Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 11:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Tomaszowskie morsy chcą pobić rekord Guinessa

Tomaszowskie morsy chcą pobić rekord Guinessa

Klub Sportowy AMBER zaprasza 13 grudnia 2015 roku wszystkich morsów, członków klubu, sympatyków i przyjaciół na pobicie kolejnego rekordu Guinessa, tym razem w kategorii: NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI RÓWNOCZEŚNIE KĄPIĄCYCH SIĘ MORSÓW W WIELU MIEJSCACH. 07.12.2015 20:34    3
Czy w domu najlepiej? Jak Polacy spędzają wakacje

Czy w domu najlepiej? Jak Polacy spędzają wakacje

Marzenia o wielkich podróżach to nieodłączny element życia każdego człowieka. Nie jest ważne, czy mamy na koncie miliony i możemy realizować wszystkie swoje plany, które rodzą się w naszej głowie, czy też pozostajemy w sferze marzeń, które pozostają tylko niespełnioną fantazją. Większość z nas podróżuje, zmieniają się jedynie trendy i miejsca, które co roku plasują się na czołowych miejscach kierunków wypoczynku. Polskie morze, góry, skromny wyjazd nad jezioro, tropiki, rajskie wyspy, „american dream” czy alpejska adrenalina? Gdzie najchętniej spędzamy wakacje? 01.12.2015 16:24
Kompletujemy sprzęt do nurkowania

Kompletujemy sprzęt do nurkowania

Nurkowanie to niezwykły sport i hobby. By móc profesjonalnie i bezpiecznie się nim cieszyć, warto zainwestować do dobrej jakości sprzęt do nurkowania, zwłaszcza jeżeli na jednej sesji się nie skończy i mamy zamiar nurkować często. Czym się kierować przy wyborze i jakie elementy należy koniecznie skompletować? 21.11.2015 14:17
Spotkanie załogi przed rejsem na Pogorii

Spotkanie załogi przed rejsem na Pogorii

W czwartek 12.11.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej 17/25 odbyło się spotkanie uczestników mającego się odbyć już za trzy tygodnie rejsu po Morzu Śródziemnym na STS Pogoria. 18.11.2015 11:03
Uczcili Święto Niepodległości w kajakach

Uczcili Święto Niepodległości w kajakach

Po raz kolejny 11-go listopada Klub Sportowy AMBER zorganizował świąteczne morsowanie a po nim spływ kajakowy. Po uroczystym złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Miejsca Straceń przy ul. Strzeleckiej i pod Pomnikiem Żołnierzy A.K. w Treście z honorową asystą SZ Strzelec OSW ruszyła prawdziwa biało-czerwona parada kajakowa flag, balonów, kotylionów, kapeluszy, chust w narodowych barwach. W ten piękny sposób tak jak umiemy najlepiej podziękowaliśmy naszym przodkom za ich poświęcenie w imię walki o niepodległość. 16.11.2015 17:48
Marek Hendzelewski i Kilimandżaro

Marek Hendzelewski i Kilimandżaro

"NA KILIMANDŻARO" - Klub Globtrotera O.K. "TKACZ" zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Markiem Hendzelewskim. W prezentacji: relacja z wyprawy, zdjęcia, filmiki, pamiątki Termin: 8 listopada 2015 r. godz. 14.30 miejsce: O.K. "TKACZ" wstęp wolny 05.11.2015 21:15
Startuje sezon morsowań

Startuje sezon morsowań

Klub Sportowy AMBER zaprasza 25 października o godzinie 11:00 na Przystań w Tomaszowie wszystkich morsów, członków klubu, sympatyków i przyjaciół na inaugurację sezonu morsowań 2015/2016. Jeśli jesteś aktywny, przyjdź i dołącz do nas, to idealne miejsce i czas. Zapraszamy! Uczestników morsowania prosimy o wcześniejsze przybycie celem weryfikacji. Wszystkich nowych śmiałków obowiązuje regulamin i wypełnienie oświadczenia. 21.10.2015 10:31
Polityka czy turystyka - LOT odpowiada

Polityka czy turystyka - LOT odpowiada

Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej w Spale, w związku z podjęciem uchwały na XIII sesji Rady Powiatu, na wniosek Zarządu Powiatu o wystąpieniu z naszego stowarzyszenia jak i informacją zamieszczoną na łamach serwisu internetowego www.nasztomaszow.pl wyjaśnia co następuje: 15.10.2015 18:13    3
Tomaszowianie pod żaglami Pogorii 2015

Tomaszowianie pod żaglami Pogorii 2015

Sezon żeglarski na Zalewie Sulejowskim powoli dobiega końca. Mimo sprzyjającej aury, zarówno na wodzie jak i w portach jachtów jest coraz mniej. Nie wszyscy myślą jednak o zimowej żeglarskiej przerwie. Grupa żeglarzy z Tomaszowa i okolic wybiera się bowiem w mikołajkowy rejs po Morzu Śródziemnym. 10.10.2015 20:20
Łódź tętniąca życiem, czyli co warto tutaj zobaczyć

Łódź tętniąca życiem, czyli co warto tutaj zobaczyć

Województwo łódzkie stanowi centrum naszego kraju. Co prawda bliżej stąd do Warszawy niż np. do Poznania, ale nie ma na naszej mapie bardziej centralnego obszaru. Region ten ma oczywiście także swoją stolicę (jak każde z 16 polskich województw) – Łódź. Miasto tętniące dziś życiem i trzecie pod względem liczby mieszkańców nie było jednak zawsze tak rozległe. Kiedyś wieś (pierwsze zapisy o Łodzi pochodzą z XIV wieku), dziś posiada prawa miejskie nabyte w XIX wieku. 27.09.2015 11:59
Jak dobrze przygotować się do spływu kajakiem?

Jak dobrze przygotować się do spływu kajakiem?

Form aktywności fizycznej podczas letnich upałów jest całkiem sporo. Jedną z bardziej popularnych i uniwersalnych w naszym kraju jest spędzenie tego czasu na tzw. spływie kajakowym. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń co do wieku (oczywiście każdy przypadek powinien zostać poddany zdroworozsądkowej ocenie), a i koszt takiej zabawy nie jest wygórowany, jak na poziom rozrywki. 26.09.2015 11:01    1
Nie da się nie zachwycać

Nie da się nie zachwycać

Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Pilica – Zachwyca im. Doroty Ambroziak", organizowanego przez Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego ma już dziewięcioletnią tradycję. Tegoroczna jego edycja odbyła się w miniony weekend 17.09.2015 10:06
Raz jeszcze Łódzki Mixer Regionów

Raz jeszcze Łódzki Mixer Regionów

Po raz 12 zjechali do Łodzi wystawcy z całego województwa łódzkiego, by móc promować produkty turystyczne naszego regionu a wśród nich walory przyrodnicze, atrakcje, twórczość artystyczną i ludową oraz tradycje historyczne. 06.09.2015 10:29
Ziemia Święta. Co „kupują” turyści? Mur, mapa drogowa, wysoka cena czy Holy Land?

Ziemia Święta. Co „kupują” turyści? Mur, mapa drogowa, wysoka cena czy Holy Land?

Gdy w grę wchodzi produkt spożywczy, kosmetyczny, tekstylny, agd konsument kieruje się zwykle marką, jakością, ale przede wszystkim ceną. Sprzedaż usług turystycznych to inna branża. Tu liczy się przede wszystkim umiejętność wywołania uczucia zadowolenia u gości. Nie należy oczywiście brać pod uwagę pielgrzymek religijnych gdzie brak wygody, bezpieczeństwo, jakość usług nie mają tak istotnego wpływu dla podróżujących. W turystyce zgodnie z obowiązującymi trendami najlepiej sprzedaje się bowiem od lat to co wygodne, bezpieczne, prestiżowe. Ostatnio również coraz częściej to co zaskakujące i innowacyjne. 05.09.2015 09:54    3    1
To już jest koniec … Kolej na Spałę, przyjazd dziewiąty.

To już jest koniec … Kolej na Spałę, przyjazd dziewiąty.

Dobiegł końca projekt pn. Kolej na Spałę. W dniu dzisiejszym zainteresowanie przyjazdem było duże. Nasi Goście z chęcią wybierali różnorodne formy spędzenia czasu na terenie gminy Inowłódz, proponowane przez Partnerów akcji. Szczegółowych informacji na stacji w Spale udzielała Pani Agata Grałek, pracownik COS – u w Spale. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim Partnerom za wkład pracy i pomoc przy organizacji projektu. Do zobaczenia być może w przyszłym roku. 30.08.2015 14:40    2
Hit sezonu - wakacje nad Bałtykiem!

Hit sezonu - wakacje nad Bałtykiem!

Morze, nasze morze... Podczas gdy jedni wyjeżdżają do Grecji czy Bułgarii, wraz z ciągłym wzrostem zainteresowania zagranicznymi wyjazdami (szczególnie typu last minute i all inclusive) - Bałtyk wciąż cieszy się popularnością wśród turystów. Czemu? Polskie ośrodki turystyczne z roku na rok coraz bardziej rozwijają się i zapewniają nowe atrakcje. Poza tym nigdzie nie jest tak pięknie, jak naszych plażach... Przekonajcie się, dlaczego warto wybrać się do polskich nadmorskich miejscowości. 26.08.2015 13:27
Tanie podróże dla każdego

Tanie podróże dla każdego

Tanie linie lotnicze umożliwiają podróże po całej Europie za niewielkie pieniądze. Ich oferta to dobra okazja, aby odwiedzić miejsca, które zawsze chciało się zobaczyć - i nie potrzeba w tym celu dużego budżetu, obojętnie, czy chcesz spacerować po ulicach Rzymu, Barcelony czy Londynu! 12.08.2015 10:24    3
Uf jak gorąco … przyjazd szósty „Kolej na Spałę”

Uf jak gorąco … przyjazd szósty „Kolej na Spałę”

Pomimo niemalże tropikalnych upałów, kolejny raz zawitali do Spały turyści w pomniejszonym składzie, zapewne za sprawą dość wysokiej temperatury, by móc skorzystać z atrakcji na terenie Gminy Inowłódz. Wzorem poprzednich przyjazdów weekendowego pociągu, można było wybrać się do Bunkru w Konewce, busem do Inowłodza , a dla ochłody można było skryć się w cieniu parasoli spalskich Restauratorów. Można było również wybrać się nurtem Pilicy na spływ kajakowy lub zwykle odpocząć w ciszy Lasów Spalskich. Tym razem naszych gości obsługiwała Pani Róża Brytan - pracownik Nadleśnictwa Spała, serdecznie dziękujemy. Atrakcji wiele czeka na kolejnych gości już niebawem, 16 sierpnia. Zapraszamy! 10.08.2015 09:11
W oczekiwaniu na zimowe atrakcje

W oczekiwaniu na zimowe atrakcje

Choć lato doskwiera nam przez upały, nie wszystkie dzieci cieszą się piękną pogodą i wypadami nad wodę. Dla wielu z nich to zima stanowi porę roku, na którą warto czekać. Przyczyn tego stanu rzeczy można doszukiwać się w Świętach Bożego Narodzenia i upragnionych prezentach, a także śniegu, który z dziecięcej perspektywy czyni zimę jednym z atrakcyjniejszych okresów w roku. Mimo że dla dorosłych może być to czas zmniejszonej aktywności przez popadanie w letarg, warto wziąć przykład z maluchów i uatrakcyjnić porę zimową przez rozmaite rozrywki. Niska temperatura wcale nie musi oznaczać nudy i siedzenia w domu – wystarczy wcielić w praktykę kilka pomysłów, aby z powodzeniem to zmienić. 07.08.2015 13:25
Śladami Wojennej Historii Inowłodza

Śladami Wojennej Historii Inowłodza

Zapraszamy na Rajd Śladami Wojennej Historii Inowłodza. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Zamku w Inowłodzu. Rajd odbędzie sie 15 (sobota) sierpnia 2015 roku, start godz. 10.30. 06.08.2015 17:07
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama