Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Na sygnale:

Kronika policyjna

Jadę trzeźwo

Jadę trzeźwo

Nie ma praktycznie dnia, by tomaszowscy policjanci nie zatrzymali chociażby jedneko nietrzeźwego, kierującego pojazdem. Wysokie kary nie odstraszają od jazdy na „podwójnym gazie”. Dlatego Policja podejmuje też szereg działań o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Dzisiaj od godzinnych porannych na tomaszowskich ulicach prowadzona była akcja pod nazwą „Jadę trzeźwo”. Razem z policjantami uczestniczyła w nich młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego z księdzem Grzegorzem Chirkiem z Parafii Świętej Rodziny. 07.10.2011 15:21
Kolizja spowodowana promilami

Kolizja spowodowana promilami

Nie ma dnia, by na drogach powiatu tomaszowskiego nie doszło do mniej lub bardziej poważnych kolizji oraz wypadków. Niestety sprawcami wielu z nich osoby nietrzeźwe, nie wahające się zaryzykować własnego a przede wszystkim cudzego życia. 06.10.2011 15:05
Pirat parkingowy

Pirat parkingowy

3 października o godzinie 11:50 na ulicy Niecałej, 23 letni mieszkaniec gminy Ujazd, kierując samochodem marki Opel, podczas wykonywania manewru cofania potrącił dwójkę pieszych. Jednym z nich była 7 letnia dziewczynka. 59 letnia kobieta doznała lekkich obrażeń ciała, natomiast dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Łodzi. 04.10.2011 17:06    2
Śmierć w Królowej Woli

Śmierć w Królowej Woli

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj około godziny 12 w miejscowości Królowa Wola. Śmierć na miejscu poniósł 53 - letni mężczyzna. 03.10.2011 15:02    14
Rondo znowu do remontu

Rondo znowu do remontu

Wczoraj, tuż przed godziną 22 na skrzyżowaniu ulic Legionów oraz Zielonej doszło do wypadku, w wyniku którego trafił do szpitala 29 letni mężczyzna, który odniósł lekkie obrażenia w zdarzeniu, którego był sprawcą. Dużo bardziej ucierpiał jego samochód, czyli Volvo S40 oraz rondo, wybudowane kilka lat temu w tym miejscu. Teraz ucierpi portfel, ponieważ "kamikadze" miał w organizmie prawie 3,7 promila alkoholu i za wyrządzone szkody ubezpieczyciel zapewne odmówi wypłaty odszkodowania. Warto też zastanowić się nad jakością wykonania wysepki, która się po prostu rozpadła 03.10.2011 13:43    21
Brzustów: wykoleił się pociąg z chemikaliami

Brzustów: wykoleił się pociąg z chemikaliami

Około godziny 00: 30 na przejeździe kolejowym w miejscowości Brzustów, w gminie Inowłódz, doszło do wykolejenia dwóch wagonów – cystern przewożących chemikalia. Na szczęście nie doszło do odszczelnienia zbiorników. 03.10.2011 02:56    1
Z procentowym "doładowaniem"

Z procentowym "doładowaniem"

29 września na ulicy Spalskiej doszło do zderzenia pojazdów, którego sprawcą był, jak się okazało pijany kierowca. Jak wynika z ustaleń poczynionych przez policjantów, kierujący Hondą Civic 50 letni mężczyzna, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z Hondą CRV, którą kierowała 31 letnia mieszkanka Rawy Maz. a następnie jego samochód uderzył w płot. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. 30.09.2011 14:16    2
Jazda próbna

Jazda próbna

Wczoraj, na kilka minut przed godziną 23:00, na drodze wojewódzkiej numer 713, w gminie Rokiciny, doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. 30.09.2011 13:36    7
Wypadek: zderzenie w Żelechlinku

Wypadek: zderzenie w Żelechlinku

28 września o godzinie 14:00, w miejscowości Żelechlinek doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby trafiły do tomaszowskiego szpitala. Jaka ustalili policjanci sprawcą wypadku była 32 – letnia kobieta kierująca samochodem marki Fiat Cinquecento. 29.09.2011 14:03    1
Uwaga! Pijak drogowy!

Uwaga! Pijak drogowy!

W miniony wtorek, około godziny 15:50, na drodze krajowej numer 8 w gminie Lubochnia, w okolicy zjazdu na Tomaszów, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. 28.09.2011 10:36    2
Wypadek: kolejny wypadek spowodowany przez kierowcę ciężarówki

Wypadek: kolejny wypadek spowodowany przez kierowcę ciężarówki

Kolejny wypadek na krajowej "ósemce" miał miejsce wczoraj około godziny 22:10, w Zawadzie, doszło do zderzenia czterech pojazdów. 27.09.2011 14:39
Wypadek: dwie osoby w szpitalu

Wypadek: dwie osoby w szpitalu

Wczoraj, o godzinie 18:25, na drodze krajowej numer 8, na wysokości miejscowości Jakubów, doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby 27.09.2011 14:26
Złodziej prądu

Złodziej prądu

26 września, policjanci tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji, posiadając informację, że jeden z mieszkańców domu przy ulicy Ułańskiej dokonuje kradzieży prądu, wraz z pracownikami zakładu energetycznego udali się pod wskazany adres. 27.09.2011 13:41    2
Niedziela na drogach

Niedziela na drogach

Do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w minioną niedzielę na drogach powiatu tomaszowskiego. Dwie osoby trafiły do tomaszowskiego szpitala. 26.09.2011 16:12    1
Rowerem w kobietę

Rowerem w kobietę

24 września około godziny 11:15, policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem pieszej i rowerzystki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na Piłsudskiego kierująca rowerem 53 letnia kobieta jadąc przy prawej krawędzi jezdni, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 77 letnią kobietę, która na skutek zdarzenia z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 26.09.2011 16:03
Wypadek: kolejny wypadek z udziałem motocykla

Wypadek: kolejny wypadek z udziałem motocykla

21 września o godzinie 10:30, w Sangrodzu doszło do groźnego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący Oplem Astra 49 – letni mieszkaniec Tomaszowa, rozpoczął wyprzedzanie samochodu ciężarowego, w czasie kiedy sam był wyprzedzany przez motocykl Honda. 22.09.2011 13:28    11
Mini plantator

Mini plantator

21 września o godzinie 6:00 na ulicy Niecałej kryminalni wykonując czynności policyjne ujawnili i zabezpieczyli dwie rośliny konopi indyjskich. Rośliny zasadzone były w doniczce. „Dbał” o nie 29 – letni mieszkaniec Tomaszowa, rośliny osiągnęły wymiary ponad 1,5 metra wysokości. "Ogrodnik" był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 21.09.2011 19:02    17
Nie miał czym dojechać do domu

Nie miał czym dojechać do domu

19 września, na terenie gminy Inowłódz, policjanci zatrzymali 27 letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna próbował odjechać skradzionym samochodem ciężarowym marki MAN z ładunkiem węgla o łącznej wartości 40 tyś złotych. 20.09.2011 18:47    1
Z promilami w Mercedesie

Z promilami w Mercedesie

Kilka minut po północy 18 września, na ulicy Krzyżowej, 21 – letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, kierując samochodem marki Mercedes, próbował ominąć zaparkowanego przy ulicy Volkswagena Golfa. Manewr się nie udał. Jak się okazało przyczyną był alkohol krążący w organizmie kierowcy. 19.09.2011 17:03    6
Wypadki: pijany rowerzysta

Wypadki: pijany rowerzysta

17 września o godzinie 8:50, w miejscowości Żelechlinek, 27 letnia kobieta kierując samochodem marki Renault Laguna, potrąciła wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej mężczyznę, kierującego rowerem, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, jak ustalono rowerzysta miał w organizmie ponad 2 promile. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Czerniewic. 19.09.2011 15:27    1
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama