Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

Wypadek: zginął pod kołamni własnego ciągnika

Wypadek: zginął pod kołamni własnego ciągnika

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę,17 września, około godziny 16:35, w miejscowości Janków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 58 letni mężczyzna, wykonując prace polowe ciągnikiem rolniczym, w czasie manewru zawracania zjechał kołem do przydrożnego rowu. Ciągnik przechylił się a kierujący wpadł bezpośrednio pod jego koła, ponosząc śmierć na miejscu. 19.09.2011 15:10    5
Pijacki rajd zakończony na drzewie

Pijacki rajd zakończony na drzewie

Kolejny pijany kierowca zakończył swoją podróż na drzewie. Tym razem był to 31 letni mieszkaniec gminy Tomaszów, który jadąc w miniony piątek około godziny 21:00 drogą przez miejscowość Chorzęcin, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 17.09.2011 09:52    12
Wypadki: Dwa auta i rowerzystka

Wypadki: Dwa auta i rowerzystka

13 września, kilka minut przed godziną 9:00, na ulicy Smugowej, 45 – letni mieszkaniec gminy Tomaszów Maz. kierując samochodem marki Ford, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem Opel, którym kierował 21 letni mieszkaniec Woli Krzysztoporskiej. Na skutek zderzenia ford potrącił również 79-letnią rowerzystkę, która została przetransportowana do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa Maz. 14.09.2011 22:06    2
Zatrzymany nie pierwszy raz

Zatrzymany nie pierwszy raz

Ponad 600 litrów nielegalnego alkoholu i ponad 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych ujawnili w trakcie wspólnej akcji policjanci zwalczający przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie i piotrkowscy celnicy. 13.09.2011 14:24    6
Powiatowe Święto Trzeźwego Kierowcy? Jeszcze nie teraz

Powiatowe Święto Trzeźwego Kierowcy? Jeszcze nie teraz

Dzień, w którym tomaszowscy policjanci nie zatrzymają ani jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem, można będzie ustanowić „Powiatowym Świętem” co najmniej na miarę pierzawki. Miałoby one bez wątpienia walor edukacyjny. W każdej szkole można by zorganizować konkurs rysunkowy albo akademię okolicznościową. Aktywni członkowie klubów „AA” odwiedzaliby zakłady pracy i urzędy z pogadankami o szkodliwości „jazdy na podwójnym gazie”. Póki co jednak, nie zanosi się na to aby taki świąteczny dzień nastąpił. W czasie minionego weekendu dwóch kolejnych pijanych zatrzymano na naszych drogach. Obaj spowodowali kolizje. 12.09.2011 13:21
Policja poszukuje świadków

Policja poszukuje świadków

Policjanci z Komisariatu w Czerniewicach poszukują świadków zdarzenia drogowego, zaistniałego w dniu 28.08.2011r. o godzinie 11:15 na drodze krajowej numer 8, na wysokości miejscowości Wólka Jagielczyńska, w czasie którego, przechodzący przez jezdnię pieszy został potrącony przez samochód marki Skoda Oktavia, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. 12.09.2011 12:55
Rokiciny: złodzieje zatrzymani

Rokiciny: złodzieje zatrzymani

Wczoraj około godziny 15:00 tomaszowscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego ze sklepów w Rokicinach doszło do tzw. kradzieży sklepowej. Dokonało jej 4 młodych mężczyzn, którzy kradli z półek sklepowych artykuły spożywcze i chemiczne. Sprawcy zostali zauważeni na monitoringu przez pracownicę sklepu. Niestety nie udało się ich zatrzymać na miejscu przestępstwa. 09.09.2011 15:09    5
Śmiertelne pobicie: Bandyta zatrzymany

Śmiertelne pobicie: Bandyta zatrzymany

3 sierpnia, tomaszowscy policjanci zostali poinformowani o zgonie 34- letniego mieszkańca Tomaszowa, który został znaleziony w swoim mieszkaniu. Lekarz wezwany na miejsce nie wykluczył udziału w śmierci mężczyzny osób trzecich. Zwłoki zostały zabezpieczone a przeprowadzona autopsja, potwierdziła, że denat przed śmiercią był pobity. 08.09.2011 12:43    2
Na drodze: pościg za głupcem

Na drodze: pościg za głupcem

Wczoraj, w godzinach wieczornych, około godziny 19:40, policjanci pełniący służbę w Smardzewicach, zauważyli poruszający się z bardzo dużą prędkością motocykl. Kierujący jednośladem nie reagował na sygnały do zatrzymania się, które dawali policjanci. Rozpoczął się pościg, który zakończył się wypadnięciem z drogi, jak się okazało bardzo pijanego motocyklisty. 05.09.2011 16:30    8
Nie wylewają za kołnierz

Nie wylewają za kołnierz

Kolejny weekend pod znakiem pijaków za kierownicami. Wciąż sądy nie orzekają o publikacji wizerunków osób, które w stanie upojenia alkoholowego wsiadają „za kółko”, stanowiąc zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników ruchu. Rekordzista tego weekendu miał 3,2 promila alkoholu w organizmie i nie ma znaczenia, że jechał rowerem. 05.09.2011 15:44
Wypadki: Spłonął po zderzeniu z samochodem

Wypadki: Spłonął po zderzeniu z samochodem

W minioną sobotę około godziny 12:00, doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym brały udział: samochód marki Audi oraz motorower. Jak ustalili policjanci, kierujący autem 40 – letni mieszkaniec Tomaszowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 31-letniemu motorowerzyście, który jechał ulicą Jana Pawła, w kierunku Tomaszowa. 05.09.2011 14:07    16
"Klocki domina"

"Klocki domina"

W czwartek, 1 września, około godziły 12:45, na ulicy Bartosza Głowackiego, w okolicach ronda im. Romana Dmowskiego, doszło do zderzenia aż 4 pojazdów. Sprawcą kolizji był kierujący samochodem marki Fiat UNO, 66 – letni mężczyzna, zatrzymał swój pojazd na wzniesieniu w taki sposób, że stoczyło się ono i uderzyło w stojące za nim BMW, za którym znajdował się drugi samochód tej marki. To auto uderzyło w zaparkowanego za nimi Volkswagena. Na szczęście, kolizja zakończyła się jedynie wgnieceniami w karoserii. Na sprawcę nałożony został mandat w wysokości 300zł. 02.09.2011 17:31
Płonął dźwig

Płonął dźwig

Wczoraj około godziny 21:40, na drodze krajowej numer 8, na wysokości miejscowości Nowy Olszowiec, miał miejsce zdarzenie, w wyniku którego spłonął przewożony na lawecie dźwig wart ponad 8 milionów złotych. 02.09.2011 16:44    5
Jednak morderstwo?

Jednak morderstwo?

22 sierpnia 2011, około godziny 1:30, na Słowackiego jak się wydawało na skutek pożaru zginął 34 – letni mężczyzna, jego rówieśnik z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafił do szpitala. Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich. 31.08.2011 11:57    5
Wypadki: Wtargnął pod Sprintera

Wypadki: Wtargnął pod Sprintera

Wczoraj w nocy, około godziny 21:20, w miejscowości Wólka Jagielczyńska na drodze krajowej numer 8, miał miejsce wypadek samochodowy, w wyniku którego do szpitala trafił pieszy, 35 letni mieszkaniec gminy Czerniewice. 30.08.2011 11:09    2
Slalomem przez Warszawską

Slalomem przez Warszawską

Niedziela, godzina 21:00, jadę ulicą Św. Antoniego na spotkanie z Grzegorzem Świetlikiem, z którym umówiłem się na jednej ze stacji benzynowych. Przede mną biały Peugeot na tomaszowskich tablicach rejestracyjnych. Na wysokości „kanapkarni” McDonalds zwróciłem uwagę, że samochód zachowuje się dziwnie, jakby omijał dziury jadąc lekkim wężykiem. Problem w tym, że żadnych dziur na ulicy w tym miejscu nie było. Im dalej ulicą Warszawską tym slalom stawał się bardziej „zamaszysty”, pojazd co chwilę zjeżdżał na lewą stronę przekraczając linię rozdzielającą pasy ruchu. 29.08.2011 21:33    8
Wypadki: Dachowanie na „ósemce”

Wypadki: Dachowanie na „ósemce”

Dzisiaj w godzinach porannych około godziny 8:05, na drodze krajowej numer 8 (w kierunku Katowic), w okolicy miejscowości Czerniewice, 19 letni mieszkaniec gminy Inowłódz, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, zjechał z drogi i dachował. W efekcie do szpitala trafił kierowca oraz dwójka pasażerów w wieku 21 i 39 lat. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa. 29.08.2011 13:58
Wypadki: Śmierć na K8

Wypadki: Śmierć na K8

W niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 11:15, doszło do tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej numer 8. Jak poinformowała nas komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska, ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 77 – letni obywatel Czech, kierując samochodem marki Skoda Oktawia w okolicy miejscowości Wólka Jagielczyńska, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn potrącił pieszego, którym był 51-letni mieszkaniec Rawy Maz.. Pieszy na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z Tomaszowa. 29.08.2011 13:38
Wypadki: Potrącenie rowerzysty

Wypadki: Potrącenie rowerzysty

W sobotę, kilka minut po godzinie 8:00, na rondzie przy ulicy Legionów, miał miejsce kolejny wypadek samochodowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policjantów, kierujący Volkswagenem Passatem, 37 letni mieszkaniec Tomaszowa, potrącił 45 letniego rowerzystę. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 29.08.2011 13:14
Wypadki: Na przejściu dla pieszych nie jest bezpiecznie

Wypadki: Na przejściu dla pieszych nie jest bezpiecznie

26 sierpnia o godzinie 15:50, w Ujeździe, jadący Citroenem, 40 – letni mieszkaniec Łodzi, potrącił w obrębie przejścia dla pieszych 15 – letnią dziewczynkę. Dziecko śmigłowcem zostało przetransportowane do Łódzkiego szpitala. Sprawę potrącenia prowadzą tomaszowscy policjanci. 29.08.2011 13:06
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama