Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Po Zalewie motorówką i skuterem

Po Zalewie motorówką i skuterem

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał w czerwcu wyrok unieważniający zakaz używania łodzi o napędzie motorowym na zbiorniku wodnym w obrębie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. 05.08.2015 11:13    17
Mapy turystyczne na tablet i telefon!

Mapy turystyczne na tablet i telefon!

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przygotował pomocne narzędzie do destynacji swoich przyrodniczo-kulturowych zasobów - mapy turystyczne, przeznaczone na urządzenia mobilne (np. tablety i smartfony). 04.08.2015 21:16    2
Niech zachwyci Cię Pilica

Niech zachwyci Cię Pilica

Zapraszamy na kolejny z cyklu spływów "Pilica Zachwyca". Szczegóły na zamieszczonym poniżej plakacie 04.08.2015 12:16
Ach ta turystyka

Ach ta turystyka

Co jakiś czas pisujemy na łamach portalu o turystyce. Wiele osób podkreśla, że Tomaszów Mazowiecki i jego okolice posiadają wysokie walory turystyczne. Próbowaliśmy sprawdzić czy faktycznie nasz powiat jest tak atrakcyjny dla turystów. Czy może tylko mylimy walory przyrodnicze z atrakcyjnością turystyczną. 03.08.2015 17:19    2
Nemo nad morzem

Nemo nad morzem

W dniach 14.07-29.07 stowarzyszenie Klub Nemo zorganizowało kolonię nad morzem w ośrodku Krystyna w Pogorzelicy. Była to ich już drugi wyjazd, ponieważ rok temu tomaszowscy koloniści również gościli w tym samym ośrodku. 02.08.2015 11:13    4
Nowa dzierżawa i nowe eksponaty

Nowa dzierżawa i nowe eksponaty

Na przełomie czerwca i lipca dzierżawca poniemieckich bunkrów w miejscowości Konewka podpisał nową umowę dzierżawy z Nadleśnictwem Spała. To dobra wiadomość dla osób odwiedzających okolice Tomaszowa, ponieważ od lat w tym miejscu funkcjonuje Trasa Turystyczna „Bunkier w Konewce”. Umowa zawarta została na kolejne 10 lat, co pozwoli dzierżawcy spokojnie inwestować oraz skorzystać z funduszy unijnych na rozwój przedsięwzięcia. 01.08.2015 13:56    1
Tanie latanie

Tanie latanie

Sezon urlopowy w pełni. Niestety, większość Polaków pozostanie w domach. A do podróżowania po świecie wcale nie trzeba być milionerem. Wystarczy odrobina sprytu, czasu, a także szczęścia, by znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty wakacyjne. 31.07.2015 17:36    2
Uczczą Powstanie Warszawskie w nietypowy sposób

Uczczą Powstanie Warszawskie w nietypowy sposób

Stowarzyszenie Rota Bellatoris zrzesza czynnych i byłych żołnierzy kawalerii powietrznej. Jego celem, poza oczywistym propagowaniem patriotyzmu, zachowań proobronnych i kultywowaniem tradycji własnej formacji, jest wsparcie rekonwersyjne żołnierzy i byłych żołnierzy będących członkami stowarzyszenia, propagowanie aktywnego trybu życia, pomoc członkom i ich rodzinom w szczególnych sytuacjach życiowych. 25.07.2015 19:25
Prawa i obowiązki rowerzysty

Prawa i obowiązki rowerzysty

Rowerzysto zapoznaj się ze swoimi prawami i obowiązkami abyś mógł bezpiecznie i zgodnie z prawem poruszać się po polskich drogach. Dla własnego komfortu powinieneś wiedzieć co Ci wolno a czego nie poruszając się na rowerze. 25.07.2015 16:18    14
50km po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach

50km po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach

W sobotę 25 lipca 2015 r.z Zamku Króla Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu punktualnie o godz. 8:00 wyruszy XV Maraton Pieszy na 50km po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach​. Organizatorami maratonu są Klub Turystyki i Rekreacji "W STRONĘ SŁOŃCA" i Urząd Miejski w Opocznie 23.07.2015 19:42
Jak spakować torbę na wakacje

Jak spakować torbę na wakacje

Wyjazd na urlop wiąże się z koniecznością zabrania bagaży. Najczęściej spędzamy długie godziny nad niedomykającą się walizką i rozpaczamy, że nie da się w niej upchnąć dodatkowej pary butów i wieczorowej torebki. Tylko po co tyle rzeczy na wakacjach, skoro większości i tak nie zakładamy? 17.07.2015 11:23
Otwarto zbrojownię na zamku w Inowłodzu

Otwarto zbrojownię na zamku w Inowłodzu

Inowłodzkie Bractwo Rycerskie wyposażyło zbrojownię zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Oprócz strojów i rynsztunku średniowiecznych rycerzy, odwiedzający warownię mogą przyjrzeć się z bliska armacie, która stanęła na zamkowym dziedzińcu. 13.07.2015 10:46    1
Pociąg dojechał raz jeszcze

Pociąg dojechał raz jeszcze

12 lipca na stacji w Spale powitano kolejnych turystów z Łodzi, Koluszek, Tomaszowa Maz. i okolic w ramach akcji „Kolej na Spałę”. Tym razem zainteresowanie przyjazdem okazało się większe niż przewidywano. Niewątpliwie dużą atrakcją podczas pobytu był Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego, tym bardziej, że tym razem był on równocześnie plenerem programu "Handlarze", prowadzonego przez Huberta Urbańskiego. Pogoda sprzyja pieszym wycieczkom do centrum Spały, Koleją Carską do Bunkrów w Konewce oraz busem do Inowłodza na trasie przez Królową Wolę. 13.07.2015 10:41    1
Aleksander Doba - aktywny senior!

Aleksander Doba - aktywny senior!

Bycie seniorem zwykle kojarzy się z porannymi zakupami na targu, cotygodniowym spacerem do Kościoła czy opieką nad wnukami. Są jednak ludzie, którzy świetnie przełamują stereotypy. W jaki sposób? Pokazując przez swoje pasje, że wiek nie jest żadną przeszkodą, aby w pełni cieszyć się aktywnym życiem. 06.07.2015 13:29
Jak wybrać namiot?

Jak wybrać namiot?

Namiot niby prosta rzecz. Jednak jak przychodzi do jego zakupu okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Natomiast namioty bywają różne i bardzo różnią się od siebie. 29.06.2015 12:28
Pociągiem do Spały ale i do Tomaszowa

Pociągiem do Spały ale i do Tomaszowa

25 czerwca w siedzibie Przewozów Regionalnych w Łodzi odbyła się konferencja prasowa promująca akcję „Kolej na Spałę”. W konferencji wzięli udział dyrektor Oddziału Łódzkiego Przewozów Regionalnych Pani Elżbieta Nowak, Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, Wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Spale Robert Papis, doradca Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Joanna Szczepańska. Uczestnicy konferencji zachęcali do skorzystania z weekendowych połączeń kolejowych z Łodzi do Spały prezentując ciekawą ofertę turystyczną Spały, Inowłodza oraz okolic. Przy okazji warto też dodać, że pociągi będą zatrzymywać się w Tomaszowie, skąd podróżni bezpłatnymi autobusami będą mogli wybrać się na zwiedzanie do Skansenu Rzeki pilicy oraz do Grot Nagórzyckich. 25.06.2015 20:11    14
Regaty na Jubileusz

Regaty na Jubileusz

20 czerwca na przystani kajakowej MDK odbyły się Towarzyskie regaty kajakowe z okazji 50 rocznicy istnienia sekcji kajakowej. 24.06.2015 08:30
„Kolej na Spałę” przez całe wakacje

„Kolej na Spałę” przez całe wakacje

Po raz drugi rusza wspólny projekt Przewozów Regionalnych i Gminy Inowłódz przy udziale lokalnych Partnerów pn. „Kolej na Spałę”. Pociąg zostanie uruchomiony w relacji Łódź – Koluszki – Tomaszów Maz. – Spała. Przejazd odbędzie się na podstawie oferty „Bilet Spalski”, w każdą niedzielę lipca i sierpnia br. Gorąco wszystkich zachęcamy do udziału w akcji i skorzystania z bogatej oferty turystycznej naszej gminy. 23.06.2015 05:12    4
Cudze chwalicie, swego nie znacie…

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

W wielu szkołach czerwiec to czas wycieczek. Kraków, Wrocław, Trójmiasto, górskie szlaki – to najczęstsze kierunki szkolnych wyjazdów. Młodzież należąca do Szkolnego Koła Żeglarskiego „SZKWAŁ” z III LO oraz zaprzyjaźniona załoga z ZSP nr 2 wybrały jednak rejs po Zalewie Sulejowskim. Celem było zapoznanie z walorami tego zbiornika wodnego, a także integracja międzyszkolna. 17.06.2015 00:02
Kontynuują tradycje rajdu

Kontynuują tradycje rajdu

Już w najbliższy piątek rusza kolejna edycja Motocyklowego Raju Szlakiem mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Tegoroczny "Hubal" zmienia nieco formułę. Rok temu z jego organizacji zrezygnował Piotr Czech, będący ikoną polskiego ruchu motocyklowego. 10.06.2015 09:01
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama