Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 17:01
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Będą aktywne przejścia na Warszawskiej. Wniosek Batorskiego i Kubiaka

Będą aktywne przejścia na Warszawskiej. Wniosek Batorskiego i Kubiaka

Dwa lata temu głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego wygrał projekt „Warszawska jak z obrazka”. Pełnomocnikiem i inicjatorem był Jarosław Batorski, radny Rady Miejskiej. Dzięki temu udało się pozyskać dla Tomaszowa Mazowieckiego blisko PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH na utworzenie 6 tzw. aktywnych przejść dla pieszych wzdłuż ulicy Warszawskiej. Głosy na ten projekt wspólnie z Jarosławem Batorskim zbierał Marek Kubiak, Członek Zarządu Powiatu. Sam pełnomocnik przyznaje, że było to ich wspólne przedsięwzięcie. 22.02.2024 07:00    13    3
Będzie Staw Starzycki. Jest wreszcie decyzja. Pierwszy krok zrobiony

Będzie Staw Starzycki. Jest wreszcie decyzja. Pierwszy krok zrobiony

Rzeczy niemożliwe można co prawda załatwić od zaraz, ale niestety na cuda trzeba chwilę poczekać. W przypadku niektórych decyzji urzędniczych nawet kilka lat, Szczególnie kiedy trzeba dogadywać się z instytucjami centralnymi, takimi jak GDDKiA, czy Lasy Państwowe. To samo dotyczy Wód Polskich. Próby przekazania niedużego odcinka ulicy Warszawskiej od trasy S8 do Wysokiej w zarząd Dróg Krajowych i Autostrad trwają już niemal ćwierć wieku. Może teraz wreszcie prezydentowi Witko uda się je doprowadzić do szczęśliwego finału. Mnie samemu załatwienie pozwolenia w Zarządzie Dróg Wojewódzkich na przesunięcie o kilka metrów wjazdu na posesję zajęło prawie 4 lata. 12.02.2024 17:06    11    11
Radni od Hołowni stworzą strategię, która jest już uchwalona

Radni od Hołowni stworzą strategię, która jest już uchwalona

Zapewne wszyscy zauważyli już, że samorządowa kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Masowo zmieniają się zdjęcia profilowe Waszych bliższych i dalszych znajomych na Facebooku. Razem z nimi genialne recepty na demografie, rozwój gospodarczy, społeczny itp. sprawy, z którymi stykamy się raz pięć lat, bo zaraz po wyborach wybrani do samorządu o tym zapominają. Zapominają najwyraźniej też o tym, co sami kilka miesięcy wcześniej uchwalili. Tomaszowscy radni z Polska 2050 postanowili stworzyć strategię dla miasta. Rzecz w tym, że taki dokument, z ich jakby nie było udziałem, został przyjęty w połowie ubiegłego roku. Obejmuje okres do 2030 roku. Jego opracowanie pochłonęło sporo energii, czasu i oczywiście pieniędzy. Żeby było ciekawiej to ci sami radni, większych uwag do dokumentu nie wnosili. 12.02.2024 10:39    19    7
Przez Dąbrowską tylko kajakiem. Co na to Starosta?

Przez Dąbrowską tylko kajakiem. Co na to Starosta?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne dla większości osób jest pojęciem enigmatycznym i praktycznie pozbawionym znaczenia. Tymczasem to właśnie ono ma kluczowe znaczenie dla jakości życia mieszkańców mniejszych i większych miejscowości. Niestety przygotowywanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego odbywa się najczęściej w sposób, który wiele pozostawia do życzenia. Odbywa się głównie za pomocą linijki i wykreślaniem za jej pomocą kresek w różnych kierunkach na mapach. Ludzie, którzy powinni podchodzić do tematu w sposób profesjonalny, najczęściej stosują metody "najmniejszej linii oporu". Zapominają o ukształtowaniu terenu, warunkach geologicznych, możliwościach odprowadzania wód opadowych. Efekty możemy oglądać na ulicy Dąbrowskiej... 29.01.2024 17:36    17    6
A tymczasem w powiecie tomaszowskim... wariactwo goni wariactwo

A tymczasem w powiecie tomaszowskim... wariactwo goni wariactwo

W Powiecie Tomaszowskim od pięciu lat wariactwo goni wariactwo. Setki konferencji prasowych w czasie których, za każdym razem, powtarzane są te same słowa. Zawsze w tym samym miejscu i na tym samym tle. Jeśli ktokolwiek jest w stanie cokolwiek z nich zrozumieć i daj Boże zapamiętać, to ja takiej osobie gratuluję wyjątkowej percepcji, zdolnej ogarnąć bredzenie kompletnie obłąkanych umysłów. To wcale nie jest takie łatwe. 24.01.2024 18:03    12    6
Dla kogo te studniówki?

Dla kogo te studniówki?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule felietonu wydaje się być oczywista. Studniówki są przecież dla maturzystów. Tak jak dawne „bale debiutantek” uwagę powinny skupiać na głównych bohaterach i bohaterkach wydarzeń. To symboliczne przekroczenie 100 dni do egzaminu maturalnego, zwanego kiedyś egzaminem dojrzałości od lat stanowi pierwszy krok do dorosłości. Pamiętacie swoje studniówki? Jak wyglądały przygotowania? Kogo zapraszaliście? 20.01.2024 10:45    36    15
Upór graniczący z obłędem. Starosta znowu na deskach

Upór graniczący z obłędem. Starosta znowu na deskach

Aż dwie sesje zwołano dzisiaj radnym Rady Powiatu. Od dłuższego czasu w naszym samorządzie wyższego szczebla absurd goni absurd. Dziesiątki konferencji prasowych, zwoływanych przy okazji nawet najbardziej błahych okazji. Setki tysięcy złotych pompowanych w promocję tylko jednej osoby przez ostatnie 5 lat. No może dwóch, bo obecność Antoniego Macierewicza była niemal na każdej z nich obowiązkowa. W ten sposób mieszkańcy powiatu pośrednio finansowali kampanię wyborczą protektora naszego Starosty. Dzisiaj mogliśmy przekonać, że obaj panowie mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Przez ostatnie 5 lat tylko nielicznym radnym to przeszkadzało. 14.12.2023 21:46    15    13
Po co nam ta Karta? Prawa Rodzin znów trafią pod obrady.

Po co nam ta Karta? Prawa Rodzin znów trafią pod obrady.

Starosta Mariusz Węgrzynowski nie ustępuje. Na najbliższy czwartek zwołano nadzwyczajne posiedzenie Rady Powiatu Tomaszowskiego. Porządek obrad zawiera tylko jeden punkt. Jest nim przyjęcie powiatowej Karty Praw Rodziny. Absurdalny wniosek o zwołanie sesji w tym trybie podpisała grupa radnych związanych z PiS. Jest on tym bardziej niepoważny, że tego samego dnia odbywać się będzie sesja w zwyczajnym trybie. Wystarczyłoby więc jedynie rozszerzenie jej porządku obrad. 12.12.2023 09:50    6    2
Czy miasto i powiat dzięki radnym PIS stracą miliony złotych? Starosta Węgrzynowski zadowolony

Czy miasto i powiat dzięki radnym PIS stracą miliony złotych? Starosta Węgrzynowski zadowolony

Kilka lat temu z budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim zniknęły flagi Unii Europejskiej. Wisiały tam obok polskich barw narodowych i flagi z herbem powiatu. Dzisiaj miejsca na ich umocowania są puste. To drobna rzecz, jednak pokazuje pewien sposób myślenia. I nie chodzi wcale o to, czy obecny Starosta jest zwolennikiem czy przeciwnikiem europejskiej wspólnoty. Rzecz w tym, że opiera on się na ślepym fanatyzmie i... hipokryzji. Zresztą, jak całe pięcioletnie rządy Mariusza Węgrzynowskiego. 29.11.2023 08:57    3    17
Mariusz Węgrzynowski wie lepiej. Fanatyzm zaślepia

Mariusz Węgrzynowski wie lepiej. Fanatyzm zaślepia

To, co wydarzyło się wczoraj na Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego jest trochę śmieszne, trochę straszne a trochę zwyczajnie… głupie. I może moglibyśmy się z tego pośmiać, gdyby nie to, że jest duże zagrożenie, że miasto straci ponad 20 milionów złotych na wsparcie seniorów a powiat będzie musiał kolejne miliony złotych zwracać. Starosta Mariusz Węgrzynowski zachowuje się w sposób całkowicie irracjonalny. Zapomina, że samorząd to nie miejsce na puste ideologiczne manifestacje. Tu mamy działać na rzecz i w interesie mieszkańców. To jakie mamy poglądy na aborcje, jaki promujemy model rodziny, czy przedkładamy posiadanie kota nad utrzymywanie psa, czy chodzimy do Kościoła, czy do Synagogi, nie ma kompletnie żadnego znaczenia, a przynajmniej mieć nie powinno. Naszym zadaniem jest podejmować pragmatyczne i korzystne z punktu widzenia mieszkańca decyzje. Nie ma miejsca na religijny fanatyzm i zacietrzewienie. 18.11.2023 23:30    21    11
Ze Świąt uczniów i absolwentów dwóch szkół uczyniono wiece polityczne

Ze Świąt uczniów i absolwentów dwóch szkół uczyniono wiece polityczne

Kampanie wyborcze prowadzone w szkołach są nie tylko nieetyczne, ale wręcz niezgodne z prawem. Zapisana w prawie ochrona szkół nie jest przypadkowa. Nikt, tak jak młodzież nie jest podatny na indoktrynację, zarówno ze strony partii politycznych, jak i tzw. organizacji społecznych, które dokładnie to samo co partie robią pod np. pod szyldem aktywizacji obywatelskiej, albo edukacji w zakresie poszanowania praw mniejszości. 25.10.2023 11:41    21    3
Ogromne pieniądze na promocje wyborczą Witczaka - czy wszystko jest zgodne z prawem?

Ogromne pieniądze na promocje wyborczą Witczaka - czy wszystko jest zgodne z prawem?

Ile politycy wydają na kampanię wyborczą? To pytanie spędza sen z oczu wyborców i dziennikarzy. Wczoraj TVN nagłośnił karygodne przypadki nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o wpłaty od kilkuset do kilku tysięcy złotych dokonywanych przez partyjnych nominatów w spółkach Skarbu Państwa. Jawność finansowania partii politycznych stanowi podstawę demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego. Ma zapobiegać przede wszystkim praktykom korupcyjnym. Dla większej przejrzystości wprowadzono limity finansowe. To ile komitet może wydać na kampanię, zależy między innymi od liczby wyborców na danym terenie. Co ciekawe często zdarza się, że kampanie pojedynczych kandydatów swoim rozmachem przekraczają limity ustanowione dla całego komitetu. Wczoraj opublikowaliśmy szereg pytań, jakie zadano kandydatowi PO, Adrianowi Witczakowi za pośrednictwem profilu spotted. Przesłaliśmy je do młodego lidera partii, ale póki co nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Jednak na jedno z nich odpowiedź znaleźć stosunkowo łatwo. Brzmi ono: ile wydaje Pan na reklamę na Facebooku. Ta popularna społecznościówka udostępnia narzędzie, dzięki któremu każdy z nas może znaleźć odpowiedź na to pytanie samodzielnie. Sprawdziliśmy! Co ciekawe nasze wątpliwości się nie rozwiały, ale pojawiły się kolejne. Czy aby na pewno wszystko jest tu legalne? 04.10.2023 10:11    24    10
Witczak straszy Sądem tomaszowski "Spotted". Nie wolno zadawać pytań

Witczak straszy Sądem tomaszowski "Spotted". Nie wolno zadawać pytań

Od kilku lat politycy Platformy Obywatelskiej straszą Polaków zagrożeniami ze strony PiS dla polskiej wolności i demokracji. Powtarzają co chwila slogany o wolnych mediach. Tymczasem sami mają problem z autorytaryzmem. Na pytania dziennikarzy nie lubią odpowiadać, a zadawane przez zwykłych obywateli kończą się groźbami wytaczania spraw sądowych. Najnowszy przykład tego rodzaju zamordyzmu, stosowania gróźb dał kandydat tej partii na posła na Sejm RP, Adrian Witczak. To kolejny po kradzieży wpisów Łukasza Litewki przykład kompromitacji młodego polityka PO, którego funkcja partyjna najwyraźniej przerosła. 02.10.2023 20:39    29    14
Sztuczna inteligencja Pawła Łuczaka

Sztuczna inteligencja Pawła Łuczaka

Ostatnio modne stały się filmiki nagrywane w mediach społecznościowych przez różnego rodzaju politycznych celebrytów. Ten trend dotarł także do naszego miasta i co jakiś czas mamy okazję "podziwiać" oratorskie popisy tego lub innego gwiazdora powiatowej organizacji partyjnej. Co ciekawe nie muszą być mądre, mogą też rozmijać się całkowicie z prawdą. No ale przecież nie o to w nich chodzi. Celem jest pobudzenie emocji, podszczucie jednych ludzi na... innych ludzi i budowanie na tym kruchym fundamencie własnej popularności. Przecież tego, że "aktor" jest ignorantem w sprawach o których się wypowiada w emocjach i tak nikt nie zauważy. Kilka razy miałem okazję opisywać internetowe popisy lokalnego lidera Platformy Obywatelskiej. Tym razem jednak wpadł mi w oko inny równie ciekawy post. Zwróciłem na niego uwagę z kilku powodów. Po pierwsze jestem od ponad 30 lat przedsiębiorcą, po drugie zajmuję się branżą medyczno - farmaceutyczną, po trzecie jestem członkiem Rady Nadzorczej TTBS no i po czwarte moja firma od ponad 30 lat wynajmuje ten sam lokal użytkowy od miasta za pośrednictwem TTBS. 28.08.2023 23:31    14    10
Krytykuje to.... co sam robi. Adrian Witczak wśród tłustych kotów

Krytykuje to.... co sam robi. Adrian Witczak wśród tłustych kotów

Nienawiść i hipokryzja to wyznaczniki współczesnej polskiej polityki. Partyjni działacze pobudzają negatywne emocje wyborców, bo na nich najłatwiej zbijać polityczny kapitał. Te emocje są nie tylko z premedytacją pobudzane ale i regularnie podgrzewane. Często przybierają wręcz formy zaszczuwania. Podjudzanie jest niestety dosyć skuteczne. Zło wypiera dobro, niczym chwasty porastające ogrodowe rabaty. Wyplenić je nie jest łatwo, bo okazują się bardziej żywotne niż wrażliwe rośliny, wymagające stałej pielęgnacji. 23.08.2023 23:22    30    28
Zalane miasto. Na żywioł nie ma rady

Zalane miasto. Na żywioł nie ma rady

Miasto zalane wodą. Widzieliście setki zdjęć i filmów, przedstawiających dzisiejsze ulice miasta? Trzeba przyznać, że solidnie dzisiaj popadało. IMGW zresztą zapowiadało od wczoraj nawałnice w łódzkiem i kilku innych województwach. Jak zwykle w takich sytuacjach głos zabrali znający się na wszystkim komentatorzy. Zgodnie z zasadą nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem. Liczba niezbyt mądrych opinii jest zatrważająca. 18.08.2023 20:11    24    4
Ludzie się bawili, była promocja ale nie każdemu się podobała

Ludzie się bawili, była promocja ale nie każdemu się podobała

Prawie dwie godziny widzowie w całej Polsce mogli wczoraj oglądać na antenie TVP cykliczny program zat. Polskie Biesiady. Przez całe wakacje, imprezy pod tym wspólnym tytułem, organizowane są i nagrywane w całej Polsce. Były już podobne w Iłży, Rybniku, Zakopanem, Całość tomaszowskiej edycji, nagrywana była w środowy wieczór, na tomaszowskich błoniach, mimo deszczowej aury. Program emitowany w sobotni wieczór w godzinach największej oglądalności, z gwiazdami takimi jak Cleo, Piersi, czy Rafał Brzozowski. Prowadził go Robert Rozmus. Na imprezę rozdawano bezpłatne wejściówki. Ich liczba była ograniczona, więc rozeszły się błyskawicznie. Miał bez wątpienia dla miasta walor promocyjny. Nie było w nim agitacji ze strony polityków, partii politycznych, nie było nawet Prezydenta Miasta. Było za to sporo dobrej zabawy, uśmiechnięte twarze mieszkańców Tomaszowa i okolic. Co ważne, miasto nie ponosiło kosztów organizacji imprezy. Zapewniało jedynie "biesiadne stoły". Ale jak to u nas bywa, kiedy jest dobrze, to zaraz znajdzie się grupa internetowych mądrali, którzy za wszelką cenę będą udowadniać, że jest źle. Przecież znają się na wszystkim. Na promocji i reklamie też. Można sobie jedynie zadać pytanie: jako to jest, skoro są tak wybitnymi fachowcami, to czemu pracują poza branżą? Nawet na rynku lokalnym na reklamie można zarabiać i to całkiem nieźle. 30.07.2023 07:02    26    16
Mieszkania komunalne dobrze się sprzedają... medialnie

Mieszkania komunalne dobrze się sprzedają... medialnie

Chyba każdy z nas chciałby mieszkać w nowoczesnych apartamentowcach, wyposażonych we wszelkie możliwe media. Najlepiej przy tym płacić niskie opłaty i cieszyć się życiem. To oczywiście jest możliwe, pod warunkiem, że stać nas na zakup za gotówkę nowego mieszkania, bo kiedy przychodzi zaciągnąć na nie kredyt, przestaje być tak wesoło. Raty kapitałowe i odsetki stają się mordercze. Co gorsza, tego kredytu bank musi nam jeszcze chcieć udzielić, a aby mógł to zrobić powinniśmy mieć zdolność kredytową. Ratunkiem dla osób, których nie stać na zakup własnego lokalu są mieszkania komunalne, zwane kiedyś kwaterunkowymi. Obowiązek ich zapewnienie został wpisany do katalogu zadań własnych jednostek samorządowych. Gminy zaspokajają więc potrzeby mieszkaniowe albo za pomocą posiadanego zasobu albo budują nowe mieszkania. Najczęściej wspierając się przy tym kredytami. Koszt najmu musi więc uwzględniać koszty zaciągniętego kredytu. 29.07.2023 16:34    1    1
Polityczny biznes robi się na chamstwie, nienawiści i manipulacji

Polityczny biznes robi się na chamstwie, nienawiści i manipulacji

Okazuje się, że przez ostatnie pięć lat samorządowej kadencji dochowaliśmy się w naszym mieście wybitnego fachowca od wszystkiego. Zna się na oświacie, gospodarce, pomocy społecznej i ratuje bezdomne psy z opresji. Ostatnio stał się specjalistą od ochrony zdrowia. Fachowcem tak genialnym, że ludzie z całego miasta to właśnie do niego telefonują i skarżą się na funkcjonowanie między innymi tomaszowskiego szpitala. Piszę oczywiście o liderze tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej, Adrianie Witczaku. Jego zdaniem, za to, że ktoś zbyt długo czekał na udzielenie pomocy w naszym szpitalu, winien jest (ma się rozumieć) Marcin Witko, który ze szpitalem ma akurat tyle wspólnego, że stara się kiedy może pomóc, mimo, że nie ma takiego obowiązku... ale co tam... Witczak uzdrowi nie tylko szpital ale i cały system opieki zdrowotnej w kraju. Rzecz tylko w tym, że pomysłami na to się nie dzieli. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że ich po prostu nie ma. 27.07.2023 23:46    42    20
Radny sprawdzi kto gdzie pracuje, Na początek da pracę kilkunastu urzędnikom

Radny sprawdzi kto gdzie pracuje, Na początek da pracę kilkunastu urzędnikom

Zatrudnianie radnych w instytucjach podległych samorządowi od lat stanowi temat mocno kontrowersyjny. Trudno się dziwić, skoro w każdej kadencji znajdziemy kilka podobnych przypadków, kiedy to świeżo upieczony radny znajduje nowe miejsce pracy. 22.07.2023 09:26    8    6
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama