Jorku

Na mój wizerunek, muzyczną działalność, pisarstwo miało wpływ wiele wydarzeń, przeróżnych przypadków, życiowych sytuacji, między innymi słynna przesyłka z Nowego Jorku, o której Szymon opowiedział w liście z 18 września 2006 roku. Ten list Wojtek napisał do mnie już po inauguracji cyklu, w którym osobiście uczestniczył, Herosi Rock’n’Rolla w Galerii ARKADY przy ulicy Rzeźniczej. Pamiętałem o niezwykłej przygodzie Wojtka z płytową przesyłką ze Stanów. Ta korespondencja wskrzesiła w mojej pamięci wydarzenia z tamtych lat i zgadzam się, że te dwie płyty miały ogromne znaczenie zbudowaniu wokół jego osoby grupy przyjaciół, słuchaczy rock’n’rolla, którzy w konsekwencji zarazili się miłością do tego gatunku muzyki. 14.06.2022 20:20    1    1
Matrix na Barlickiego. Co najmniej "dziwny jest ten swiat"

Matrix na Barlickiego. Co najmniej "dziwny jest ten swiat"

Budowanie alternatywnej rzeczywistości przez polityków różnych partyjnych frakcji to specjalność nie tylko tomaszowska, ani nawet nie Polska (chociaż u nas jest ona nieco przaśna i prowincjonalna). 09.06.2022 23:54    25    24
Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...

Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...

Nie ma chyba nic gorszego niż niefrasobliwy stosunek do pieniędzy publicznych. W polskich samorządach nigdy nie było z tym najlepiej, ale z czasem jest coraz gorzej. Traktowanie wspólnego majątku, jak łupu, marnotrawstwo stało się normą i celem kolejnych samorządowych wyborów. Zasada "teraz k... My" wciąż obowiązuje i ma się dobrze, mimo wysiłków różnych organizacji społecznych, jak Transparency International. Obecnie ta niefrasobliwość jest z jednej strony infantylna, z drugiej wyjątkowo cyniczna. Co gorsza dotknęły nas bardzo trudne czasy. O oszczędnościach przetargowych możemy jedynie pomarzyć, o ile w ogóle udaje się znaleźć wykonawcę inwestycji, to cena oferowana przez niego, wymaga korygowania budżetowych zapisów. To co dwa lata temu można było wykonać za milion, dzisiaj potrafi kosztować 2 miliony. W tej sytuacji powinno się każdą wydawaną złotówkę oglądać kilka razy, ciąć zbędne wydatki, ograniczać wszystko to, co jest zbędne. Tak się jednak nie dzieje. Dlaczego? Bo łatwo jest wydawać nie swoje pieniądze, a publiczne znaczy nadal "niczyje". Sposób myślenia rodem z komuny wciąż jest aktualny. 04.06.2022 14:48    17    13
Święto Dzieci bez... dzieci

Święto Dzieci bez... dzieci

Nie da się ukryć, że często zdarza mi się krytykować Zarząd tomaszowskiego Powiatu. I to wcale nie jest tak, że "kiedy chce się uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie"... Chyba zwyczajnie... tak jakoś... ot po prostu... nie potrafię docenić geniuszu. Jego błysk być może mnie oślepia. A okazuje się, że nowatorstwo, pomysłowość, zmyślność stawia rządzących naszym powiatem w prawdziwej awangardzie wśród samorządowców. Zrozumiałem dziś, że rozwiązania, jakie mam okazję obserwować, są wyjątkowe, nie spotykane nigdzie indziej. Ani w Polsce, ani nawet w całym cywilizowanym świecie. Nie wierzycie? No to wyobraźcie sobie, że można zorganizować święto dzieci... bez udziału dzieci. Ktoś zapyta co w tym genialnego? Prostota! Na co komu "rozwydrzone bachory", w dodatku często z patologicznych rodzin. Na święcie dzieci najważniejszy nie jest ten, kto ma prezent otrzymać, ale ten, kto ma go wręczać (bo przecież nawet sam tego prezentu nie kupował). Obecność dzieci mogłaby zakłócić sielankową atmosferę i rzucić cień na blask fotoreporterskich fleszy. 02.06.2022 19:12    9    13
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama