Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 11:34
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Rywin i jego bagno

Wiele wskazuje na to, że przyszli historycy będą pisać o naszych czasach rzeczy straszne. Wystawią nam gorzki rachunek, który pozostawi za nami jako dorobek jedynie wstyd i hańbę.

 

Na przykład: - Nastąpiła całkowita demoralizacja polskiego społeczeństwa. Nawet przedstawiciele zawodów uznawanych za profesje społecznego zaufania, jakimi od tysięcy lat są lekarze i adwokaci, upadli na samo dno. Dla korzyści materialnych stali się częścią świata gangsterskiego. Za krwawe, bo pochodzące z przestępstwa pieniądze, godzili się być  na usługi zwykłych kryminalistów. Wprawdzie wywodzących się z różnych środowisk, zajmujących zróżnicowane miejsca na drabinie społecznej, np. z jednej strony zwykłych złodziei i włamywaczy, z drugiej ludzi należący wcześniej do elity intelektualnej i artystycznej kraju, ale chciwość i niskie morale sprawiły, że w końcu i ich stałym miejscem pobytu, tak jak bandytów, stało się więzienie. 

 

Punktem wyjścia do takiej futurologicznej oceny może śmiało być rozpoczęty we wtorek 7-go maja 2013 roku proces. Biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny polskich sędziów, m.in. uniewinnienie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej oraz „kata Trójmiasta” Stanisława Kociołka, trudno przewidzieć, jakie wyroki zapadną w rozpoczętym wczoraj procesie. Głośnym przede wszystkim dlatego, że na ławie oskarżonych, obok dziesiątki innych osób, siedzi Lew Rywin, pamiętny główny bohater słynnej afery korupcyjnej sprzed dziesięciu laty. Niezależnie więc od przewidywań jak się ten proces potoczy, pierwszą rzeczą jaka zwraca uwagę to fakt, że i tu zostaje zlekceważona i sponiewierana przez polski sąd zasada głosząca, że aby kara była skuteczna, czyli odczuwalna przez sprawców przestępstwa i spełniająca  swą rolę społeczną, odstraszającą innych od naśladowania sprawców, musi być szybka.

 

Ten proces rozpoczął się w pięć lat od pierwszych zatrzymań, czyli fazy, kiedy już zdobyto dowody, pozwalające na postawienie zarzutów zatrzymanym, a dziś siedzącym na ławie oskarżonych.

 

W tym procesie kumulują się dwa zjawiska pogrążające nasz kraj w chaosie.  Pierwsza, że jedna trędowata owca dla ratowania własnej skóry zaraża bez skrupułów swoje otoczenie, również najbliższe. Obok Lwa Rywina na ławie oskarżonych siedzi jego własny, dorosły syn Marcin R. Obydwaj są oskarżeni o nielegalne zdobywanie lewych zaświadczeń o złym stanie zdrowia Lwa Rywina, co miało uniemożliwić producentowi pójście do więzienia w celu odbycia kary 2,5 lat za pomoc w płatnej protekcji wobec Agory.

 

Trzeba być potworem moralnym, aby własne dziecko narażać na więzienie. A po wtóre wciągać w swoje bagno własnych adwokatów, a ci z kolei lekarzy. Prawdę mówiąc, nie mogę zrozumieć naiwności adwokatów i lekarzy, którzy zapomnieli, że współpracują z ludźmi, którzy są źli i nikczemni z natury, i w obronie własnej gotowi poświęcić najbliższych, a cóż dopiero ludzi, którym tylko płacą. Widać jednak, że we współczesnym świecie, w pogoni za luksusem i zaspokajaniem potrzeb ponad przeciętną miarę, pieniądze nie tylko czynią niewrażliwym na wpajane od dzieciństwa zasady moralne, ale zabijają instynkt samozachowawczy. 

 

A my dziwimy się politykom, którzy swoim postępowaniem przypominają siedzących obecnie na ławie oskarżonych, a uzyskują wielokrotnie większe zyski materialne.

 

Jerzy Jachowicz, stefczyk.info

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 12.05.2013 08:38
Do wpisu nr 9: szanowny kolego - ubliżanie komuś ma miejsce wtedy, gdy niesłusznie obrzucasz kogoś epitetami, na które nie zasłużył, ponieważ jest porządnym człowiekiem, porządnym np. przedstawicielem innych ludzi (swoich np. wyborców). No, to pokaż mi chociaż jednego z naszych posłów, radnych różnych szczebli, którzy nie "kręcą lodów" i są kryształowo czyści ? Ponadto, nie użyłem w moim poprzednim wpisie słowa "debile", ponieważ debila nie byłoby stać stać na sprytne kręcenie różnego rodzaju "lodów". Natomiast, świadomie użyłem słowa "swołoczy" - bo to określenie opisuje, w moim rozumieniu, dobrze myślących cwaniaczków, którzy mają głęboko w d......problemy swoich wyborców a dbają jedynie i wyłącznie o własne prywatne interesiki, interesiki rodzinki - z wykorzystaniem swojego mandatu posła, radnego. I ta swołocz zaczyna zbytnio podnosić głowę. I m.innymi jednym z wyników działalności tej PO- swołoczy jest np. żenująco niski stawiany poziom matur maturzystom - bo przecież należało ustawić tak nisko poprzeczkę dla maturzystów, aby nie wyszedł na światło dzienne ogólnie kompromitująco niaski poziom nauczania w szkołach. Ataki kompromitujący poziom nauczania - to przecież również wynik rządzenia w Polsce kompromtującej PO-swołoczy, która ma w d..... kształcenie młodzieży. I tak można wymieniać bez końca to dziadostwo władzy: centralnej, wojewódzkiej, powiatowej, miejskiej, gminnej wiejskiej. Kupa dziada i cwaniaka.

12.05.2013 11:04
dziękuje za wyjaśnienie i w tym wypadku wyjątkowo podzielam w pełni twoje zdanie, bo poziom kształecenia w szkołach jest ogromnie żałosny !!!!

11.05.2013 07:57
Mam pytanie do ciebie ? Gdzie byłeś jak Poseł Witko zapraszał ludzi na konsultacje społeczne w sprawie płatnych stref parkowania , przyszedłeś podzieliłeś sie swoimi argumentami za lub przeciw .. Nie bo olałeś było nas zaledwie 8 osób ... Poco się udzielac najlpepiej usiąśc za monitorem i płakac i narzekac a tabletki sam łykaj ...

Ajdejano 10.05.2013 19:11
Kilka słów do podanego wyżej materiału p. Jachowicza. Po gnoju (gnój moralny, gnój ekonomiczny), jakim nas obdarzył tzw. socjalizm (do roku 1989), wielu, bardzo wielu tzw. "socjalistycznym działaczom", tzw. socjalistycznej "elycie" ekonomicznej - czyli, inaczej mówiąc, tej całej swołoczy z tych "kumitetów" , tej całej nic nie robiącej w tzw. "zakładach pracy" bandy nierobów udało się powkręcać w różne miejsca: a to na różne stanowiska "pobłogosławione" przez NSZZ "S", a to popierane przez różne tzw. partie polityczne - czyli na poletku takiego dziadostwa jak Tomaszów i powiat tomaszowski, to: te różne PO-pier......towarzystwo, udające "elytę" (do której nigdy nie dorosną), czerwone buraki z SLD, zielone arbuzy z PSL, świetoszki, lub udający świetoszków z PiS, itd. , itp. I to dziadowstwo jest wybierane na różnych radnych, z czego wynikają dalsze profity w postaci przeróżnych stanowisk w administracji samorządowej, rządowej, stanowisk w wielu różnych innych instytucjach, szkołach, itp. itd. I potem: jeden lekarz, drugi lekarz pomagają takim różnym debilowatym działaczom, radnym, dyrektorom, itp. itd. ratować się z różnych nieprzyjemnych sytuacji, a potem, jeden sędzia, drugi sędzia kontynuują ratowanie tych społecznych śmieci. I niech ktoś nie mysli, że uważam, że wyjątek stanowią nasi lokalni milusińscy: posłowie, radni wojewódzcy, radni powiatowi, radni miejscy. To jest ta sama kasta. Muszą jeszcze przeminąć, może trzy, może cztery pokolenia - to może mentalność takiej tomaszowsko-łódzkiej "elyty" sie zmieni.

10.05.2013 20:19
skoro wszyscy są debilami to dlaczego Ty nie kandydujesz razem z AK-47 ???? czyżby dla was ten poziom jeszcze był za wysoki ??? POTRAFICIE TYLKO UBLIŻAC INNYM ... Własnie panowie to się wynosi z domu przykład od rodziców...

AK-47 10.05.2013 21:25
Idź łyknąć tabletki...tylko na miłość boską!Nie te niebieskie!

AK-47 10.05.2013 10:08
Tłumaczyłem mu już to kiedyś przy innym artykule ale On (multi99) nie jest w stanie chyba tego pojąć.....

CESIA: 10.05.2013 09:50
Tak , ale właśnie przykład idzie z góry , od tych ,którzy chowają się za immunitetem lub plecami kolegów. Reszta ludzi bez kręgosłupa etycznego wychowanych w duchu " kłam , kradnij , a jak cię za rękę złapią powiedz , że to nie twoja ręka" , bierze przykład z WŁADZY , bo widzi , że złodziejstwo kłamstwo i bylejakość popłaca. Być etycznym tzn w tomaszowskim języku "wychodzić przed orkiestrę" , a to zmusza WŁADZĘ do zrobienia kroku naprzód, by nadążać za wychodzącym. WŁADZY nie chce się tego kroku zrobić , bo po pierwsze jest zbyt leniwa, a po drugie za trudno jej być etyczną, lepiej więc piętnować tych, którzy przed orkiestrę wychodzą. I w ten sposób mamy azjatyco-tomaszowskie standardy etyczne, wtedy jak ludzie na Władzę słusznie plują, Władza mówi , że deszcz pada.

CESIA: 10.05.2013 08:31
To wina ludzi, którzy mienią się być politykami, łajzy, kłamcy , złodzieje , lenie, darmozjady i łajdacy. Wszystkich takich ludzi znajdziecie wśród polityków . Z nich reszta bierze przykład tym bardziej , że to oni tworzą prawo pod swoje potrzeby i niecne interesy. Uważam , że nie ma bardziej haniebnego epitetu niż nazwanie kogoś politykiem.

09.05.2013 23:00
Często ludzie narzekają na IPN, współczesnych historyków, dziennikarzy. Lubię sobie porozmawiać z moimi pasażerami. Często mają takie opinie, że dzieci nie powinny być rozliczane za działania rodziców i że nie ma nic do rzeczy kim był i co robił ojciec albo jaki zawód miała matka. Powyższy przykład pokazuje, że bardzo się mylą. Brak etyki, cwaniactwo, krętactwo, skłonność do kłamstwa i złodziejstwa wynosi się z domu. Tutaj czerpie się wzorce. Dzieje się tak nawet w przypadku tych dzieci, które w pewnym okresie buntują się przeciw stylowi rodziców. Po kilku lat stają się dokładnie tacy sami, jak oni. Smutne to ale prawdziwe.

10.05.2013 08:26
wiesz co kolego jesteś w poteżnym błedzie , mam kolege którego rodzice byli rajzerami lumpami wiecznie zajebani a on co ???? został księdzem !!!!! Bardzo porządny chłopak , nadal super kolega .... Nie można obwiniac dzieci za życiowe wybory ich rodziców , RODZICÓW SIĘ NIE WYBIERA ... natomiast należy się uczyc na ich błędach i starac się nie powielac ich. Pozdrawiam ....

10.05.2013 08:44
Mówimy o innych patologiach. To o czym mówisz to społeczna dezintegracja, która bywa (choć niestety rzadko) motywująca. Tu chodzi o ludzi wychowanych w atmosferze cwaniactwa, krętactwa i egoizmu. Czerpiących profity z nieuczciwości a często podłości swoich rodziców. Tym dzieciom umożliwia się robienie karier w instytucjach, firmach, mediach i przedsiębiorstwach, w których zasady etyki mają istotne znaczenie. Często dzieje się tak kosztem zdolnych młodych ludzi.

Jak bard śpiewa... 11.05.2013 13:38
if you tolerate this your children will be next - w moim tłumaczeniu: "jeżeli Ty to tolerujesz to Twoje dzieci też uznają to za coś normalnego i będą to tolerować" and the story goes on... Wielu rodziców chyba tego nie rozumie.

szwejk 12.05.2013 10:34
kapral demonstrując młodemu wojsku karabinek automatyczny AK 47 Są pytania? Panie kpralu co to znaczy automatyczny? Wicie no bo to jest tak jak twoja matka jest k.... to ty automatycznie jesteś sk......

kiki 09.05.2013 11:22
Hołota,samozwańczo mieniąca się inteligecją za przyzwpleniem żydokomuny doprowadziła Polskę do bankructwa moralnego i gospodarczego. Dość już tej miernoty i hoty...czas na odrodzenie narodowe i mądre myślenie bo inaczej tylko " BOLSZEWIA "...żydomasoński raj.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama