Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Na odpowiedzi czekają całymi miesiącami

W powiecie tomaszowskim, podobnie jak w innych samorządach funkcjonuje tzw. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Często jest ona mylona z podobną Komisją ds. Bezpieczeństwa Publicznego. Ich zadania są inne. Zakres pierwszej obejmuje jedynie organizację ruchu drogowego na terenie powiatu. To tutaj właśnie trafiają wszystkie wnioski mieszkańców i instytucji, dotyczące zmian w oznakowaniu, montażu luster, wyznaczenia stref parkingowych, miejsc dla niepełnosprawnych itp. Trafiają i.... jak twierdzą sami zainteresowani, znikają... W skład komisji wchodzą przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, zarządców miejskich i powiatowych dróg i ulic oraz dwóch radnych, jako "czynnik" społeczny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że komisja nie podejmuje decyzji w zakresie wykonania złożonych wniosków a jedynie je opiniuje. Z tym zastrzeżeniem, że przy opinii negatywnej nie ma szans, by wniosek zrealizować.

Od dłuższego czasu napływają do nas skargi na opieszałość w zakresie rozpatrywania wniosków , które składają mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. Tomaszowianie twierdzą, że nie otrzymują odpowiedzi na składane pisma, więc nie znają nawet rozstrzygnięć, jakie zapadały w zgłaszanych przez nich problemach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wśród nich jest m.in. radna miejska, pani Agnieszka Walasik, która niemalże dwa lata temu złożyła do komisji wniosek dotyczący poprawy bezpieczeństwa na ulicy Zielonej. Komisja sprawą się zajmowała, rozstrzygnięcie nie zapadło, ponieważ postanowiono przedtem dokonać "lustracji" w terenie, której... nigdy nie przeprowadzono. Podobnie skarżą się też  wnioskujący o zamontowanie lustra mieszkańcy wsi Niebrów. 

- To nie są odosobnione przypadki. W związku z licznymi sygnałami m.in. od mieszkańców dotyczącymi opieszałości w działaniu Zarządu Powiatu oraz podległych jednostek w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na ternie powiatu tomaszowskiego poprosiłem Starostę o udzielenie wyjaśnień i przekazanie informacji w tym temacie. Co ciekawe.  pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w ustnych wyjaśnieniach podkreślają, że dokumenty przetrzymywane są często przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego przez co nie tylko nie trafiają do realizacji ale także pozostają bez odpowiedzi. Dla przykładu pracownicy twierdzą, że starosta Mariusz Węgrzynowski wniosek dotyczący zabezpieczenia przejścia dla pieszych na ulicy Smugowej w swojej szufladzie przetrzymuje od 2 lat

- mówi reprezentujący w komisję radnych, Mariusz Strzępek.

Radny poprosił więc o przygotowanie i przekazanie zestawienia wniosków o wydanie opinii,  jakie wpłynęły w okresie minionych dwóch lat komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego przy staroście tomaszowskim i wskazanie: daty wpływu, terminu rozpatrzenia, terminu udzielenia odpowiedzi, rodzaju odpowiedzi /opinia pozytywna bądź negatywną.  W odniesieniu do pozytywnie rozpatrzonych wniosków, których realizację winien wykonać Powiat Tomaszowski za pomocą Zarządu Dróg Powiatowych poprosił o informację o zakresie ich wykonania bądź niewykonania oraz wskazania powodów, dla których nie doszło ono do skutku.  

Odpowiedź, jaką otrzymałem jest taka, jak się można było spodziewać. Nie tylko żenująca ale wręcz kompromitująca /całość dla zainteresowanych w formie pdf znajdziecie poniżej/ . Kompletnie nic  niej nie wynika. Urzędnik najwyraźniej nie zrozumiał, że nie prowadzę badań statystycznych dotyczących prędkości rozpatrywania spraw, ale, ż chodzi o konkretne sprawy mieszkańców, a w tabelce pokazano co prawda żądane daty ale konia z rzędem temu, kto będzie w stanie doczytać jakich spraw i problemów dotyczą. Najzabawniejsze jest to, że takie zestawienie to powinno być coś, co po prostu istnieje i jest w każdej chwili dostępne, niemalże od ręki i na żądanie. Przecież pod pismem podpisał się konkretny członek zarządu. Naprawdę wstyd 

- mówi radny 

Mariusz Strzępek dla porównania pokazuje zestawienie, jakie członkowie komisji otrzymują przed każdym posiedzeniem komisji i zadaje retoryczne pytanie: czy to bezmyślność, czy świadoma złośliwość. 

 

 

Wiele wniosków o zmiany w organizacji ruchu składa, współpracujący od kilku lat z portalem, Adam Nawrocki, który poza odpowiednią wiedzą merytoryczną jest również instruktorem nauki jazdy, Każdego dnia przejeżdża więc dziesiątki kilometrów, wychwytując, często dla większości z nas niedostrzegalne zagrożenia związane z m.in. z oznakowaniem ulic, lub proponuje rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo. On również nie dostaje na nie żadnej odpowiedzi. /poniżej zestaw ostatnio złożonych/. 

 

 

- Zawsze zostaje takie coś w naszych sercach. Dlaczego mam to zostawić, jak można coś jeszcze więcej zrobić, aby było bezpieczniej w naszym mieście i nie jest ważne, co jest gdzie indziej,  ważne co jest tutaj i trzeba walczyć dalej do końca. 

- mówi Nawrocki. 

Osobny temat, to fakt, iż nie zaprasza się na posiedzenia wnioskodawców. Mamy więc znowu sytuację, gdzie urzędnik w sposób arbitralny podejmuje decyzję, bez udziału osoby zainteresowanej. Z uwagi na fakt, że mamy do czynienia jedynie z opiniowaniem, nie ma tu żadnej drogi odwoławczej,. Co najwyżej można swój wniosek złożyć jeszcze raz. 

- W 2019 roku komisja rozpatrywała 134 wnioski mieszkańców na 8 posiedzeniach. Były więc one realizowane w miarę na bieżąco. Oczywiście w zakresie samego rozpatrywani. Nie wiadomo nic co do ich ostatecznej realizacji przez zarządców poszczególnych dróg. Na pytanie, jakie zadałem, a które dotyczyło wykonania przez Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedzi nie otrzymałem. W ubiegłym roku wpłynęło wniosków ponad 60. Zgodnie z informacja, jaką dostałem, na odpowiedź, mimo ich rozpatrzenia czekają pisma złożone... w maju. Tego nie da się wyjaśnić epidemią, mimo, że jest to wymówka dobra obecnie na wszystko 

- wyjaśnia radny Mariusz Strzępek, przywołując równocześnie temat montażu luster na ulicy Mostowej, o którym pisaliśmy w artykule  Rok na prostą decyzję? To wciąż za mało. Co ma w tej sprawie do powiedzenia Starosta? Całość korespondencji w screenie poniżej. 

 

 

Przez całe lata w naszym kraju toczyła się dyskusja na temat wprowadzania w naszym kraju Korpusu Administracji Publicznej. Nawet podjęto konkretne działania w tym kierunku, wprowadzając szereg rozwiązań, które PiS dochodząc do władzy, lekką ręką zlikwidował, by móc zatrudniać własne tzw. "kadry". Faktem jest, że i dotąd poziom wynagrodzenia "zawodowców" nie szedł w parze z ich wiedzą i doświadczeniem, więc w wielu przypadkach do pracy w administracji trafiali ci, którzy nigdzie indziej nie dawali rady, lub osoby zmuszone przez osobiste bardzo sprawy, nie mogące "zainstalować się" gdzieś indziej. 

Należy przy tym pamiętać, że za sprawne funkcjonowanie urzędu, w tym przypadku Starostwa Powiatowego odpowiada jedynie jego kierownik. W tym przypadku jest to Mariusz Węgrzynowski, który w stosunku do urzędników występuje w roli pracodawcy. Nie jest to bynajmniej anonimowy Zarząd. Odpowiedzialność za indolencję jest bardzo jasno zdefiniowana w ustawie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ujeźdrzak 29.01.2021 14:24
Moja sprawa toczy się w U G ,4 ,lata z kawałkiem i końca nie widać Kto ma dłuższy staż-?

Emigrant 28.01.2021 10:59
Kiedyś był korpus służby cywilnej, służba przygotowawcza do sc, egzaminy, szkolenia - teraz nikomu to nie jest potrzebne bo liczą się szerokie plecy. No i mamy poziom i chęci do pracy i umiejętności jaki mamy.

Laura 28.01.2021 08:41
Polska DZIWNY KRAJ: 1. Prezydentem osoba, której rada adwokacka w Krakowie odmówiła wpisania na listę aplikantów adwokackich, gdyż uzyskała tylko 67 punktów z testu pisemnego, podczas gdy minimum wynosiło 85 pkt. (dalsze perypetie sprawy lepiej nie poruszać bo pogrążają). 2. Wice-rzecznikiem pisu osoba, która uzyskała wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum, która rozpoczęła studia socjologiczne na Uniwersytecie, których jednak nie ukończyła, została za to czeladnikiem piekarniczym - zawód wyuczony. 3. Wice-prezes Rady Ministrów - Minister aktywów państwowych osoba, która w 1988 rozpoczęła studia na kierunku historia a tytuł zawodowy magistra uzyskała p o 10 latach w 1998 (dalszy przebieg kariery lepiej nie poruszać bo pogrąża). 4. Członek Rady Ministrów który w latach 1994–2000 studiował w Instytucie Historycznym gdzie studia ukończył po 19 latach w 2013 (dalszy przebieg kariery lepiej nie poruszać bo pogrąża). 5. Członek Rady Ministrów - Minister spraw wewnętrznych i administracji który został skazany na rok pobytu w zakładzie poprawczym oraz aresztowany za stawianie czynnego oporu podczas demonstracji. Wywrotowiec i antysystemowiec. 6. Najwyższy wszechmocny ponad prawem JK: - Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia w SEJMIE: Brak aktywności - Zawód: prawnik - brak w w rejestrze adwokatów - 10 kwietnia 2020 pomimo COVID-19 wjechał na zamknięty dla społeczeństwa Cmentarz rządową limuzyną - cały czas w polityce - brak osiągnięć poprawiających byt społeczeństwa - robi wszystko i nic , nic i wszystko

Ajdejano 28.01.2021 16:00
Do "Laury" powyżej: O.K. - masz 100% racji !!! Jednak, ponieważ jesteś zawziętym wrogiem pisiorów, to proszę Ciebie bardzo, abyś z taką samą, spienioną na ustach zawziętością, wyliczyła "naukowców i yntelektualystów" z Twoich ulubionych lewackich grup przestępczych: po i sld.

Laura 28.01.2021 19:05
To tylko fakty , za rządów tamtych przynajmniej witano nas z radością we Francji Rosji USA Niemczech i wielu innych krajach a ci sprowadzili naszą markę własną do poziomu rynsztoku, niemniej jednak też mają zs uszami. PS Szacun dla Millera który prawie 20 lat temu zdiagnozował zresztą prawidłowo że ZZ jest zerem.

Ajdejano 29.01.2021 07:14
Jeżeli lubisz tylko fakty, to zachęcam do lektury czterotomowego cyklu "Resortowe dzieci: media, służby, biznes, politycy". Tam świetnie jest opisany i udokumentowany (fakty, fakty) świat III RP, oficjalny, politycznie kierowany m.innymi przez Twojego ulubieńca Millera, a nieoficjalny, kierowany przez PRL-owskie SB i WSI . Szumowiny rządziły od czasów Mazowieckiego i rządzą do rej pory.

Laura 29.01.2021 15:43
To też fakty - 100 % Racja tylko że tamten układ to mniejsze zło bo wykształceni wyszkoleni w ZSRR z doświadczeniem i polotem teraz zaś mamy miernoty i przygłupów bez pojęcia , ministrów co szkół nie mogli pokończyć na kierunkach politologia historia czy socjologia (sic!) - cholera wie co gorsze wydaje mi się osobiście że to co teraz bo skończy się "biedny bo głupi - głupi bo biedny"

Vlad_Palovnick 31.01.2021 08:52
Ajdejano jeśli lubisz tylko fakty zachęcam do lektury książki Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" Tam fakty i tylko fakty na temat rusko-amerykańskich (lewacko-liberalnych?!) szpiegowskich powiązań Antka, wraz z linkami do źródeł. Buziaki

Ajdejano 28.01.2021 17:27
Jeszcze moja wredna wrzutka: Komorowski, ryżowaty podnóżek Merkel, Kopacz, Pawlak, Miller, Kwaśniewski, Nowak i wielu innych wybitnych - to wszystko wybitni naukowcy, a zwłaszcza "yntelektualysty" . Ciekawe: ile posiedzi ten wybitny minister i "yntelektualysta" Nowak!!!

Vlad_Palovnick 31.01.2021 08:45
Przy tobie Ajdejano każdy to intelektualista. Nawet Suski Pa. Kiedy proces uczciwego inaczej który przekręcił rodzine na grubą bańkę? Posiedzi dłuzej od Nowaka? Buziaki

Adam N. 27.01.2021 17:44
Ciekawe zestawienie które zostało przygotowane i dlaczego nie są uwzględnione moje wnioski żadna data się nie zgadza więc wychodzi na to że jest to list która nie mówi całej prawdy , z drugiej zaś strony na komisjach jakich byłem moje wnioski były i wszystkie pozytywnie zaopiniowane ale pytając zarządców dróg czy coś dostali w tych tematach to okazuje się że nic. Odpowiedzi od Starostwa dostałem aż 3 na te wszystkie wnioski a nadmienię że było ich więcej bo niektóre zostawiałem w Kancelarii. Urzędnik który tym się zajmuje po prostu się nie wyrabia z swoich obowiązków z drugiej zaś strony wcale się mu nie dziwię gdyż naprawdę ma dużo pracy będąc jednym pracownikiem na wszystkie drogi miejskie i powiatowe. Jak jak tylko skończyłem studia podyplomowe o kierunku "Zarządzanie i organizacja Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego" zostawiłem swoje CV i V-ce Starosta Leszeka Ogóreka kiedyś pytałem co z moim CV to odpowiedział że leży sobie ale pomocy mu nie potrzeba widać że nie wie o wszystkim albo nie chce wiedzieć a tylko ma wiarę w siłę swojego urzędnika. Trzeba chyba poczekać na zmianę włodarzy ???

Chydraulik z Domu Partii 28.01.2021 21:13
Ostatnio Pan Ogórek chyba chory albo schowali go w piwnicy ...? Cisza, cisza ,,,,,

Faustyna 27.01.2021 15:57
Modlić się do św Antoniego a nie pisać do urzędu i robić szum - wyzwoli nas tylko modlitwa i święte relikwie.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama